2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 20:49
Reklama  |  facebook

Mokyklų sporto salėse įrengus modernų LEDVANCE apšvietimą, elektros energijos sąnaudos mažės 4 kartus

2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
Apšvietimo atnaujinimas Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse. LEDVANCE nuotr.


Minimos įmonės
Ledvance OY,

Vilniaus mokyklų sporto salių apšvietimas – tarsi du poliai: naujos statybos, atnaujintose mokyklose įrengtas modernus, taupus apšvietimas, o kitose apšvietimo sistema su imliomis energijai lempomis mena sovietmetį.

„Sostinės krepšinio mokykla rūpinasi 4 tūkst. vaikų krepšinio treniruotėmis. Jas vykdome net 100 skirtingų darželių ir mokyklų sporto salėse. Džiaugiuosi, kad LEDVANCE atstovybė Lietuvoje sutiko prisidėti prie mūsų iniciatyvos pagerinti apšvietimą sporto salėse, nes mums tai itin svarbu. Kartu su LEDVANCE specialistais aplankėme nemažai Vilniaus mokyklų, kad galėtume įdiegti apšvietimą, kuris atitiktų europietiškos valstybės mokyklos sporto infrastruktūrą“, – sako Sostinės krepšinio mokyklos steigėjas Andrius Čerškus.

A.Čerškus, su partneriais įkūręs didžiausią Baltijos šalyse krepšinio mokyklą, pastebi, kad kūno kultūrai ir sveikatingumui Lietuvoje labai trūksta didesnio dėmesio.

Sveikas gyvenimo būdas, sportas Lietuvoje išgyvena pakilimą, tapo madingu dalyku, nors atitraukti vaikus nuo kompiuterių, išmaniųjų telefonų – iššūkis. Todėl sporto organizacijos kartu su bendrojo lavinimo mokyklomis, A.Čerškaus nuomone, turėtų ieškoti įvairių būdų, kad mokinius galima būtų pritraukti į sporto sales ne tik per kūno kultūros pamokas.

„Visiems žinoma tiesa, kad sveikame kūne – sveika siela. Fiziškai aktyvūs vaikai yra sveikesni, energingesni, – sako A.Čerškus. – Tinkamas apšvietimas sporto salę daro kur kas patrauklesnę, prisideda prie sveikos gyvensenos ir aktyvumo puoselėjimo. Kalbant apie apšvietimą, svarbu tinkamas sąlygas sukurti ne tik vaikams, bet ir treneriams, mokytojams, kurie visą dieną praleidžia sporto salėje.“

Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimas – kai 20 yra daugiau už 90

Vilniaus Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimas buvo įrengtas dar 1985 m., kai buvo pastatyta pati mokykla. Tuomet įrengta 90 liuminescencinių lempų, kurios kas trejus metus būdavo keičiamos, tam tekdavo statyti pastolius ir laipioti į 7 m aukštį.

„Šią vasarą pradėjome sporto salės atnaujinimo darbus ir pirmiausia ėmėmės lubų: jos buvo nudažytos ir įrengtas modernus LEDVANCE apšvietimas“, – pasakoja Taikos progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Paulius Kapšys.

LEDVANCE APŠVIETIMAS TAIKOS GIMNAZIJOJENaujas Vilniaus Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimas

Vietoj senų, daug energijos naudojančių seno tipo 90 liuminescencinių lempų buvo sumontuota 20 LED šviestuvų. Kaip pastebi P.Kapšys, 20 LED šviestuvų šviečia triskart geriau negu 90 senų liuminescencinių lempų – naujos technologijos ne tik taupys energijos sąnaudas, bet ir kokybiškai apšvies sporto salę.

„Skirtumą sudėtinga apibūdinti žodžiais: įjungus vos 2 šviestuvų eiles, o iš viso jų yra 4, šviesos poveikis yra kur kas didesnis, negu būdavo sujungus visas 90 senųjų lempų, – dalijasi P.Kapšys. – Be to, šios LEDVANCE lempos yra atsparios kamuolio smūgiams ir joms suteikiama 5 metų garantija.“

P.Kapšys, buvęs kūno kultūros mokytojas, sako, kad daugiau kaip 80 proc. vaikų laukia kūno kultūros pamokų, todėl atnaujintoje sporto salėje mokiniai sportuos dar mieliau.

Taikos progimnazijos sporto salėje išnaudojo jau įrengtas apšvietimo linijas

Sprendžiant dėl Taikos progimnazijos sporto salės apšvietimo, kaip sakė LEDVANCE atstovybės Lietuvoje apšvietimo projektų vadovas Egidijus Bočys, buvo orientuotasi į universalumą, nes čia propaguojamos įvairios sporto šakos, šioje salėje treniruojasi ir Sostinės krepšinio mokyklos vaikai. LEDVANCE specialistai, rengdami apšvietimo projektą, atskaitos tašku pasirinko nuo seno buvusias 4 apšvietimo linijas ir suprojektavo jose 20 pailgų LED šviestuvų. Visi šie šviestuvai turi sustiprintą korpusą, apsaugines groteles ir atlaiko kamuolio smūgius – turi sertifikatą. Tad šviestuvai yra saugūs, net į juos pataikius kamuoliu. „Kalbant apie šviesos parametrus, svarbu yra, kad ji sklistų tolygiai ir neakintų“, – sako LEDVANCE specialistas.

Taikos progimnazijoje įrengti 2022 m. laidos LEDVANCE šviestuvai. Tai yra kokybiški, saugūs, efektyvūs 155 lm/W generuojantys komfortišką apšvietimą, reikliai testuoti specialiose laboratorijose ir sertifikuoti šviestuvai.

Fabijoniškių gimnazijos sporto salėje įrengti šviestuvai, kokius galima naudoti ir lauke

Dar vienas „švietėjiškas“ LEDVANCE vasaros projektas – apšvietimo atnaujinimas dviejose Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse. Didžiojoje gimnazijos sporto salėje seni šviestuvai ir prožektoriai buvo įrengti lubose ir ant lubų konstrukcijų. LEDVANCE parengė projektą: pasiūlė prožektoriaus tipo LED šviestuvus su asimetrine lęšine optika.

ledvance  apšvietimas fabijoniškių gimnazijoje Fabijoniškių gimnazijoje įrengti LEDVANCE šviestuvai, kuriuos galima naudoti ir lauko sporto aikštynams apšviesti.

„Naujuosius LED šviestuvus orientavome horizontaliai žemės paviršiaus atžvilgiu, kai senieji buvo sureguliuoti apie 60 laipsnių kampu. Šviestuvai buvo sumontuoti ne virš krepšinio aikštelės, o aikštelės kraštuose. Tokiu būdu sukūrėme komfortišką ir itin tolygų apšvietimą, o neutraliai balta šviesa skatina aktyvumą“, – pasakoja E.Bočys.

Gimnazijoje įrengti LEDVANCE šviestuvai, kuriuos galima naudoti ir lauko sporto aikštynams apšviesti. Prožektoriaus tipo šviestuvai leidžia išnaudoti esamas lubas – nereikia papildomų konstrukcijų.

Mažojoje Fabijoniškių gimnazijos sporto salėje, kur daugiausia treniruojasi imtynininkai, įrengti tokie pat šviestuvai, kaip ir Taikos progimnazijoje: su apsauginėmis grotelėmis, sustiprintu korpusu, turintys atsparumo kamuolio smūgiams sertifikatą, tad mažojoje salėje saugiai galima žaisti ir kamuoliu.

Optimalus apšvietimas pagal užsakovų galimybes

LEDVANCE atstovybę Lietuvoje ir Sostinės krepšinio mokyklą sieja bendradarbiavimo sutartis. Ši krepšinio mokykla inicijavo ir Vilniaus mokyklų sporto infrastruktūros apšvietimo projektus, skatindama sudaryti komfortiškas sąlygas sportuoti ne tik vaikams, bet ir į mokyklų sporto sales užsukantiems aktyviems mikrorajonų gyventojams.

„Mokyklos paprastai turi mažą biudžetą, kuris riboja apšvietimo sistemos įrengimo galimybes. Tad mes ieškome optimalių techninių sprendinių, kurie ne tik sumažintų elektros energijos sąnaudas ir naujų šviestuvų įrengimo sąnaudas, bet ir užtikrintų komfortiškas sąlygas, higienos normų reikalavimus sportuojant mokyklų salėse“, – sako LEDVANCE atstovybės Lietuvoje apšvietimo projektų vadovas E.Bočys.LEDVANCE

Tokią įmonės nuostatą įvertino ir užsakovai. Kaip sakė Taikos progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui P.Kapšys, verta pasinaudoti LEDVANCE patirtimi, patarimais, nes tai garantuoja geriausią konkrečiomis sąlygomis apšvietimą, atitinkantį turimą biudžetą. 

LEDVANCE nuotr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos