2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 1:45
Reklama  |  facebook

Metų inžinierius-projektuotojas Andrius Gudelis: kodėl išmokyti jaunus žmones ir paleisti – nėra praradimas Fotogalerija

2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
Metų statybos inžinierius-projektuotojas Andrius Gudelis. LSA / Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
Inovatyvios konstrukcijos (INOKON), MB
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),
Vilniaus architektūros studija, UAB
VILNIUS TECH Statybos fakultetas,
MB „Inovatyvios konstrukcijos“ (INOKON) bendrasavininkis ir direktorius, konstruktorius ir projekto dalies vadovas Andrius Gudelis už aukštą įvertinimą yra dėkingas pirmajai darbovietei ir savo komandai. Ir savo Alma Mater – Vilniaus Gedimino technikos universitetui (dabar VILNIUS TECH) bei rektoriui prof. dr. Romualdui Kliukui, kuris jį, dvyliktoką, pirmasis paragino studijuoti statybą.

Savo komandai atiduota tai, ką yra gavęs pats

Pirmoji Andriaus Gudelio, tada studento, ką tik baigusio antrąjį kursą, darbovietė buvo Vilniaus architektūros studija (VAS), viena iš geriausių projektavimo komandų Lietuvoje, kur jis buvo pakviestas dirbti konstruktoriumi-projektuotoju. Iš pradžių nelabai suprato, ar jam patinka ši sritis, bet sekėsi gerai: dirbdamas konstruktyvą perprato geriau, negu universitete studijuodamas statybos inžineriją, nors praktika ir studijos suveikė sinergiškai.

„Nelabai tuomet ir suvokiau, ar man patinka būti konstruktoriumi, bet su kiekvienu projektu vis labiau įsitraukiau. Suveikė ir mano būdas – patiko priimti iššūkius, konkuruoti, uoliai mokiausi ir stengiausi dirbti atsakingai, o kai valdžia klausdavo, kas nori imtis naujo sudėtingo projekto, pirmas ranką keldavau aš“, – pasakoja A.Gudelis.

INOCON

INOKON komanda. Dešinėje – Andrius Gudelis. INOKON nuotr. 

VAS studijoje A.Gudelis dirbo daugiau kaip 8 metus, lydimas Laimono Stiklerio ir Alfonso Vaškevičiaus. Šiems profesionalams A.Gudelis yra dėkingas ir už pelnytą titulą, nes iš jų jaunas specialistas perėmė pagrindus. Kaip su juo elgėsi patyrę kolegos, taip ir A.Gudelis elgiasi su savo jaunaisiais INOKON komandos nariais. Kolegų iš LSIS pripažinimą A.Gudelis priima ir kaip įvertinimą už jaunųjų konstruktorių mokymą – jam malonu perduoti žinias tiems, kurie nori išmokti, nori sužinoti, nori daryti geriau. 

Rinkdami Metų inžinierių, komisijos nariai vertino pagal kriterijus, tarp kurių: išsiskiriantys technologiniai sprendimai, asmeniniai pasiekimai, būsimų inžinierių ugdymas ir kt. Komisijos sprendimą lėmė kriterijų visuma ir nepriekaištinga profesinė etika. Kaip pastebi LSIS direktorius Robertas ENCIUS, A.Gudelis išsiskiria dėmesingumu ir atsakingumu.  

„Pas mus ateina ne tie, kurie tiesiog nori dirbti, o tie, kurie nori būti konstruktoriai, – sako A.Gudelis. – Pastebiu, kad daugelyje įmonių yra susiaurinta projektuotojų specializacija, o mes suteikiame galimybę rengti įvairius projektus, atlikti skaičiavimus, modeliuoti, net vykdyti projekto priežiūrą. Projektavimo įmonėje dirba tik apie 10 inžinierių, nes tai yra optimalus skaičius, norint kiekvienam skirti dėmesio tiek, kad jie augtų ir būtų ugdomi kaip savo srities profesionalai.“

Tarp projektų – įstabūs sostinės ir iššūkių keliantys pajūrio objektai

Po pusmečio INOKON minės 10 metų veiklos sukaktį. Per dešimtmetį komanda sėkmingai įgyvendino daugiau kaip 200 projektų, didžioji jų dalis – tai daugiabučiai ar jų kvartalai, administracinės ir pramonės paskirties objektai.

INOCON. NIDA

Objektas Nidoje. UAB Kančo studija

Tarp įdomiausių šiuo metu INOKON komandos darbų yra projektai pajūryje – Nidoje ir Klaipėdoje. Išskirtiniai iššūkiai ne tik projektuotojams ir rangovams šiuose projektuose – požeminių automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas žemiau jūros lygio. Darbų portfelyje – naujai planuojamas statyti Vilniaus Sporto maniežo pastatas Žirmūnų g. ir neseniai pastatyta naujoji autobusų stotis Trakuose („313 architects“), Tarptautinė Amerikos mokykla sostinės Srovės gatvėje („Formatas A1“). Susižavėjimą keliantis „Darnu group“ Vilniaus Paupys, įtrauktas į geriausių Europoje urbanistinių rajonų sąrašą, taip pat susijęs su INOKON: jau įgyvendinti 3 nauji gyvenamųjų ir administracinių namų kvartalai, partnerystė su statytojais tęsiasi dar tik startuojančiuose projektuose.

Dar vienas statytojas, su kuriuo dirba INOKON, – žinoma kompanija „YIT Lietuva“. Jau baigiamas statyti jų suprojektuotas Naujojo Skanseno gyvenamųjų namų kompleksas Vilniuje. „Netrukus visas kvartalas bus paleistas į trasą, o žodis „trasa“ šiuo atveju labai tinkamas, nes per visą kompleksą numatytas bėgimo takelis, kurį apibėgti bus galima tik pabaigus viso kvartalo statybas“, – sako A.Gudelis.

INOKON taip pat bendradarbiauja su architektų komandomis iš „Do architects“, „JP architektūra“, „313 architects“, „Arches“, AEXN, „Ponama“, „Eventus Pro“, IMPLMNT, PPMM ir kt.

Šeima išmokė darbo reikalus sudėlioti į 8 valandas

INOKON – įmonė, kurioje dirba nuostabių, ambicingų, atsidavusių jaunų, bet savo darbą išmanančių ir inovatyvių konstruktorių komanda. Pats A.Gudelis puikiai suderino įmonės vadovo ir konstruktoriaus darbą. Skirdamas tik 20–30 % laiko įmonės reikalams, jis daugiausiai daro tai, kas jam įdomiausia – konstruoja.

Namuose laukiantys 3 vaikai ir mylinti žmona išmokė jį darbo reikalus sudėlioti į 8 darbo dienos valandas, o preciziškai sukoordinuotas komandos darbas leidžia įmonei atlikti projektus kokybiškai ir visada laiku. „Tiksliau sakant – projektus atiduodame anksčiau, negu gauname galutines užduotis jiems atlikti“, – tvirtina vadovas.

Specialybė reikalauja nuolat mokytis

Atsirinkdamas darbuotojus, A.Gudelis prioritetą skiria kompetencijoms, patirčiai ir atsakingumui. Jo negąsdina, jei darbuotojas ko nors nemoka – visi įmonės senbuviai yra pasirengę padėti, jei tik žmogus to nori. „Man neretai kolegos iš kitų įmonių sako, kad neverta per daug investuoti laiko apmokant naujokus, nes jie bet kada gali išeiti. Nesu savanaudis ir inžinieriaus darbas man nėra vien tik verslas. Tai yra profesija, ir aš jaučiu didelį džiaugsmą, kai išgirstu gerus atsiliepimus apie savo buvusius darbuotojus, įvertinimą, kad jie yra gerai išmokyti“, – sako A.Gudelis. Jis didžiuojasi girdėdamas, kai jo inžinieriai pasakoja apie neeilinius projektus Šveicarijoje, Skandinavijoje, vietos rinkoje. Vadinasi, buvo verta juos mokyti.

Andrius Gudelis, Metų statybos inžinierius-projektuotojas

Statybininkų dienos šventėje A.Gudeliui buvo įteiktas Metų statybos inžinieriaus-projektuotojo apdovanojimas. Alekso Jauniaus nuotr. 

Inžinieriaus darbas nėra paprastas. INOKON jau seniai projektuoja naudodama BIM, ir tai reiškia, kad inžinierius turi mokėti kur kas daugiau, negu prieš 10 metų. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mažėja statybos inžinierių: pareigų konstruktoriams kasmet yra vis daugiau, jie turi ne tik mokėti skaičiuoti konstrukcijas ir parengti brėžinius, bet ir modeliuoti 3D aplinkoje, priskirti teisingus parametrus, kurti algoritmus ir programavimo įrankius, o tai iš dalies yra jau IT sritis. Statybų dalyviai iš konstruktorių-inžinierių kaskart reikalauja vis daugiau, vis detalesnių brėžinių, detalesnio mazgų aprašymo, techninių specifikacijų ir pan. Todėl specialybė tampa vis reiklesnė žinioms, mokymuisi ir aukštai kvalifikacijai.

Prieš 10 metų įveikė didžiausią karjeroje iššūkį, pripažinimas atėjo šiemet

Objekto projektavimas neretai trunka 2–3 metus, bet kai ima nusibosti vienas, atsiranda kitas – su naujais iššūkiais, naujais architektais ir užsakovais. Visi projektai skirtingi – tai verčia sukti galvą, bet kaip tik tai, pasak A.Gudelio, ir yra įdomu.

Per 18 karjeros metų A.Gudelis suprojektavo daugybę statinių, bet įspūdingiausiu ir įsimintiniausiu jam liko objektas, kėlęs didžiausių iššūkių karjeroje. Tai yra prieš 10 metų projektuotas Kauno Karmėlavos oro uosto orlaivių priežiūros ir remonto angaras su beveik 100 m tarpatramio plieno arkomis.INOKON

„Užsakovai užsakė suprojektuoti kuo ekonomiškesnį ir tvaresnį statinį. Tai buvo didžiausias man, kaip inžinieriui (tuomet jis dirbo VAS, aut. past.), iššūkis, prie šio projekto su kolegomis praleidome beveik 3 metus. Didžiavausi tuomet, didžiuojuosi šiuo projektu iki šiol. Tuomet pats sau kukliai sakydavau, kad esu geriausias. Reikėjo dar dešimtmečio, kad tai pasakytų ir inžinierių bendruomenė“, – šypsosi A.Gudelis, šiemet pelnęs Metų statybos inžinieriaus-projektuotojo titulą.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Metų nominacijos

nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos