2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:22
Reklama  |  facebook

Mokyklų sporto salėse įrengus modernų LEDVANCE apšvietimą, elektros energijos sąnaudos mažės 4 kartus

2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
Apšvietimo atnaujinimas Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse. LEDVANCE nuotr.


Minimos įmonės
Ledvance OY,

Vilniaus mokyklų sporto salių apšvietimas – tarsi du poliai: naujos statybos, atnaujintose mokyklose įrengtas modernus, taupus apšvietimas, o kitose apšvietimo sistema su imliomis energijai lempomis mena sovietmetį.

„Sostinės krepšinio mokykla rūpinasi 4 tūkst. vaikų krepšinio treniruotėmis. Jas vykdome net 100 skirtingų darželių ir mokyklų sporto salėse. Džiaugiuosi, kad LEDVANCE atstovybė Lietuvoje sutiko prisidėti prie mūsų iniciatyvos pagerinti apšvietimą sporto salėse, nes mums tai itin svarbu. Kartu su LEDVANCE specialistais aplankėme nemažai Vilniaus mokyklų, kad galėtume įdiegti apšvietimą, kuris atitiktų europietiškos valstybės mokyklos sporto infrastruktūrą“, – sako Sostinės krepšinio mokyklos steigėjas Andrius Čerškus.

A.Čerškus, su partneriais įkūręs didžiausią Baltijos šalyse krepšinio mokyklą, pastebi, kad kūno kultūrai ir sveikatingumui Lietuvoje labai trūksta didesnio dėmesio.

Sveikas gyvenimo būdas, sportas Lietuvoje išgyvena pakilimą, tapo madingu dalyku, nors atitraukti vaikus nuo kompiuterių, išmaniųjų telefonų – iššūkis. Todėl sporto organizacijos kartu su bendrojo lavinimo mokyklomis, A.Čerškaus nuomone, turėtų ieškoti įvairių būdų, kad mokinius galima būtų pritraukti į sporto sales ne tik per kūno kultūros pamokas.

„Visiems žinoma tiesa, kad sveikame kūne – sveika siela. Fiziškai aktyvūs vaikai yra sveikesni, energingesni, – sako A.Čerškus. – Tinkamas apšvietimas sporto salę daro kur kas patrauklesnę, prisideda prie sveikos gyvensenos ir aktyvumo puoselėjimo. Kalbant apie apšvietimą, svarbu tinkamas sąlygas sukurti ne tik vaikams, bet ir treneriams, mokytojams, kurie visą dieną praleidžia sporto salėje.“

Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimas – kai 20 yra daugiau už 90

Vilniaus Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimas buvo įrengtas dar 1985 m., kai buvo pastatyta pati mokykla. Tuomet įrengta 90 liuminescencinių lempų, kurios kas trejus metus būdavo keičiamos, tam tekdavo statyti pastolius ir laipioti į 7 m aukštį.

„Šią vasarą pradėjome sporto salės atnaujinimo darbus ir pirmiausia ėmėmės lubų: jos buvo nudažytos ir įrengtas modernus LEDVANCE apšvietimas“, – pasakoja Taikos progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Paulius Kapšys.

LEDVANCE APŠVIETIMAS TAIKOS GIMNAZIJOJENaujas Vilniaus Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimas

Vietoj senų, daug energijos naudojančių seno tipo 90 liuminescencinių lempų buvo sumontuota 20 LED šviestuvų. Kaip pastebi P.Kapšys, 20 LED šviestuvų šviečia triskart geriau negu 90 senų liuminescencinių lempų – naujos technologijos ne tik taupys energijos sąnaudas, bet ir kokybiškai apšvies sporto salę.

„Skirtumą sudėtinga apibūdinti žodžiais: įjungus vos 2 šviestuvų eiles, o iš viso jų yra 4, šviesos poveikis yra kur kas didesnis, negu būdavo sujungus visas 90 senųjų lempų, – dalijasi P.Kapšys. – Be to, šios LEDVANCE lempos yra atsparios kamuolio smūgiams ir joms suteikiama 5 metų garantija.“

P.Kapšys, buvęs kūno kultūros mokytojas, sako, kad daugiau kaip 80 proc. vaikų laukia kūno kultūros pamokų, todėl atnaujintoje sporto salėje mokiniai sportuos dar mieliau.

Taikos progimnazijos sporto salėje išnaudojo jau įrengtas apšvietimo linijas

Sprendžiant dėl Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimo, kaip sakė LEDVANCE atstovybės Lietuvoje apšvietimo projektų vadovas Egidijus Bočys, buvo orientuotasi į universalumą, nes čia propaguojamos įvairios sporto šakos, šioje salėje treniruojasi ir Sostinės krepšinio mokyklos vaikai. LEDVANCE specialistai, rengdami apšvietimo projektą, atskaitos tašku pasirinko nuo seno buvusias 4 apšvietimo linijas ir suprojektavo jose 20 pailgų LED šviestuvų. Visi šie šviestuvai turi sustiprintą korpusą, apsaugines groteles ir atlaiko kamuolio smūgius – turi sertifikatą. Tad šviestuvai yra saugūs, net į juos pataikius kamuoliu. „Kalbant apie šviesos parametrus, svarbu yra, kad ji sklistų tolygiai ir neakintų“, – sako LEDVANCE specialistas.

Taikos progimnazijoje įrengti 2022 m. laidos LEDVANCE šviestuvai. Tai yra kokybiški, saugūs, efektyvūs 155 lm/W generuojantys komfortišką apšvietimą, reikliai testuoti specialiose laboratorijose ir sertifikuoti šviestuvai.

Fabijoniškių gimnazijos sporto salėje įrengti šviestuvai, kokius galima naudoti ir lauke

Dar vienas „švietėjiškas“ LEDVANCE vasaros projektas – apšvietimo atnaujinimas dviejose Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse. Didžiojoje gimnazijos sporto salėje seni šviestuvai ir prožektoriai buvo įrengti lubose ir ant lubų konstrukcijų. LEDVANCE parengė projektą: pasiūlė prožektoriaus tipo LED šviestuvus su asimetrine lęšine optika.

ledvance  apšvietimas fabijoniškių gimnazijoje Fabijoniškių gimnazijoje įrengti LEDVANCE šviestuvai, kuriuos galima naudoti ir lauko sporto aikštynams apšviesti.

„Naujuosius LED šviestuvus orientavome horizontaliai žemės paviršiaus atžvilgiu, kai senieji buvo sureguliuoti apie 60 laipsnių kampu. Šviestuvai buvo sumontuoti ne virš krepšinio aikštelės, o aikštelės kraštuose. Tokiu būdu sukūrėme komfortišką ir itin tolygų apšvietimą, o neutraliai balta šviesa skatina aktyvumą“, – pasakoja E.Bočys.

Gimnazijoje įrengti LEDVANCE šviestuvai, kuriuos galima naudoti ir lauko sporto aikštynams apšviesti. Prožektoriaus tipo šviestuvai leidžia išnaudoti esamas lubas – nereikia papildomų konstrukcijų.

Mažojoje Fabijoniškių gimnazijos sporto salėje, kur daugiausia treniruojasi imtynininkai, įrengti tokie pat šviestuvai, kaip ir Taikos progimnazijoje: su apsauginėmis grotelėmis, sustiprintu korpusu, turintys atsparumo kamuolio smūgiams sertifikatą, tad mažojoje salėje saugiai galima žaisti ir kamuoliu.

Optimalus apšvietimas pagal užsakovų galimybes

LEDVANCE atstovybę Lietuvoje ir Sostinės krepšinio mokyklą sieja bendradarbiavimo sutartis. Ši krepšinio mokykla inicijavo ir Vilniaus mokyklų sporto infrastruktūros apšvietimo projektus, skatindama sudaryti komfortiškas sąlygas sportuoti ne tik vaikams, bet ir į mokyklų sporto sales užsukantiems aktyviems mikrorajonų gyventojams.

„Mokyklos paprastai turi mažą biudžetą, kuris riboja apšvietimo sistemos įrengimo galimybes. Tad mes ieškome optimalių techninių sprendinių, kurie ne tik sumažintų elektros energijos sąnaudas ir naujų šviestuvų įrengimo sąnaudas, bet ir užtikrintų komfortiškas sąlygas, higienos normų reikalavimus sportuojant mokyklų salėse“, – sako LEDVANCE atstovybės Lietuvoje apšvietimo projektų vadovas E.Bočys.LEDVANCE

Tokią įmonės nuostatą įvertino ir užsakovai. Kaip sakė Taikos progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui P.Kapšys, verta pasinaudoti LEDVANCE patirtimi, patarimais, nes tai garantuoja geriausią konkrečiomis sąlygomis apšvietimą, atitinkantį turimą biudžetą. 

LEDVANCE nuotr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...
nuotrauka
2023-10-12 11:29
Atvėsus orams šilumos tiekėjai vis dažniau sulaukia klientų klausimų apie šildymo sezono pradžią. Šilumos poreikis – individualus, todėl gyventojams, kurių namuose pernelyg šalta, rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir šildymo sezoną pradėti anksčiau.
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos