2024 balandžio 16 d. antradienis, 11:44
Reklama  |  facebook

Lietuvoje auga modulinių pastatų nuomos poreikis

2018-05-04 09:29
Skandinaviška filosofija, kad ne žmogus turi tarnauti namui, o namas žmogui, vis labiau prigyja ir Lietuvoje. Moduliniai pastatai – greitas ir patogus būdas įsirengti namus ar verslo patalpas. 12 metų Lietuvos rinkoje veikianti antrinė Danijos kompanijos įmonė „Baltic Modules“ jau netrukus įsikūrsianti naujose patalpose per metus ketina padvigubinti gamybos apimtis. Lietuvos rinkai bendrovė siūlo ne tik įsigyti modulinius statinius, bet ir juos nuomotis.
nuotrauka
Bendrovės „Baltic Modules“ nuotr.


Minimos įmonės
Baltic Modules, UAB

Bendrovės „Baltic Modules“ plėtrą paskatino auganti modulinių namų gamybos ir nuomos paklausa. Nors didžiąją dalį savo produkcijos įmonė eksportuoja į Skandinavijos šalis, prieš keletą metų pradėję teikti modulinių pastatų nuomos paslaugą, šiemet Lietuvoje sulaukė ypatingo susidomėjimo ir toks poreikis tik auga. Savo klientams bendrovė siūlo ne tik nepriekaištingą kokybę, greitą ir profesionalų aptarnavimą, bet ir pastatų įrengimą pagal individualius poreikius.

Plačios pritaikymo galimybės – nuo vaikų darželių iki kavinių

Modulinių pastatų nuoma itin aktuali jauniems verslams, kurie nori išmėginti savo galimybes rinkoje ir išvengti itin didelių, rizikingų investicijų. Šių statinių panaudojimas itin platus – jie gali būti pritaikyti biurams, administraciniams pastatams,vaikų darželiams, mokykloms, kepingams,svečių namams, kavinėms, prekyvietėms ir kitoms reikmėms.

Prieš keliaudami pas naują klientą, nuomojami moduliai grįžta į įmonę, kur yra renovuojami ir perplanuojami pagal konkrečius naujo užsakovo poreikius. Pagal klientų pageidavimus, jų nuosavame ar nuomojame sklype toks pastatas gali atsirasti vos per kelias savaites – pilnai įrengtas, su visais reikalingais baldais ir įranga, kad iškart būtų galima jame dirbti ar gyventi.

Moduliniai pastatai tampa ne tik vis populiaresniu būdu greitai įsirengti komercines ar administracines patalpas, tačiau ir laikinais namais. Vis dažniau juos keliems metams nuomojasi didžiūjų miestų gyventojai, statantys būstą ir norintys gyventi šalia, prižiūrėti statybas ir negaišti laiko važinėjimams.

Sujungimo darbams sklype pakanka poros dienų

Vienas pagrindinių tokių pastatų privalumų – mobilumas. Klientas lengvai gali perkelti jį į naują sklypą. Taip pat paprasta juos padidinti ar sumažinti. Augant reikmėms, galima suformuoti papildomą priestatą ir praplėsti erdves, o jei poreikiai ar darbų apimtys sumažėja, galima permodeliuoti pastatą ar padalinti jį į kelius statinius, vieną perkeliant į kitą padalinį ar pernuomojant.

Taip pat tiek nuomos, tiek pastato pirkimo atveju, taupomas kliento laikas – jam tereikia pasirūpinti komunikacijomis į sklypą, prireikus leidimais. Atkrenta daugybė statybos organizavimo ir priežiūros proceso sukeliamų rūpesčių. Visa gamyba pagal numatytas technologijas vyksta uždarose įmonės patalpose, po stogu. O kliento sklype darbams dažnai pakanka poros dienų – atvežamos pastato dalys, kurias tereikia sujungti tarpusavyje.

Be to, tradicinėje statyboje dažnai proceso eigoje atsiranda nenumatytų aplinkybių ir keičiasi sąmata, užsitęsia darbų laikas, o pasirinkęs modulinį pastatą klientas gali būti tikras, kad paskaičiuota sąmata liks tokia pati. Papildomų išlaidų gali atsirasti tik tuomet, jei pats klientas pateikia papildomų reikalavimų.

Moduliai nebūtinai primena konteinerį – galimos nestandartinės formos

Dažnai žmonės modulinius pastatus stereotipiškai įsivaizduoja tik kaip konteinerį. Pasak UAB „Baltic Modules“ direktoriaus Leif Mikkelsen, galimos ir nestandartinės formos, o pažvelgus į kai kuriuos įmonės kurtus pastatus nė nenuspėtum, kad jie sujungti iš modulių. Šiems pastatams, kaip ir tradicinei architektūrai – nėra ploto ribų. Nors gamina ir standartinius modulius, bendrovė koncentruojasi į projektų pagal individualius poreikius įgyvendinimą.

Visą gamybą įmonė vykdo Klaipėdos rajone, o pastatus gabena į kliento pageidaujamą vietą visoje Lietuvoje. Kliento patogumui kompanija siūlo visą paslaugų paketą – gamybą, atvežimą, nukrovimą, sujungimą, konsultacijas. Nors modulius nuomoja ne viena įmonė, UAB „Baltic Modules“ išsiskiria ne tik vizualiais sprendimais, bet ir individualizuotų poreikių patenkinimu.

Moduliniai statiniai yra šilti, taupūs, palaikantys optimalią drėgmę, palankūs sveikatai, nepralaidūs triukšmui, patikimi (dėl savo konstrukcijų), ekologiški. Tradicinių ir modulinių namų kaina beveik nesiskiria, tačiau naujausios technologijos padeda neapsunkinti savo gyvenimo ilgais pasiruošimo ir statybos procesais norint pasirūpinti nuosavu gyvenamuoju namu, administracinėmis ar komercinėmis patalpomis.

Planuoja dvigubai plėsti gamybą

Pasirinkus modulinę architektūrą sutaupoma daug laiko – namas greitai pastatomas ir sumontuojamas, gali būti transportuojamas iš vienos vietos į kitą, neturi patalpų planavimo ar dizaino apribojimų, be to – visos inžinerinės komunikacijos jau yra įmontuotos modulio konstrukcijos, o metų laikas neturi jokios reikšmės statyboms.

modulesŠiuo metu nuomos paslaugos sudaro apie 20 proc. kompanijos veiklos, tačiau augant poreikiui, planuojama apimtis didinti. Taip pat ketinama per metus išplėsti ir gamybą – iki 100 kv. m per dieną. Nors klientų kompanija turi metams į priekį, visada stengiasi rasti laiko naujiems užsakymams, o kvalifikuoti, patyrę savo sričių specialistai padeda realizuoti idėjas ir rasti optimaliausią, individualius poreikius atitinkantį variantą.

Įmonė vadovaujasi atsakingo verslo principais, kuris tausoja aplinką, gina žmogaus teises, laikosi etinių principų, daug dėmesio sutelkia vartotojų teisių apsaugai ir mažina aplinkos taršą . Savo ketinimus grindžia ne tik žodžiais, bet ir darbais bei juos įrodančiais sertifikatais („EU Ecolabel“ bei „Nordic Swan“). 

Reklama

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.

Statybunaujienos.lt » RESTA