2021 spalio 19 d. antradienis, 13:02
Reklama  |  facebook

Kinų inžinierių stebuklas: ilgiausias pasaulyje stiklo tiltas

Irma SAULĖNAITĖ      2017-05-13 08:27
Kinai savo išmone prieš du tūkstančius metų kartą jau nustebino pasaulį: pastatė Didžiąją kinų sieną. Iš kosmoso puikiai matomas statinys driekiais daugiau nei 6350 kilometrų, o prie šio karinės inžinerijos projekto įgyvendinimo prisidėjo daugiau nei milijonas kinų. Moderniųjų technologijų laikais kinų inžinieriai nesiliauja stebinti. Kinijoje pastatytas ilgiausias ir aukščiausias pasaulyje stiklinis tiltas.
nuotrauka
Dvi uolas maždaug 300 metrų aukštyje jungiantis kabantis stiklo tiltas yra 393 metrų ilgio, jo plotis siekia apie 6 metrus. Tilto konstrukciją sudaro 99 itin storo stiklo plokštės. Statybunaujienos.lt nuotr.


Kinijos Hunano provincijoje Džandziandzės nacionaliniame parke neseniai lankytojams atidarytas stiklinis tiltas spėjo pelnyti ir naujųjų laikų inžinerijos stebuklo, ir kraują stingdančios atrakcijos titulus. Šiam statiniui parinkta iš tiesų įspūdinga vieta: Džandziandzės parką 2009 m. išgarsino Jameso Camerono filmas „Įsikūnijimas“ (angl. „Avatar“), kuris uždirbęs 2,5 mlrd. JAV dolerių tapo pelningiausiu visų laikų filmu. Būtent šio parko džiunglės ir į debesis panyrantys statūs kalnų obeliskai įkvėpė kino genijų J. Cameroną čia filmuoti mistinės planetos kraštovaizdį.

Po iškilmingo atidarymo – staigus uždarymas


Dvi uolas maždaug 300 metrų aukštyje jungiantis kabantis tiltas yra 393 metrų ilgio, jo plotis siekia apie 6 metrus. Tilto konstrukciją sudaro 99 itin storo stiklo plokštės. Projekto vyriausiasis inžinierius Ma Liangas yra sakęs, kad tilto kūrėjai stengėsi jį suprojektuoti taip, kad visos konstrukcijos harmoningai susilietų su aplinka. Ambicingo projekto įgyvendinimui buvo įkurta bendrovė „Zhangjiajie Grand Canyon Co. Ltd“, kuri skelbė, kad tilto statyboms prireiks apie 3,9 mln. dolerių, tačiau galutinė projekto sąmata kruopščiai saugoma paslaptyje.

Nors planuota, kad pirmieji lankytojai tiltu žengs jau 2016 m. gegužę, statybos darbai užsitęsė dar porą mėnesių. Rugpjūtį viso pasaulio žiniasklaidą apskriejo įspūdingi kadrai su pirmųjų lankytojų, kuriems nusišypsojo laimė žengti stikliniu tiltu, nuotraukomis. Projekto sumanytojai surengė ne vieną įspūdingą testą: atlikta daugiau nei 100 tilto stiklo dangos saugumo bandymų, buvo tiriama, kokį poveikį tilto atsparumui daro temperatūros pokyčiai ir siūbavimas nuo vėjo, galiausiai stiklo tilto tvirtumas išbandytas leidus juo pervažiuoti masyviu visureigiu. Stiklo plokščių atsparumą tikrino ir kūjais apsiginklavusių savanorių komanda.

Ši euforija truko neilgai, mat jau po mėnesio ilgiausias pasaulyje stiklo tiltas buvo skubiai uždarytas. Džandziandzės parko vadovybė nenurodė uždarymo priežasties, bet patikino, kad buvo būtina atlikti skubius rekonstrukcijos darbus. Išplatintuose pranešimuose pabrėžiama, kad tilto konstrukcijoms nieko nenutiko ir visos 99 stiklinės plokštės yra sveikos.

Patekti ant tilto – nelengva

Šalin kelionių skrajučių romantiką, sveiki atvykę į kinišką realybę: jau pati kelionė prie įspūdingojo tilto yra nepamirštamas nuotykis. Atvykti į Džandziandzę gana paprasta – čia iš Kinijos sostinės Pekino ar kitų didžiųjų miestų nesudėtinga atkeliauti traukiniu ar lėktuvu, tačiau vėliau patartina apsišarvuoti budistine ramybe.

Pirmas iššūkis keliautojų laukia centrinėje miesto autobusų stotyje, kur reikia susirasti parko kryptimi važiuojantį autobusą. Nereikėtų naiviai galvoti, kad kas nors paaiškins anglų ar kita užsienio kalba: užrašai ir patarimai – tik kiniškai. Patartina turėti vietovės, kur norite vykti, nuotraukų – tada vietiniai parodys autobusą. Mažu mikroautobusu, kurio keleiviai turi daugiau bagažo nei sveria patys, tenka kratytis kelias valandas iki Wulingyuaninyuan gyvenvietės. Kelionė kainuoja apie 25 juanius (3,1 euro). Turistus maršrutiniai autobusai paprastai išleidžia tiesiog pakelėje ir pamoja jiems ranka į aikštelę, kur stovi parko link vežantys autobusai. Būtina paminėti, kad verslu Kinijoje užsiima visi ir kiekvienas tai daro taip, kaip jam šauna į galvą, tad į vieną pusę temps autobuso vairuotojas, į kitą – surūdijusio mopedo ar rikšos savininkas. Abu kiniškai bandys įtikinti, kad jų pasiūlymas geriausias.

Pusvalandžio kelionės serpantinais kaina priklauso nuo pasirinktos transporto rūšies, bet žinant vietinių vairavimo ypatumus ir taisyklę „nėra jokių eismo taisyklių“ adrenalinas garantuotas jau pakeliui. Apie tai, kad kelionės tikslas pasiektas, praneša prieš akis atsivėrusi milžiniška stovėjimo aikštelė, kurioje taupiai sustatyti keli šimtai autobusų.

Stiklinis tiltas šiuo metu savo populiarumu nenusileidžia legendinei Didžiajai kinų sienai ir kinų turistai laiko šventa pareiga atvykti ant jo patrepsėti: per dieną tiltą aplanko apie 8 tūkst. smalsuolių. Ant bilietų rašoma: „Tu nesi tikras didvyris, kol neįkopei į Didžiąją kinų sieną“, o stiklo tilto projekto autoriai be jokios ironijos galėtų bilietą papuošti šūkiu: „Tu nesi tikras kinas, jei neįsiamžinai asmenukėje ant ilgiausio pasaulyje stiklinio tilto“. Kai jau atrodytų, kad iki išsvajotosios nuotraukos unikaliame pasaulio kampelyje liko tik keli žingsniai, likimas primena, kad „čia Kinija ir niekas čia nevyksta pagal likusiam pasauliui įprastas taisykles“.

Ypatingas saugumas ir milžiniškos eilės

Kinijoje gyvena apie 1,2 mlrd. gyventojų, tad nesunku įsivaizduoti, jog dažnai įvairiose vietose nutįsta eilės. Kinai turi savą „eilių kultūrą“, kurią užsieniečiai priversti perprasti labai greitai, jei nori šioje šalyje ką nors nuveikti: eilėse stovima nepaliekant jokio tarpo ir asmeninės erdvės. Tad pirmas dalykas, atėjus prie bilietų kasų, – geras pusvalandis laukimo. Ir laukia ne keliasdešimt, o keli šimtai norinčių pamatyti stiklinį stebuklą.

Kai pagaliau ateina eilė pirkti ypatingąjį bilietą, tenka dar kartą nustebti: norint patekti ant tilto, būtina pateikti pasą. Jis, kaip ir kituose turistiniuose objektuose, nuskenuojamas. Su bilietu, kuris kainuoja 140 juanių (apie 17,5 eurų), tenka skubėti ieškoti daiktų saugyklos, mat ant stebuklingojo tilto galima turėti tik dokumentus, piniginę ir mobilųjį telefoną. Taip, teisingai supratote – jokių fotoaparatų ar filmavimo kamerų.

Galiausiai tenka stoti į dar vieną kelių šimtų žmonių eilę, kuri nusidriekia prie specialių, ant batų avimų, apsaugų išdavimo. Neslidžias apsaugas būtina dėvėti, kad stiklinis paviršius nebūtų subraižytas, o lankytojas slystelėjęs nesusižeistų. Gavus tokių „batų“ porą tenka toliau kantriai laukti eilėje. Ant tilto vienu metu gali būti 600-800 žmonių, tad ir eilė juda pagal išeinančiųjų iš teritorijos skaičių. Iš patalpos, kur lankytojai dar kartą patikrinami, patenkama į didelį amfiteatrą: iš jo atsiveria kvapią gniaužiantis vaizdas į stiklinį tiltą.

Koks jausmas žengti stiklu, kai pažvelgus žemyn – po kojomis matyti 300 metrų gylio kanjonas? Tai su niekuo nepalyginama nuostaba, kuri apima pajutus, kad žmogus, kuriam nebuvo lemta skraidyti, vis dar randa naujų būdų įveikti gravitacijos jėgą!

Pasivaikščiojimas debesyse – nepamirštama atrakcija, dėl kurios verta nukeliauti į kitą pasaulio kraštą. Žvelgiant po kojomis, į prarają, plytinčią po skaidriu stiklu, kyla klausimas: „Kuo kinai pasaulį nustebins kitą kartą?“

Autorės nuotraukos

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-10-19 09:28
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūrinei tarybai pateikė svarstyti iš esmės atnaujintą daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektą. Baigus projekto viešinimo procedūras, kitais metais Vilniaus Vilkpėdės rajone, buvusios gamyklos „V...
nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
nuotrauka
2021-10-18 15:37
Valstybės gynybos taryba spalio 18 d. apsisprendė dėl Lietuvos kariuomenės poligono – bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas Šalčininkų rajone. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus siūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono ...
nuotrauka
2021-10-18 14:18
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina savo pozicijas turto valdymo srityje ir pradeda teikti turto valdymo paslaugas Latvijoje. Pirmasis klientas – automobilių importuotojas Baltijos šalyse, Suomijos įmonė „Bassadone Group“.
nuotrauka
2021-10-18 12:10
UAB „Hanner“ kartu su viešbučių valdytoja „Apex Alliance“ statys 324 kambarių 3 žvaigždučių „Hampton by Hilton“ viešbutį Venecijoje. Viešbutis bus statomas Tronchetto saloje, kuri yra itin patogioje vietoje turistams, vykstantiems į pagrindinę Venecijos salą.
nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Balta...
nuotrauka
2021-10-14 11:00
Industrinėje Klaipėdos dalyje įsikūręs inovacijų ekosistemos branduolys „LightHouse“ jau dabar asocijuojamas su veiklia, veržlia, kuriančia bendruomene. Jis vienija per 50 narių. Nuo 2021-ųjų spalio jo teritorijoje vyksta intensyvūs statybos darbai. Šiuo ir būsimais plėtros etapais siekiama vieninte...
nuotrauka
2021-10-14 10:32
Rugsėjo pradžioje pradėta Palangos oro uosto aerodromo modernizacija jau pasiekė baigiamąją dalį: šiuo metu jau baigti visi pagrindiniai darbai, pakeisti tūkstančiai kvadratinių metrų įvairių dangų, atnaujintas kilimo-tūpimo takas, kitos aerodromo dalys, sumontuota paviršinių nuotekų surinkimo siste...
nuotrauka
2021-10-14 07:58
Vilniaus miesto savivaldybė teismui pateikė prevencinį ieškinį dėl Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, neteisėtai veiklą vykdančių laidojimo namų UAB „Ligamis“. Savivaldybė sieks, kad savavališka įmonės veikla, vykdoma techniškai neužbaigtame pastate būtų užkardyta teismui pritaikius laikinąsias apsaug...
nuotrauka
2021-10-14 06:36
Jau ketvirtį amžiaus Alytuje įsikūrusi „Grinduva“ dalyvauja išskirtinių savo reikšme ir dydžiais objektų statybose. Pasak įmonės vadovo Tomo Vailionio, profesinė šventė yra tinkama proga dar kartą akcentuoti, kad žmonės yra svarbesni už procesus.
nuotrauka
2021-10-13 15:45
Dar 2019–2020 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), kalno tvarkymo darbus vykdančios įmonės „Hidroterra“ subrangovas, atliko Gedimino kalno konstrukcijų tyrimus. Remiantis turimais rezultatais, buvo sudarytas viso Gedimino kalno trimatis (3D) modelis, kuris atskleidė, kad nuoš...
nuotrauka
2021-10-12 10:40
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas kitais metais Anykščiuose įgyvendins didelės apimties modernizacijos projektą. Iš esmės bus atnaujintas J. Jablonskio g. 30 esantis pastatas. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos regioninės p...
nuotrauka
2021-10-12 07:37
Praėjusių metų lapkritį buvo pradėti Lyduvėnų geležinkelio tilto remonto darbai, kuriuos vykdo viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Švykai“. 2,6 mln. eurų vertės projektą įmonė įsipareigojo įgyvendinti per 24 mėnesius.
nuotrauka
2021-10-12 06:58
Pastaruoju metu prasidėjus svarstymams dėl Vilniaus oro uosto pastato, esą jis neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, o atnaujinimas būtų dukart brangesnis nei naujo statyba, paveldosaugininkai primena, kad tai regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas. Čia negalima vadovautis vien ekonominiais sv...
nuotrauka
2021-10-11 15:43
Pirmadienį, spalio 11 d., Lietuvos zoologijos sode atidaryta naujoji veterinarijos gydykla ir karantino pastatas, o kapsulės įkasimo iškilmės pažymėjo būsimosios šilumą mėgstančių gyvūnų buveinės statybų pradžią.
nuotrauka
2021-10-11 07:12
Gaminant betoną, išmetama apie 7–8 proc. viso į aplinką patenkančio CO2 kiekio. Todėl statybos pramonė intensyviai ieško technologijų, kurios leistų statyti švariau, „žaliau“. Viena tokių – armavimo plienu keitimas polipropileno fibra. Pandeminis laikotarpis šią tendenciją dar labiau aktualizavo: tr...
nuotrauka
2021-10-08 09:20
Pasaulyje populiari pramoninių rajonų konversija į gyvenamajam būstui pritaikytas teritorijas sėkmingai skinasi kelią ir Lietuvoje. Kairysis Nemuno krantas Kaune, ilgą laiką buvęs industrinės paskirties teritorija, sulaukė nekilnojamo turto (NT) vystytojų dėmesio ir šiuo metu konvertuojamas į gyvena...
nuotrauka
2021-10-08 07:55
Palangos oro uoste vykstanti rekonstrukcija artėja prie pabaigos, Vakarų Lietuvos regione jau netrukus keleivius ir orlaivius bus galima priimti pagal naujausius standartus atnaujintame oro uosto aerodrome. Kodėl tai svarbu ne vien Palangai, bet ir visam regionui, ir kokią įtaką sėkmingas oro uosto ...
nuotrauka
2021-10-07 17:31
Šią vasarą naujai patvirtintame Vilniaus bendrajame plane numatyta, kad pietinėje miesto dalyje esantis Vilkpėdės mikrorajonas tampa prioritetine plėtros teritorija – pramoninį kvartalą turėtų prikelti nauji komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos