2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 5:49
Reklama  |  facebook

Kol įstatymų kūrėjai lūkuriuoja, verslas jaukinasi BIM

2017-04-06 12:41
Apie BIM ir projektavimą BIM aplinkoje yra girdėję tikriausiai visi projektuotojai. Tačiau Lietuvoje BIM projektai vis dar netapo kasdienybe. Skatindama šios srities pažangą, akmens vatos gamintoja kompanija ROCKWOOL, pirmoji iš tokios produkcijos tiekėjų, architektams ir projektuotojams pasiūlė naudotis skaitmeniniais gaminių bei konstrukcijų sprendimais „Revit“ ir IFC formatu.
nuotrauka
Naudodamiesi „Autodesk Revit“ programos įskiepiu, projektuotojai gali lengviau rasti tinkamiausius sprendimus, atitinkančius konkrečius poreikius ir reikalavimus. Kompanijos ROCKWOOL iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Skaitmeninė statyba, VŠĮ

ROCKWOOL įnešė savo indėlį į BIM plėtrą Lietuvoje

ROCKWOOL siūlomus BIM sprendimus gali naudoti įvairių programinių įrangų vartotojai, kadangi duomenų bazėje esantys modeliai yra bendrojo atviro formato IFC, kuris yra palaikomas daugelio tokio tipo programų. ROCKWOOL taip pat pateikia ir sukurtą „Autodesk Revit“ programos įskiepį – priedėlį, kuris suteikia priėjimą prie detalesnių BIM modelių. Naudodamiesi „Autodesk Revit“ programos įskiepiu, projektuotojai gali lengviau rasti tinkamiausius sprendimus, atitinkančius konkrečius poreikius ir reikalavimus.

„Specialistai programoje gali pasirinkti gaminius ar pastato elementus pagal šilumines, priešgaisrines savybes, gaminio pavadinimą, produkto naudojimo sritį, – aiškina bendrovės ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska. – Visą informaciją galima tiesiog atsisiųsti ir įkelti į savo programas.“

Norint įdiegti „Autodesk Revit“ programos įskiepį, reikia parsisiųsti tinkamą ROCKWOOL „Autodesk Revit“ įskiepio versiją, kuri turi būti pritaikyta 2015, 2016 arba 2017 metų „Revit“ programai, ir įsidiegti kompiuterio Microsoft Windows operacinėje sistemoje. Programa prideda naują meniu langą „Autodesk Revit“ programoje. Tas langas padeda tiesiogiai importuoti norimą gaminį ar visą konstrukciją.

Norint naudotis įskiepiu, būtina interneto prieiga, kuri palaiko tiesioginį prisijungimą prie naujausių duomenų bazės.

Kadangi ROCKWOOL BIM sprendimai veikia vadinamųjų debesų (angl. Clouds) principu, specialistai gali vienodai naudotis ir tinklalapio versija, ir „Revit“ įskiepiu. Abi platformos, pastebi dr. Andrius Buska, suteikia vienodą informaciją ir prieigą valdyti pasirinktus objektus. Visi bibliotekos modeliai ir navigacija yra pateikti lietuvių kalba, atsižvelgiant į šalies normatyvus ir reikalavimus (nuotrauka kairėje).

„Visa tai yra skirta šiuolaikiškam darbui. Tie specialistai, kurie naudojasi BIM, palengvina savo darbą, daro jį paprastesnį, – sako dr. Andrius Buska. – Programoje galima pasirinkti norimus elementus, konstrukcijas. Pavyzdžiui, reikalinga tinkuojamoji sistema su keraminiais mūro blokeliais. Programoje visa sudėliota schemomis, pagal medžiagas, yra suskaičiuotos U vertės. Papildomai konstrukcijų detalės pateikiamos ir jau tradiciniais DWG bei PDF formatais. Jeigu projektuotojai siekia aukštesnio darbų lygio, privalu jiems pateikti informaciją, atitinkančią šiuolaikinius poreikius ir naujoves.“

ROCKWOOL pasaulyje užima lyderio pozicijas akmens vatos gamybos srityje. ROCKWOOL pirmoji iš termoizoliacinių medžiagų tiekėjų pasiūlė ir pristatytą naujovę, o tai – svarus indėlis į BIM plėtrą Lietuvoje.

Kodėl lūkuriuoja projektuotojai

Specialistai pastebi, kad lūkuriuoja ne tik įstatymų kūrėjai, bet ir patys projektuotojai vis dar vengia projektuoti BIM aplinkoje. To priežastys paprastos. Dalis projektuotojų negeba naudotis BIM programine įranga. Stabdo populiarumą ir kaina – BIM projektavimo įranga nėra pigi.

VGTU Fundamentalių mokslų fakulteto Inžinerinės grafikos katedros lektorius Edgaras Timinskas mano, kad vis tik pagrindinė problema, su kuria susiduria specialistai rengdami projektus, pritaikytus BIM koncepcijai, yra BIM bibliotekų trūkumas.

„Norėtųsi, kad gamintojai aktyviau kurtų BIM bibliotekas, nes tik tuomet statinio virtualiame modelyje įmanoma pateikti informaciją, kuri būtų išsami ir be klaidų“, – sako jis, pastebėdamas, kad gimsta ir kitokios tendencijos. Jau yra gamintojų, kurie skaitmenina savo gaminius ir pritaiko skirtingiems programų paketams. Taip išvengiama klaidų tolesniame skaitmeninimo procese. Vieni iš tokių gamintojų ir yra kompanija ROCKWOOL, pasiūliusi naudotis skaitmeniniais gaminių bei konstrukcijų sprendimais „Revit“ ir IFC formatu.

E. Timinskas pastebi, kad įprotis daryti „kaip seniau“ gali stabdyti arba bent pristabdyti BIM plėtros procesą Lietuvoje. Projektuotojai gerai jaučiasi braižydami dvimačius brėžinius, o ne vienas, pabandęs kurti trimatį, viską meta ir grįžta atgal. Kita vertus, būtina, kad ta informacijos gausa, kuri bus kuriama plėtojant BIM, naudotųsi visi proceso dalyviai. Žvilgsniai krypsta į statybininkus, kuriems kur kas paprasčiau informacijos ieškoti brėžiniuose. Ir ne tik todėl, kad „taip įprasta“, bet ir dėl techninių galimybių. Kaip sako patys projektuotojai, jie darbuojasi prie didžiulių monitorių, o statybininkai statybos aikštelėje turi tik išmaniuosius telefonus arba nedidelius nešiojamus kompiuterius, tad peržiūros galimybės tampa ribotos.

„Norint, kad BIM projektinė informacija būtų naudojama efektyviai, reikia, kad visi dalyviai naudotų vienodą informacijos pateikimo standartą, – dar vieną problemą įvardina Edgaras Timinskas. – Jei viena įmonė investuoja į BIM sistemą, o kita to nedaro, pagal kurios įmonės standartus dirbti, įgyvendinant konkretų projektą?“

Vilčių, kad procesai pajudės, teikia ir tas faktas, kad prieš keletą metų Lietuvos statybininkų asociacijos iniciatyva įsteigta VšĮ „Skaitmeninė statyba“ brėžia aiškią strategiją, kaip Lietuvoje į statybos ir su jomis susijusias sritis atvesti BIM.

Bendrovės ROCKWOOL iliustr. 

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA