2022 liepos 3 d. sekmadienis, 8:41
Reklama  |  facebook

Lauko baldai. Kaip juos išsirinkti?

2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
„Senukų“ iliustr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė, cituojama pranešime, apžvelgė, kokius lauko baldus rinktis ir kaip jais tinkamai apstatyti namų terasą.

Atlikite namų darbus

Pasak interjero dizainerės, kaip ir prieš bet kokius pokyčius namuose, taip ir terasoje – svarbu atlikti tam tikrus namų darbus, kad vėliau netektų gailėtis priimtų sprendimų ir viską daryti iš naujo.

„Pirmiausia reikėtų įsivertinti baldų parametrus ir terasos išplanavimą, kad jie būtų tinkamo dydžio. Tuomet galima išsigryninti poreikius ir modeliuoti, kokių baldų norime – komplekto su minkšta dalimi, valgomojo stalo su kėdėmis, o gal įvairių gultų ar krėslų skirtingoms didelės terasos zonoms“, – sako D. Sakevičė.

Lauko baldai skiriasi ne tik savo stiliumi, medžiagomis ar spalvomis, bet ir kaina. Todėl planuojant įsigyti naujus lauko baldus, specialistai rekomenduoja iš anksto nusimatyti tam skiriamą biudžetą.

Ne mažiau svarbu įsivertinti ir kiek dėmesio skirsite lauko baldų priežiūrai – ar turėsite galimybę juos kažkur perkelti šaltuoju sezonu, ar jie bus tiesiogiai veikiami sniego, drėgmės ir kitų gamtos reiškinių. Jeigu bus reikalingi baldų uždangalai, tai gali pareikalauti papildomų kaštų.

Tendencijos: ne tik stilinga, bet ir patvaru

Stebint lauko baldų tendencijas, interjero dizainerė išskiria patvarius, lengvus ir patogius, elegantiškų, įdomesnių formų baldus su minkštomis dalimis. Taip pat pastebima, kad vyrauja neutralios lauko baldų spalvos, pavyzdžiui, pilkų atspalvių tonai, kurie pasižymi praktiškumu.

„Su papildoma baldu tekstile galima „pažaisti“, ji padės padaryti terasą jaukesnę. Dažniausiai pagrindiniai baldai būna vienspalviai, tačiau gyvumo įnešti galima pasirinkus raštus. Pavyzdžiui, augalų, geometrinių ar kitų motyvų, arba ryškesnes spalvas tekstilei, kuri laikui bėgant nesunkiai gali būti pakeičiama ir atnaujinama“, – pataria interjero dizainerė.

Ji pabrėžia, kad renkantis lauko baldų audinį, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų patvarumą ir atsparumą nepalankioms oro sąlygoms.

„Jeigu numanote, kad lauko baldus gali paveikti lietus ar saulė, rekomenduojama, jog audinys būtų impregnuotas. Patvarumas yra svarbus renkantis ne tik audinio, bet ir paties baldo medžiagą. Galima rinktis nerūdijantį plieną, aliuminio konstrukcijas ar medieną. Šiuo metu taip pat pastebima nauja tendencija – populiarėja stilingi lauko baldai, pagaminti iš specialios jachtinės virvės“, – sako interjerų kūrėja.

Supami krėslai – vis dar topuose

„Senukų“ duomenimis, jau daugelį metų paklausos nepraranda supamieji-kabamieji krėslai. Kiekvieną sezoną stebimas jų pardavimų augimas tiek fizinėje, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Pasak D. Sakevičės, tokie krėslai labai populiarūs dėl kelių priežasčių – tai stilingas terasos akcentas, juose patogu sėdėti ir tokį baldą galima pastatyti bet kur.

„Renkantis supamąjį krėslą, reiktų atkreipti dėmesį į jo dydį ir įsivertinti, ar jis tiks terasoje. Jų gabaritai pakankamai masyvūs ir gali užimti nemažai vietos. Dažniausiai tokie krėslai būna su specialiu stovu, tačiau galima svarstyti ir kaip juos pakabinti nuo, tarkime, medinio balkio ar lubų terasoje. Tik būtina įsivertinti, ar tokia galimybė yra ir konstrukcijos tai leidžia“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Bendras vaizdas ir baldų derinimas

Siekiant harmonijos savo namų terasoje, D. Sakevičė pataria lauko baldus derinti tarpusavyje, atkreipiant dėmesį į spalvas, formas, medžiagiškumą. Taip pat įvardija svarbiausius akcentus, būtinus stilingai terasai.

„Lauko baldai yra svarbus pasirinkimas ir, mano nuomone, turėtų derėti su bendra namo išorės aplinka ir vidaus namų spalvomis. Taip pat reikia nepamiršti, kad svarbus ir terasos dekoravimas“, – primena D. Sakevičė.

Todėl ji ir terasoje rekomenduoja pasirūpinti jaukiomis interjero detalėmis – tai galėtų būti pagalvėlės, pledai, žvakidės, žibintai, girliandos, nešiojami šviestuvai su baterijomis bei augalai. Pasak specialistės, jaukumo suteiks ir lauko kilimas, tik būtina rinktis tokį, kuris būtų atsparus karščiui, šalčiui, lietui ar vėjui.

„Senukų“ iliustr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Baldai, Terasos
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras