2022 rugpjūčio 13 d. šeštadienis, 5:47
Reklama  |  facebook

NT įmonė įsikėlė į naują biurą Paupyje

2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
Norbert Tukaj nuotr.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
Plazma, architektūros studija, R. Mikulionio, IĮ
Paupio verslo namus sudaro penki pastatai, tačiau būtent šį, įsikūrusį „Paupio turgaus“ pastate, „Darnu Group“ pasirinko neatsitiktinai. Sprendimą būstinę perkelti į naujo, palei Vilnelę Senamiestyje vingiuojančio rajono širdį nulėmė atmosfera ir patogi infrastruktūra su visomis darbuotojams kasdien reikalingomis paslaugomis ir pramogomis, užtikrinančiomis visavertį darbą ir gyvenimą.

„Laukėme vietos biurui, kuri atitiktų mūsų darbuotojų poreikius, įmonės charakterį ir puoselėjamas vertybes bei įkvėptų naujoms idėjoms darbe, todėl save geriausiai įsivaizdavome „Paupio turgaus“ pastate, kur nuolat verda gyvenimas, žmonės bendrauja ir keičiasi idėjomis, o pastato architektūra ir interjeras įkvepia nestandartiniams sumanymams“, – cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.
Svarbiausias naujojo biuro tikslas, kaip rašoma pranešieme, – užtikrinti darbuotojų patogumą, suderinti ramų ir gyvybingą darbo ritmą, todėl jo erdvė atsakingai padalinta pagal paskirtis. Net 563 kv.m. atriumas bendrose erdvėse skleidžia natūralią šviesą, aplinką puošia itin gausiai žaliuojantys augalai, įrengti „kabantys“ balkonėliai darbuotojų diskusijoms su vaizdu į turguje verdantį gyvenimą. Darbo zonose vyrauja ramybė: čia įrengtas tylaus darbo kabinetas, izoliuoti telefoninių pokalbių kambarėliai, dalis erdvių turi išmanius stiklus, kuriuos galima užtamsinti susitikimams arba tylaus darbo periodui. Interjere dominuoja minimalistinis stilius, ramios spalvos, o erdvės įrengtos taip, kad aplinka padėtų koncentruotis darbui ir skatintų tvarumą.

„Naujas biuras – pirmiausia darbuotojams, todėl dar iki įsikeliant į naujus darbo namus, diskutuodavome, kaip užtikrinti maksimalų patogumą, gerą atmosferą, įkvepiančią aplinką. Į kūrybos procesą įtraukėme savo žmones, todėl tai, ką turime – mūsų visų bendro darbo rezultatas“, - sako S. Survilaitė-Mekionienė.

Anot „Darnu Group“ vadovės, įsikeliant į naują ofisą buvo užsibrėžtas tikslas siekti ir „less waste“ („mažiau eikvojimo“) gyvenimo būdo. „Siekiant mažinti atliekų kiekį, kai kuriuose kabinetuose apskritai nėra šiukšlių dėžių, perėjome prie atsakingo atliekų rūšiavimo, spausdinimo, geriame vandenį iš čiaupo, naudojame tik daugkartinius rankšluosčius, darbuotojams vietoje skintų gėlių dovanojame augalus vazonėliuose, o visas biuras aprūpinamas tik žaliąja elektros energija“, - cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė ir sako, kad tai tik keletas sprendimų, pratinančių darbuotojus dažniau galvoti apie tvarumą ir mažinti eikvojimą.

Be to, įmonėje laikomasi filosofijos „kuo mažiau daiktų“. „Paupio turgaus“ erdvė labai gyvybinga, spalvinga, žalia, todėl savo biuro erdves siekėme įrengti minimalistiniu stiliumi, nesukurdami aplinkos su daugybe detalių, kurios, anot žmonių elgesį analizuojančių psichologų, sukuria poreikį žmonių galvose vartoti daugiau. Stengėmės, kad biure būtų tiek, kiek reikia“, – pasakoja S. Survilaitė-Mekionienė.

Minimalistinis stilius dominuoja ir svečių erdvėje: įrengti modernūs susitikimų kambariai bei salonas (angl. showroom), kuriame tarsi muziejuje subtilūs eksponatai kalba apie „Darnu Group“ įgyvendintus projektus ir įmonės vertybes. Jame – autentiškų XVIII a. Paupio smuklės plytų skulptūra, neformalus „Artagonisto“ simbolis – Teddy Bear, perdirbto betono fotelis, primenantis, kad medžiagas galima panaudoti dar kartą, ir kiti subtilūs simboliai, žymintys „Darnu Group“ istorijos momentus. Erdvė pritaikyta ne tik eksponatams, bet ir priimti svečius, organizuoti diskusijas, susitikimus – yra ištraukiami amfiteatriniai laiptai, saloną paverčiantys dar viena susitikimų ar kūrybinių idėjų įgyvendinimo vieta.

Biure įrengtose poilsio erdvėse – daugiau spalvų: namų jausmą kurianti virtuvė su vienu dideliu stalu, šalia esančioje poilsio zonoje – biblioteka, stalo futbolas ir tenisas bei speciali erdvė darbuotojams švęsti bendrus pasiekimus ar kolegų gimtadienius.

„Pagrindinė mūsų interjero mintis – šiuolaikiškas lietuviškumas ir artumas gamtai. Ją įgyvendinome subtiliai pasirinkdami mūsų kraštui būdingas tvarias medžiagas – ilgaamžį natūralų medį, akmenį, tekstilę ir spalvas. Norėdami gamtą dar labiau priartinti prie biuro, į vidines erdves įnešėme daug augalų, kurią papildo ir pilnai apželdintas atriumas“, – teigia „Darnu Group“ vadovė.

„Darnu Group“ biuro interjerą ir išplanavimą kūrė įmonės kolektyvas kartu su interjero studija „Minkšti namai“, „Paupio turgaus“ pastato interjero autoriai – architektūros studija „Plazma“.

Norbert Tukaj nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras