2024 kovo 3 d. sekmadienis, 4:46
Reklama  |  facebook

Lauko baldai. Kaip juos išsirinkti?

2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
„Senukų“ iliustr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė, cituojama pranešime, apžvelgė, kokius lauko baldus rinktis ir kaip jais tinkamai apstatyti namų terasą.

Atlikite namų darbus

Pasak interjero dizainerės, kaip ir prieš bet kokius pokyčius namuose, taip ir terasoje – svarbu atlikti tam tikrus namų darbus, kad vėliau netektų gailėtis priimtų sprendimų ir viską daryti iš naujo.

„Pirmiausia reikėtų įsivertinti baldų parametrus ir terasos išplanavimą, kad jie būtų tinkamo dydžio. Tuomet galima išsigryninti poreikius ir modeliuoti, kokių baldų norime – komplekto su minkšta dalimi, valgomojo stalo su kėdėmis, o gal įvairių gultų ar krėslų skirtingoms didelės terasos zonoms“, – sako D. Sakevičė.

Lauko baldai skiriasi ne tik savo stiliumi, medžiagomis ar spalvomis, bet ir kaina. Todėl planuojant įsigyti naujus lauko baldus, specialistai rekomenduoja iš anksto nusimatyti tam skiriamą biudžetą.

Ne mažiau svarbu įsivertinti ir kiek dėmesio skirsite lauko baldų priežiūrai – ar turėsite galimybę juos kažkur perkelti šaltuoju sezonu, ar jie bus tiesiogiai veikiami sniego, drėgmės ir kitų gamtos reiškinių. Jeigu bus reikalingi baldų uždangalai, tai gali pareikalauti papildomų kaštų.

Tendencijos: ne tik stilinga, bet ir patvaru

Stebint lauko baldų tendencijas, interjero dizainerė išskiria patvarius, lengvus ir patogius, elegantiškų, įdomesnių formų baldus su minkštomis dalimis. Taip pat pastebima, kad vyrauja neutralios lauko baldų spalvos, pavyzdžiui, pilkų atspalvių tonai, kurie pasižymi praktiškumu.

„Su papildoma baldu tekstile galima „pažaisti“, ji padės padaryti terasą jaukesnę. Dažniausiai pagrindiniai baldai būna vienspalviai, tačiau gyvumo įnešti galima pasirinkus raštus. Pavyzdžiui, augalų, geometrinių ar kitų motyvų, arba ryškesnes spalvas tekstilei, kuri laikui bėgant nesunkiai gali būti pakeičiama ir atnaujinama“, – pataria interjero dizainerė.

Ji pabrėžia, kad renkantis lauko baldų audinį, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų patvarumą ir atsparumą nepalankioms oro sąlygoms.

„Jeigu numanote, kad lauko baldus gali paveikti lietus ar saulė, rekomenduojama, jog audinys būtų impregnuotas. Patvarumas yra svarbus renkantis ne tik audinio, bet ir paties baldo medžiagą. Galima rinktis nerūdijantį plieną, aliuminio konstrukcijas ar medieną. Šiuo metu taip pat pastebima nauja tendencija – populiarėja stilingi lauko baldai, pagaminti iš specialios jachtinės virvės“, – sako interjerų kūrėja.

Supami krėslai – vis dar topuose

„Senukų“ duomenimis, jau daugelį metų paklausos nepraranda supamieji-kabamieji krėslai. Kiekvieną sezoną stebimas jų pardavimų augimas tiek fizinėje, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Pasak D. Sakevičės, tokie krėslai labai populiarūs dėl kelių priežasčių – tai stilingas terasos akcentas, juose patogu sėdėti ir tokį baldą galima pastatyti bet kur.

„Renkantis supamąjį krėslą, reiktų atkreipti dėmesį į jo dydį ir įsivertinti, ar jis tiks terasoje. Jų gabaritai pakankamai masyvūs ir gali užimti nemažai vietos. Dažniausiai tokie krėslai būna su specialiu stovu, tačiau galima svarstyti ir kaip juos pakabinti nuo, tarkime, medinio balkio ar lubų terasoje. Tik būtina įsivertinti, ar tokia galimybė yra ir konstrukcijos tai leidžia“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Bendras vaizdas ir baldų derinimas

Siekiant harmonijos savo namų terasoje, D. Sakevičė pataria lauko baldus derinti tarpusavyje, atkreipiant dėmesį į spalvas, formas, medžiagiškumą. Taip pat įvardija svarbiausius akcentus, būtinus stilingai terasai.

„Lauko baldai yra svarbus pasirinkimas ir, mano nuomone, turėtų derėti su bendra namo išorės aplinka ir vidaus namų spalvomis. Taip pat reikia nepamiršti, kad svarbus ir terasos dekoravimas“, – primena D. Sakevičė.

Todėl ji ir terasoje rekomenduoja pasirūpinti jaukiomis interjero detalėmis – tai galėtų būti pagalvėlės, pledai, žvakidės, žibintai, girliandos, nešiojami šviestuvai su baterijomis bei augalai. Pasak specialistės, jaukumo suteiks ir lauko kilimas, tik būtina rinktis tokį, kuris būtų atsparus karščiui, šalčiui, lietui ar vėjui.

„Senukų“ iliustr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Baldai, Terasa, KėdėsArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras