2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:16
Reklama  |  facebook

LSIS: „Nepaisant įtampų statybos aikštelėje, inžinieriaus ir rangovo tikslai sutampa“

2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai ir inžinieriai diskutavo tvarumo, efektyvumo, senstančios inžinierių demografijos ir skaitmeninimo temomis.
nuotrauka
Alytaus profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Alytaus profesinio rengimo centras, VŠĮ
VA Statyba, UAB
Alkesta, UAB
Grinduva, UAB
INSTITA, UAB
Osgita, UAB

Tai pirmasis Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) inicijuotas tokio pobūdžio renginys. „Dėkojame įmonėms, noriai prisidėjusioms, kad šis susitikimas įvyktų, ir Alytaus profesinio rengimo centrui, kurio šiuolaikiška įranga ir maloni aplinka mus nustebino. Atradome naują, veiksmingą bendravimo formatą“, – pasidžiaugė organizatoriai ir pasidalino planais struktūruotoms diskusijoms suburti ir kitų regionų statybos proceso dalyvius.

Pavyzdinis statybos inžinierius: socialiai atsakingas, mokosi visa gyvenimą

Pasak organizatorių, renginio dalyviai turėjo progą prisiminti, kad inžinierių ir rangovų tikslai iš esmės sutampa: abi pusės suinteresuotos, kad statybų procesas vyktų kuo saugiau, efektyviau ir kokybiškiau. Pranešimų ir diskusijų metu aptarta, kaip reikšmingai prie statybų efektyvumo prisideda skaitmeninės technologijos.

Alytaus profesinio rengimo centrasAlytaus
profesinio rengimo centro
nuotr.

„Atrodytų, inžinierius yra inžinierius, ir į techninius dalykus visuomet turėtų žiūrėti vienodai. Deja, požiūris priklauso ir nuo to, kurią pusę inžinierius atstovauja. Ar vykdai techninę priežiūrą, ar projektuoji, ar dirbi kitą darbą – turėtum jausti atsakomybę už savo darbą ir prisidėti prie kokybiško proceso. Reikalinga abipusė pagarba”, – vienas kitą papildydami kalbėjo pranešime cituojami panelinės diskusijos dalyviai Virginijus Almanaitis (UAB „VA statyba“) ir Egidijus Guzas (UAB „Instita“).

Tiesa, įvardytas ir svarbus iššūkis: nuolatos atsinaujinant technologijoms, būtina neapsnūsti ir reguliariai atnaujinti žinias – nors teisine prasme tai daryti Lietuvos inžinieriams kol kas nėra privaloma, šiuolaikinio inžinieriaus veikloje nuolatinis dalyvavimas įvairiuose mokymuose atrodo neišvengiamas.

„Atestacija apibrėžia visus svarbiausius dalykus, ką inžinierius turi žinoti ir mokėti, tad jei inžinierius atestuotas, su jo žiniomis greičiausiai viskas gerai. Bet jei kalbame apie tokį inžinierių, kokio labiausiai norėtų darbdavys – jis turėtų nuolatos tobulintis ir mokytis visą savo profesinį gyvenimą. Kelti kvalifikaciją, atnaujinti žinias. Ir dar, žinoma, idealiu atveju inžinierius turėtų būti socialiai atsakingas. Savo žinias turėtų naudoti tam, kad pastatai ir mus supanti aplinka būtų saugūs, tvarūs. Šis susitikimas man tik dar kartą patvirtino, kaip svarbu inžinieriams nenustoti mokytis“, – pabrėžė pranešime cituojamas Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Remiantis renginio metu tarp jo dalyvių vykdytos elektroninės apklausos rezultatais, būtent profesinių žinių trūkumas išlieka didžiausiu barjeru, kai pasirenkama nesinaudoti BIM metodologija, arba kai dirbant su BIM projektais kyla sunkumų (kiti galimi atsakymai: brangi programinė įranga, išreikšto poreikio iš darbdavių ir/ar užsakovų nebuvimas).

„Paprastai sprendimai, kuriuos sunkiausia priimti, labiausiai pasiteisina toli ateityje. Priimti standartinius sprendimus, kopijuoti iš jau darytų projektų inžinieriui lengviausia. Bet naujausiomis žiniomis grįsti inovatyvūs sprendimai turi daugiausia potencialo tiek tvarumo, tiek efektyvumo prasme“, – komentavo pranešime pacituotas LSIS prezidentas Žymantas Rudžionis.

Profesijos įvaizdis nutolęs nuo jos tikrovės

Kaip svarbus statybos įmonių ir inžinierių socialinės atsakomybės aspektas renginyje aptartas ir naujų inžinierių ugdymas, aktyvus moksleivių bei studentų pritraukimas į vis didėjančio amžiaus vidurkio statybos inžinierių gretas.

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga

Alytaus profesinio rengimo centro nuotr.

„Statybos inžinerija vis artėja prie kompiuterių mokslo ir vis daugiau turi bendro su skaitmeninėmis technologijomis, virtualia realybe. Turėtų keistis ir mokymo programos profesinėse bei aukštosiose mokyklose, ir norėčiau, kad čia prisidėtų bei savo žodį tartų verslas, būsimi inžinierių darbdaviai. Pavyzdžiui, ar tikrai reikia šiuolaikiniam statybos specialistui mokantis tiek daug valandų skirti rankiniam tinkavimui?”, – kėlė klausimą pranešime pacituotas Vytautas Zubras, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius.

Alytaus profesinio rengimo centrasAlytaus
profesinio rengimo centro
nuotr.

Nuskambėjus minčiai, kad daugelį moksleivių nuo statybos inžinerijos studijų atbaido įsitikinimas, jog inžinieriaus darbas ypatingai sudėtingas, o ir mokslus tenka krimsti sunkius, E. Guzas pakomentavo: „Yra žmonių, kuriuos traukia būtent patys sudėtingiausi projektai – jie nori iššūkio, jiems įdomu spręsti sudėtingas problemas”.

„Moksleiviams, ypač jaunesniems, būtina parodyti, kad tikrą statybos inžinierių tiek pat dažnai gali sutikti prie galingo naujo kompiuterio kiek žingsniuojantį po statybos aikštelę, ir kur kas dažniau jį pamatysi apsiginklavusį planšete ir virtualios realybės akiniais nei tinkavimo mentele”, pastebėjo LSIS direktorius Robertas Encius.

„Mano nuomone, prisidėti skleidžiant aplinkose pozityvų savo profesijos įvaizdį ir dalintis būtent gerąja savo patirtimi – kiekvieno inžinieriaus pareiga. Pats visada stengiuosi taip daryti”, – pasidalino „VA statybos“ vadovas V. Almanaitis.

Renginį rėmė Alytaus regiono bendrovės „VA statyba“, „Alkesta“, „Grinduva“, „Osgita“, „Instita“ ir „Statrama“.

Statybunaujienos.ltSkaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – t...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius g...
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-08 14:44
Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba