2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:36
Reklama  |  facebook

Klaipėdos senamiesčio gatvės atnaujinamos, išsaugant uostamiesčio dvasią

2022-07-01 15:00
Atnaujinant Klaipėdos senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.
nuotrauka
Klaipėdos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Teatro aikštės link vedančioje Sukilėlių gatvelėje panaudojant tiek esamus, tiek naujus akmenis, įrengtas lygesnis grindinys, baigiami kloti nauji pėsčiųjų takai, kurių aukščio skirtumas nuo važiuojamosios dalies – tik 3 cm. Šie pokyčiai leis užtikrinti sklandų ir patogų judėjimą, lengviau keliauti senamiesčiu bus ir judėjimo negalią turintiems gyventojams bei svečiams, taip pat mamoms ir tėčiams su vaikiškais vežimėliais. Atnaujinant gatvelę sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema, įrengtas naujas apšvietimas.

„Pirmuosius senamiesčio gatvelių atnaujinimo rezultatus, tikiu, įvertins visi čia besilankantys klaipėdiečiai. Kita vertus, senamiestis, kuris yra ir vienas užsienio turistų lankomiausių objektų, pagaliau taps patrauklesnis ir patogesnis šiai misijai ir pasirinkimui, o tai labai svarbu, formuojant miesto įvaizdį. Pats pagrindinis siekis ir tikslas – gražesnis, jaukesnis ir patogesnis senamiestis kiekvienam, o nelygus grindinys, tikiuosi, liks tik prisiminimas. Esu įsitikinęs, kad nors ir atnaujinta danga tikrai skiriasi nuo buvusios senosios savo kokybe ir patogumu naudojimui, tačiau savojo „klaipėdietiškojo šarmo“ uostamiesčio gatvelės tikrai nepraras, anaiptol – jos bus ne ką mažiau šarmingos, jaukios ir patogios. Neužilgo laukiame ir Vežėjų gatvės rekonstrukcijos pabaigos, darbai intensyviai vyksta Žvejų gatvėje, pradedamas ir Didžiosios Vandens g. atnaujinimas, tad sutvarkytas plotas apims vis didesnę senamiesčio dalį. Įdėmiai stebėsime visą šį procesą, keldami rangovams pačius aukščiausius reikalavimus atliekamų darbų kokybei bei tempui“, – Klaipėdos savivaldybės pranešime cituojamas meras Vytautas Grubliauskas.

Atvėrus Sukilėlių gatvę, darbai persikelia į Didžiąją Vandens gatvę. Čia kapitalinis remontas bus baigtas per šiuos metus.

Tuo metu Vežėjų gatvėje darbai jau pabaigos link – kapitalinį remontą numatoma užbaigti per liepos mėnesį. Čia vyksta panašūs pokyčiai kaip ir Sukilėlių gatvėje – atnaujinamas grindinys, pėsčiųjų takai, apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.

Žvejų gatvėje darbų finišo tikimasi iki šių metų pabaigos. Šiuo metu intensyviai dirbama ruože nuo Biržos tilto iki sankirtos su Pasiuntinių gatve. Kaip ir planuota, iki birželio pabaigos įrengtos inžinerinės komunikacijos, gatvės pagrindai, liko įrengti akmens grindinį, o pėsčiųjų takus iškloti plokštėmis. Netrukus darbų aikštelė prasiplės iki Žvejų gatvės 10 pastato, o po kelių mėnesių – ir iki Pilies gatvės.

„Tvarkant senamiesčio gatveles siekiama įgyvendinti darnaus judumo principus. Net ir apšvietimą, kur tik įmanoma, stengiamasi tvirtinti prie pastatų fasadų, o ne statyti stulpus ant šaligatvių, kas taip pat trukdo patogiai judėti. Didžiausias iššūkis – paties akmens grindinio sutvarkymas. Siekiame, kad jis būtų maksimaliai lygus, tačiau būtina atsižvelgti ir į paveldosaugininkų reikalavimus, vienuose ruožuose leidžiama naudoti naujus akmenis, kituose būtina išsaugoti ir senuosius, pavyzdžiui Žvejų gatvėje senieji turi būti panaudoti maksimaliai, tačiau sutvarkant pagrindus ir akmenis perklojant vis tiek pasiekiamas kur kas lygesnio grindinio efektas“, – sako Savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė.

Rudenį planuojamas dar dviejų senamiesčio gatvelių – Teatro ir Daržų – atnaujinimo startas, čia remonto darbus numatoma baigti ateinantį pavasarį. Visų minėtų senamiesčio gatvių atnaujinimo darbų vertė – 3,5 mln. eurų. Taip pat yra parengtas ir šiuo metu derinamas Aukštosios gatvės kapitalinio remonto projektas, tikimasi, kad netolimoje ateityje pavyks pradėti ir šios gatvės atnaujinimo darbus. 

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:09
Mėlynosios ekonomikos vystymas yra tvarus būdas kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas, spręsti maisto išteklių problemą ir užtikrinti žmonijos gerbūvį.
nuotrauka
2022-08-16 07:24
Panevėžyje įsibėgėjo regiono susisiekimui svarbios infrastruktūros rekonstravimo darbai – iki rugsėjo pradžios numatoma įrengti tranzitiniam eismui svarbią žiedinę sankryžą ties Senamiesčio, S. Kerbedžio ir Tinklų g. sankirta, o iki metų pabaigos – rekonstruoti Smėlynės g. dalį, kuri miesto teritori...
nuotrauka
2022-08-16 07:17
Keturioms Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui finansuoti. Finansavimas skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms...
nuotrauka
2022-08-12 11:32
Nuo Nemenčinės plento iki Plytinės gatvės besitęsianti keturių eismo juostų gatvė sostinėje iki spalio vidurio įgaus naują vaizdą – taps humaniškesnė, patogesnė pėstiesiems ir žalesnė.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-11 10:13
Senuosius Vilniaus miegamuosius rajonus gaivins nauja takų infrastruktūra, kuri jų kasdienybę padarys patogesnę ir jaukesnę. Struktūrinių pokyčių paketą kartu su programa „Miestas+" ruošia Vilniaus miesto savivaldybė. Pradedamai nuo 5–7 projektų realizavimo, vietas parenkant pagal didžiausią gyvento...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse