2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 19:44
Reklama  |  facebook

Lietuvoje auga modulinių pastatų nuomos poreikis

2018-05-04 09:29
Skandinaviška filosofija, kad ne žmogus turi tarnauti namui, o namas žmogui, vis labiau prigyja ir Lietuvoje. Moduliniai pastatai – greitas ir patogus būdas įsirengti namus ar verslo patalpas. 12 metų Lietuvos rinkoje veikianti antrinė Danijos kompanijos įmonė „Baltic Modules“ jau netrukus įsikūrsianti naujose patalpose per metus ketina padvigubinti gamybos apimtis. Lietuvos rinkai bendrovė siūlo ne tik įsigyti modulinius statinius, bet ir juos nuomotis.
nuotrauka
Bendrovės „Baltic Modules“ nuotr.


Minimos įmonės
Baltic Modules, UAB

Bendrovės „Baltic Modules“ plėtrą paskatino auganti modulinių namų gamybos ir nuomos paklausa. Nors didžiąją dalį savo produkcijos įmonė eksportuoja į Skandinavijos šalis, prieš keletą metų pradėję teikti modulinių pastatų nuomos paslaugą, šiemet Lietuvoje sulaukė ypatingo susidomėjimo ir toks poreikis tik auga. Savo klientams bendrovė siūlo ne tik nepriekaištingą kokybę, greitą ir profesionalų aptarnavimą, bet ir pastatų įrengimą pagal individualius poreikius.

Plačios pritaikymo galimybės – nuo vaikų darželių iki kavinių

Modulinių pastatų nuoma itin aktuali jauniems verslams, kurie nori išmėginti savo galimybes rinkoje ir išvengti itin didelių, rizikingų investicijų. Šių statinių panaudojimas itin platus – jie gali būti pritaikyti biurams, administraciniams pastatams,vaikų darželiams, mokykloms, kepingams,svečių namams, kavinėms, prekyvietėms ir kitoms reikmėms.

Prieš keliaudami pas naują klientą, nuomojami moduliai grįžta į įmonę, kur yra renovuojami ir perplanuojami pagal konkrečius naujo užsakovo poreikius. Pagal klientų pageidavimus, jų nuosavame ar nuomojame sklype toks pastatas gali atsirasti vos per kelias savaites – pilnai įrengtas, su visais reikalingais baldais ir įranga, kad iškart būtų galima jame dirbti ar gyventi.

Moduliniai pastatai tampa ne tik vis populiaresniu būdu greitai įsirengti komercines ar administracines patalpas, tačiau ir laikinais namais. Vis dažniau juos keliems metams nuomojasi didžiūjų miestų gyventojai, statantys būstą ir norintys gyventi šalia, prižiūrėti statybas ir negaišti laiko važinėjimams.

Sujungimo darbams sklype pakanka poros dienų

Vienas pagrindinių tokių pastatų privalumų – mobilumas. Klientas lengvai gali perkelti jį į naują sklypą. Taip pat paprasta juos padidinti ar sumažinti. Augant reikmėms, galima suformuoti papildomą priestatą ir praplėsti erdves, o jei poreikiai ar darbų apimtys sumažėja, galima permodeliuoti pastatą ar padalinti jį į kelius statinius, vieną perkeliant į kitą padalinį ar pernuomojant.

Taip pat tiek nuomos, tiek pastato pirkimo atveju, taupomas kliento laikas – jam tereikia pasirūpinti komunikacijomis į sklypą, prireikus leidimais. Atkrenta daugybė statybos organizavimo ir priežiūros proceso sukeliamų rūpesčių. Visa gamyba pagal numatytas technologijas vyksta uždarose įmonės patalpose, po stogu. O kliento sklype darbams dažnai pakanka poros dienų – atvežamos pastato dalys, kurias tereikia sujungti tarpusavyje.

Be to, tradicinėje statyboje dažnai proceso eigoje atsiranda nenumatytų aplinkybių ir keičiasi sąmata, užsitęsia darbų laikas, o pasirinkęs modulinį pastatą klientas gali būti tikras, kad paskaičiuota sąmata liks tokia pati. Papildomų išlaidų gali atsirasti tik tuomet, jei pats klientas pateikia papildomų reikalavimų.

Moduliai nebūtinai primena konteinerį – galimos nestandartinės formos

Dažnai žmonės modulinius pastatus stereotipiškai įsivaizduoja tik kaip konteinerį. Pasak UAB „Baltic Modules“ direktoriaus Leif Mikkelsen, galimos ir nestandartinės formos, o pažvelgus į kai kuriuos įmonės kurtus pastatus nė nenuspėtum, kad jie sujungti iš modulių. Šiems pastatams, kaip ir tradicinei architektūrai – nėra ploto ribų. Nors gamina ir standartinius modulius, bendrovė koncentruojasi į projektų pagal individualius poreikius įgyvendinimą.

Visą gamybą įmonė vykdo Klaipėdos rajone, o pastatus gabena į kliento pageidaujamą vietą visoje Lietuvoje. Kliento patogumui kompanija siūlo visą paslaugų paketą – gamybą, atvežimą, nukrovimą, sujungimą, konsultacijas. Nors modulius nuomoja ne viena įmonė, UAB „Baltic Modules“ išsiskiria ne tik vizualiais sprendimais, bet ir individualizuotų poreikių patenkinimu.

Moduliniai statiniai yra šilti, taupūs, palaikantys optimalią drėgmę, palankūs sveikatai, nepralaidūs triukšmui, patikimi (dėl savo konstrukcijų), ekologiški. Tradicinių ir modulinių namų kaina beveik nesiskiria, tačiau naujausios technologijos padeda neapsunkinti savo gyvenimo ilgais pasiruošimo ir statybos procesais norint pasirūpinti nuosavu gyvenamuoju namu, administracinėmis ar komercinėmis patalpomis.

Planuoja dvigubai plėsti gamybą

Pasirinkus modulinę architektūrą sutaupoma daug laiko – namas greitai pastatomas ir sumontuojamas, gali būti transportuojamas iš vienos vietos į kitą, neturi patalpų planavimo ar dizaino apribojimų, be to – visos inžinerinės komunikacijos jau yra įmontuotos modulio konstrukcijos, o metų laikas neturi jokios reikšmės statyboms.

modulesŠiuo metu nuomos paslaugos sudaro apie 20 proc. kompanijos veiklos, tačiau augant poreikiui, planuojama apimtis didinti. Taip pat ketinama per metus išplėsti ir gamybą – iki 100 kv. m per dieną. Nors klientų kompanija turi metams į priekį, visada stengiasi rasti laiko naujiems užsakymams, o kvalifikuoti, patyrę savo sričių specialistai padeda realizuoti idėjas ir rasti optimaliausią, individualius poreikius atitinkantį variantą.

Įmonė vadovaujasi atsakingo verslo principais, kuris tausoja aplinką, gina žmogaus teises, laikosi etinių principų, daug dėmesio sutelkia vartotojų teisių apsaugai ir mažina aplinkos taršą . Savo ketinimus grindžia ne tik žodžiais, bet ir darbais bei juos įrodančiais sertifikatais („EU Ecolabel“ bei „Nordic Swan“). 

Reklama

Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA