2023 birželio 7 d. trečiadienis, 9:18
Reklama  |  facebook

Kokio biuro reikia smulkiam verslui

2023-03-08 05:52
Tinkamos biuro patalpos gali būti mažos ir vidutinės įmonės sėkmės veiksnys. Į ką būtina pirmiausia atkreipti dėmesį renkantis savo verslo biurą ir kokias klaidas dažniausiai daro smulkūs verslai, pasakoja ekspertės.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Pirmiausia, renkantis biurą, reikia įsivertinti verslo poreikius ir pobūdį. Ar užsiimate prekyba, ar teikiate paslaugas? Ar klientus aptarnaujate internetu, ar kontaktiniu būdu? Ar dirbate su privačiais, ar verslo klientais? Ir koks biuras geriausiai atlieptų šiuos poreikius? Šie klausimai gali atrodyti savaime suprantami, bet dažnai jie lieka neatsakyti.

Rinkos atsakymas į tokių verslų poreikį – „stock biurai“, kuriuose beveik visa veikla gali vykti vienoje vietoje – sandėliuojamos prekės, priimami ir aptarnaujami klientai, taip pat juose yra biuro patalpos, kur patogiai gali dirbti darbuotojai.

Neapgalvoja darbo stiliaus

Kita vertus, smulkiam ir vidutiniam verslui gali būti svarbiau potencialias erdves įvertinti per patogumo darbuotojams prizmę. Svarbu įvertinti, koks darbo stilius aktualus įmonės komandai ar kaip jis gali kisti. Vystant verslą, svarbu atsižvelgti į skirtingus darbuotojų darbo stilius ir pageidavimus – pavyzdžiui, privatumo, tylos, bendradarbiavimo poreikius.

Neįvertina vietos asociacijų ir šalia esančių verslų įtakos

Verslai dažnai klaidingai supranta geros lokacijos naudą ir, rinkdamiesi savo biuro vietą, ją vertina tik pagal nuotolį nuo centro ar susisiekimą. Tačiau ne mažiau svarbus faktorius – prekės ženklo matomumas, asociacijos su konkrečia vieta ir gera verslo bendruomenė.

Smulkiam ir vidutiniam verslui, ypač veikiančiam B2C segmente, labai aktualus realus, fizinis matomumas bei teigiama asociacija su tam tikro rajono ir konkretaus pastato įvaizdžiu. Dirbant šalia kitų verslų atsiranda ir galimybė organizuoti bendras akcijas, bendradarbiauti. Tai smulkiems verslams atveria progas susirasti naujų partnerių ir įgyvendinti prie organizacijos populiarumo prisidedančius projektus.

Priklausant verslo bendruomenei taip pat galima gerokai sutrumpinti kontaktų ir partnerių paieškų procesą, kuris įprastu atveju užtrunka. Patraukli biuro vieta netgi formuoja bendrovės reputaciją.

Siekiantiems pritraukti naujų partnerių ar užsienio investuotojų vertėtų ieškoti reprezentatyvaus biuro geroje lokacijoje. Tas pats galioja ir naujų darbuotojų paieškai – jei stengiatės pritraukti talentų, išlaikyti darbuotojus, turėsite pasirūpinti, kad jūsų biuro erdvė būtų įkvepianti, su išvystyta infrastruktūra, patogiu susisiekimu, joje netrūktų galimybių bendravimui, mokymuisi, poilsiui.

Patalpas renkasi pagal kainą

Nors smulkesniems arba pradedantiems verslams dažnai sudėtinga planuoti ateities finansus ir jie nori kaip įmanoma labiau optimizuoti išlaidas, tačiau rinka pasikeitė, ir tik patalpų nuomos kainos kriterijus, renkantis biurą, tampa per siauras.

Priklausomai nuo biuro pobūdžio, į kainą įskaičiuota ne tik pilnai aprūpinta, įrengta darbo erdvė, baldai, bet ir tokios paslaugos, kaip internetas, kava, pilnai aprūpintos ir prižiūrimos susitikimų, poilsio erdvės, komunalinės paslaugos, prieiga 24/7, o tai reiškia, kad nereikia sudaryti papildomų sutarčių ir prisiimti ilgalaikių įsipareigojimų su interneto ar spausdintuvo nuomos paslaugų tiekėjais.

Ne mažiau svarbus aspektas – ir tarptautinė bendruomenė, kurios nariu tampama prisijungus prie pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių tinklo. Priklausant bendruomenei plečiamas verslo kontaktų ratas, dalijamasi patirtimi, netgi kuriami nauji projektai. Tad svarbu detaliai išsiaiškinti biuro paslaugos kainos sudedamąsias bei kokias papildomas vertes gali pasiūlyti biurų paslaugų operatoriai.

Pamiršta apsvarstyti ateities augimo galimybes

Renkantis biurą reikėtų atsižvelgti ir planus ateityje – ar numatomas darbuotojų ir verslo apimčių augimas. Verslai patalpose dažniausiai nori įsikurti bent jau metams, dažniausiai – 3–5 metams. Todėl rekomenduojama apmąstyti komandos ir veiklos plėtros planus – jei numatomas didesnis pokytis, geriau rinktis tokias patalpas, kurios būtų funkcionalios ir atlieptų ne tik šiuo metu aktualius, bet ir ateityje planuojamus poreikius. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-07 09:10
Kvalifikuotam darbui reikalingų inžinierių bei technologų paklausa tokia didelė, kad dabar jie gali rinktis ne tik darbdavius, bet ir gyvenimo būdą – didmiesčio judesį arba mažo miesto ramybę. Ne veltui šios specialybės aktyviai rekomenduojamos ir šiuo metu mokyklas baigiantiems abiturientams. Darbo...
nuotrauka
2023-06-07 06:42
Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siūloma griežčiau bausti už viešosios rimties trikdymą.
nuotrauka
2023-06-06 10:03
Darbo kodekso 44 str. numato darbdavio pareigą pranešti darbuotojui apie darbo sąlygas. Be to, iki darbo pradžios darbdavys privalo pateikti darbuotojui informaciją apie darbo funkcijos apibūdinimą ar aprašą arba darbo (pareigybės arba pareigų, profesijos, specialybės) pavadinimą ir, jeigu nustatyta...
nuotrauka
2023-06-05 13:07
Vilniaus apygardos teismas kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusį Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Teisės departamento direktorių Tautvydą Jakutį. Teismas jam skyrė galutinę 24 479 eurų baudą. Dar penki asmenys nuteisti už prekybą poveikiu. Jie turės sumokėti teismo skirtas baudas nuo 11 29...
nuotrauka
2023-06-05 06:41
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas gegužę atmetė UAB „Zarasų projektas“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo panaikintas Vilniaus savivaldybės administracijos išduoto statybos leidimo (SLD) statyti daugiabutį gyvenamąjį namą, atra...
nuotrauka
2023-06-05 06:22
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gauto skundo dėl galimai neteisėtai pastatytos tvoros su atramine sienele pagrindu atliko faktinių duomenų patikrinimą Šiauliuose, Ginkūnų g. Patikrinimo metu išaiškinta ir daugiau šiurkščių pažei...
nuotrauka
2023-06-04 14:40
Vienoje seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių už 1,071 mln. eurų parduodamos patalpos istoriniame Vaistinės name. Tai vienas pirmųjų Šv. Jono gatvėje atsiradusių mūrinių pastatų, išsaugojęs bėgančių laikmečių pėdsakus nuo pat ankstyvosios gotikos iki šių dienų.
nuotrauka
2023-06-04 12:13
Nekilnojamojo turto ekspertai sutaria, kad esminę įtaką pardavimams daro išaugusi 6 mėnesių EURIBOR palūkanų norma – šiuo metu ji siekia 3,78 proc., kai praėjusį mėnesį buvo 3,622 proc.
nuotrauka
2023-06-03 07:29
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Trakų rajono savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje, kurie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi...
nuotrauka
2023-06-02 11:37
Kauno oro uostas žengia svarbų strateginį žingsnį – skelbiami tarptautiniai rangovų atrankos viešieji pirkimai keleivių terminalo ir šiaurinio perono plėtros projektams. Šių metų duomenys rodo, kad keleivių srautai Kauno oro uoste yra rekordiniai ir lenkia ankstesnes prognozes. Jei ši tendencija išl...
nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos