2024 vasario 28 d. trečiadienis, 2:09
Reklama  |  facebook

Namų apdaila vertinantiems patvarumą ir nenorintiems gaišti laiko remontui Fotogalerija

2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą sykį ir ilgam.
nuotrauka
Įmonės RASAUSTA nuotr.


Minimos įmonės
Rasausta, UAB
Skystas granitas, marmuras arba kvarcas yra apdailai skirtas naujos kartos produktas, atliepiantis modernios, tvarumą vertinančios rinkos poreikius. Šie natūralūs produktai naudojami interjerui ir fasado apdailai įvairios paskirties pastatuose – nuo verslo, komercinių iki gyvenamosios.

Kas yra skysta natūralių akmenų apdaila?

Naujos kartos skystas granitas, marmuras ir kvarcas yra pagaminti iš smulkios frakcijos medžiagų: granito, marmuro ir kvarco frakcija yra 1 mm, kvarco gali būti – net iki 0,3 mm. Tad tradiciškai tvirtiems pagrindams skirti produktai padengia paviršius plonu sluoksniu ir primena dažus. Tačiau, kitaip nei dažai, šis galutinės apdailos sluoksnis yra ilgaamžis ir itin tvirtas.

Audrius Pučas RASAUSTA

 

 

 

 

 

„Skystas granitas, marmuras ir kvarcas yra atsparūs aplinkos poveikiui, – sako įmonės „Rasausta“ direktorius Audrius PUČAS. – Kaip gamtoje akmuo nekeičia savo spalvos, taip ji nepasikeis ir ant padengtų paviršių.“

Skysto granito apdailą galima rinktis iš 20 gamtoje sutinkamų spalvų. Dar 20 spalvų ir atspalvių išgaunama maišant gamtines spalvas, tad pasirinkimas platus – net 40 granitinės apdailos spalvų. Marmuras turi daugiau šviesių atspalvių, o kvarcas yra universalus – galima išgauti visą spalvų paletę. Tad galimybių sukurti norimą interjerą ar išskirtinį fasadą – daugybė. Ir visa tai pasiekiama be jokių cheminių priedų.

Išskirtinis atsparumas

Iki smulkios frakcijos susmulkinti akmenys maišomi su ekologiška akrilo-silikono dispersija. Taip gaunamas galutinis apdailos sluoksnis – skystas produktas, paruoštas naudoti viduje ir išorėje. Geriausias rezultatas pasiekiamas purškiant specialia įranga, tačiau paviršių galima dengti ir įprastais apdailos įrankiais. Kadangi tai natūralūs akmenys, jie atsparūs įvairiems poveikiams, taip pat ir fiziniams. Granitu, marmuru ar kvarcu išpurkštas paviršius 90 proc. galutinio atsparumo įgyja jau po 2 savaičių, o numatytas atsparumas pasiekiamas po 2 mėnesių.

RASAUSTANuotraukoje –
„Girtekos“ biure purškiamu
skystu granitu buvo padengta
apie 300 kv. m biuro sienų

„Skystas granitas, marmuras ir kvarcas yra atsparūs aplinkos poveikiui, – sako šiuos produktus į rinką tiekiančios įmonės „Rasausta“ direktorius Audrius Pučas. – Kaip gamtoje akmuo nekeičia savo spalvos, taip ji nepasikeis ir ant padengtų paviršių, nes gaminant skystą marmurą ir granitą nenaudojami jokie pigmentai. O kvarcui spalva suteikiama gamykloje.“

Pastarasis į Lietuvą tiekiamas „Rasaustos“ partnerių iš Lenkijos, kur kvarcui suteikiamos pasirinktos spalvos. Lenkų gamintojai naudoja specialią technologiją, dėl kurios kvarco spalvos tampa tokios pat atsparios kaip ir granito bei marmuro, dažymui nenaudojama jokių cheminių spalvos priedų. Granitas į Lietuvą tiekiamas iš Vokietijos gamintojų, kurie gali pasiūlyti plačią spalvų paletę ir būtiną frakciją bei kokybę. Marmurą lietuviai dažniausiai perka iš Čekijos.

Skysta danga yra ilgaamžė dėl joje naudojamo akmens. Kad smulkios frakcijos akmeniu galima būtų dengti paviršius, naudojama speciali natūrali medžiaga, kuri suriša smulkias akmenų daleles ir jas patikimai „pririša“ prie dengiamo paviršiaus. Jeigu šia danga padengtą paviršių užkliūsite, pavyzdžiui, baldu, tai nukentės baldas, o ne danga. Tačiau dangą specialiai daužydami, ją pažeisite tik dėl itin plono – iki pusantro milimetro – sluoksnio. Šią tvirtą dangą efektyvu naudoti pastatuose, kur dideli žmonių srautai: verslo centrai, komerciniai pastatai; kur vyksta buitinė veikla, įnešami ir išnešami namų apyvokos daiktai, kaip tai yra bendrosiose daugiabučių erdvėse.

„Mūsų tiekiama apdailos medžiaga – tai ir tvarumas, ir prestižas, todėl ją renkasi ir verslas, kuriam tai svarbu, – sako A.Pučas. – Vilniuje įrengtame „Girtekos“ biure purškiamu skystu granitu buvo padengta apie 300 kv. m biuro sienų, o Molėtuose, naujojo „Teltonikos“ technologijų centro valgykloje – apie 170 kv. m sienų. Įmonės investuoja į tvarią ir estetišką apdailą.“

Estetika ir panaudojimo galimybės

Šiais galutinės apdailos produktais paviršius galima dengti 1–3 sluoksniais. Nors danga, net ir dengiant 3 sluoksniais, yra itin plona – iki pusantro milimetro, – tačiau ji tvirta. Kai paviršiai dengiami nenaudojant specialios įrangos ir trinami, danga bus lygi. Tačiau tokia danga neteks subtilaus akmens žavesio, išskirtinio šiurkštumo, primenančio švitrinį popierių. Vienintelis kvarcas, kurio dalelės 0,3–0,5 mm, yra pakankamai lygus, neturi šiurkštumo, grublėtumo, būdingo granitui ir marmurui. Tačiau pasirinkus 1 mm kvarco frakciją, jis įgis panašų paviršių.

Skysto granito apdaila

Skysti apdailos produktai gali būti naudojami tiek interjerui sukurti, tiek ir fasadui dailinti. Tačiau produktą naudojant išorėje, įdedama papildomų komponentų, pastiprinančių atsparumą gamtos poveikiui. „Rasaustos“ partneriai granitą tiekia į Airiją ir Didžiąją Britaniją, kur apie 98 proc. medžiagos naudojama fasadams. Nors šiose šalyse klimatas drėgnas, skystų produktų apdaila tarnauja patikimai.

Šie skysti produktai gali būti naudojami sienų, lubų, netgi grindų apdailai. Jie naudojami įvairiose patalpose, taip pat ir vonios kambariuose, virtuvėje prie plautuvių, tai yra zonose, kurios veikiamos vandens ir drėgmės. Tačiau jų nerekomenduojama naudoti vietose, turinčiose nuolatinį sąlytį su vandeniu – tam reikėtų specialios lako dangos. Tas pat rekomenduojama ir dengiant grindis ar laiptus.

Kaip prižiūrėti skysta danga įrengtus paviršius?

Dangos, kuriai panaudota skysta natūralių akmenų apdaila, priežiūra paprasta. Užtenka vandens ir šepetėlio plastikiniais šeriais, nes dėl grublėto paviršiaus rankomis tai daryti nepatogu. Kai tokia danga įrengiama prie plautuvės, paviršius paprastai padaromas kiek lygesnis ir padengiamas specialiu laku – tai atstumia tiek vandenį, tiek kitus skysčius bei nešvarumus ir neleidžia įsigerti į poras, o nešvarumus galima nubraukti tiesiog skudurėliu. To daryti nereikės dažnai, jeigu tepliose zonose bus pasirinkta natūraliai margesnė marmuro ar granito apdaila – nešvarumai bus mažai pastebimi. Kvarcas gali būti tiek margas, tiek ir vientisos spalvos.

RASAUSTANuotraukoje iš kairės:
skysto kvarco
ir skysto marmuro apdaila.
Daugiau nuotraukų

Esminis šių skystų dangų pranašumas prieš tradicines apdailos medžiagas – tvarumas. Sykį pasirinkus skystą natūralių akmenų dangą, interjeras ar fasadas visada bus toks pat, tą patį vaizdą matys kelios buto ar namo gyventojų kartos: danga niekada nepraras pirmykštės išvaizdos – nuplovėte, ir ji vėl tokia pat, nes akmuo savo savybių nekeičia.

Gamyba Lietuvoje ir produkto kaina

2023-aisiais „Rasausta“ planuoja ir Lietuvoje įrengti gamybinį cechą su laboratorija, kur iš pirminių žaliavų bus paruošiamas galutinis produktas pagal užsakymus. Įmonė plėtrą planuoja į Baltijos šalis ir Skandinaviją.

„Stebime aiškią tendenciją – rinkos orientuojasi į tvarias medžiagas, – sako įmonės „Rasausta“ vadovas A.Pučas. – Mūsų produktai – ir dėl tvarumo, ir dėl spalvų įvairovės, išskirtinio paviršiaus – vis daugiau sulaukia ir architektų bei interjero specialistų dėmesio. O kalbant apie kainą, pravartu įsidėmėti, kad tai yra produktas, tarnausiantis visą pastato gyvavimo laiką.“

„Rasausta“ ne tik tiekia į rinką skystus granito, marmuro ir kvarco produktus bei patys atlieka apdailą, bet ir parduoda purškimo įrangą, apmoko produkto panaudojimo technologijos.

Įmonės RASAUSTA ir Norbert Tukaj nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti e...
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-22 15:19
Įprastai namų remontu užsiimama šiltuoju sezonu ar rudens pradžioje, tačiau tam tikrus darbus atlikti patogiau žiemą. Visus vidaus darbus galite drąsiai pradėti net tuomet, kai už lango spaudžia šaltukas – tereikia pasirūpinti, kad namuose nesikauptų drėgmė ir šaltis. Sausis ir vasaris yra bene geri...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI