2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 10:22
Reklama  |  facebook

Lietuvių projektuota šiuolaikinė medinė architektūra pripažinta tarptautiniu lygiu

2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis projektas pripažintas nugalėtoju Medinių namų kategorijoje.
nuotrauka
Pranešimo autorių nuotr.


Minimos įmonės
Arches, UAB
Tai senos sodybos rekonstrukcija, jos pritaikymas ir naujos kokybės sukūrimas šiandienai, išlaikant statinių vietas bei jų semantiką. Prie sodybos dirbę architektai pavadino prjektą diskusija tarp tradicijų ir modernumo. Šis siekis buvo įvertintas ir nominuotas prestižiniuose Europos šiuolaikinės architektūros Mies van der Rohe’22 adovanojimuose.

Suprojektuotų pastatų siluetai ir medžiagiškumas – tradiciniai. Projektuojami du atskiri tūriai. Pagrindinis – gyvenamasis namas, jo vieta aukščiau sklype, ir pagalbinis pastatas. Jis įsikomponuoja žemesnėje sklypo dalyje, priešais save formuodamas granitu grįstą ūkinio kiemo erdvę.

Pastatams pasirinkta nuosaiki, rami architektūrinė kalba. Pagrindinio pastato tūris integruotas į kalvos aukštumą, asistuoja jai dalinai susiliedamas su ja. Nesiekia dominuoti. Aplink pastatą išlaikomas natūralus ir kintantis aukštumėlės reljefas. Tai pastatui papildomai suteikia plastikos ir jautrumo, kuria labai humanišką mastelį. Pastato siluetui grakštumo suteikia tūrinė išpjova su nedidele terasa pastogėje. Iš jos atsiveria įspūdinga slėnio erdvė, apjuosta miško.

Pagalbinis pastatas – santūresnis. Taip pat išlaikomas tradicinis tūrio siluetas. Tik čia pastato langai ir vitrinos jau „slepiamos“ už stumdomų langinių. Abu tūriai tarsi papildo vienas kitą, plėtoja tą pačią estetiką bei medžiagiškumą.

Pastatų apdaila – natūralus medis, kedro medienos skiedrų danga. Tai tradicinė ir itin patvari danga. Keturi skiedrų sluoksniai ne tik sukuria patikimą apsaugą, bet ir yra visiškai ekologiška ir tvari medžiaga.

Langų angokraščių bei įėjimo detalės pagamintos iš kitos natūralios medžiagos – vario skardos. Apskritai projekte naudojamos išskirtinai tik natūralios, ekologiškos medžiagos.

Pastatų konstruktyvas – pušies medžio karkasas. Sienų ir stogo apšiltinimui panaudota natūrali medžio vata. Sienų ir pastogės vidinės apdailos iš natūralaus molio tinko. Jis ne tik yra tradicinė vietos medžiaga, tačiau tuo pačiu padeda užtikrinti ir norimą patalpų mikroklimatą. Grindys, langų rėmai taip pat iš natūralios medienos.

Patalpų vėdinimą užtikrina natūrali vėdinimo sistema drauge su ištraukiamo oro šilumos siurbliu. Minimalistinė projektavimo programa, aukšta kokybė, draugiški aplinkai - inovatyvūs sprendiniai kuria pridėtinę vertę, tačiau nekonkuruoja su aplinka. Priešingai – bando pritapti, atsiverti. 

Visi šie architektūriniai ir inžineriai sprendimai buvo įvertinti ir Latvijoje organizuotame tarptautiniame konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2023“, kuriame projektas „Kedro namai“ pelnė Tvariausio gyvenamosios architektūros objekto Baltijos šalyse 2023 titulą (The Most Sustainable Building – Residential Building). Tvarios architektūros konkurse įvertintos ne vien panaudotos tvarios statybinės medžiagos ir technologijos, tačiau ir pati pastato architektūrinės koncepcijos ideologija – tai pastatai, siekiantys visapusiškai būti dermėje su juos supančia aplinka.
 
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos