2024 vasario 25 d. sekmadienis, 7:32
Reklama  |  facebook

Lauko pavėsinės: kaip susikurti poilsio oazę savo kieme?

2023-06-08 06:36
Svajojantiems apie jaukų, malonų bei patogų laiko leidimą gryname ore, pavėsinė yra vienas pagrindinių elementų, be kurio sunku įsivaizduoti vasaros sezoną.
nuotrauka
Senukai.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Kieme, sode ar terasoje įkurta pavėsinės erdvė – tai vieta, tapsianti tikru atsipalaidavimo prieglobsčiu. Be abejo, dažniausiai lauko pavėsinės įrengimas iškelia daugybę klausimų: kokia turėtų būti jos paskirtis, kur ją statyti, kokią rinktis ir kaip dekoruoti, kad tai būtų tikra poilsio oazė kieme? 

Lauko pavėsinės teikiami privalumai 

Kieme įrengtos palapinės ir pavėsinės tampa erdvėmis, turinčiomis daugiafunkcę paskirtį ir mūsų kasdienybei suteikiančiomis įvairiausių privalumų: 

●       Oras. Pavėsinės stogas užtikrins, kad laiką leisti lauke būtų galima bet kokiu oru. Karštą vasaros dieną jis apsaugos nuo šilumos bei kaitrios saulės, o vėsesniu pavasario ar rudens laikotarpiu – nuo vėjo bei lietaus. Žiemos metu pastatomą pavėsinę galima išardyti ir sandėliuoti rūsyje, garaže ar pastogėje. Kai kurias pavėsines galima palikti žiemą, tačiau tai turėtų būti nurodyta gaminio instrukcijoje. 

●       Gamta. Vienas didžiausių privalumų, kuriuos suteikia lauko pavėsinės – tai galimybė mėgautis grynu oru bei gamtos grožiu. Leidžiant laiką savo kieme, galima stebėti besikeičiančius metų laikus, rudeninius lapus, pavasarį pražystančias gėles bei klausytis paukščių čiulbėjimo. 

●       Laisvalaikis. Apgalvotai įrengtos pavėsinės suteiks galimybę jas apstatyti patogiais baldais, ant kurių galėsite ilsėtis bei pabėgti nuo kasdieninio triukšmo. Čia taip pat galima leisti laiką kartu su šeima, draugais bei švęsti įvairias šventes. 

●       Interjeras. Pavėsinės praplečia jau esamą namų erdvę ir leidžia įrengti dar vieną „kambarį“ po atviru dangumi. Tai – ne tik patogios, bet ir poilsiui pritaikytos zonos. Pavėsinės lauko erdvėje gali būti itin stilingos, dekoruotos daugybe augalų bei jūsų mėgstamo interjero stiliaus detalėmis. 

Į ką atsižvelgti, planuojant įsirengti pavėsinę?

pavėsinė SENUKAI

Senukai.lt nuotr.

Kiekvienas kiemas yra tarsi maža oazė – vieta, skirta poilsiui bei laiko leidimui gamtoje. Tokioje erdvėje įrengta pavėsinė turi būti patogi ir labai mėgstama. Vieni svarbiausių kriterijų renkantis pavėsinę – tai tinkamos vietos jai numatymas ir dydžio pasirinkimas.

  • Sodo pavėsinės

Statomos lauke, kiemeliuose, sklypuose. Renkant vietą tokiai pavėsinei, reikėtų atkreipti dėmesį į žemės reljefą bei esamą apželdinimą. Rekomenduojama pavėsines statyti ant lygaus paviršiaus. Taip pat derėtų parinkti aukštesnę vietą – tai padės išvengti lietaus vandens sankaupų. O norint užtikrinti, kad sodo pavėsinės nebūtų visą laiką tiesioginėje saulės šviesoje, jas įrengti galima šalia sodo augalų, metančių pavėsį.

  • Terasos pavėsinės

Statomos erdviose, dažniausiai atvirose terasose. Renkant vietą tokiai pavėsinei, atkreipkite dėmesį į terasos vietą. Rekomenduojama tokias pavėsines statyti ten, kur bent dalį dienos būna pavėsis. Tad vietą geriausia yra parinkti atsižvelgus į tai, kurioje pusėje šviečia saulė.

  • Pavėsinės matmenys

Suradus tinkamiausią sodo ar terasos vietą, rekomenduojama ją išmatuoti. Per mažos pavėsinės bus nepraktiškos, o per didelės užims daug erdvės. Todėl jų dydį rekomenduojama rinktis pagal turimą vietą.

  • Kokią pavėsinę rinktis?

Renkantis pastatomą lauko pavėsinę, svarbu apsvarstyti savo poreikius bei įvairius praktinius aspektus. Pavėsinių pasirinkimas – itin platus, o kiekviena jų pasižymi tam tikrais privalumais bei trūkumais. 

Tvirtas pavėsinės tentas bus ilgaamžis pasirinkimas, puikiai apsaugantis nuo klimato sąlygų, tačiau dažniausiai tai yra brangesnis pasirinkimas. Tie, kurie ieško pigios pavėsinės, gali rinktis atvirus jų modelius. Norinčius susikurti itin stilingą kiemo erdvę gali sudominti modernios pavėsinės modeliai. 

Taip pat verta atkreipti dėmesį į pavėsinės medžiagą.

  • Medinės pavėsinės

Savo kiemą norite įrengti stilingai bei jaukiai? Tam puikiai tiks medinės pavėsinės, kurias dažnai žmonės renkasi dėl jų natūralios išvaizdos bei lengvo pritaikymo prie įvairių interjero stilių. Jų privalumas yra tvirtumas, ilgaamžiškumas bei galimybė atnaujinti medinį rėmą.

  • Metalinės lauko pavėsinės

Ieškančius tvirtumo, patvarumo ir stabilumo tikrai sudomins metalinės lauko pavėsinės. Jos nereikalauja jokios priežiūros, yra ilgaamžės, atsparios vėjui, drėgmei bei kitoms klimato sąlygoms. Tai itin populiarus modernios pavėsinės tipas, todėl rinkoje rasite platų jų formų bei dydžių asortimentą.

  • Sulankstomos pavėsinės

Nesate apsisprendę, kur norite statyti pavėsinę arba esate tikri, kad norėsite ją išmontuoti atėjus žiemai? Šiuos poreikius patenkins sulankstomos pavėsinės. Jas lengva išskleisti ir suskleisti, perkelti į kitą vietą, transportuoti arba sandėliuoti rūsyje, tad tai – labai lankstus bei praktiškas pasirinkimas.

  • Atviros pavėsinės

Daug gryno oro ir natūralumo pojūtį suteiks atviros pavėsinės. Tai yra paprasčiausias, patrauklios kainos pavėsinės variantas, kuris taip pat apsaugos ir nuo lietaus ar tiesioginių saulės spindulių. Jas bus lengva sumontuoti ir demontuoti, perkelti į kitą vietą arba sandėliuoti.

Kaip sukurti oazę savo kieme?

pavėsinė SENUKAI

Senukai.lt nuotr.

Pasirinkus tinkamiausią kiemo ar terasos vietą bei pavėsinės tipą, lieka tik ją jaukiai įrengti. Svarbiausia, kad dekoravimo elementai atitiktų jūsų asmeninį skonį, mėgstamą interjero stilių bei padėtų sukurti jums patogią ir jaukią atmosferą. To pasiekti padės: 

●       Lauko baldai. Jie turėtų būti patogūs, tikti prie jūsų kiemo arba interjero stiliaus. Rekomenduojama rinktis patvarius ir lauko sąlygoms atsparius baldus, kurie būtų ilgaamžiai. 

●       Dekoras. Minkštos lauko baldų dalys, pagalvėlės bei antklodės sukurs poilsiui reikalingą jaukumo, šilumos įspūdį. Galima derinti skirtingų tekstūrų medžiagas, pavyzdžiui, vilnos bei lengvo lino audinius. 

●       Užuolaidos. Tai yra itin puošnus elementas – pavėsinės, dekoruotos užuolaidomis, atrodo jaukiai, rafinuotai bei privačiai. Jas rinktis derėtų atsižvelgus į pavėsinės, lauko baldų bei kitų dekoro elementų stilių. 

●       Augalai. Nors pavėsinės lauko erdvėje dažniausiai yra apsuptos ten esančių augalų, tačiau jų, ko gero, niekada nebus per daug. Augalai sukurs jaukią bei gyvą aplinką, tai ypač aktualu dekoruojant terasoje įrengtą pavėsinę. 

●       Šviesos šaltiniai. Papildomas pavėsinės apšvietimas leis maloniai praleisti ilgus šiltojo sezono vakarus. Galima rinktis elegantiškas pastatomas lempas arba bohemiškas šviečiančias girliandas. 

●       Šilumos šaltiniai. Lauko šildytuvai leidžia prailginti pavėsinės naudojimosi sezoną rudenį, pavasarį bei vėsesniais vasaros orais. Laiką leisti šiltoje erdvėje bus kur kas maloniau. 

Jau apsisprendėte, kokio stiliaus kiemo oazės bei pavėsinės jums reikia? Lauko baldai, pavėsinės bei kiti dekoro elementai – visa tai ir dar daugiau rasite apsilankę Senukai.lt el. parduotuvėje! 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.
nuotrauka
2024-01-03 13:59
Valgomo baldai ir jų akcentas – valgomojo stalas – itin svarbūs kiekvienuose namuose. Pastarieji suburia šeimą, artimuosius ir draugus kartu minėti gražiausias metų šventes, sukaktis ar tiesiog kartu pavakarieniauti. Interjero dizainerė pastebi, renkantis naują valgomojo stalą, o kartu su juo – ir k...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras