2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:28
Reklama  |  facebook

Mažo būsto interjeras – į ką svarbu atkreipti dėmesį? Fotogalerija

2023-04-09 09:41
Nemažai gyventojų renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose reikia nepamiršti keleto pagrindinių taisyklių. Savo ruožtu prekybos tinklo „Gintaro baldai“ marketingo vadovas Kirilas Kokotkinas, pabrėžia praktiškų ir mažoms erdvėms pritaikytų baldų svarbą nedidelio ploto erdvėse užtikrinant jaukią ir patogią aplinką.
nuotrauka
Viktorijos Matulevičienės nuotr.


Minimos įmonės
Gintaro baldai, UAB
Prioritetas – išspręsti miegamų vietų klausimą

Planuojant kompaktiškų namų erdves V. Matulevičienė pirmiausiai pataria apgalvoti, kiek žmonių jose gyvens ir kuriose iš jų praleis daugiausiai laiko. Anot dizainerės, miegamų vietų poreikis yra vienas iš pagrindinių faktorių, apsprendžiančių būsto išplanavimą.

„Kadangi mažame plote dažnai nėra galimybės įsirengti atskiro miegamojo – jau nekalbant apie vaikų ar svečių kambarį, todėl miegamųjų vietų klausimas paprastai efektyviausiai išsprendžiamas renkantis išskleidžiamas sofas ar, pavyzdžiui, į spintą suskleidžiamas lovas. Jei bute reikalingos miegamos vietos svečiams, pravartu pagalvoti ir, pavyzdžiui, apie išskleidžiamą fotelį. Žinoma, kiekvienu atveju ieškant tinkamiausių sprendimų reikia atsižvelgti į konkretaus buto ypatumus“, – įmonės „Gintaro baldai“ pranešime cituojama V. Matulevičienė.

Svarbu, kad netrūktų vietos susidėti daiktams

Kitas svarbu dalykas, interjero dizainerės teigimu, yra būsto gyventojų įpročiai. Pavyzdžiui, jeigu dažnai pietaujama ir vakarieniaujama namuose, tuomet gali būti prasminga daugiau erdvės skirti virtuviniam stalui ar salelei. Tačiau, jei namuose valgoma retai, gali pakakti ir nedidelio staliuko arba vietą valgymui sukurti renkantis nestandartinius sprendimus – pavyzdžiui, išnaudojant plačią palangę.

„Galiausiai, svarbu užtikrinti, kad namuose būtų pakankamai vietos susidėti visiems daiktams. Dėl to pravartu ieškoti funkcionalių sprendimų. Pavyzdžiui, mažuose butuose visuomet verta rinktis lovas su patalynės dėžėmis. Nedideliuose lofto tipo būstuose daiktams susidėti neretai išnaudojama erdvė po laiptais į antresolę. Čia įrengiami specialūs stalčiai, lentynos ar spintelės. Dažnai galimybių daiktams susidėti bute yra daugiau, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Tereikia kūrybiškesnio požiūrio ir nebijoti drąsesnių, nestandartinių sprendimų“, – sako V. Matulevičienė.

Funkcionalūs baldai suteikia lankstumo

Kokotkino teigimu, kalbant apie baldus bendrai, mažam būstui verta rinktis tokius, kurie nebūtų labai masyvūs, neužgriozdintų erdvės, jos pernelyg neapkrautų. Baldai turėtų suteikti lengvumo pojūtį.

„Mažame plote ypač gali praversti vadinamieji baldai „transformeriai“, kurie pagal poreikį gali keisti savo formą ir funkciją, būti suskleidžiami ar išlankstomi. Tai gali būti, pavyzdžiui, stalas transformeris, pufai-daiktadėžės ar minkštas kampas su miegamojo funkcija. Tokie baldai leidžia be reikalo neapkrauti erdvės, tačiau tuo pačiu sutiekia galimybę prireikus, pavyzdžiui, švenčių metu susodinti prie stalo daugiau žmonių. Pastebime, kad tokie baldai vis labiau populiarėja“, – sako K. Kokotkinas.

Visus pasirinkimus reikia gerai apgalvoti

Matulevičienė priduria, kad bet kuriuose namuose, o ypač tuose, kuriuose erdvės trūksta, reikėtų vengti nereikalingų baldų ir daiktų. Mažose patalpose svarbu stengtis tikslingai panaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą, išlaikyti laisvumo ir lengvumo pojūtį. Apsikrovus nereikalingais daiktais tai padaryti sunku. Dėl to, pavyzdžiui, jei namuose neplanuojama dažnai dirbti, neverta pirkti ir atskiro darbo stalo.

„Neturėdami interjero planavime patirties gyventojai neretai ne tik pernelyg apsikrauna, bet ir pasirenka per didelių gabaritų baldus. Dėl to namuose gali trūkti jaukumo, komforto ir žinoma erdvės. Todėl reikėtų tikrai gerai pagalvoti prieš renkantis 180 cm pločio lovą, jei miegamasis yra mažas. Tas pats galioja stalams, spintelėms komodoms ir kitiems baldams. Dažnu atveju verčiau rinktis mažesnius, tačiau ergonomiškus baldus. Mažuose būstuose prioritetas visuomet turėtų tekti patogumui“, – įsitikinusi V. Matulevičienė.

Galiausiai, interjero dizainerė mažesnio ploto būsto interjerui pataria vengti tamsių, ryškių spalvų, o verčiau rinktis šviesesnes, kurios padeda kurti ir sustiprinti erdvės pojūtį. Anot V. Matulevičienės, vizualiai erdvę – pavyzdžiui, siauro koridoriaus – praplėsti gali padėti ir veidrodžiai. Ekspertės teigimu, laikantis šių taisyklių net ir itin mažame plote galima sukurti namus, į kurios visuomet bus gera sugrįžti. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras