Kultūros infrastruktūros centras projektavimo paslaugas perka per dinaminę pirkimų sistemą
Patogiau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose
„Taip, patogiau dalyvauti pirkimuose, kai taikoma ši sistema, nes dalis dokumentų jau pateikta, dabar užtenka tik uždėti varnelę“, – naujos sistemos privalumus komentavo pranešime cituojamas Tomas Ulinauskas, UAB „Enero“ direktorius.
Pasak pašnekovo, jo įmonės darbų pobūdis – kultūros paveldo objektų tyrimai, projektavimas, darbų priežiūra, tad jie nuolat stebi KIC skelbiamus viešuosius pirkimus ir dažniausiai apsisprendžia juose dalyvauti. Netrukus bus pradėti darbai pagal naujai pasirašytą sutartį, laukianti užduotis – Anykščių rajone esančios Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios statinių komplekso tvoros ir vartų taikomieji tyrimai ir tvarkybos (remonto, restauravimo, avarijos grėsmės pašalinimo) darbų projekto parengimas, projekto sprendinių įgyvendinimo priežiūra ir darbo brėžinių parengimas tvarkybos darbų metu.Kad DPS patogi projektavimo paslaugoms įsigyti, pritaria ir UAB „Virmalda“ teisininkė Ryta Rabačienė, kurios atstovaujama įmonė – taip pat nuolatinė KIC skelbiamų konkursų dalyvė. Pasak pašnekovės, naujoji sistema padeda sutaupyti nemažai laiko.
Gelgaudiškio dvaro sodyba. Puslapio Didikulietuva. lt nuotr.„Iš principo geriau, kad nereikia kiekvieną kartą teikti kvalifikacinius reikalavimus įrodančių dokumentų, atestatų. Patogiau, kai užtenka juos surinkti kartą per kelerius metus“, – kalbėjo pranešime pacituota architektė Marija Nemunienė, atstovaujanti UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“.
Taikant DPS, su minėtomis įmonėmis pasirašyto sutartys dėl Gelgaudiškio dvaro sodybos rūmų (Šakių r.) cokolinio aukšto (rūsių) patalpų ir Marijampolės sinagogos (Marijampolės m.) taikomųjų tyrimų, tvarkybos (remonto, restauravimo ir avarijos grėsmės pašalinimo) darbų projekto parengimo, projekto sprendinių įgyvendinimo priežiūros ir darbo brėžinių parengimo tvarkybos darbų metu.
Tiekėjai ir toliau gali jungtis prie DPS
„Džiaugiamės, kad ši nauja sistema leidžia potencialiems projektavimo paslaugų tiekėjams daug lengviau ir paprasčiau parengti konkursams reikalingus dokumentus. Tai padeda gerokai supaprastinti viešųjų pirkimų procesą, sutaupyti ir darbo laiko, ir lėšų – tiek potencialiems tiekėjams, tiek KIC darbuotojams. Jau atlikti pirkimai iki sutarties pasirašymo užtruko vidutiniškai apie 10 darbo dienų, o tai yra tris kartus trumpiau nei anksčiau. Todėl ir toliau taikydami šią sistemą tikimės projektavimo paslaugas įsigyti greičiau, operatyviau atlikti darbus savo eilės laukiančiuose visai Lietuvai svarbiuose paveldo objektuose“, – sakė oranešime cituojamas KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas, atkreipdamas dėmesį, kad DPS nėra pirkimo būdas; pasak jo, tai – pirkimų organizavimo priemonė.
Aštuoni tiekėjai jau pateikė paraiškas per CVPIS paskelbtoje dinaminėje pirkimo sistemoje „Projektavimo ir projekto sprendinių įgyvendinimo priežiūros paslaugos“ ir iš jų septyni buvo priimti į DPS.
Šiemet atrestauruoti Vilniaus universiteto stogai. Tomo Bekerio nuotr.
DPS, atsižvelgiant į tiekėjų pajėgumus, yra suskirstyta į 3 kategorijas:
Tai reiškia, kad III kategorijos pirkimams paraišką pateikęs ir reikiamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantis tiekėjas gali varžytis visuose KIC dinaminėje pirkimų sistemoje skelbiamuose pirkimuose, II kategorijos tiekėjai varžosi II ir I kategorijos pirkimuose, o I kategorijos – tik I kategorijos pirkimuose. Taikant tokį principą, KIC nuomone, labai sumažinami dalyvių kaštai, užtikrinama didesnė konkurencija ir galimybė varžytis mažesnės vertės pirkimuose mažoms įmonėms, turinčioms ribotus administracinius išteklius.
- I kategorija, kai projektavimo darbų vertė yra ne didesnė kaip 50 tūkst. eurų be PVM;
- II kategorija, kai projektavimo vertė svyruoja yra 50-150 tūkst. eurų be PVM;
- III kategorija, kai projektavimo vertė didesnė kaip 150 tūkst. eurų be PVM.
Šiuo metu septyniems tiekėjams pirmas etapas, kai įvertinama kvalifikacija ir tiekėjas įtraukiamas į dinaminę pirkimų sistemą, jau pasibaigęs, bet nauji tiekėjai ir toliau gali pateikti paraiškas ir būti priimti į DPS. Visi į DPS priimti tiekėjai vėliau kviečiami dalyvauti vykstančiuose konkrečiuose pirkimuose, su jų laimėtojais sudaroma pirkimo sutartis.
Taip pat pažymėtina, kad mažesnę kvalifikaciją turintys tiekėjai, šiuo metu patekę į I ar II kategoriją, KIC dinaminės pirkimų sistemos veikimo metu, įgiję daugiau patirties ir galintys pagrįsti aukštesnę kvalifikaciją, galės teikti paraišką per CVPIS į III kategoriją ir patvirtinus jų kvalifikaciją, galės varžytis aukštesnės kategorijos pirkimuose.
DPS galiojimo terminas – ketveri metai. Per šį laikotarpį paprastesniu ir efektyvesniu būdu planuojama atlikti apie 60 pirkimų, kuriems preliminariai numatyta 2,3 mln. eurų.Planuojamų pirkimų sąrašą galite rasti čia.