2024 birželio 17 d. pirmadienis, 4:05
Reklama  |  facebook

Lauko pavėsinės: kaip susikurti poilsio oazę savo kieme?

2023-06-08 06:36
Svajojantiems apie jaukų, malonų bei patogų laiko leidimą gryname ore, pavėsinė yra vienas pagrindinių elementų, be kurio sunku įsivaizduoti vasaros sezoną.
nuotrauka
Senukai.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Kieme, sode ar terasoje įkurta pavėsinės erdvė – tai vieta, tapsianti tikru atsipalaidavimo prieglobsčiu. Be abejo, dažniausiai lauko pavėsinės įrengimas iškelia daugybę klausimų: kokia turėtų būti jos paskirtis, kur ją statyti, kokią rinktis ir kaip dekoruoti, kad tai būtų tikra poilsio oazė kieme? 

Lauko pavėsinės teikiami privalumai 

Kieme įrengtos palapinės ir pavėsinės tampa erdvėmis, turinčiomis daugiafunkcę paskirtį ir mūsų kasdienybei suteikiančiomis įvairiausių privalumų: 

●       Oras. Pavėsinės stogas užtikrins, kad laiką leisti lauke būtų galima bet kokiu oru. Karštą vasaros dieną jis apsaugos nuo šilumos bei kaitrios saulės, o vėsesniu pavasario ar rudens laikotarpiu – nuo vėjo bei lietaus. Žiemos metu pastatomą pavėsinę galima išardyti ir sandėliuoti rūsyje, garaže ar pastogėje. Kai kurias pavėsines galima palikti žiemą, tačiau tai turėtų būti nurodyta gaminio instrukcijoje. 

●       Gamta. Vienas didžiausių privalumų, kuriuos suteikia lauko pavėsinės – tai galimybė mėgautis grynu oru bei gamtos grožiu. Leidžiant laiką savo kieme, galima stebėti besikeičiančius metų laikus, rudeninius lapus, pavasarį pražystančias gėles bei klausytis paukščių čiulbėjimo. 

●       Laisvalaikis. Apgalvotai įrengtos pavėsinės suteiks galimybę jas apstatyti patogiais baldais, ant kurių galėsite ilsėtis bei pabėgti nuo kasdieninio triukšmo. Čia taip pat galima leisti laiką kartu su šeima, draugais bei švęsti įvairias šventes. 

●       Interjeras. Pavėsinės praplečia jau esamą namų erdvę ir leidžia įrengti dar vieną „kambarį“ po atviru dangumi. Tai – ne tik patogios, bet ir poilsiui pritaikytos zonos. Pavėsinės lauko erdvėje gali būti itin stilingos, dekoruotos daugybe augalų bei jūsų mėgstamo interjero stiliaus detalėmis. 

Į ką atsižvelgti, planuojant įsirengti pavėsinę?

pavėsinė SENUKAI

Senukai.lt nuotr.

Kiekvienas kiemas yra tarsi maža oazė – vieta, skirta poilsiui bei laiko leidimui gamtoje. Tokioje erdvėje įrengta pavėsinė turi būti patogi ir labai mėgstama. Vieni svarbiausių kriterijų renkantis pavėsinę – tai tinkamos vietos jai numatymas ir dydžio pasirinkimas.

  • Sodo pavėsinės

Statomos lauke, kiemeliuose, sklypuose. Renkant vietą tokiai pavėsinei, reikėtų atkreipti dėmesį į žemės reljefą bei esamą apželdinimą. Rekomenduojama pavėsines statyti ant lygaus paviršiaus. Taip pat derėtų parinkti aukštesnę vietą – tai padės išvengti lietaus vandens sankaupų. O norint užtikrinti, kad sodo pavėsinės nebūtų visą laiką tiesioginėje saulės šviesoje, jas įrengti galima šalia sodo augalų, metančių pavėsį.

  • Terasos pavėsinės

Statomos erdviose, dažniausiai atvirose terasose. Renkant vietą tokiai pavėsinei, atkreipkite dėmesį į terasos vietą. Rekomenduojama tokias pavėsines statyti ten, kur bent dalį dienos būna pavėsis. Tad vietą geriausia yra parinkti atsižvelgus į tai, kurioje pusėje šviečia saulė.

  • Pavėsinės matmenys

Suradus tinkamiausią sodo ar terasos vietą, rekomenduojama ją išmatuoti. Per mažos pavėsinės bus nepraktiškos, o per didelės užims daug erdvės. Todėl jų dydį rekomenduojama rinktis pagal turimą vietą.

  • Kokią pavėsinę rinktis?

Renkantis pastatomą lauko pavėsinę, svarbu apsvarstyti savo poreikius bei įvairius praktinius aspektus. Pavėsinių pasirinkimas – itin platus, o kiekviena jų pasižymi tam tikrais privalumais bei trūkumais. 

Tvirtas pavėsinės tentas bus ilgaamžis pasirinkimas, puikiai apsaugantis nuo klimato sąlygų, tačiau dažniausiai tai yra brangesnis pasirinkimas. Tie, kurie ieško pigios pavėsinės, gali rinktis atvirus jų modelius. Norinčius susikurti itin stilingą kiemo erdvę gali sudominti modernios pavėsinės modeliai. 

Taip pat verta atkreipti dėmesį į pavėsinės medžiagą.

  • Medinės pavėsinės

Savo kiemą norite įrengti stilingai bei jaukiai? Tam puikiai tiks medinės pavėsinės, kurias dažnai žmonės renkasi dėl jų natūralios išvaizdos bei lengvo pritaikymo prie įvairių interjero stilių. Jų privalumas yra tvirtumas, ilgaamžiškumas bei galimybė atnaujinti medinį rėmą.

  • Metalinės lauko pavėsinės

Ieškančius tvirtumo, patvarumo ir stabilumo tikrai sudomins metalinės lauko pavėsinės. Jos nereikalauja jokios priežiūros, yra ilgaamžės, atsparios vėjui, drėgmei bei kitoms klimato sąlygoms. Tai itin populiarus modernios pavėsinės tipas, todėl rinkoje rasite platų jų formų bei dydžių asortimentą.

  • Sulankstomos pavėsinės

Nesate apsisprendę, kur norite statyti pavėsinę arba esate tikri, kad norėsite ją išmontuoti atėjus žiemai? Šiuos poreikius patenkins sulankstomos pavėsinės. Jas lengva išskleisti ir suskleisti, perkelti į kitą vietą, transportuoti arba sandėliuoti rūsyje, tad tai – labai lankstus bei praktiškas pasirinkimas.

  • Atviros pavėsinės

Daug gryno oro ir natūralumo pojūtį suteiks atviros pavėsinės. Tai yra paprasčiausias, patrauklios kainos pavėsinės variantas, kuris taip pat apsaugos ir nuo lietaus ar tiesioginių saulės spindulių. Jas bus lengva sumontuoti ir demontuoti, perkelti į kitą vietą arba sandėliuoti.

Kaip sukurti oazę savo kieme?

pavėsinė SENUKAI

Senukai.lt nuotr.

Pasirinkus tinkamiausią kiemo ar terasos vietą bei pavėsinės tipą, lieka tik ją jaukiai įrengti. Svarbiausia, kad dekoravimo elementai atitiktų jūsų asmeninį skonį, mėgstamą interjero stilių bei padėtų sukurti jums patogią ir jaukią atmosferą. To pasiekti padės: 

●       Lauko baldai. Jie turėtų būti patogūs, tikti prie jūsų kiemo arba interjero stiliaus. Rekomenduojama rinktis patvarius ir lauko sąlygoms atsparius baldus, kurie būtų ilgaamžiai. 

●       Dekoras. Minkštos lauko baldų dalys, pagalvėlės bei antklodės sukurs poilsiui reikalingą jaukumo, šilumos įspūdį. Galima derinti skirtingų tekstūrų medžiagas, pavyzdžiui, vilnos bei lengvo lino audinius. 

●       Užuolaidos. Tai yra itin puošnus elementas – pavėsinės, dekoruotos užuolaidomis, atrodo jaukiai, rafinuotai bei privačiai. Jas rinktis derėtų atsižvelgus į pavėsinės, lauko baldų bei kitų dekoro elementų stilių. 

●       Augalai. Nors pavėsinės lauko erdvėje dažniausiai yra apsuptos ten esančių augalų, tačiau jų, ko gero, niekada nebus per daug. Augalai sukurs jaukią bei gyvą aplinką, tai ypač aktualu dekoruojant terasoje įrengtą pavėsinę. 

●       Šviesos šaltiniai. Papildomas pavėsinės apšvietimas leis maloniai praleisti ilgus šiltojo sezono vakarus. Galima rinktis elegantiškas pastatomas lempas arba bohemiškas šviečiančias girliandas. 

●       Šilumos šaltiniai. Lauko šildytuvai leidžia prailginti pavėsinės naudojimosi sezoną rudenį, pavasarį bei vėsesniais vasaros orais. Laiką leisti šiltoje erdvėje bus kur kas maloniau. 

Jau apsisprendėte, kokio stiliaus kiemo oazės bei pavėsinės jums reikia? Lauko baldai, pavėsinės bei kiti dekoro elementai – visa tai ir dar daugiau rasite apsilankę Senukai.lt el. parduotuvėje! 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras