2023 birželio 10 d. šeštadienis, 13:10
Reklama  |  facebook

Medinė terasa: ką reikia žinoti apie jos statybą ir kaip vienu metu įkalti du tvirtiklius

2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
„ESSVE Lietuva“ / INSPIRATIONAL BUILDS NORWAY nuotr.


Minimos įmonės
ESSVE Lietuva, UAB

Yra keletas svarbių aspektų, kuriuos, pasak terasų ekspertų iš ESSVE Lietuva“, svarbu apgalvoti prieš pradedant statyti terasą, statybos metu ir ją baigus. 

Ką reikia žinoti prieš statant terasą  

Pirmiausia įvertinkite, kokio dydžio terasos norite: 50 kv. m, o gal dvigubai didesnės? Jeigu joje kavą gers ir gėlėmis vazonėliuose džiaugsis negausi šeima, užteks nedidelės terasos. Bet jeigu mėgstate terasoje įsikurti su draugais, čia pat ruošti maistą, palikti vietos vaikų ir naminių gyvūnų siautimui, planuokite didesnę terasą.

ESSVE Lietuva terasosTuomet atminkite, kad svarbu pritaikyti pagrindo konstrukciją terasos dydžiui ir tam, ką joje planuojate įrengti, nes augalai dideliuose vazonuose, gal lauko virtuvė ar net kubilai daug sveria, todėl įsitikinkite, kad konstrukcija atlaikys.

Pravartu aiškiai įsivaizduoti, kaip terasa turėtų atrodyti: su stogu, tvora, apsaugota nuo pašalinių žvilgsnių, o gal su elektros lizdais?

Pravartu pasinaudoti tinklalapyje www.statyktereasa.lt esančiais patarimais – kuo daugiau planuojantis statyti terasą sužinos nuo pat pradžių, tuo pigesnė ir sklandesnė bus statyba.

Statybos ypatumai arba pasivaikščiojimas basomis 

Statybą galite patikėti profesionalams. Bet žinodami esminius terasos statybos dalykus, suprasite, į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Pirmiausia reikia žinoti, kad terasos pagrindą lemia sklypo ypatumai, nuo kurių priklauso montavimo tipas: betone, ant stulpelių, lygioje vietoje arba šlaite. „ESSVE“ išskiria 5 terasos statybos etapus: pasiruošimą, vidinės laikančiosios ir išorinės laikančiosios sijų montavimą, tašų montavimą ir atraminių kojų montavimą.

ESSVE Lietuva terasos

Su EDGEFAST montavimas yra 4–5 kartus greitesnis nei sukant sraigtus į lentos viršų

Atėjus laikui montuoti grindis, tik pats terasos savininkas sprendžia, kaip tvirtinti lentas. Paprastai naudojamas tradicinis montavimas, kai sraigtai sriegiami į lentos viršų, bet populiarėja būdas, kai baigtoje terasoje sraigtų beveik visai nesimato. Toks paviršius ne tik atrodo estetiškai – terasoje nebus atplaišų ir šeimos nariai galės vaikščioti basomis. Norint, kad montavimo nesimatytų, sraigtai sriegiami arba tvirtikliai kalami įstrižai į lentos šoną. Tai gali padaryti ir mėgėjas, ir profesionalas: sukurtos sraigtų sistemos: HDS mėgėjams ir EDGEFAST profesionalams. Kad terasa būtų tvirta ir tarnautų daug metų, geriausia rinktis tinkamos kokybės ir apsaugotus nuo korozijos sraigtus.

Patartina rinktis efektyvius įrankius. Rekomenduojama ESSVE EDGEFAST yra unikali viniakalė, kai vienu pridėjimu galima įkalti į dviejų terasinių lentų šonus 2 tvirtiklius, panašius į vinis. Taip dirbama 4–5 kartus greičiau, nei sukant sraigtus į lentos viršų, o tarpinės plokštelės užtikrina tinkamą atstumą tarp lentų.

Ir dar – tinkamai sumontuokite lentas: būtina išlaikyti reikalingą atstumą tarp lentų, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.  

Terasa pastatyta – baigiamieji akordai 

Populiarėja terasos, kuriose galima gaminti maistą ir būti bet kokiu oru. Ekspertai pateikia 5 patarimus, kad terasa būtų galima naudoti visus metus.

ESSVE Lietuva terasos

terasos ESSVE1. Virš dalies terasos galima įrengti stogą: pridėję kelis lauko šildytuvus, galėsite būti lauke ir šaltesnėmis dienomis.

2. Įsirenkite nuo vėjo ir pašalinių žvilgsnių saugančią pergolę. Jei norite daugiau žalumos, apželdinkite pergolę vijokliniais augalais.

3. Jei yra vietos, įsirenkite lauko virtuvę. Patartina po stogu, kad ja naudotumėtės bet kokiu oru. 

4. Medinėje terasoje įrengiamos vietos augalams. Pasodinkite vidury terasos medelių arba prieskoninių augalų. Suplanuokite jiems vietas prieš pradėdami statyti terasą.

5. Įrėminkite terasą augalų dėžėmis iš tos pačios rūšies medienos. Atminkite, kad žemė daug sveria – terasos konstrukciją reikia pritaikyti svoriui. 

„ESSVE Lietuva“ / INSPIRATIONAL BUILDS NORWAY nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Terasa, ĮrankiaiStatybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2023-06-09 07:30
Šalinant bet kokio tipo dangą, ypač nuo betoninių ir metalinių paviršių, svarbu yra tai atlikti kokybiškai, sparčiai ir patogiai dirbančiam žmogui. HUSQVARNA CONSTRUCTION atliepia šiuos poreikius, rinkai pasiūlydama ilgaamžes, tvarias grindų grandymo, frezavimo, skutimo, šlifavimo mašinas bei šratas...
nuotrauka
2023-04-24 07:51
Betono dažai, skiedinio likučiai ant fasadų, klojinių ar statybinių mašinų gali tapti rimtu iššūkiu, norint juos nuvalyti nepažeidžiant konstrukcijos ar sudėtingo pasiekiamumo. KARCHER siūlo sprendimą – 12 naujų šalto vandens aukšto slėgio plovimo įrenginių superklasės segmente.
nuotrauka
2023-04-05 07:23
Įmonė RANDVEL į rinką tiekia žinomų pasaulyje prekinių ženklų statybų techniką – kokybišką ir įgijusią rinkos pasitikėjimą. Papildomos vertės šiai technikai suteikia tai, kad įmonės meistrai ją puikiai išmano ir geba remontuoti, o gamintojai į įmonės sandėlius tiekia atsargines detales. Tai yra fakt...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-02-10 07:31
Vokietijos CEDIMA GmbH – jau šimtmetį pasaulyje gerai žinomas kaip deimantinių įrankių ir mašinų, skirtų betonui apdirbti, tiekėjas. Praėjusių metų pabaigoje Vokietijoje, Miunhene, įvykusioje tarptautinėje statybos parodoje „Bauma“ CEDIMA GmbH pristatė pagrindines technikos naujienas.
nuotrauka
2022-12-15 07:24
Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. „MANITOU Group“, pasaulinė statybų, pramonės ir žemės ūkio sektoriams skirtos krovos technikos, kėlimo platformų gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia, naudodamas žaliąjį v...
nuotrauka
2022-12-02 11:41
Atliekant skirtingus apdailos darbus, reikalingi specifiniai statybiniai įrankiai skirti šlifavimui, dažymui, pjovimui ar sienų matavimui. Nors dažnas skuba pirkti statybinius įrankius, tačiau tai nėra vienintelis sprendimo būdas. Būtent tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti įran...
nuotrauka
2022-11-04 06:27
Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyko Miunchene (Vokietija) spalio 24–30 dienomis, DOOSAN pristatė pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją. UAB „INTRAC Lietuva“ – DOOSAN statybinės technikos atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2022-10-25 14:57
Miunchene (Vokietija) spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių.
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-06-20 06:30
Į krovos pajėgumų didinimą Malkų įlankos terminalas investavo 5 mln. Eur. Į terminalą pristatytas mobilus, elektra varomas hidraulins kranas „Mansinen 300 ER“, kuris šiuo metu yra didžiausias toks Baltijos šalių uostuose. Taip pat baigiamas statyti naujas 3200 kv. m dengtas sandėlis, o iki liepos pa...
nuotrauka
2022-05-09 12:03
Pjovimo bei gręžimo mašinų ir instrumentų rinka Lietuvoje demonstruoja aiškias tendencijas: naudojimo laiką pratęsti restauruojant, susigrąžinti senus, bet pasiteisinusius modelius, benzininius vidaus degimo variklius keisti elektriniais ir ekonomiškais dyzeliniais.
nuotrauka
2022-02-21 11:16
Net viena trečioji Europos Sąjungoje (ES) sunaudojamos energijos atitenka transporto sektoriui. Automobiliai, sunkvežimiai ir autobusai sukuria apie 70 proc. transporto sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, likusią dalį – aviacija ir laivyba.
nuotrauka
2021-12-09 07:32
STORCH kuria ir gamina aukštos kokybės dažymo įrankius, skirtus profesionaliam naudojimui, jau daugiau nei 120 metų. Ilgametė patirtis reiškia patikimus gaminius.
nuotrauka
2021-09-29 07:16
Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus.
nuotrauka
2021-09-22 06:25
Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
nuotrauka
2021-08-30 07:30
Naujieji „Cat“ mini ekskavatorių modeliai 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR – tai išties unikalios 2,7–3,5 t klasės kasimo mašinos, žymiai našesnės už ankstesnės kartos modelius. Minėti modeliai kuria papildomą pridėtinę vertę verslui – tiesioginę ir netiesioginę.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-05-04 07:05
Kad statybinė technika atlieptų konkurencinės rinkos iššūkius, ji turi būti ne tik efektyvi, bet taip pat ir patraukli ja dirbantiems žmonėms, nes visuotinai žinomos problemos dėl darbuotojų trūkumo. Todėl 125 metų patirtis, kurią sukaupė „Doosan Infracore Europe“ – Pietų Korėjos konglomeratui „Doos...

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai