2024 gegužės 24 d. penktadienis, 3:37
Reklama  |  facebook

Metų inžinierius-projektuotojas Andrius Gudelis: kodėl išmokyti jaunus žmones ir paleisti – nėra praradimas Fotogalerija

2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
Metų statybos inžinierius-projektuotojas Andrius Gudelis. LSA / Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
Inovatyvios konstrukcijos (INOKON), MB
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Vilniaus architektūros studija, UAB
VILNIUS TECH Statybos fakultetas,
MB „Inovatyvios konstrukcijos“ (INOKON) bendrasavininkis ir direktorius, konstruktorius ir projekto dalies vadovas Andrius Gudelis už aukštą įvertinimą yra dėkingas pirmajai darbovietei ir savo komandai. Ir savo Alma Mater – Vilniaus Gedimino technikos universitetui (dabar VILNIUS TECH) bei rektoriui prof. dr. Romualdui Kliukui, kuris jį, dvyliktoką, pirmasis paragino studijuoti statybą.

Savo komandai atiduota tai, ką yra gavęs pats

Pirmoji Andriaus Gudelio, tada studento, ką tik baigusio antrąjį kursą, darbovietė buvo Vilniaus architektūros studija (VAS), viena iš geriausių projektavimo komandų Lietuvoje, kur jis buvo pakviestas dirbti konstruktoriumi-projektuotoju. Iš pradžių nelabai suprato, ar jam patinka ši sritis, bet sekėsi gerai: dirbdamas konstruktyvą perprato geriau, negu universitete studijuodamas statybos inžineriją, nors praktika ir studijos suveikė sinergiškai.

„Nelabai tuomet ir suvokiau, ar man patinka būti konstruktoriumi, bet su kiekvienu projektu vis labiau įsitraukiau. Suveikė ir mano būdas – patiko priimti iššūkius, konkuruoti, uoliai mokiausi ir stengiausi dirbti atsakingai, o kai valdžia klausdavo, kas nori imtis naujo sudėtingo projekto, pirmas ranką keldavau aš“, – pasakoja A.Gudelis.

INOCON

INOKON komanda. Dešinėje – Andrius Gudelis. INOKON nuotr. 

VAS studijoje A.Gudelis dirbo daugiau kaip 8 metus, lydimas Laimono Stiklerio ir Alfonso Vaškevičiaus. Šiems profesionalams A.Gudelis yra dėkingas ir už pelnytą titulą, nes iš jų jaunas specialistas perėmė pagrindus. Kaip su juo elgėsi patyrę kolegos, taip ir A.Gudelis elgiasi su savo jaunaisiais INOKON komandos nariais. Kolegų iš LSIS pripažinimą A.Gudelis priima ir kaip įvertinimą už jaunųjų konstruktorių mokymą – jam malonu perduoti žinias tiems, kurie nori išmokti, nori sužinoti, nori daryti geriau. 

Rinkdami Metų inžinierių, komisijos nariai vertino pagal kriterijus, tarp kurių: išsiskiriantys technologiniai sprendimai, asmeniniai pasiekimai, būsimų inžinierių ugdymas ir kt. Komisijos sprendimą lėmė kriterijų visuma ir nepriekaištinga profesinė etika. Kaip pastebi LSIS direktorius Robertas ENCIUS, A.Gudelis išsiskiria dėmesingumu ir atsakingumu.  

„Pas mus ateina ne tie, kurie tiesiog nori dirbti, o tie, kurie nori būti konstruktoriai, – sako A.Gudelis. – Pastebiu, kad daugelyje įmonių yra susiaurinta projektuotojų specializacija, o mes suteikiame galimybę rengti įvairius projektus, atlikti skaičiavimus, modeliuoti, net vykdyti projekto priežiūrą. Projektavimo įmonėje dirba tik apie 10 inžinierių, nes tai yra optimalus skaičius, norint kiekvienam skirti dėmesio tiek, kad jie augtų ir būtų ugdomi kaip savo srities profesionalai.“

Tarp projektų – įstabūs sostinės ir iššūkių keliantys pajūrio objektai

Po pusmečio INOKON minės 10 metų veiklos sukaktį. Per dešimtmetį komanda sėkmingai įgyvendino daugiau kaip 200 projektų, didžioji jų dalis – tai daugiabučiai ar jų kvartalai, administracinės ir pramonės paskirties objektai.

INOCON. NIDA

Objektas Nidoje. UAB Kančo studija

Tarp įdomiausių šiuo metu INOKON komandos darbų yra projektai pajūryje – Nidoje ir Klaipėdoje. Išskirtiniai iššūkiai ne tik projektuotojams ir rangovams šiuose projektuose – požeminių automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas žemiau jūros lygio. Darbų portfelyje – naujai planuojamas statyti Vilniaus Sporto maniežo pastatas Žirmūnų g. ir neseniai pastatyta naujoji autobusų stotis Trakuose („313 architects“), Tarptautinė Amerikos mokykla sostinės Srovės gatvėje („Formatas A1“). Susižavėjimą keliantis „Darnu group“ Vilniaus Paupys, įtrauktas į geriausių Europoje urbanistinių rajonų sąrašą, taip pat susijęs su INOKON: jau įgyvendinti 3 nauji gyvenamųjų ir administracinių namų kvartalai, partnerystė su statytojais tęsiasi dar tik startuojančiuose projektuose.

Dar vienas statytojas, su kuriuo dirba INOKON, – žinoma kompanija „YIT Lietuva“. Jau baigiamas statyti jų suprojektuotas Naujojo Skanseno gyvenamųjų namų kompleksas Vilniuje. „Netrukus visas kvartalas bus paleistas į trasą, o žodis „trasa“ šiuo atveju labai tinkamas, nes per visą kompleksą numatytas bėgimo takelis, kurį apibėgti bus galima tik pabaigus viso kvartalo statybas“, – sako A.Gudelis.

INOKON taip pat bendradarbiauja su architektų komandomis iš „Do architects“, „JP architektūra“, „313 architects“, „Arches“, AEXN, „Ponama“, „Eventus Pro“, IMPLMNT, PPMM ir kt.

Šeima išmokė darbo reikalus sudėlioti į 8 valandas

INOKON – įmonė, kurioje dirba nuostabių, ambicingų, atsidavusių jaunų, bet savo darbą išmanančių ir inovatyvių konstruktorių komanda. Pats A.Gudelis puikiai suderino įmonės vadovo ir konstruktoriaus darbą. Skirdamas tik 20–30 % laiko įmonės reikalams, jis daugiausiai daro tai, kas jam įdomiausia – konstruoja.

Namuose laukiantys 3 vaikai ir mylinti žmona išmokė jį darbo reikalus sudėlioti į 8 darbo dienos valandas, o preciziškai sukoordinuotas komandos darbas leidžia įmonei atlikti projektus kokybiškai ir visada laiku. „Tiksliau sakant – projektus atiduodame anksčiau, negu gauname galutines užduotis jiems atlikti“, – tvirtina vadovas.

Specialybė reikalauja nuolat mokytis

Atsirinkdamas darbuotojus, A.Gudelis prioritetą skiria kompetencijoms, patirčiai ir atsakingumui. Jo negąsdina, jei darbuotojas ko nors nemoka – visi įmonės senbuviai yra pasirengę padėti, jei tik žmogus to nori. „Man neretai kolegos iš kitų įmonių sako, kad neverta per daug investuoti laiko apmokant naujokus, nes jie bet kada gali išeiti. Nesu savanaudis ir inžinieriaus darbas man nėra vien tik verslas. Tai yra profesija, ir aš jaučiu didelį džiaugsmą, kai išgirstu gerus atsiliepimus apie savo buvusius darbuotojus, įvertinimą, kad jie yra gerai išmokyti“, – sako A.Gudelis. Jis didžiuojasi girdėdamas, kai jo inžinieriai pasakoja apie neeilinius projektus Šveicarijoje, Skandinavijoje, vietos rinkoje. Vadinasi, buvo verta juos mokyti.

Andrius Gudelis, Metų statybos inžinierius-projektuotojas

Statybininkų dienos šventėje A.Gudeliui buvo įteiktas Metų statybos inžinieriaus-projektuotojo apdovanojimas. Alekso Jauniaus nuotr. 

Inžinieriaus darbas nėra paprastas. INOKON jau seniai projektuoja naudodama BIM, ir tai reiškia, kad inžinierius turi mokėti kur kas daugiau, negu prieš 10 metų. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mažėja statybos inžinierių: pareigų konstruktoriams kasmet yra vis daugiau, jie turi ne tik mokėti skaičiuoti konstrukcijas ir parengti brėžinius, bet ir modeliuoti 3D aplinkoje, priskirti teisingus parametrus, kurti algoritmus ir programavimo įrankius, o tai iš dalies yra jau IT sritis. Statybų dalyviai iš konstruktorių-inžinierių kaskart reikalauja vis daugiau, vis detalesnių brėžinių, detalesnio mazgų aprašymo, techninių specifikacijų ir pan. Todėl specialybė tampa vis reiklesnė žinioms, mokymuisi ir aukštai kvalifikacijai.

Prieš 10 metų įveikė didžiausią karjeroje iššūkį, pripažinimas atėjo šiemet

Objekto projektavimas neretai trunka 2–3 metus, bet kai ima nusibosti vienas, atsiranda kitas – su naujais iššūkiais, naujais architektais ir užsakovais. Visi projektai skirtingi – tai verčia sukti galvą, bet kaip tik tai, pasak A.Gudelio, ir yra įdomu.

Per 18 karjeros metų A.Gudelis suprojektavo daugybę statinių, bet įspūdingiausiu ir įsimintiniausiu jam liko objektas, kėlęs didžiausių iššūkių karjeroje. Tai yra prieš 10 metų projektuotas Kauno Karmėlavos oro uosto orlaivių priežiūros ir remonto angaras su beveik 100 m tarpatramio plieno arkomis.INOKON

„Užsakovai užsakė suprojektuoti kuo ekonomiškesnį ir tvaresnį statinį. Tai buvo didžiausias man, kaip inžinieriui (tuomet jis dirbo VAS, aut. past.), iššūkis, prie šio projekto su kolegomis praleidome beveik 3 metus. Didžiavausi tuomet, didžiuojuosi šiuo projektu iki šiol. Tuomet pats sau kukliai sakydavau, kad esu geriausias. Reikėjo dar dešimtmečio, kad tai pasakytų ir inžinierių bendruomenė“, – šypsosi A.Gudelis, šiemet pelnęs Metų statybos inžinieriaus-projektuotojo titulą.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Metų nominacijos

nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos