2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 8:51
Reklama  |  facebook

Lauko baldai. Kaip juos išsirinkti?

2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
„Senukų“ iliustr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė, cituojama pranešime, apžvelgė, kokius lauko baldus rinktis ir kaip jais tinkamai apstatyti namų terasą.

Atlikite namų darbus

Pasak interjero dizainerės, kaip ir prieš bet kokius pokyčius namuose, taip ir terasoje – svarbu atlikti tam tikrus namų darbus, kad vėliau netektų gailėtis priimtų sprendimų ir viską daryti iš naujo.

„Pirmiausia reikėtų įsivertinti baldų parametrus ir terasos išplanavimą, kad jie būtų tinkamo dydžio. Tuomet galima išsigryninti poreikius ir modeliuoti, kokių baldų norime – komplekto su minkšta dalimi, valgomojo stalo su kėdėmis, o gal įvairių gultų ar krėslų skirtingoms didelės terasos zonoms“, – sako D. Sakevičė.

Lauko baldai skiriasi ne tik savo stiliumi, medžiagomis ar spalvomis, bet ir kaina. Todėl planuojant įsigyti naujus lauko baldus, specialistai rekomenduoja iš anksto nusimatyti tam skiriamą biudžetą.

Ne mažiau svarbu įsivertinti ir kiek dėmesio skirsite lauko baldų priežiūrai – ar turėsite galimybę juos kažkur perkelti šaltuoju sezonu, ar jie bus tiesiogiai veikiami sniego, drėgmės ir kitų gamtos reiškinių. Jeigu bus reikalingi baldų uždangalai, tai gali pareikalauti papildomų kaštų.

Tendencijos: ne tik stilinga, bet ir patvaru

Stebint lauko baldų tendencijas, interjero dizainerė išskiria patvarius, lengvus ir patogius, elegantiškų, įdomesnių formų baldus su minkštomis dalimis. Taip pat pastebima, kad vyrauja neutralios lauko baldų spalvos, pavyzdžiui, pilkų atspalvių tonai, kurie pasižymi praktiškumu.

„Su papildoma baldu tekstile galima „pažaisti“, ji padės padaryti terasą jaukesnę. Dažniausiai pagrindiniai baldai būna vienspalviai, tačiau gyvumo įnešti galima pasirinkus raštus. Pavyzdžiui, augalų, geometrinių ar kitų motyvų, arba ryškesnes spalvas tekstilei, kuri laikui bėgant nesunkiai gali būti pakeičiama ir atnaujinama“, – pataria interjero dizainerė.

Ji pabrėžia, kad renkantis lauko baldų audinį, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų patvarumą ir atsparumą nepalankioms oro sąlygoms.

„Jeigu numanote, kad lauko baldus gali paveikti lietus ar saulė, rekomenduojama, jog audinys būtų impregnuotas. Patvarumas yra svarbus renkantis ne tik audinio, bet ir paties baldo medžiagą. Galima rinktis nerūdijantį plieną, aliuminio konstrukcijas ar medieną. Šiuo metu taip pat pastebima nauja tendencija – populiarėja stilingi lauko baldai, pagaminti iš specialios jachtinės virvės“, – sako interjerų kūrėja.

Supami krėslai – vis dar topuose

„Senukų“ duomenimis, jau daugelį metų paklausos nepraranda supamieji-kabamieji krėslai. Kiekvieną sezoną stebimas jų pardavimų augimas tiek fizinėje, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Pasak D. Sakevičės, tokie krėslai labai populiarūs dėl kelių priežasčių – tai stilingas terasos akcentas, juose patogu sėdėti ir tokį baldą galima pastatyti bet kur.

„Renkantis supamąjį krėslą, reiktų atkreipti dėmesį į jo dydį ir įsivertinti, ar jis tiks terasoje. Jų gabaritai pakankamai masyvūs ir gali užimti nemažai vietos. Dažniausiai tokie krėslai būna su specialiu stovu, tačiau galima svarstyti ir kaip juos pakabinti nuo, tarkime, medinio balkio ar lubų terasoje. Tik būtina įsivertinti, ar tokia galimybė yra ir konstrukcijos tai leidžia“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Bendras vaizdas ir baldų derinimas

Siekiant harmonijos savo namų terasoje, D. Sakevičė pataria lauko baldus derinti tarpusavyje, atkreipiant dėmesį į spalvas, formas, medžiagiškumą. Taip pat įvardija svarbiausius akcentus, būtinus stilingai terasai.

„Lauko baldai yra svarbus pasirinkimas ir, mano nuomone, turėtų derėti su bendra namo išorės aplinka ir vidaus namų spalvomis. Taip pat reikia nepamiršti, kad svarbus ir terasos dekoravimas“, – primena D. Sakevičė.

Todėl ji ir terasoje rekomenduoja pasirūpinti jaukiomis interjero detalėmis – tai galėtų būti pagalvėlės, pledai, žvakidės, žibintai, girliandos, nešiojami šviestuvai su baterijomis bei augalai. Pasak specialistės, jaukumo suteiks ir lauko kilimas, tik būtina rinktis tokį, kuris būtų atsparus karščiui, šalčiui, lietui ar vėjui.

„Senukų“ iliustr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras