2023 vasario 7 d. antradienis, 13:29
Reklama  |  facebook

N. Akmenėje aptartos medinės daugiaaukštės statybos perspektyvos: kyla pirmoji šalyje tvarių statybinių konstrukcijų gamykla

2022-08-29 06:37
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) Aplinkos ministerijos vadovams ir statybų bei renovacijos sektoriaus atstovams pristatė investicinius plėtros planus, kurie skatins proveržį tvarios statybos sektoriuje. Į šiuo tikslu jau statomą organinių statybos konstrukcijų gamyklą pirmuoju etapu planuojama investuoti 94 mln. eurų ir sukurti per 200 darbo vietų.
nuotrauka
Susitikimas Akmenės LEZ. Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Akmenės LEZ,
VMG (Vakarų medienos grupė), UAB
Penktadienį, rugpjūčio 26 d., Akmenės LEZ apie tvarios statybos ir renovacijos gaminių vertę šalies ūkiui ir eksportui, gamybinių pajėgumų vystymą, žaliavinės medienos tiekimo ir apskaitos skaidrinimo iššūkius diskutavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas, viceministrai Daiva Veličkaitė-Matusevičienė, Danas Augutis, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, VMG grupės vienintelis akcininkas Sigitas Paulauskas, kompanijos vadovai, investuotojai, statybų ir investicijų specialistai.

„Vyriausybė yra įsipareigojusi nuo 2024 m. naujų visuomeninių pastatų statyboje naudoti bent 50 proc. organinių medžiagų. Statybinių medžiagų pasirinkimas turi reikšmingos įtakos namo energetiniam efektyvumui, sąnaudom, o taip pat ir žmogaus sveikatai palankesnei aplinkai, dėl to svarbu ieškoti ir vystyti tokių medžiagų gamybą“, – pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Potencialas šalies rinkai ir eksportui


Plieno ir cemento – tradicinių statybinių medžiagų pramonė – yra atsakinga už beveik 10 proc. visų pasaulinių CO2 emisijų. Europos Sąjungos žaliajame kurse valstybės narės yra raginamos taršias tradicines medžiagas keisti organinėmis.

Pasak S. Paulausko, ši bendrijos strateginė kryptis šalies medienos pramonei atveria potencialą tapti regioniniu tvarių statybos ir renovacijos konstrukcijų gamybos ir eksporto epicentru.

„Medienos pramonė yra atsakinga už 11 proc. eksporto ir 5 proc. visos šalyje sukuriamos pridėtinės vertės. Šis įdirbis ir turimos kompetencijos rinkos dalyviams leidžia efektyviai išnaudoti atsiveriančias galimybes. Tačiau tam reikalingas ir vieningas valstybinis požiūris. Pirmiausia, šiuolaikiškai tvariai statybai adaptuojant teisinę bazę ir skatinant mokslo bei inovacijų sektoriaus bendradarbiavimą“, – cituojamas VMG grupės akcininkas.

Šių metų pradžioje BRAITIN valdomo investicinio fondo lėšomis Akmenės LEZ jau pradėjo pirmųjų tvariai statybai skirtų gaminių – grindinės medžių drožlių plokštės gamybą. Kitų metų pradžioje produkcijos asortimentas plėsis – bus pradėta masinė laminuotų perdangos plokščių ir jungčių detalių gamyba.

Nuosekliai vystant pajėgumus ir diegiant automatizuotas gamybos linijas, iki 2024 m. N. Akmenėje turėtų būti gaminamas visas daugiaaukštei tvariai statybai ir renovacijai reikalingų gaminių asortimentas. Čia pagaminta produkcija bus orientuota į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių rinką, kur jau šiuo metu apie 30-40 proc. naujų gyvenamųjų namų yra statomi iš tvarių organinių medžiagų.

Rekordiniai investiciniai projektai

Susitikimo metu buvo apžiūrėta Akmenės LEZ teritorijos pietinėje dalyje nuo 2020 m. veikianti viena didžiausių Europoje VMG grupės medienos drožlių plokštės gamykla. Į jos pajėgumus kompanija yra investavusi per 150 mln. eurų ir sukūrusi 140 aukštos pridėtinės vertės naujų darbo vietų.

Toje pačioje vietoje iki šių metų pabaigos turėtų būti oficialiai atverta ir nauja VMG korpusinių baldų gamykla – „VMG Akmenės baldai“. Investicijos į šį projektą sieks apie 80 mln. eurų. Ateityje gamykloje bus sukurta iki 600 naujų darbo vietų.

Trečiasis šioje teritorijoje privačių investuotojų vystomas projektas – statybos ir pastatų renovacijos medienos konstrukcijų gamykla – planuojama, bus užbaigtas iki 2024 metų. Pirmajame etape numatoma investicijų vertė į jį turėtų siekti maždaug 94 mln. eurų. Iki 2025 m. pilnai išvysčius gamybos pajėgumus investicijos turėtų pasiekti 170 mln. eurų, o naujų darbo vietų skaičius nuo 200 išaugti iki 350.

Įgyvendinusi investicinius projektus, Akmenės LEZ iki 2025 m. iš viso bus sukūrusi daugiau nei 1000 naujų darbo vietų, o bendra investicijų suma sieks per pusę milijardo eurų.

Apsirūpins žalia energija

VMG grupė N. Akmenėje sparčiai vysto ir atsinaujinančios energetikos projektus. Pernai investavus beveik 900 tūkst. eurų, ant pastato stogo jau buvo įrengta 2 megavatų (MW) saulės energijos panaudojimo sistema.

Šalia Akmenės LEZ taip pat planuojama pritraukti investicijas ir statyti 30 MW vėjo jėgainių parką. Investicijos į jį sieks apie 33 mln. eurų, o projektą užbaigti planuojama iki 2024-ųjų.

Pasak S. Paulausko, VMG grupė tvarią energiją per artimiausius metus turi naudoti visose savo gamyklose.

Atsinaujinančios energetikos plėtra yra viena iš šešių grupės strateginių krypčių, tad planuojama, kad investicijos į tvarumą ir žaliąją energiją laikui bėgant tik augs.

Tarptautinės investicinės VMG grupės įmonės Lietuvoje pernai uždirbo 274 mln. eurų pajamų, arba 51 proc. daugiau nei 2020 m. Šiuo metu VMG grupės produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių. 
Statybunaujienos.lt
Pramoninė statyba

nuotrauka
2023-01-10 04:36
Išmaniųjų skaitiklių gamintoja „Axioma Metering“ Kauno LEZ teritorijoje pradeda statyti antrąją gamyklą, kurioje sukurs daugiau nei 300 darbo vietų. Kompanija dar šiemet į gamyklos statybas investuos 15 mln. eurų, dar apie 5 mln. eurų bus skirta naujai robotizuotai ultragarsinių vandens skaitiklių g...
nuotrauka
2022-11-18 10:09
Pasaulyje didžiausia dviračių gamintoja „Pon.Bike“, priklausanti Nyderlandų holdingui „Pon Holdings“, netrukus pradės 40 tūkst. kv. metrų ploto gamyklos statybas Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Bendrovė ką tik pasirašė sutartį su tvarios miestų plėtros ir statybų bendrove „Y...
nuotrauka
2022-11-09 17:42
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti 15 mln. eurų vertės Singapūro medicininės įrangos „Esco Lifesciences“ gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.
nuotrauka
2022-10-18 14:40
„Agrokoncerno“ įmonių grupė Kuršėnuose planuoja įgyvendinti daugiau nei 300 milijonų eurų vertės projektą. Įmonė „Agrokoncernas GDP“ buvusioje Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje statys vieną moderniausių Europoje giluminio grūdų perdirbimo gamyklą. Planuojama, kad jos statybos truks apie penkeriu...
nuotrauka
2022-10-14 08:23
Trumpiau nei per metus buvo įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pirmasis plėtros etapas. Užsakovai jo įgyvendinimą įvardina kaip puikų, o Lietuvos BIM projektų konkurse jis pelnė geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.
nuotrauka
2022-10-06 18:44
VIPA pasirašė pirmąją paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta UAB „Flex Start Two“ įmonei, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje z...
nuotrauka
2022-09-30 07:36
Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.
nuotrauka
2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
2022-09-27 06:52
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) sėkmingai užbaigė infrastruktūros plėtros darbus. Už daugiau nei 3,5 mln. eurų pietinėje teritorijos dalyje išvystyta inžinerinė infrastruktūra, įdiegti nauji susisiekimo sprendimai.
nuotrauka
2022-08-12 11:25
Energetikos ministras Dainius Kreivys vakar, rugpjūčio 11 d., lankėsi Mažeikiuose, naftos perdirbimo produktų gamykloje „Orlen Lietuva“, kur pradėtos Žaliavos likučio konversijos įrenginio statybos.
nuotrauka
2022-07-19 10:37
Įmonė „Continental Automotive Lithuania“ baigė pirmąjį plėtros etapą: gerokai prasiplėtė Kaune esančios automobilių elektronikos komponentų gamyklos, atitinkančios aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, plotas. Statybos darbus atliko UAB Merko statyba.
nuotrauka
2022-07-14 10:30
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojas ir valdytojas Baltijos šalyse „Sirin Development” užbaigė logistikos centro „J55“ I etapo statybas, Vilniuje. Į 20 400 kv. m ploto sandėlį iš viso buvo investuota 11,3 mln. eurų.
nuotrauka
2022-07-13 08:42
Lietuvos Laisvosios ekonominės zonos demonstruoja puikius rezultatus, skaičiuoja pritrauktus naujus investuotojus ir nuosekliai vysto infrastruktūros plėtros projektus. Bendrovės pagal apyvartas ne tik pasiekė ikipandeminį lygį, bet ir jį viršijo, o artimiausioje ateityje tikisi dar didesnio Lietuvo...
nuotrauka
2022-06-21 10:25
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojas ir valdytojas Baltijos šalyse „Sirin Development” užbaigė „Liepkalnio industrinio parko“ IV etapo statybas Vilniuje. Į 26 200 kv. m ploto sandėlį iš viso buvo investuota 13 mln. eurų.
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-26 11:27
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) užbaigtos modernaus 2 aukštų 36 tūkst. kv. m ploto baldų fabriko statybos. UAB „Geras baldų fabrikas“ užsakymu A++ energinio naudingumo klasės kompleksą pastatė tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Investicijos į vienu inovatyviausių Liet...
nuotrauka
2022-04-26 13:15
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, 12 ha plote statys 63 tūkst. kv. m ploto sandėlius. Projekto investicija, planuojama, sieks 41 mln. eurų.
nuotrauka
2022-04-05 09:46
Medienos gaminiais prekiaujanti bendrovė „Brolis Timber“, gavusi LKU kredito unijų grupės finansavimą, įgyvendina verslo plėtrą ir netrukus pradės termomedienos gamyklos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statybas. Užbaigus projektą, čia bus sukurtos naujos darbo vietos, o Lietuvos gyventojai...
nuotrauka
2022-03-15 09:32
Viena didžiausių Lietuvos inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonių „Arginta Engineering“ pirmuoju etapu investuos 5 mln. eurų į papildomus gamybinius pajėgumus. Jau 2023 m. Panevėžyje duris atvers moderni bendrovės gamykla, kurioje pirmuoju plėtros etapu bus įdarbinta iki 100 darbuotojų, o pe...
nuotrauka
2022-02-18 14:21
Vokietijos kapitalo tvarios statybos bendrovė „Nokera“ su Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė stambaus projekto investicijų sutartį, pagal kurią į savo naujos gamyklos statybą Rudaminoje, Vilniaus rajone, planuoja investuoti 41,1 mln. eurų. Šioje gamykloje per kelerius ateinančius metus num...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba