2024 vasario 26 d. pirmadienis, 13:55
Reklama  |  facebook

Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimai 2024: kviečiama nominuoti geriausius

2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su partneriais JAV sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Apdovanojimo prizinį fondą sudaro 15 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-ųjų metų apdovanojimai, čia ir toliau – Inovacijų agentūros nuotraukos


Minimos įmonės
Inovacijų agentūra, VŠĮ
Paraiškas galima teikti iki šių metų vasario 17 d., o laimėtojai bus paskelbti vasario 29 d. vyksiančios apdovanojimų ceremonijos metu. Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui galima nominuoti ne tik save ar savo atstovaujamą organizaciją, bet ir kitus jo vertus asmenis, įmones, įstaigas ir iniciatyvas.

„Bendradarbiavimas su JAV partneriais Lietuvos verslams, startuoliams ir akademinei bendruomenei atveria naujų galimybių ir prisideda prie Lietuvos inovacijų sektoriaus bei šalies ekonomikos augimo. Kviečiu Lietuvos verslą ir organizacijas aktyviai dalyvauti ir pristatyti kartu su JAV partneriais įgyvendintus inovatyvius sprendimus", – sako pranešime cituojama ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Inovacijų agentūros Proveržio departamento vadovo Pauliaus Petrausko teigimu, Lietuvos ir JAV atstovai jau ne kartą įrodė, kad bendradarbiaudami gali nuveikti išties daug ir sukurti įvairias problemas spręsti padedančius šiuolaikinius sprendimus.

„JAV ir Lietuvos verslų bei organizacijų bendradarbiavimas inovacijų srityje aprėpia gyvybės mokslų ir biotechnologijų, optinių ir lazerinių technologijų, aplinkosaugos ir daug kitų sričių. Išnaudojant abiejų šalių įmonių ir mokslo įstaigų stipriąsias puses galima kurti išties aukštos vertės produktus ir svariai prisidėti prie mokslo bei technologinės pažangos. Jau visai netrukus Silicio slėnyje pradėsime projektą „InnoHUB Lithuania", kuris padės aukštųjų technologijų Lietuvos verslams įeit į JAV rinką ir stiprinti inovacijas", – sako pranešime pacituotas P. Petrauskas.

„Baltijos-Amerikos laisvės fondo (BAFF) misija – stiprinti ryšius tarp Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų per švietimo ir mainų programas, orientuotas į ekonominį augimą ir demokratines vertybes. Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimai su tuo yra labai susiję ir mums labai reikšmingi", – sako pranešime cituojama Danguolė Altman, BAFF direktorių tarybos pirmininkė.

Akimirka iš 
2022-ųjų metų
inovacijos apdovanojimų
 
Didysis 10 000 Eur apdovanojimas bus įteiktas pareiškėjui, kuris, bendradarbiaudamas su partneriais JAV, sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Antra geriausia pripažinta iniciatyva bus apdovanota 5 000 Eur prizu, o projektas, kuris prisideda prie sprendimų ir teigiamo pokyčio socialinėje ar aplinkosaugos srityje, pelnys atskirą įvertinimą už socialinį poveikį. Piniginius prizus steigia BAFF.

Pernai pagrindinis prizas atiteko UAB „Diabetis", sukūrusiai JAV Maisto ir vaistų administracijos (angl. FDA) registruotą prietaisą „Feetsee". Antroji vieta atiteko kompanijai UAB „Precizika Metrology", kuri bendradarbiaudama su partneriais JAV sukūrė modernias technologijas optiniams rąstrų kodavimams ir jų komponentams. Sintetinės biologijos, genetikos ir biotechnologijų srityse veikianti UAB „Genomika" įvertinta už pasiekimus aukštųjų genetikos technologijų srityje, o atskiro paminėjimo ir specialaus įvertinimo už mokslinį bendradarbiavimą su JAV sulaukė Vilniaus Universiteto profesorius dr. Kęstutis Jarašiūnas.

Paraiškos formą ir daugiau informacijos apie Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimus galima rasti čia
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos