2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 14:15
Reklama  |  facebook

Kuršėnuose statys vieną moderniausių Europoje giluminio grūdų perdirbimo gamyklą, investicijos – 300 mln. eurų

2022-10-18 14:40
„Agrokoncerno“ įmonių grupė Kuršėnuose planuoja įgyvendinti daugiau nei 300 milijonų eurų vertės projektą. Įmonė „Agrokoncernas GDP“ buvusioje Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje statys vieną moderniausių Europoje giluminio grūdų perdirbimo gamyklą. Planuojama, kad jos statybos truks apie penkerius metus.
nuotrauka
„Agrokoncernas GDP“ direktorė Alina Adomaitytė. Įmonės nuotr.


Minimos įmonės
Agrokoncerno grupė, UAB
Pasak „Agrokoncernas GDP“ direktorės Alinos Adomaitytės, cituojamos įmonės pranešime, savo apimti ir svarba šaliai šis projektas neabejotinai yra nacionalinės reikšmės. Jį įgyvendinus Kuršėnų miestas taptų viso Šiaulių rajono ekonomine širdimi. Gamyklai aptarnauti būtų sukurta apie 300 darbo vietų, iš kurių pusė būtų skirtos aukštos kvalifikacijos specialistams.

„Suprasdami, kad regionas turi būti patrauklus jauniems specialistams, jų šeimoms, kartu investuosime ne tik į gamyklos statybas, bet ir visos infrastruktūros atnaujinimą, pritaikymą Kuršėnų miesto esamų ir būsimų gyventojų poreikiams. Projekto metu bus sutvarkyta ne tik gamyklos, bet ir šalia jos esanti aplinka, taip pat atnaujinti keliai, tvarkomi dujų, vandentiekio, nuotekų tinklai, apšvietimas“, – cituojama A. Adomaitytė.

Šis projektas yra įgyvendinimas su patyrusiais užsienio partneriais, kurie užtikrina įrangos kokybę ir procesų saugumą. Gamykla veiks nepertraukiamai, tačiau visi joje vykstantys procesai bus uždari. Į jos statybų procesą įtrauktas išsamus Poveikio aplinkai vertinimas (PAV), kurio tikslas yra maksimaliai užtikrinti gamyklos procesų saugumą ir draugiškumą aplinkai bei žmonėms.

Gamyklos veikla bus paremta žiedinės ekonomikos principu, tai reiškia, kad joje bus dirbama be atliekų. Per metus planuojama perdirbti apie 500 tūkst. tonų kviečių. Iš jų bus gaminami du pagrindiniai produktai – krakmolas ir glitimas. Vienas iš gamybos šalutinių gamybos produktų bioetanolis bus naudojamas kaip biokuras.

Galutinis gamyklos produktas – biotrąšos. Jos yra naudojamos dirvoms tręšti, padidina dirvos derlingumą bei organinių medžiagų kiekį dirvožemyje ir skatina mikrobiologinį dirvos aktyvumą.

Gamyklos teritorijoje bus įrengta nuotekų valykla, kurioje bus išvalomos visos gamybos procese susidariusios nuotekos. Siekiant sumažinti CO2 emisijas, didžioji dalis gamybos žaliavų ir produkcijos bus transportuojama geležinkelių tinklu.

Gamybos procesams aprūpinti dalis elektros energijos bus gaunama iš gamyklos teritorijoje esančių kombinuotos šilumos ir elektros energijos kogeneracinių įrenginių, likusia elektros energijos dalimi ji bus aprūpinta iš saulės elektrinių ir vėjo jėgainių. Ši strategija padės spręsti šiuo metu ypač opią energetinės krizės problemą, kuri aktuali visai šaliai.

„Tai bus viena žaliausių ir moderniausių gamyklų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Paprastai tariant, viską, ką paimsime iš žemės, į ją ir sugrįš. Naujausios technologijos užtikrins kvapų neutralizavimo, garsų slopinimo, dulkėtumo ir kitų su gamykloje vykstančių procesų optimizavimą. Čia bus diegiamos aukščiausio lygio technologijos, taikomi patys inovatyviausi sprendimai“, – paaiškina „Agrokoncernas GDP“ direktorė.

A. Adomaitytė užtikrina, kad gamyklos kaimynystėje esantiems namų ūkiams gyvenimo sąlygos tikrai neblogės, atvirkščiai – bus daug dėmesio skiriama ne tik infrastruktūros gerinimui, bet ir energetinių išteklių užtikrinimui. Gamykla bus aktyvi bendruomenės procesų dalyvė, teiks paramą vietiniams projektams ir socialinėms iniciatyvoms.

„Agrokoncerno GDP“ direktorės paskaičiavimais, gamykla galėtų generuoti apie 300 milijonų eurų apyvartos, o darbuotojai uždirbtų nuo 7 iki 10 milijonų eurų kasmet. Tai reiškia, kad šiame regione kiltų ne tik pragyvenimo lygis, bet ir vyktų paties Kuršėnų miesto plėtra. 
Statybunaujienos.lt
Pramoninė statyba

nuotrauka
2022-11-18 10:09
Pasaulyje didžiausia dviračių gamintoja „Pon.Bike“, priklausanti Nyderlandų holdingui „Pon Holdings“, netrukus pradės 40 tūkst. kv. metrų ploto gamyklos statybas Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Bendrovė ką tik pasirašė sutartį su tvarios miestų plėtros ir statybų bendrove „Y...
nuotrauka
2022-11-09 17:42
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti 15 mln. eurų vertės Singapūro medicininės įrangos „Esco Lifesciences“ gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.
nuotrauka
2022-10-14 08:23
Trumpiau nei per metus buvo įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pirmasis plėtros etapas. Užsakovai jo įgyvendinimą įvardina kaip puikų, o Lietuvos BIM projektų konkurse jis pelnė geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.
nuotrauka
2022-10-06 18:44
VIPA pasirašė pirmąją paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta UAB „Flex Start Two“ įmonei, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje z...
nuotrauka
2022-09-30 07:36
Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.
nuotrauka
2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
2022-09-27 06:52
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) sėkmingai užbaigė infrastruktūros plėtros darbus. Už daugiau nei 3,5 mln. eurų pietinėje teritorijos dalyje išvystyta inžinerinė infrastruktūra, įdiegti nauji susisiekimo sprendimai.
nuotrauka
2022-08-29 06:37
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) Aplinkos ministerijos vadovams ir statybų bei renovacijos sektoriaus atstovams pristatė investicinius plėtros planus, kurie skatins proveržį tvarios statybos sektoriuje. Į šiuo tikslu jau statomą organinių statybos konstrukcijų gamyklą pirmuoju etapu planuojama ...
nuotrauka
2022-08-12 11:25
Energetikos ministras Dainius Kreivys vakar, rugpjūčio 11 d., lankėsi Mažeikiuose, naftos perdirbimo produktų gamykloje „Orlen Lietuva“, kur pradėtos Žaliavos likučio konversijos įrenginio statybos.
nuotrauka
2022-07-19 10:37
Įmonė „Continental Automotive Lithuania“ baigė pirmąjį plėtros etapą: gerokai prasiplėtė Kaune esančios automobilių elektronikos komponentų gamyklos, atitinkančios aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, plotas. Statybos darbus atliko UAB Merko statyba.
nuotrauka
2022-07-14 10:30
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojas ir valdytojas Baltijos šalyse „Sirin Development” užbaigė logistikos centro „J55“ I etapo statybas, Vilniuje. Į 20 400 kv. m ploto sandėlį iš viso buvo investuota 11,3 mln. eurų.
nuotrauka
2022-07-13 08:42
Lietuvos Laisvosios ekonominės zonos demonstruoja puikius rezultatus, skaičiuoja pritrauktus naujus investuotojus ir nuosekliai vysto infrastruktūros plėtros projektus. Bendrovės pagal apyvartas ne tik pasiekė ikipandeminį lygį, bet ir jį viršijo, o artimiausioje ateityje tikisi dar didesnio Lietuvo...
nuotrauka
2022-06-21 10:25
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojas ir valdytojas Baltijos šalyse „Sirin Development” užbaigė „Liepkalnio industrinio parko“ IV etapo statybas Vilniuje. Į 26 200 kv. m ploto sandėlį iš viso buvo investuota 13 mln. eurų.
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-26 11:27
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) užbaigtos modernaus 2 aukštų 36 tūkst. kv. m ploto baldų fabriko statybos. UAB „Geras baldų fabrikas“ užsakymu A++ energinio naudingumo klasės kompleksą pastatė tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Investicijos į vienu inovatyviausių Liet...
nuotrauka
2022-04-26 13:15
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, 12 ha plote statys 63 tūkst. kv. m ploto sandėlius. Projekto investicija, planuojama, sieks 41 mln. eurų.
nuotrauka
2022-04-05 09:46
Medienos gaminiais prekiaujanti bendrovė „Brolis Timber“, gavusi LKU kredito unijų grupės finansavimą, įgyvendina verslo plėtrą ir netrukus pradės termomedienos gamyklos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statybas. Užbaigus projektą, čia bus sukurtos naujos darbo vietos, o Lietuvos gyventojai...
nuotrauka
2022-03-15 09:32
Viena didžiausių Lietuvos inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonių „Arginta Engineering“ pirmuoju etapu investuos 5 mln. eurų į papildomus gamybinius pajėgumus. Jau 2023 m. Panevėžyje duris atvers moderni bendrovės gamykla, kurioje pirmuoju plėtros etapu bus įdarbinta iki 100 darbuotojų, o pe...
nuotrauka
2022-02-18 14:21
Vokietijos kapitalo tvarios statybos bendrovė „Nokera“ su Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė stambaus projekto investicijų sutartį, pagal kurią į savo naujos gamyklos statybą Rudaminoje, Vilniaus rajone, planuoja investuoti 41,1 mln. eurų. Šioje gamykloje per kelerius ateinančius metus num...
nuotrauka
2022-02-09 10:26
Sutrikus tiekimui, pagrindiniai termomedienos prekybininkai Lietuvoje UAB „Brolis Timber“ pasuko gamybos link: per šiuos metus Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) iškils pirmoji sertifikuota termomedienos gamykla, gamybos apimtimis turinti patenkinti šalies vartotojų poreikius.

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba