2023 birželio 7 d. trečiadienis, 4:50
Reklama  |  facebook

NT įmonė įsikėlė į naują biurą Paupyje

2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
Norbert Tukaj nuotr.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
Plazma, architektūros studija, R. Mikulionio, IĮ
Paupio verslo namus sudaro penki pastatai, tačiau būtent šį, įsikūrusį „Paupio turgaus“ pastate, „Darnu Group“ pasirinko neatsitiktinai. Sprendimą būstinę perkelti į naujo, palei Vilnelę Senamiestyje vingiuojančio rajono širdį nulėmė atmosfera ir patogi infrastruktūra su visomis darbuotojams kasdien reikalingomis paslaugomis ir pramogomis, užtikrinančiomis visavertį darbą ir gyvenimą.

„Laukėme vietos biurui, kuri atitiktų mūsų darbuotojų poreikius, įmonės charakterį ir puoselėjamas vertybes bei įkvėptų naujoms idėjoms darbe, todėl save geriausiai įsivaizdavome „Paupio turgaus“ pastate, kur nuolat verda gyvenimas, žmonės bendrauja ir keičiasi idėjomis, o pastato architektūra ir interjeras įkvepia nestandartiniams sumanymams“, – cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.
Svarbiausias naujojo biuro tikslas, kaip rašoma pranešieme, – užtikrinti darbuotojų patogumą, suderinti ramų ir gyvybingą darbo ritmą, todėl jo erdvė atsakingai padalinta pagal paskirtis. Net 563 kv.m. atriumas bendrose erdvėse skleidžia natūralią šviesą, aplinką puošia itin gausiai žaliuojantys augalai, įrengti „kabantys“ balkonėliai darbuotojų diskusijoms su vaizdu į turguje verdantį gyvenimą. Darbo zonose vyrauja ramybė: čia įrengtas tylaus darbo kabinetas, izoliuoti telefoninių pokalbių kambarėliai, dalis erdvių turi išmanius stiklus, kuriuos galima užtamsinti susitikimams arba tylaus darbo periodui. Interjere dominuoja minimalistinis stilius, ramios spalvos, o erdvės įrengtos taip, kad aplinka padėtų koncentruotis darbui ir skatintų tvarumą.

„Naujas biuras – pirmiausia darbuotojams, todėl dar iki įsikeliant į naujus darbo namus, diskutuodavome, kaip užtikrinti maksimalų patogumą, gerą atmosferą, įkvepiančią aplinką. Į kūrybos procesą įtraukėme savo žmones, todėl tai, ką turime – mūsų visų bendro darbo rezultatas“, - sako S. Survilaitė-Mekionienė.

Anot „Darnu Group“ vadovės, įsikeliant į naują ofisą buvo užsibrėžtas tikslas siekti ir „less waste“ („mažiau eikvojimo“) gyvenimo būdo. „Siekiant mažinti atliekų kiekį, kai kuriuose kabinetuose apskritai nėra šiukšlių dėžių, perėjome prie atsakingo atliekų rūšiavimo, spausdinimo, geriame vandenį iš čiaupo, naudojame tik daugkartinius rankšluosčius, darbuotojams vietoje skintų gėlių dovanojame augalus vazonėliuose, o visas biuras aprūpinamas tik žaliąja elektros energija“, - cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė ir sako, kad tai tik keletas sprendimų, pratinančių darbuotojus dažniau galvoti apie tvarumą ir mažinti eikvojimą.

Be to, įmonėje laikomasi filosofijos „kuo mažiau daiktų“. „Paupio turgaus“ erdvė labai gyvybinga, spalvinga, žalia, todėl savo biuro erdves siekėme įrengti minimalistiniu stiliumi, nesukurdami aplinkos su daugybe detalių, kurios, anot žmonių elgesį analizuojančių psichologų, sukuria poreikį žmonių galvose vartoti daugiau. Stengėmės, kad biure būtų tiek, kiek reikia“, – pasakoja S. Survilaitė-Mekionienė.

Minimalistinis stilius dominuoja ir svečių erdvėje: įrengti modernūs susitikimų kambariai bei salonas (angl. showroom), kuriame tarsi muziejuje subtilūs eksponatai kalba apie „Darnu Group“ įgyvendintus projektus ir įmonės vertybes. Jame – autentiškų XVIII a. Paupio smuklės plytų skulptūra, neformalus „Artagonisto“ simbolis – Teddy Bear, perdirbto betono fotelis, primenantis, kad medžiagas galima panaudoti dar kartą, ir kiti subtilūs simboliai, žymintys „Darnu Group“ istorijos momentus. Erdvė pritaikyta ne tik eksponatams, bet ir priimti svečius, organizuoti diskusijas, susitikimus – yra ištraukiami amfiteatriniai laiptai, saloną paverčiantys dar viena susitikimų ar kūrybinių idėjų įgyvendinimo vieta.

Biure įrengtose poilsio erdvėse – daugiau spalvų: namų jausmą kurianti virtuvė su vienu dideliu stalu, šalia esančioje poilsio zonoje – biblioteka, stalo futbolas ir tenisas bei speciali erdvė darbuotojams švęsti bendrus pasiekimus ar kolegų gimtadienius.

„Pagrindinė mūsų interjero mintis – šiuolaikiškas lietuviškumas ir artumas gamtai. Ją įgyvendinome subtiliai pasirinkdami mūsų kraštui būdingas tvarias medžiagas – ilgaamžį natūralų medį, akmenį, tekstilę ir spalvas. Norėdami gamtą dar labiau priartinti prie biuro, į vidines erdves įnešėme daug augalų, kurią papildo ir pilnai apželdintas atriumas“, – teigia „Darnu Group“ vadovė.

„Darnu Group“ biuro interjerą ir išplanavimą kūrė įmonės kolektyvas kartu su interjero studija „Minkšti namai“, „Paupio turgaus“ pastato interjero autoriai – architektūros studija „Plazma“.

Norbert Tukaj nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-05-30 06:12
Turto bankas pristato pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymus: seną instituto pastatą A. Goštauto g. 11 Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Lygiagrečiai baigiama rengtis atviro tarptautinio architektūrinio-urban...
nuotrauka
2023-05-25 06:16
Šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi. Po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šio pastato projektiniams pasiūlymams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-19 09:51
Įsirenginėjant nedidelį būstą ar perprojektuojant dabartinį, gali kilti klausimų, kaip tinkamai susiplanuoti erdves, kad šios būtų kuo efektyviau išnaudotos bei atlieptų poreikius. Patariama atkreipti dėmesį į kelis dalykus: natūralų apšvietimą, elektros instaliacijos planą ir sudėlioti aiškius prio...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
2023-04-25 13:48
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų vizitinė kortelė, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei funkcionalumas. Tokį vaidmenį vienos iš instagramo tinklaraščių autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę ...
nuotrauka
2023-04-24 07:10
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinkta Lietuvos architektų rūmų taryba ir pirmininku. Susitikimo metu diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksč...
nuotrauka
2023-04-19 14:00
Beveik prieš trejus metus miesto susigrąžinta ir jau iki šiol kosmetinių pokyčių sulaukusi Stoties turgaus teritorija ruošiasi kur kas ryškesniems pokyčiams. Balandžio 20 d. (ketvirtadienį) viešąjį konkursą laimėjusi architektų komanda rengia viešą projektinių pasiūlymų pristatymą visuomenei. Jų par...
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-04-13 07:55
Chrestomatinė frazė apie velnią, slypintį detalėse, gerai žinoma ne tik architektams. Viena detalė gali sugadinti net ir patį įstabiausią pastatą. Bet detalė taip pat gali tapti patraukliu, vizualiai jungiančiu pastato elementu. Viena pastarųjų – nestandartinės žaliuzės, įrengtos Vilniaus Paupyje.
nuotrauka
2023-04-09 09:41
Nemažai gyventojų renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose reikia nepamiršti keleto pagrindi...
nuotrauka
2023-04-07 11:55
Šnipiškių rajonas istoriniuose šaltiniuose įvardinamas ne tik kaip Vilniaus statyboms reikalingų plytų gamintojas bei miesto kūrybinio potencialo lopšys, bet ir kaip kaip kelio iš Lietuvos sostinės į Vakarų Europą pradžia. Toks Šnipiškių santykis su miestu ir šiandien yra panašus, tik jau labiau per...
nuotrauka
2023-04-06 10:20
Šiuolaikinis miestas – gyvas organizmas, kuriame nuolat kyla nauji pastatai, o jo istoriją mena senamiestis, saugomas paveldo organizacijų. Tačiau kaip išsaugoti unikalų miesto kraštovaizdį leidžiant kilti naujiems statiniams? KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslo prodekanė Aušra Mlin...
nuotrauka
2023-04-05 13:24
Miegamasis – ramiausia namų dalis, skirta poilsiui. Tinkamai įrengta miegamojo erdvė padeda atsipalaiduoti ir gerina miego kokybę. Nesvarbu, ar įsikuriate naujuose namuose, ar atnaujinate dabartinį miegamąjį, yra kelios pagrindinės sritys, į kurias turėtumėte sutelkti dėmesį.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-28 16:50
Turto banko skelbtą viešą atranką organizuoti A. Goštauto g. administracinio kvartalo architektūrinį konkursą laimėjo Lietuvos architektų sąjunga. Planuojama, kad kvartalo architektūrinis konkursas bus paskelbtas liepą. Jam įvykus paaiškės, kaip atrodys administracinis kompleksas, kuriame įsikurs da...
nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras