2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:24
Reklama  |  facebook

„Montuotojas“. Lietuvai svarbus objektas sumontuotas per rekordiškai trumpą laiką

2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ specialistai sumontavo per rekordiškai trumpą laiką – 16 savaičių. Projektas, kurio sudėtinė dalis ir buvo ši talpa, „Montuotojui“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalį.
nuotrauka
Bendrovės „ORLEN Lietuva“ (Būtingės terminalas) užsakymu, AB „Montuotojas“ sumontavo 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų talpyklą. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Pramprojektas, AB
Provivo LT, UAB
ORLEN Lietuva, AB

Bendrovės „ORLEN Lietuva“ (Būtingės terminalas) užsakymu, AB „Montuotojas“ sumontavo 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų talpyklą su plaukiojančiu stogu TK-106 ir technologinius vamzdynus – antžeminius DN900, DN600, DN400 ir požeminį priešgaisrinio vandentiekio tinklą DN300. Statybos montavimo darbų vertė siekė 4,6 mln. eurų. AB „Montuotojas“, kaip generalinis rangovas, savo jėgomis atliko 72 proc. visų darbų, subrangovai vykdė bendrastatybinius bei elektros ir automatikos darbus.

Montuodami naftos talpą, suvirino per 3 km siūlių

„Montuotojas“ sumontavo talpą, kurios vidinis skersmuo – 60,7 m, aukštis – 20,9 m, pripildymo aukštis – 19,64 m, užstatymo plotas – 2892 kv. metrai. Išorėje talpa padengta antikorozine danga. Talpoje sumontuoti propeleriniai maišytuvai su elektrine pavara, įrengti naftos temperatūros ir lygio matuokliai, kurių signalai siunčiami į centrinį valdymo kompiuterį.

Nuotraukoje – Sėkmingai dirbančios įmonės apdovanojimą atsiima „Montuotojo“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Alfonsas Jaras. LPK nuotr.

Talpos viduje sumontuotas pontoninis plaukiojantis stogas, kuris kyla arba leidžiasi, priklausomai nuo kintančio naftos tūrio. Ant plaukiojančio talpyklos stogo sumontuoti alsuokliai, lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo sistema, sumontuotos talpyklos valymo angos, aptarnavimo aikštelės bei laiptai. Taip pat ant talpyklos sienų sumontuoti priešgaisriniai įrenginiai: putokšlio generatoriai ir rezervuaro aušinimo žiediniai vamzdynai. 

„Mūsų specialistai iš viso sumontavo daugiau kaip 1300 tonų plieno. Talpyklos suvirinimas atliktas taikant įvairias suvirinimo technologijas, – sako bendrovės generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Alfonsas Jaras. – Iš viso buvo suvirinta daugiau kaip 3 kilometrai suvirinimo siūlių. Ir visas šis įspūdingas talpyklos metalinės dalies montažas, kai ypatingą dėmesį reikėjo skirti virinamų jungčių kokybei bei talpos geometrijai, truko rekordiškai trumpą laiką – tik 16 savaičių.“

Tačiau greitas darbo tempas, akcentuoja A. Jaras, tuo labiau, kai dirbama aukštyje, negali prasilenkti su saugaus darbo reikalavimais. Kad ir kokios saugos darbe sistemos būtų įdiegtos įmonėse, šiame procese dalyvauja dvi pusės: darbdavys, instruktuojantis darbuotojus ir suteikiantis būtinas apsaugos priemones, ir darbuotojas, kuris naudojasi šiomis priemonėmis. Saugą darbe lemia darbdavio ir darbuotojo tandemas.

Belaukiant darbų pradžios, vyko kruopštus pasirengimas

Rangos sutartis dėl projekto su „ORLEN Lietuva“ (Būtingės terminalas) buvo pasirašyta dar 2017 m. gegužės 5 d., tačiau „Montuotojui“ teko laukti apie pusantrų metų, kol galima buvo pradėti rangos darbus – projektas dėl priežasčių, nesusijusių su įmone, buvo atidėliojamas ne vieną sykį. Tą laiką įmonė panaudojo pasirengimui. Buvo suburta darbuotojų grupė, parengti vadybininkai, sukomplektuota įranga metalo apdirbimui – A. Jaro pastebėjimu, buvo pasirengta nelyg siuvėjo, siūsiančio geriausią rūbą: nuo adatos ir siūlo iki pasirengimo daryti mažiausią dygsnelį. Nors rangovai buvo pasirengę dirbti per liūtis, tačiau teko darbuotis ištveriant kone 80 laipsnių karštį, kuris tvyrojo rezervuare. Buvo perorganizuojamas darbo laikas: ilginamos pietų pertraukos, vėlinami darbai vakarais. 

„Mes didžiuojamės, kad per rekordiškai trumpą laiką sumontavome inžineriškai sudėtingą ir aplinkos požiūriu tokį atsakingą objektą, kokių Baltijos šalyse yra vos keli. Ir jis sėkmingai naudojamas jau pusmetį“, – sako bendrovės generalinis direktorius A. Jaras, akcentuodamas, kad tokių rezultatų pasiekta dėl komandos gebėjimo susikoncentruoti į darbą, dėl gebėjimo valdyti krizines situacijas. Įmonei pavyko įveikti visus iššūkius, todėl per trumpą laiką pasiekta aukšta kokybė. O ji buvo vertinama keliais etapais: rangovo, užsakovo ir trečiosios šalies. A. Jaro žodžiais, 99,9 proc. atvejų būtini kokybės parametrai buvo pasiekti iš pirmo karto.

Techninį saugyklos projektą parengė UAB „Pramprojektas“, darbo projektą – UAB „Provivo LT“. Darbai užbaigti 2018 m. liepos 30 dieną. 

Įmonė dirba stabiliai, bet atidžiai stebi rinkos įtampas

Bendrovė „Montuotojas“ dirba stabiliai ir, kaip jai jau įprasta, kone kasmet gauna „Sėkmingai dirbančios įmonės“ apdovanojimą. Šie metai taip pat pažymėti Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimu didžiųjų įmonių grupėje. 

Kalbėdamas apie metų trijų ketvirčių rezultatus, „Montuotojo“ generalinis direktorius A. Jaras patvirtina savo ir valdybos nuostatą absoliučią daugumą darbų vykdyti vietos rinkoje. Jis nuosekliai laikosi pozicijos, kad neteisinga, kai į Lietuvos rinką vykdyti ir pelningų, ir šaliai svarbių projektų ateina užsienio kompanijos.

„Kol Lietuvos rinkoje galima dirbti, į užsienį neiname – negalima užleisti Lietuvos rinkos svetimiems, o patiems darbo ieškoti užsienyje, – sako A. Jaras. – Keletą smulkių projektų vykdome tik Latvijoje ir Švedijoje – pirmą metų ketvirtį darbų apimtys užsienyje siekė 199,8 tūkst. Eur, trečią ketvirtį – 153,7 tūkst. Eur.“

„Montuotojo“ darbo našumas, lyginant su 2017 m., per tris metų ketvirčius išaugo 4 proc., o iki 2018 m. pabaigos tikimasi 5 proc. augimo. Tačiau šie skaičiai bendrovės vadovų nedžiugina, nes atlyginimai auga kur kas daugiau – apie 10–12 proc. Šių skaičių spąstuose atsidūrė kone kiekviena Lietuvos įmonė. Išeitis, A. Jaro žodžiais, tik viena: būtina didinti darbo našumą per intensyvią modernizaciją. Jis, kaip Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas, džiaugiasi, kad Asociacijai pavyko išjudinti skaitmeninę statybą ir suteikti jai pagreitį.

Bendrovė per tris 2018 m. ketvirčius į gamybos priemones investavo per 200 tūkst. Eur. Šios investicijos yra atsakas į darbo rinkoje juntamą įtampą.

Pastaruoju metu, kaip pastebi A. Jaras, ėmė strigti ir įmonių tarpusavio atsiskaitymai. Neretai nebeužtenka net 60 dienų, ir tokių įmonių daugėja. 

„Tai rodo, kad pramoninė statyba, inžinerinių tinklų įmonės, kelininkai balansuoja ant rentabilumo ribos“, – neramiai konstatuoja A. Jaras, vertindamas Lietuvos įmonių materialinių, darbo ir piniginių resursų panaudojimo efektyvumą.

Bendrovė „Montuotojas“ orientuoja savo veiklą į vidaus rinką (tik nežymi dalis darbų vykdomi užsienyje), ieško būdų koncentruotis dirbti kuo lokalesnėje rinkoje (nes logistika didina išlaidas), vertina rinkos rizikas (atsiskaitymų vėlavimas) ir reaguoja į iššūkius (darbuotojų trūkumą kompensuoja moderniomis technologijomis). Tai yra stambios įmonės valdymo pamatas, kuris lemia projektų kokybę ir svarų įmonės vardą rinkoje. 

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos