2023 birželio 4 d. sekmadienis, 17:52
Reklama  |  facebook

Namų apdaila vertinantiems patvarumą ir nenorintiems gaišti laiko remontui Fotogalerija

2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą sykį ir ilgam.
nuotrauka
Įmonės RASAUSTA nuotr.


Minimos įmonės
Rasausta, UAB
Skystas granitas, marmuras arba kvarcas yra apdailai skirtas naujos kartos produktas, atliepiantis modernios, tvarumą vertinančios rinkos poreikius. Šie natūralūs produktai naudojami interjerui ir fasado apdailai įvairios paskirties pastatuose – nuo verslo, komercinių iki gyvenamosios.

Kas yra skysta natūralių akmenų apdaila?

Naujos kartos skystas granitas, marmuras ir kvarcas yra pagaminti iš smulkios frakcijos medžiagų: granito, marmuro ir kvarco frakcija yra 1 mm, kvarco gali būti – net iki 0,3 mm. Tad tradiciškai tvirtiems pagrindams skirti produktai padengia paviršius plonu sluoksniu ir primena dažus. Tačiau, kitaip nei dažai, šis galutinės apdailos sluoksnis yra ilgaamžis ir itin tvirtas.

Audrius Pučas RASAUSTA

 

 

 

 

 

„Skystas granitas, marmuras ir kvarcas yra atsparūs aplinkos poveikiui, – sako įmonės „Rasausta“ direktorius Audrius PUČAS. – Kaip gamtoje akmuo nekeičia savo spalvos, taip ji nepasikeis ir ant padengtų paviršių.“

Skysto granito apdailą galima rinktis iš 20 gamtoje sutinkamų spalvų. Dar 20 spalvų ir atspalvių išgaunama maišant gamtines spalvas, tad pasirinkimas platus – net 40 granitinės apdailos spalvų. Marmuras turi daugiau šviesių atspalvių, o kvarcas yra universalus – galima išgauti visą spalvų paletę. Tad galimybių sukurti norimą interjerą ar išskirtinį fasadą – daugybė. Ir visa tai pasiekiama be jokių cheminių priedų.

Išskirtinis atsparumas

Iki smulkios frakcijos susmulkinti akmenys maišomi su ekologiška akrilo-silikono dispersija. Taip gaunamas galutinis apdailos sluoksnis – skystas produktas, paruoštas naudoti viduje ir išorėje. Geriausias rezultatas pasiekiamas purškiant specialia įranga, tačiau paviršių galima dengti ir įprastais apdailos įrankiais. Kadangi tai natūralūs akmenys, jie atsparūs įvairiems poveikiams, taip pat ir fiziniams. Granitu, marmuru ar kvarcu išpurkštas paviršius 90 proc. galutinio atsparumo įgyja jau po 2 savaičių, o numatytas atsparumas pasiekiamas po 2 mėnesių.

RASAUSTANuotraukoje –
„Girtekos“ biure purškiamu
skystu granitu buvo padengta
apie 300 kv. m biuro sienų

„Skystas granitas, marmuras ir kvarcas yra atsparūs aplinkos poveikiui, – sako šiuos produktus į rinką tiekiančios įmonės „Rasausta“ direktorius Audrius Pučas. – Kaip gamtoje akmuo nekeičia savo spalvos, taip ji nepasikeis ir ant padengtų paviršių, nes gaminant skystą marmurą ir granitą nenaudojami jokie pigmentai. O kvarcui spalva suteikiama gamykloje.“

Pastarasis į Lietuvą tiekiamas „Rasaustos“ partnerių iš Lenkijos, kur kvarcui suteikiamos pasirinktos spalvos. Lenkų gamintojai naudoja specialią technologiją, dėl kurios kvarco spalvos tampa tokios pat atsparios kaip ir granito bei marmuro, dažymui nenaudojama jokių cheminių spalvos priedų. Granitas į Lietuvą tiekiamas iš Vokietijos gamintojų, kurie gali pasiūlyti plačią spalvų paletę ir būtiną frakciją bei kokybę. Marmurą lietuviai dažniausiai perka iš Čekijos.

Skysta danga yra ilgaamžė dėl joje naudojamo akmens. Kad smulkios frakcijos akmeniu galima būtų dengti paviršius, naudojama speciali natūrali medžiaga, kuri suriša smulkias akmenų daleles ir jas patikimai „pririša“ prie dengiamo paviršiaus. Jeigu šia danga padengtą paviršių užkliūsite, pavyzdžiui, baldu, tai nukentės baldas, o ne danga. Tačiau dangą specialiai daužydami, ją pažeisite tik dėl itin plono – iki pusantro milimetro – sluoksnio. Šią tvirtą dangą efektyvu naudoti pastatuose, kur dideli žmonių srautai: verslo centrai, komerciniai pastatai; kur vyksta buitinė veikla, įnešami ir išnešami namų apyvokos daiktai, kaip tai yra bendrosiose daugiabučių erdvėse.

„Mūsų tiekiama apdailos medžiaga – tai ir tvarumas, ir prestižas, todėl ją renkasi ir verslas, kuriam tai svarbu, – sako A.Pučas. – Vilniuje įrengtame „Girtekos“ biure purškiamu skystu granitu buvo padengta apie 300 kv. m biuro sienų, o Molėtuose, naujojo „Teltonikos“ technologijų centro valgykloje – apie 170 kv. m sienų. Įmonės investuoja į tvarią ir estetišką apdailą.“

Estetika ir panaudojimo galimybės

Šiais galutinės apdailos produktais paviršius galima dengti 1–3 sluoksniais. Nors danga, net ir dengiant 3 sluoksniais, yra itin plona – iki pusantro milimetro, – tačiau ji tvirta. Kai paviršiai dengiami nenaudojant specialios įrangos ir trinami, danga bus lygi. Tačiau tokia danga neteks subtilaus akmens žavesio, išskirtinio šiurkštumo, primenančio švitrinį popierių. Vienintelis kvarcas, kurio dalelės 0,3–0,5 mm, yra pakankamai lygus, neturi šiurkštumo, grublėtumo, būdingo granitui ir marmurui. Tačiau pasirinkus 1 mm kvarco frakciją, jis įgis panašų paviršių.

Skysto granito apdaila

Skysti apdailos produktai gali būti naudojami tiek interjerui sukurti, tiek ir fasadui dailinti. Tačiau produktą naudojant išorėje, įdedama papildomų komponentų, pastiprinančių atsparumą gamtos poveikiui. „Rasaustos“ partneriai granitą tiekia į Airiją ir Didžiąją Britaniją, kur apie 98 proc. medžiagos naudojama fasadams. Nors šiose šalyse klimatas drėgnas, skystų produktų apdaila tarnauja patikimai.

Šie skysti produktai gali būti naudojami sienų, lubų, netgi grindų apdailai. Jie naudojami įvairiose patalpose, taip pat ir vonios kambariuose, virtuvėje prie plautuvių, tai yra zonose, kurios veikiamos vandens ir drėgmės. Tačiau jų nerekomenduojama naudoti vietose, turinčiose nuolatinį sąlytį su vandeniu – tam reikėtų specialios lako dangos. Tas pat rekomenduojama ir dengiant grindis ar laiptus.

Kaip prižiūrėti skysta danga įrengtus paviršius?

Dangos, kuriai panaudota skysta natūralių akmenų apdaila, priežiūra paprasta. Užtenka vandens ir šepetėlio plastikiniais šeriais, nes dėl grublėto paviršiaus rankomis tai daryti nepatogu. Kai tokia danga įrengiama prie plautuvės, paviršius paprastai padaromas kiek lygesnis ir padengiamas specialiu laku – tai atstumia tiek vandenį, tiek kitus skysčius bei nešvarumus ir neleidžia įsigerti į poras, o nešvarumus galima nubraukti tiesiog skudurėliu. To daryti nereikės dažnai, jeigu tepliose zonose bus pasirinkta natūraliai margesnė marmuro ar granito apdaila – nešvarumai bus mažai pastebimi. Kvarcas gali būti tiek margas, tiek ir vientisos spalvos.

RASAUSTANuotraukoje iš kairės:
skysto kvarco
ir skysto marmuro apdaila.
Daugiau nuotraukų

Esminis šių skystų dangų pranašumas prieš tradicines apdailos medžiagas – tvarumas. Sykį pasirinkus skystą natūralių akmenų dangą, interjeras ar fasadas visada bus toks pat, tą patį vaizdą matys kelios buto ar namo gyventojų kartos: danga niekada nepraras pirmykštės išvaizdos – nuplovėte, ir ji vėl tokia pat, nes akmuo savo savybių nekeičia.

Gamyba Lietuvoje ir produkto kaina

2023-aisiais „Rasausta“ planuoja ir Lietuvoje įrengti gamybinį cechą su laboratorija, kur iš pirminių žaliavų bus paruošiamas galutinis produktas pagal užsakymus. Įmonė plėtrą planuoja į Baltijos šalis ir Skandinaviją.

„Stebime aiškią tendenciją – rinkos orientuojasi į tvarias medžiagas, – sako įmonės „Rasausta“ vadovas A.Pučas. – Mūsų produktai – ir dėl tvarumo, ir dėl spalvų įvairovės, išskirtinio paviršiaus – vis daugiau sulaukia ir architektų bei interjero specialistų dėmesio. O kalbant apie kainą, pravartu įsidėmėti, kad tai yra produktas, tarnausiantis visą pastato gyvavimo laiką.“

„Rasausta“ ne tik tiekia į rinką skystus granito, marmuro ir kvarco produktus bei patys atlieka apdailą, bet ir parduoda purškimo įrangą, apmoko produkto panaudojimo technologijos.

Įmonės RASAUSTA ir Norbert Tukaj nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI