2025 m. liepos 7 d. pirmadienis, 7:26:43
Reklama  |  facebook

Mokslo ir verslo atstovai tradicinėje konferencijoje aptarė architektūrinio betono galimybes ir pranašumus

2023-02-17 07:39
„Architektūrinis betonas“ – tai buvo lapkritį įvykusios tradicinės konferencijos „Betonas ir gelžbetonis 2022“ tematika. Konferenciją suorganizavo Statybos industrijos asociacija ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH).
nuotrauka
Konferencija. VILNIUS TECH / FB nuotr.


Minimos įmonės
VILNIUS TECH Statybos fakultetas,
LSIA (Lietuvos statybos industrijos asociacija),

Konferenciją atidarė ir sveikinimo kalbas tarė Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius prof. Romualdas Kliukas ir Statybos industrijos asociacijos prezidentas prof. Gintautas Skripkiūnas.

Į konferenciją „Architektūrinis betonas“ buvo pakviesti ne tik statybos industrijos asociacijos nariai, t.y. statybinių medžiagų gamintojai, bet ir architektai, projektuotojai (konstruktoriai), statybininkai, specifinių gaminių ir technologijų specialistai, statybų vystytojai ir statinių naudotojai.

Konferencijos tematika – betono panaudojimas architektūroje – išliko aktuali nuo 2019 metų, kai ji buvo suplanuota dar prieš pandemiją.

Anksčiau betonas buvo laikomas vien konstrukcine medžiaga, neturinčia dekoratyvių savybių ir reikalaujančia apdailos. Aišku, anuomet ir betono kokybė neatitiko jokių vizualinių reikalavimų, lyginant su dabartine situacija, kuomet stengiamasi išnaudoti visas betono galimybes – tiek mechanines savybes, tiek liejamų formų įvairovę, tiek ir jo dekoratyvumą išryškinant struktūrą. Įsigalėjo labai racionalus požiūris, leidžiantis taupyti medžiagas, darbo sąnaudas statyboje, didinti statinių ilgaamžiškumą, ypač pastatų išorėje. Lietuvos klimato sąlygomis pastatų išorės konstrukcijoms ir keliams turbūt geriausia medžiaga yra betonas – tiek cementinis, tiek silikatinis, tiek asfaltbetonis.

Konferencijos metu buvo pristatyti įvairūs pranešimai: architektų – iš meno srities, technologų – iš betono gamybos technologijų arba statybos procesų technologijų srities, konstruktorių – iš betoninių, kompleksinių ir kitų konstrukcijų projektavimo ypatumų.

VILNIUS TECH prof. architektas Gintaras Čaikauskas skaitė pranešimą „Betonas architektūroje“, kuriame akcentavo specialaus stiklo plaušu armuoto betono panaudojimo galimybes meninės koncepcijos formavimui ir pastato fasadų įrengimui Lietuvos klimato sąlygomis. Pranešėjo nuomone, tiek estetiniu, tiek ilgaamžiškumo požiūriu labai svarbios techninės tokios medžiagos charakteristikos, nuo kurių priklauso pastato fasado vaizdas bei atsparumas aplinkos sąlygoms. Pasak profesoriaus, tokios medžiagos fasadams Lietuvos klimato sąlygomis yra vienos iš tinkamiausių.

„INHUS Engineering“ direktorius Rytis Mušauskas savo pranešime „Pastatų architektūrinės išraiškos ir erdvių formavimas naudojant gelžbetonio sprendimus“ supažindino su stambių matmenų fasadinių konstrukcijų apdailos sprendimais ir tokių konstrukcijų panaudojimu atšiauraus klimato sąlygomis. Pranešėjas akcentavo aukštos kokybės surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų projektavimo, gamybos ir panaudojimo galimybes statybos procesuose sudėtingomis klimato sąlygomis ir tokių konstrukcijų ilgaamžiškumo iššūkius.

UAB „PEIKKO Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Bulota skaitė pranešimą „Gelžbetoninių ir plieninių kompozitinių konstrukcijų panaudojimas sprendžiant architektūrinius iššūkius“. Pranešime pateikta medžiaga apie racionalius pastatų konstrukcijų sprendimus, naudojant kompleksines betono ir plieno konstrukcijas.

Architektas Adomas Rimšelis (Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai) savo pranešime „Betonas – išlaisvina“ akcentavo betono – kaip medžiagos – tinkamumą tam tikros paskirties ir tam tikros aplinkos pastatams. Architektas didelį dėmesį skyrė pastatų funkcionalumui ir darnai su aplinka, atmesdamas nereikšmingas natūraliai susidarančius konstrukcijų nevientisumo bei netolygumo defektus bei pažaidas.

Kauno technologijos universiteto profesorius Mindaugas Daukšys savo pranešime „Betono paviršiaus kokybės vertinimas“ nagrinėjo įprastinių ir dekoratyvinių betono paviršių kokybės vertinimo parametrus. Pateikė pamatuojamų betono paviršiaus charakteristikų vertinimo metodikas ir šioms charakteristikoms keliamus reikalavimus bei nepamatuojamų charakteristikų vertinimo metodikas. Minėtų tyrimų pagrindu paruoštas nacionalinis standartas LST 2015:2020 „Surenkamieji betoniniai gaminiai. Paviršiaus išvaizdos charakteristikos ir jų tikrinimo metodai“.

VILNIUS TECH profesorius Juozas Valivonis perskaitė pranešimą apie neseniai mus palikusio profesoriaus emerito Gedimino Jono Marčiukaičio ilgametę mokslinę veiklą. Profesorius G.Marčiukaitis buvo iškilus Lietuvos mokslininkas, pedagogas ir statybos inžinierius. Vienas žymiausių iš anksto įtemptų gelžbetoninių konstrukcijų tyrėjas. Yra paskelbęs 355 mokslinius straipsnius, yra 8 monografijų, 8 vadovėlių ir 24 metodinių knygų autorius. Jam vadovaujant apginta 13 mokslo daktaro disertacijų.

Jo atlikti tyrimai šiose srityse: iš anksto įtemptos gelžbetoninės konstrukcijos; technologinių veiksnių įtaka gelžbetoninių konstrukcijų elgsenai; polimerbetonis ir polimerbetoninės konstrukcijos; sluoksniuotos statybinės konstrukcijos. J.Valivonis pažymėjo, kad G.Marčiukaitis buvo pirmųjų ir vienintelių lietuviškų statybinių konstrukcijų projektavimo normų (Statybos techniniai reglamentai (STR) kūrimo iniciatorius ir vienas iš autorių; 5 unikalių Vilniuje pastatytų pastatų konstrukcinės dalies vadovas; daugelio pastatų ekspertizių bendraautorius. Taip pat pranešime aptarta mokslininko leidybinė veikla, kuriai jis buvo skyręs net 44 metus ir buvo žurnalų „Statyba ir architektūra“, „Architektūra ir miestų statyba“, „Statybinės medžiagos ir konstrukcijos“, „Statyba“, „Statybinės konstrukcijos ir technologijos“ redaktorius ir redkolegijų narys.

Architektas ir Kauno technologijos universiteto docentas Gintaras Prikockis perskaitė pranešimą „Betonas ir/ar paveldas“. Pranešime pateikė informaciją apie betono panaudojimą unikalioms statybinėms konstrukcijoms betonuoti nuo senų laikų. Pranešime nagrinėjami betono panaudojimo paveldo objektuose klausimai bei gausūs tokio panaudojimo pavyzdžiai.

UAB INCON direktorius Mantas Raišys perskaitė pranešimą „Modernios torkretavimo technologijos“, kuriame pateikė informaciją apie vieną iš specialių betonavimo būdų – torkretavimą, kuris naudojamas sudėtingiems betono paviršiams formuoti bei gali būti naudojamas ir dekoratyviems paviršiams gauti. Pranešėjas daug dėmesio skyrė Lietuvoje įgyvendintiems objektams, naudojant šią technologiją.

VILNIUS TECH docentas Arnoldas Šneideris savo pranešime „Armuoto architektūrinio betono paviršiaus pažaidos“ nagrinėjo dažniausiai pasitaikančius defektus betono paviršiuje, atsirandančius eksploatacijos metu.

Kolega iš Lenkijos STACHEMA Polska Cyprian Pelczynski savo pranešime „GRC technologijos taikymas kuriant naujas architektūrinio betono vizijas“ pateikė stiklo pluoštu armuoto betono technologiją ir jam gaminti naudojamas medžiagas. Pranešime daug tokio betono sėkmingo naudojimo dekoratyviems gaminiams (apdailai, santechnikai, baldams ir kitiems) pavyzdžių.

Dalius Kriptavičius, UAB „PERRI“ atstovas savo pranešime „Monolitinio architektūrinio betono kokybė: įtakojantys veiksniai, defektų priežastys, sprendimai“ pateikė dekoratyvių monolitinių konstrukcijų betonavimo technologinius ypatumus, skirtingų šalių reikalavimus betono paviršių kokybei, atsirandančių problemų sprendimo būdus.

Visi pranešimai buvo įdomūs ir naudingi, konferencijos dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose.

Tekstas parengtas dalyvaujant Remigijui Šalnai, Gintautuui Skripkiūnui,
Juozui Valivoniui, Arnoldui Šneideriui, Šarūnui Skuodžiui 
Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.
nuotrauka
2025-06-30 09:31
Šiemet prekės ženklą atnaujinusi „PST Group" tęsia strateginius pokyčius: įmonėje įsteigtas Tvarumo skyrius ir paskirtas pirmasis tvarumo vadovas. Anot pranešime cituojamo bendrovės vadovo Tomo Stuko, šis struktūrinis sprendimas atspindi įmonės siekį sistemingai į kasdieninę veiklą integruoti tvarum...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 07:49
Kompanija PAROC® pristato naują statybos rinkai skirtą gaminį – „PAROC Linio 10cc“. Tai moderni tinkuojamų fasadų (ETICS) šilumos izoliacijos iš akmens vatos plokštė, kuri jau gamykloje padengiama gruntu iš abiejų pusių. Toks sprendimas padeda efektyviau organizuoti darbus statybos aikštelėje, taupy...
nuotrauka
2025-06-26 07:45
Statybininkai, architektai ir užsakovai vis dažniau ieško sprendimų, kurie derintų estetiką, techninį patikimumą ir ilgaamžiškumą. Vienas tokių sprendimų – CEDRAL gaminiai, kurie sparčiai populiarėja kaip alternatyva tradicinėms apdailos medžiagoms. Pluoštinio cemento pagrindu pagamintos dailylentės...
nuotrauka
2025-06-25 17:01
Šių metų pabaigoje Klaipėdos Girulių pajūryje prasidės vieno ambicingiausių sveikatinimo ir turizmo objektų Lietuvoje statybos. Tai – „Hilton“ tinklui priklausysiantis talasoterapinis viešbutis su didžiausiu Šiaurės Europoje terminio vandens SPA. 168 prabangių kambarių viešbutis su 3 000 kv. m sveik...
nuotrauka
2025-06-25 14:29
Vilniuje kylantis verslo centras „Hero“ siunčia aiškią žinutę rinkai – biurų administravimas gali būti modernus, skaidrus, patogus ir orientuotas į naudotojus. Tai bus pirmasis projektas Lietuvoje, kuriame nuo pirmųjų eksploatacijos dienų bus įdiegta atnaujinta „Flanco“ platformos versija, užtikrina...
nuotrauka
2025-06-23 09:38
Lenkija, kartu su Estija, Lietuva ir Latvija, pateikė Europos Komisijai pasiūlymą įkurti Dirbtinio intelekto (DI) „giga“ gamyklą, bendradarbiaujant su privačių įmonių ir mokslinių tyrimų institutų konsorciumu. Tai – pirmasis proceso etapas, formaliai išreiškiant susidomėjimą prisijungti prie iniciat...
nuotrauka
2025-06-20 11:44
Utenoje pradėtas statyti modernus, A++ energinio naudingumo klasės, daugiafunkcinės paskirties pastatas. Projektą plėtojanti kompanija „Portum“ teigia, kad 1 290 kv. m ploto objektas bus pritaikytas įvairių sričių verslams – čia bus įrengtos prekybinės, administracinės bei sandėliavimo patalpos.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas