2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:13
Reklama  |  facebook

Mokslininkai: statybų ir architektūros sektorius neišvengiamai turi skaitmenizuotis

2018-09-27 10:51
Statybos sektorius negali atsilikti ir privalo aktyviai ruoštis skaitmenizavimui, kuris keičia tiek projektavimą, tiek ir architektūros bei mokslinių tyrimų sritį. „Mūsų gyvenimo kokybė labai priklauso nuo pastatų, kuriuose dirbame, gyvename ir leidžiame laiką. Tad neabejotinai verta investuoti į skaitmenizavimo galimybes, užtikrinant statinių kokybę, ir ne tik projektavimo, statymo, bet ir jų naudojimo etapuose“, – tikina Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) Studijų prodekanas dr. Darius Pupeikis.
nuotrauka
Jau šeštą kartą KTU SAF organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją „Advanced Construction 2018“. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
Tokios mintys nuolat kartojosi jau šeštą kartą KTU SAF organizuotoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Advanced Construction 2018“.

Atidarymo kalboje KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis atkreipė dėmesį, kad kaip tik šiemet Europoje minimi statybos inžinierių metai ir tikimasi, kad ši konferencija paskatins mokslininkus bei inžinierius glaudžiau bendradarbiauti, atkreips dėmesį į mokslininkų pasiekimus bei mūsų laukiantį proveržį šioje srityje.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys priminė, kad būtent prieš šimtą metų Kaune buvo įkurta pirmoji statybos inžinierius vienijanti sąjunga, kuri išgyvenusi įvairius pokyčius sėkmingai gyvuoja ir šiandien.

jau šeštą kartą KTU SAF organizuotoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Advanced Construction 2018“„Smagu, kad šis renginys organizuojamas būtent Kaune, kuris yra tarsi statybos inžinerijos židinys. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas, ypač tarptautinėje erdvėje yra labai sveikintinas. Tad džiugu, kad „Advanced Construction 2018“ konferencija yra įtraukta tarp 22 Europos renginių, skirtų statybos inžinierių metams“, – pasakojo V. V. Stragys.

Kyla įvairūs klausimai

Plenarinėje sesijoje buvo paliestos trys svarbiausios temos, kurios, pasak KTU SAF mokslo prodekanės dr. Danutės Vaičiukynienės, atskleidžia dabartinius šio sektoriaus iššūkius.

„Šioje sesijoje norėjome trimis pranešimais atskleisti vienas svarbiausių šios srities problemų ir tendencijų, t. y. statybų skaitmenizavimą bei šios srities specialistų paruošimą, naujų betono ir konstrukcinių medžiagų atradimus bei tyrimus. Tai yra mūsų sektoriaus ir mokslo ateitis, kuriai skiriame vis daugiau dėmesio“, – pasakojo mokslininkė.

andrius jurelionis

Nuotraukoje – KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis

Tuo tarpu D. Pupeikis savo pranešime apžvelgė statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modeling, BIM) diegimo aukštajame moksle iššūkius. 

„Mūsų gyvenimo kokybė labai priklauso nuo pastatų, kuriuose dirbame, gyvename ir leidžiame laiką. Tad neabejotinai verta investuoti į skaitmenizavimo galimybes, užtikrinant statinių kokybę, ir ne tik projektavimo, statymo, bet ir jų naudojimo etapuose“, – teigė jis.

Pasak mokslininko, BIM didžiausia vertė gaunama tada, kai skaitmenizuojamas visas statinio gyvavimo ciklas: planavimas, projektavimas, statyba ir naudojimas. Kuriamos informacijos vertė auga, „augant“ statinio gyvavimo ciklo etapams.

„Tam reikia daugybės skirtingų specialistų: architektų, konstruktorių, inžinierių, projekto vadovų ir tai nėra tik 3D modelio kūrimas, kuri būtų galima įvardinti kaip itin mažą BIM proceso dalelytę. Svarbu pasiruošti ateinančioms inovacijoms į statybų sektorių, kurios jaučiamos globaliai: ES BIM strategija, privalomumas viešo sektoriaus statiniams ir kitos iniciatyvos.“, – atskleidė D. Pupeikis.

Naujos galimybės laukia pripažinimo

Visai kitą temą – naujųjų medžiagų, nano ir mikro silicio komponentų poveikį betonui, jo stiprumui, atsparumui ir kitoms savybėms – palietė konferencijos svečias iš Kinijos – Pui-Lam Ng. Anot mokslininko, naujos gamybos galimybės, kompiuteriniai skaičiavimai atveria kelius į naujų medžiagų bandymus, kurios gali gerokai paveikti mūsų statinių konstrukcijas, išvaizdą ir galimybes. Tiesa, kol kas dar dauguma šių naujųjų medžiagų yra ganėtinai brangios ir laukia proveržio jų gamyboje. 

Plenarinę sesiją užbaigė kompiuterinėmis programomis kuriamos parametrinės architektūros tyrėjas iš Meksikos Monterėjaus universiteto – Arne Riekstins, pristatydamas kompiuterinių programų atneštas galimybes architektūrai ir projektavimo procesus keičiančias technologijas. Arne taip pat papasakojo kaip į mokymosi programas ir architektų darbą integruoja papildytos realybės (angl. augmented reality) procesus ir juos derina su tradiciniais projektavimo būdais.

Konferencijoje iš viso buvo pristatyti 42 tyrimai, kuriuos ruošė ir pristatė mokslininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Kinijos, Italijos bei Meksikos. Konferencijoje aptarti tyrimai, susiję su architektūros, statinio informacinio modeliavimo, statybinių medžiagų bei konstrukcijų temomis. 

Kita „Advanced Construction“ konferencija planuojama 2020 metais.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-16 10:31
Pasauliniai tyrimai rodo 5 biurų rinkos tendencijas: verslų vadovai toliau skatins darbuotojų grįžimą į biurus, geriausius talentus norintys pritraukti verslai didins biurų plotą, turėsime atsižvelgti į darbuotojų kartų skirtumus, augs lanksčių biurų paklausa, o vidutiniškai dešimtadaliu smuktelėsia...
nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas