2024 gegužės 24 d. penktadienis, 3:18
Reklama  |  facebook

Medinė terasa: ką reikia žinoti apie jos statybą ir kaip vienu metu įkalti du tvirtiklius

2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
„ESSVE Lietuva“ / INSPIRATIONAL BUILDS NORWAY nuotr.


Minimos įmonės
ESSVE Lietuva, UAB

Yra keletas svarbių aspektų, kuriuos, pasak terasų ekspertų iš ESSVE Lietuva“, svarbu apgalvoti prieš pradedant statyti terasą, statybos metu ir ją baigus. 

Ką reikia žinoti prieš statant terasą  

Pirmiausia įvertinkite, kokio dydžio terasos norite: 50 kv. m, o gal dvigubai didesnės? Jeigu joje kavą gers ir gėlėmis vazonėliuose džiaugsis negausi šeima, užteks nedidelės terasos. Bet jeigu mėgstate terasoje įsikurti su draugais, čia pat ruošti maistą, palikti vietos vaikų ir naminių gyvūnų siautimui, planuokite didesnę terasą.

ESSVE Lietuva terasosTuomet atminkite, kad svarbu pritaikyti pagrindo konstrukciją terasos dydžiui ir tam, ką joje planuojate įrengti, nes augalai dideliuose vazonuose, gal lauko virtuvė ar net kubilai daug sveria, todėl įsitikinkite, kad konstrukcija atlaikys.

Pravartu aiškiai įsivaizduoti, kaip terasa turėtų atrodyti: su stogu, tvora, apsaugota nuo pašalinių žvilgsnių, o gal su elektros lizdais?

Pravartu pasinaudoti tinklalapyje www.statyktereasa.lt esančiais patarimais – kuo daugiau planuojantis statyti terasą sužinos nuo pat pradžių, tuo pigesnė ir sklandesnė bus statyba.

Statybos ypatumai arba pasivaikščiojimas basomis 

Statybą galite patikėti profesionalams. Bet žinodami esminius terasos statybos dalykus, suprasite, į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Pirmiausia reikia žinoti, kad terasos pagrindą lemia sklypo ypatumai, nuo kurių priklauso montavimo tipas: betone, ant stulpelių, lygioje vietoje arba šlaite. „ESSVE“ išskiria 5 terasos statybos etapus: pasiruošimą, vidinės laikančiosios ir išorinės laikančiosios sijų montavimą, tašų montavimą ir atraminių kojų montavimą.

ESSVE Lietuva terasos

Su EDGEFAST montavimas yra 4–5 kartus greitesnis nei sukant sraigtus į lentos viršų

Atėjus laikui montuoti grindis, tik pats terasos savininkas sprendžia, kaip tvirtinti lentas. Paprastai naudojamas tradicinis montavimas, kai sraigtai sriegiami į lentos viršų, bet populiarėja būdas, kai baigtoje terasoje sraigtų beveik visai nesimato. Toks paviršius ne tik atrodo estetiškai – terasoje nebus atplaišų ir šeimos nariai galės vaikščioti basomis. Norint, kad montavimo nesimatytų, sraigtai sriegiami arba tvirtikliai kalami įstrižai į lentos šoną. Tai gali padaryti ir mėgėjas, ir profesionalas: sukurtos sraigtų sistemos: HDS mėgėjams ir EDGEFAST profesionalams. Kad terasa būtų tvirta ir tarnautų daug metų, geriausia rinktis tinkamos kokybės ir apsaugotus nuo korozijos sraigtus.

Patartina rinktis efektyvius įrankius. Rekomenduojama ESSVE EDGEFAST yra unikali viniakalė, kai vienu pridėjimu galima įkalti į dviejų terasinių lentų šonus 2 tvirtiklius, panašius į vinis. Taip dirbama 4–5 kartus greičiau, nei sukant sraigtus į lentos viršų, o tarpinės plokštelės užtikrina tinkamą atstumą tarp lentų.

Ir dar – tinkamai sumontuokite lentas: būtina išlaikyti reikalingą atstumą tarp lentų, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.  

Terasa pastatyta – baigiamieji akordai 

Populiarėja terasos, kuriose galima gaminti maistą ir būti bet kokiu oru. Ekspertai pateikia 5 patarimus, kad terasa būtų galima naudoti visus metus.

ESSVE Lietuva terasos

terasos ESSVE1. Virš dalies terasos galima įrengti stogą: pridėję kelis lauko šildytuvus, galėsite būti lauke ir šaltesnėmis dienomis.

2. Įsirenkite nuo vėjo ir pašalinių žvilgsnių saugančią pergolę. Jei norite daugiau žalumos, apželdinkite pergolę vijokliniais augalais.

3. Jei yra vietos, įsirenkite lauko virtuvę. Patartina po stogu, kad ja naudotumėtės bet kokiu oru. 

4. Medinėje terasoje įrengiamos vietos augalams. Pasodinkite vidury terasos medelių arba prieskoninių augalų. Suplanuokite jiems vietas prieš pradėdami statyti terasą.

5. Įrėminkite terasą augalų dėžėmis iš tos pačios rūšies medienos. Atminkite, kad žemė daug sveria – terasos konstrukciją reikia pritaikyti svoriui. 

„ESSVE Lietuva“ / INSPIRATIONAL BUILDS NORWAY nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Terasa, ĮrankiaiStatybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-19 10:23
Pietų Korėjos statybinės technikos gamintoja DEVELON (naujas DOOSAN vardas) 2024 metus pradeda geromis naujienomis. Klientai, kurie pirks šios kompanijos mini ekskavatorius DX17Z ir DX19 sausio-kovo mėnesiais, galės pasinaudoti ne tik labai patraukliomis finansavimo sąlygomis (finansavimo palūkanos ...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-11-21 10:26
DEVELON statybinės technikos asortimentą papildo gamykloje modifikuoti ekskavatoriai, kurie pritaikyti specifinių pramonės sričių poreikiams. Specialios paskirties ekskavatoriai gamykliškai pritaikyti įvairių medžiagų tvarkymo ir krovos darbams, yra ir specialūs modeliai, skirti griovimo darbams atl...
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-09-13 16:03
Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų.
nuotrauka
2023-09-01 07:52
Vokietijos CEDIMA GmbH, pasaulyje gerai žinomas deimantinių įrankių ir mašinų betonui apdirbti tiekėjas, pristato betono apdirbimo naujienas ir atnaujintas mašinas, kurios darbą daro efektyvesnį, nes, nepriklausomai nuo betono tipo, mašinos galingumo ar kitų savybių, leidžia greitai surasti optimalų...
nuotrauka
2023-07-21 06:50
Antrąjį šių metų ketvirtį elektroninių aukcionų ir varžytynių dalyviai tradiciškai pirko įvairų nekilnojamąjį turtą patraukliose šalies vietovėse, bet kartu pastebimai išaugo susidomėjimas įvairia kelių technika bei transporto priemonėmis, skelbia elektroninių varžytynių ir aukcionų portalą evarzyty...
nuotrauka
2023-06-15 12:51
MANITOU krovos technika puikiai darbuojasi statybų sektoriuje. Montuojant plieno konstrukcijas, karkasines konstrukcijas, atliekant apdailos ir mūrijimo darbus, visur, kur reikia pakelti sunkius krovinius į didelį aukštį ir padėti juos tiksliai į numatytą vietą. Visiems šiems darbams MANITOU turi sp...
nuotrauka
2023-06-09 07:30
Šalinant bet kokio tipo dangą, ypač nuo betoninių ir metalinių paviršių, svarbu yra tai atlikti kokybiškai, sparčiai ir patogiai dirbančiam žmogui. HUSQVARNA CONSTRUCTION atliepia šiuos poreikius, rinkai pasiūlydama ilgaamžes, tvarias grindų grandymo, frezavimo, skutimo, šlifavimo mašinas bei šratas...
nuotrauka
2023-04-24 07:51
Betono dažai, skiedinio likučiai ant fasadų, klojinių ar statybinių mašinų gali tapti rimtu iššūkiu, norint juos nuvalyti nepažeidžiant konstrukcijos ar sudėtingo pasiekiamumo. KARCHER siūlo sprendimą – 12 naujų šalto vandens aukšto slėgio plovimo įrenginių superklasės segmente.
nuotrauka
2023-04-05 07:23
Įmonė RANDVEL į rinką tiekia žinomų pasaulyje prekinių ženklų statybų techniką – kokybišką ir įgijusią rinkos pasitikėjimą. Papildomos vertės šiai technikai suteikia tai, kad įmonės meistrai ją puikiai išmano ir geba remontuoti, o gamintojai į įmonės sandėlius tiekia atsargines detales. Tai yra fakt...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-02-10 07:31
Vokietijos CEDIMA GmbH – jau šimtmetį pasaulyje gerai žinomas kaip deimantinių įrankių ir mašinų, skirtų betonui apdirbti, tiekėjas. Praėjusių metų pabaigoje Vokietijoje, Miunhene, įvykusioje tarptautinėje statybos parodoje „Bauma“ CEDIMA GmbH pristatė pagrindines technikos naujienas.
nuotrauka
2022-12-15 07:24
Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. „MANITOU Group“, pasaulinė statybų, pramonės ir žemės ūkio sektoriams skirtos krovos technikos, kėlimo platformų gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia, naudodamas žaliąjį v...
nuotrauka
2022-12-02 11:41
Atliekant skirtingus apdailos darbus, reikalingi specifiniai statybiniai įrankiai skirti šlifavimui, dažymui, pjovimui ar sienų matavimui. Nors dažnas skuba pirkti statybinius įrankius, tačiau tai nėra vienintelis sprendimo būdas. Būtent tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti įran...
nuotrauka
2022-11-04 06:27
Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyko Miunchene (Vokietija) spalio 24–30 dienomis, DOOSAN pristatė pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją. UAB „INTRAC Lietuva“ – DOOSAN statybinės technikos atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2022-10-25 14:57
Miunchene (Vokietija) spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių.
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai