2024 birželio 16 d. sekmadienis, 0:19
Reklama  |  facebook

Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimai 2024: kviečiama nominuoti geriausius

2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su partneriais JAV sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Apdovanojimo prizinį fondą sudaro 15 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-ųjų metų apdovanojimai, čia ir toliau – Inovacijų agentūros nuotraukos


Minimos įmonės
Inovacijų agentūra, VŠĮ
Paraiškas galima teikti iki šių metų vasario 17 d., o laimėtojai bus paskelbti vasario 29 d. vyksiančios apdovanojimų ceremonijos metu. Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui galima nominuoti ne tik save ar savo atstovaujamą organizaciją, bet ir kitus jo vertus asmenis, įmones, įstaigas ir iniciatyvas.

„Bendradarbiavimas su JAV partneriais Lietuvos verslams, startuoliams ir akademinei bendruomenei atveria naujų galimybių ir prisideda prie Lietuvos inovacijų sektoriaus bei šalies ekonomikos augimo. Kviečiu Lietuvos verslą ir organizacijas aktyviai dalyvauti ir pristatyti kartu su JAV partneriais įgyvendintus inovatyvius sprendimus", – sako pranešime cituojama ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Inovacijų agentūros Proveržio departamento vadovo Pauliaus Petrausko teigimu, Lietuvos ir JAV atstovai jau ne kartą įrodė, kad bendradarbiaudami gali nuveikti išties daug ir sukurti įvairias problemas spręsti padedančius šiuolaikinius sprendimus.

„JAV ir Lietuvos verslų bei organizacijų bendradarbiavimas inovacijų srityje aprėpia gyvybės mokslų ir biotechnologijų, optinių ir lazerinių technologijų, aplinkosaugos ir daug kitų sričių. Išnaudojant abiejų šalių įmonių ir mokslo įstaigų stipriąsias puses galima kurti išties aukštos vertės produktus ir svariai prisidėti prie mokslo bei technologinės pažangos. Jau visai netrukus Silicio slėnyje pradėsime projektą „InnoHUB Lithuania", kuris padės aukštųjų technologijų Lietuvos verslams įeit į JAV rinką ir stiprinti inovacijas", – sako pranešime pacituotas P. Petrauskas.

„Baltijos-Amerikos laisvės fondo (BAFF) misija – stiprinti ryšius tarp Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų per švietimo ir mainų programas, orientuotas į ekonominį augimą ir demokratines vertybes. Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimai su tuo yra labai susiję ir mums labai reikšmingi", – sako pranešime cituojama Danguolė Altman, BAFF direktorių tarybos pirmininkė.

Akimirka iš 
2022-ųjų metų
inovacijos apdovanojimų
 
Didysis 10 000 Eur apdovanojimas bus įteiktas pareiškėjui, kuris, bendradarbiaudamas su partneriais JAV, sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Antra geriausia pripažinta iniciatyva bus apdovanota 5 000 Eur prizu, o projektas, kuris prisideda prie sprendimų ir teigiamo pokyčio socialinėje ar aplinkosaugos srityje, pelnys atskirą įvertinimą už socialinį poveikį. Piniginius prizus steigia BAFF.

Pernai pagrindinis prizas atiteko UAB „Diabetis", sukūrusiai JAV Maisto ir vaistų administracijos (angl. FDA) registruotą prietaisą „Feetsee". Antroji vieta atiteko kompanijai UAB „Precizika Metrology", kuri bendradarbiaudama su partneriais JAV sukūrė modernias technologijas optiniams rąstrų kodavimams ir jų komponentams. Sintetinės biologijos, genetikos ir biotechnologijų srityse veikianti UAB „Genomika" įvertinta už pasiekimus aukštųjų genetikos technologijų srityje, o atskiro paminėjimo ir specialaus įvertinimo už mokslinį bendradarbiavimą su JAV sulaukė Vilniaus Universiteto profesorius dr. Kęstutis Jarašiūnas.

Paraiškos formą ir daugiau informacijos apie Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimus galima rasti čia
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-05-29 15:32
Jau 23-iąjį kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų eksportuotojas“ nominantai. 2023 m. eksporto lyderiais pripažintos 7 įmonės dvejose įmonių grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos