2024 liepos 22 d. pirmadienis, 10:59
Reklama  |  facebook

Keturios dienos sužinoti, kaip gyventi komfortiškiau, šiuolaikiškiau, estetiškiau

2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra),
Lauksva, UAB
Gyvai po dviejų metų sugrįžusioje parodoje jos dalyviai pristato sprendimus verslui ir namų ūkiams, atsako į klausimus, kylančius tiek mėgėjams, tiek ir specialistams. Jeigu paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“ orientuojasi į naujausias mados tendencijas, kurios Lietuvą pasiekia net iš prestižinių pasaulio parodų, tai paroda RESTA fokusuojasi į pastatų energinį naudingumą, siūlydama aktualius sprendimus.

Informacija apie efektyvius sprendimus – čia ir dabar

Renovacija kasmet tampa vis aktualesnė – ir ne tik todėl, kad sparčiai sensta daugiabučiai. Situacija pasaulyje aiškiai rodo: reikia siekti energinio pastatų efektyvumo ir ieškoti vidinių rezervų, kaip gyventi komfortiškai, bet neišlaidaujant šildymui. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) siūlo interaktyvią programą – tiesiog ekspozicijoje per keletą minučių galima bus susipažinti su pagrindiniais kompleksinės daugiabučio renovacijos komponentais ir sužinoti galimus energijos sutaupymus po renovacijos.

Pagrindinis parodos RESTA partneris – Lietuvos statybininkų asociacija parodą vertina kaip galimybę statybos sektoriaus dalyviams susitikti gyvai ir kartu spręsti gamybos, žaliavų tiekimo, planavimo ir kitus, šiuo metu aktualius, iššūkius. Tradiciškai parodos metu vyks konferencijoja „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“, kurioje ekspertai diskutuos apie sektoriaus aktualijas, bus įvardinti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ nugalėtojai.

Amžinas klausimas – nesibaigiantys atsakymai

Didelio dėmesio visada sulaukia baldai ir dizaino sprendimai, nes niekada nepavyksta kartą ir visiems laikams atsakyti į klausimus: Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ suteikia galimybę ne tik pamatyti, bet ir pasitarti su srities specialistais. Pavyzdžiui, „Lauksva“ yra pasirengusi įtikinti abejojančius: ekspozicijoje galima baldus ne tik paliesti, bet ir gyvai išbandyti jų priežiūrą ir patvarumą.

Naujų vėjų, netikėtų idėjų pateikia ne tik Vilniaus dailės akademijos studentai. Šioje parodoje stabtelėti privers ne tik tradiciniu dizainu ar puošnumu traukiantys baldai, bet ir tokie, kokių yra tik vienetai. Ne atsitiktinai baldų parodos pritraukia ir kolekcininkų.

Parodos dalyviai – nuo karo pabėgę Ukrainos dailininkai

Parodoje – „Baldai ir dizaino sprendimai“ savo darbus pristato menininkų penketukas iš Ukrainos. Tarp jų – iš Lietuvos kilusi ir Ukrainoje gyvenanti dailininkė Nomeda Čiurlionytė. Dailininkės žodžiais, dar ne visi į Lietuvą pabėgę menininkai turi jėgų kurti, iki šiol sapnuose jie girdi apie oro pavojų įspėjančias sirenas.

Ekspozicijos metu lankytojai galės įsigyti Ukrainos menininkų darbų. Lietuvoje prisiglaudę menininkai žada didžiąją pinigų, gautų pardavus savo darbus, dalį skirti Ukrainoje kariaujantiems tėvynainiams.

Kaip nepasiklysti tarp technologijų ir gaminių

Kaip jau įprasta, parodos metu vyksta įvairių renginių. Tarptautiniame profesinio meistriškumo konkurse „Apdailos montuotojas“ rungiasi būsimieji šios srities specialistai, vyks Aplinkotvarkos specialisto diena. Profesionalai padės susivokti šiuolaikinėse statybos technologijose, patars, kokias statybines medžiagas, gaminius rinktis.

Jau ketvirtą kartą vyksta „Įspūdingiausios ekspozicijos“ konkursas. Didžioji jo vertė – ne tik įvardinti įdomiausias ekspozicijas surengusias įmones, bet ir profesionalių komisijos narių įžvalgos, kaip būti pastebėtam tarp kelių šimtų parodos dalyvių.

Dvi parodos – vienas bilietas

Paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ vyksta centrinių rūmų 1 ir 2 salėse, o 3–5 salėse kuriasi statybos ir susiję sektoriai. Lauko ekspozicijose lankytojai tradiciškai ras statybinių medžiagų, statybos ir sodo technikos, lauko baldų bei modulinių statinių.

Apjungus viena kitą papildančias temas – statybą, baldus ir dizainą, paroda atliepia ir specialistų, ir lankytojų lūkesčius. Kita vertus, tai yra proga vienu metu „pastatyti, įrengti ir apstatyti“ savo svajonių būstą.

Vienu metu vykstančias 2 parodos – RESTA ir „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“, – galima aplankyti su vienu bilietu.

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA