2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:41
Reklama  |  facebook

Lauko pavėsinės: kaip susikurti poilsio oazę savo kieme?

2023-06-08 06:36
Svajojantiems apie jaukų, malonų bei patogų laiko leidimą gryname ore, pavėsinė yra vienas pagrindinių elementų, be kurio sunku įsivaizduoti vasaros sezoną.
nuotrauka
Senukai.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Kieme, sode ar terasoje įkurta pavėsinės erdvė – tai vieta, tapsianti tikru atsipalaidavimo prieglobsčiu. Be abejo, dažniausiai lauko pavėsinės įrengimas iškelia daugybę klausimų: kokia turėtų būti jos paskirtis, kur ją statyti, kokią rinktis ir kaip dekoruoti, kad tai būtų tikra poilsio oazė kieme? 

Lauko pavėsinės teikiami privalumai 

Kieme įrengtos palapinės ir pavėsinės tampa erdvėmis, turinčiomis daugiafunkcę paskirtį ir mūsų kasdienybei suteikiančiomis įvairiausių privalumų: 

●       Oras. Pavėsinės stogas užtikrins, kad laiką leisti lauke būtų galima bet kokiu oru. Karštą vasaros dieną jis apsaugos nuo šilumos bei kaitrios saulės, o vėsesniu pavasario ar rudens laikotarpiu – nuo vėjo bei lietaus. Žiemos metu pastatomą pavėsinę galima išardyti ir sandėliuoti rūsyje, garaže ar pastogėje. Kai kurias pavėsines galima palikti žiemą, tačiau tai turėtų būti nurodyta gaminio instrukcijoje. 

●       Gamta. Vienas didžiausių privalumų, kuriuos suteikia lauko pavėsinės – tai galimybė mėgautis grynu oru bei gamtos grožiu. Leidžiant laiką savo kieme, galima stebėti besikeičiančius metų laikus, rudeninius lapus, pavasarį pražystančias gėles bei klausytis paukščių čiulbėjimo. 

●       Laisvalaikis. Apgalvotai įrengtos pavėsinės suteiks galimybę jas apstatyti patogiais baldais, ant kurių galėsite ilsėtis bei pabėgti nuo kasdieninio triukšmo. Čia taip pat galima leisti laiką kartu su šeima, draugais bei švęsti įvairias šventes. 

●       Interjeras. Pavėsinės praplečia jau esamą namų erdvę ir leidžia įrengti dar vieną „kambarį“ po atviru dangumi. Tai – ne tik patogios, bet ir poilsiui pritaikytos zonos. Pavėsinės lauko erdvėje gali būti itin stilingos, dekoruotos daugybe augalų bei jūsų mėgstamo interjero stiliaus detalėmis. 

Į ką atsižvelgti, planuojant įsirengti pavėsinę?

pavėsinė SENUKAI

Senukai.lt nuotr.

Kiekvienas kiemas yra tarsi maža oazė – vieta, skirta poilsiui bei laiko leidimui gamtoje. Tokioje erdvėje įrengta pavėsinė turi būti patogi ir labai mėgstama. Vieni svarbiausių kriterijų renkantis pavėsinę – tai tinkamos vietos jai numatymas ir dydžio pasirinkimas.

  • Sodo pavėsinės

Statomos lauke, kiemeliuose, sklypuose. Renkant vietą tokiai pavėsinei, reikėtų atkreipti dėmesį į žemės reljefą bei esamą apželdinimą. Rekomenduojama pavėsines statyti ant lygaus paviršiaus. Taip pat derėtų parinkti aukštesnę vietą – tai padės išvengti lietaus vandens sankaupų. O norint užtikrinti, kad sodo pavėsinės nebūtų visą laiką tiesioginėje saulės šviesoje, jas įrengti galima šalia sodo augalų, metančių pavėsį.

  • Terasos pavėsinės

Statomos erdviose, dažniausiai atvirose terasose. Renkant vietą tokiai pavėsinei, atkreipkite dėmesį į terasos vietą. Rekomenduojama tokias pavėsines statyti ten, kur bent dalį dienos būna pavėsis. Tad vietą geriausia yra parinkti atsižvelgus į tai, kurioje pusėje šviečia saulė.

  • Pavėsinės matmenys

Suradus tinkamiausią sodo ar terasos vietą, rekomenduojama ją išmatuoti. Per mažos pavėsinės bus nepraktiškos, o per didelės užims daug erdvės. Todėl jų dydį rekomenduojama rinktis pagal turimą vietą.

  • Kokią pavėsinę rinktis?

Renkantis pastatomą lauko pavėsinę, svarbu apsvarstyti savo poreikius bei įvairius praktinius aspektus. Pavėsinių pasirinkimas – itin platus, o kiekviena jų pasižymi tam tikrais privalumais bei trūkumais. 

Tvirtas pavėsinės tentas bus ilgaamžis pasirinkimas, puikiai apsaugantis nuo klimato sąlygų, tačiau dažniausiai tai yra brangesnis pasirinkimas. Tie, kurie ieško pigios pavėsinės, gali rinktis atvirus jų modelius. Norinčius susikurti itin stilingą kiemo erdvę gali sudominti modernios pavėsinės modeliai. 

Taip pat verta atkreipti dėmesį į pavėsinės medžiagą.

  • Medinės pavėsinės

Savo kiemą norite įrengti stilingai bei jaukiai? Tam puikiai tiks medinės pavėsinės, kurias dažnai žmonės renkasi dėl jų natūralios išvaizdos bei lengvo pritaikymo prie įvairių interjero stilių. Jų privalumas yra tvirtumas, ilgaamžiškumas bei galimybė atnaujinti medinį rėmą.

  • Metalinės lauko pavėsinės

Ieškančius tvirtumo, patvarumo ir stabilumo tikrai sudomins metalinės lauko pavėsinės. Jos nereikalauja jokios priežiūros, yra ilgaamžės, atsparios vėjui, drėgmei bei kitoms klimato sąlygoms. Tai itin populiarus modernios pavėsinės tipas, todėl rinkoje rasite platų jų formų bei dydžių asortimentą.

  • Sulankstomos pavėsinės

Nesate apsisprendę, kur norite statyti pavėsinę arba esate tikri, kad norėsite ją išmontuoti atėjus žiemai? Šiuos poreikius patenkins sulankstomos pavėsinės. Jas lengva išskleisti ir suskleisti, perkelti į kitą vietą, transportuoti arba sandėliuoti rūsyje, tad tai – labai lankstus bei praktiškas pasirinkimas.

  • Atviros pavėsinės

Daug gryno oro ir natūralumo pojūtį suteiks atviros pavėsinės. Tai yra paprasčiausias, patrauklios kainos pavėsinės variantas, kuris taip pat apsaugos ir nuo lietaus ar tiesioginių saulės spindulių. Jas bus lengva sumontuoti ir demontuoti, perkelti į kitą vietą arba sandėliuoti.

Kaip sukurti oazę savo kieme?

pavėsinė SENUKAI

Senukai.lt nuotr.

Pasirinkus tinkamiausią kiemo ar terasos vietą bei pavėsinės tipą, lieka tik ją jaukiai įrengti. Svarbiausia, kad dekoravimo elementai atitiktų jūsų asmeninį skonį, mėgstamą interjero stilių bei padėtų sukurti jums patogią ir jaukią atmosferą. To pasiekti padės: 

●       Lauko baldai. Jie turėtų būti patogūs, tikti prie jūsų kiemo arba interjero stiliaus. Rekomenduojama rinktis patvarius ir lauko sąlygoms atsparius baldus, kurie būtų ilgaamžiai. 

●       Dekoras. Minkštos lauko baldų dalys, pagalvėlės bei antklodės sukurs poilsiui reikalingą jaukumo, šilumos įspūdį. Galima derinti skirtingų tekstūrų medžiagas, pavyzdžiui, vilnos bei lengvo lino audinius. 

●       Užuolaidos. Tai yra itin puošnus elementas – pavėsinės, dekoruotos užuolaidomis, atrodo jaukiai, rafinuotai bei privačiai. Jas rinktis derėtų atsižvelgus į pavėsinės, lauko baldų bei kitų dekoro elementų stilių. 

●       Augalai. Nors pavėsinės lauko erdvėje dažniausiai yra apsuptos ten esančių augalų, tačiau jų, ko gero, niekada nebus per daug. Augalai sukurs jaukią bei gyvą aplinką, tai ypač aktualu dekoruojant terasoje įrengtą pavėsinę. 

●       Šviesos šaltiniai. Papildomas pavėsinės apšvietimas leis maloniai praleisti ilgus šiltojo sezono vakarus. Galima rinktis elegantiškas pastatomas lempas arba bohemiškas šviečiančias girliandas. 

●       Šilumos šaltiniai. Lauko šildytuvai leidžia prailginti pavėsinės naudojimosi sezoną rudenį, pavasarį bei vėsesniais vasaros orais. Laiką leisti šiltoje erdvėje bus kur kas maloniau. 

Jau apsisprendėte, kokio stiliaus kiemo oazės bei pavėsinės jums reikia? Lauko baldai, pavėsinės bei kiti dekoro elementai – visa tai ir dar daugiau rasite apsilankę Senukai.lt el. parduotuvėje! 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras