2024 vasario 25 d. sekmadienis, 0:37
Reklama  |  facebook

Namų atnaujinimas neišlaidaujant – misija įmanoma

2023-10-20 11:39
Statistiniai duomenys rodo, kad darbingo amžiaus žmonės kasdien namuose praleidžia apie 11 valandų. Todėl natūralu, kad savo namuose norime sukurti jaukią atmosferą bei dažnai pagalvojame apie namų atnaujinimą arba tam tikrus interjero pakeitimus.
nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Namų atnaujinimas dažnam gali pasirodyti kaip iššūkis, reikalaujantis ne tik didelių pastangų, bet ir išlaidų. Interjero dizainerė Aušra Degėsytė dalijasi keliomis gudrybėmis, kaip savo namų erdvę pagražinti neatpažįstamai ir be didelių investicijų, o prekybos tinklo „Senukai“ atstovai atskleidžia, kokius sprendimus dažniausiai lietuviai įgyvendina savuose būstuose.

Atšviežinkite sienas

Pasak interjero dizainerės A. Degėsytės, namų sienos yra vienas svarbiausių elementų kuriant interjerą. Todėl, pakeitę jų apdailą, akimirksniu atnaujinsite ir bendrą erdvę.

„Vienas iš efektyviausių būdų, kaip atnaujinti namus, – nudažyti sienas naujomis spalvomis. Jei jūsų namų sienos yra šviesios spalvos, pabandykite jas nudažyti sodresnėmis ir tamsesnėmis spalvomis. Jei jos tamsios, nebijokite jų pakeisti į neutralesnes spalvas. Sienų spalvų pakeitimas efektyviai pakeičia namų aplinką“, – kalba pranešime cituojama dizainerė.

„Senukų“ ekspertai pastebi, kad klientai, norėdami greitai ir lengvai pakeisti namų sienas, domisi ne tik įprastais dažais, bet ir vis labiau populiarėjančiais skystaisiais tapetais. Juos naudoti nėra sudėtinga: tereikia sumaišyti tapetų medžiagą su vandeniu ir kieta plastikine mentele užtepti masę ant sienų. Skystieji tapetai prisitaiko prie paviršiaus bei paslepia įvairius sienos defektus.

Rinkitės kokybę


Interjerus kurianti dizainerė sako, kad norint atnaujinti namus, svarbiausia nusistatyti prioritetus – kokius baldus ar namų vietas norite pakeisti nedelsiant, o kas gali palaukti. Pasak A. Degėsytės, namų interjerui taip pat svarbus daiktų ilgaamžiškumas.

„Vietoje daugelio nekokybiškų baldų ir interjero detalių, siūlyčiau rinktis mažiau, bet kokybiškesnių daiktų, kurie tarnaus ilgiau. Investuoti daugiau siūlyčiau į interjero detales ir baldus, kurių nereikės pakeisti per artimiausius 3–10 metų, pavyzdžiui, į grindų dangą, plyteles, santechniką ar virtuvės baldus“, – sako A. Degėsytė.

Anot jos, kokybiškos interjero detalės ir buitinė technika namams suteikia estetikos ir prabangos pojūtį.

Nepamirškite detalių


Namų interjerą galima atnaujinti panaudojus išskirtinius akcentus, tokius, kurie suteikia unikalumo, atrodo stilingai ir atskleidžia dizaino individualumą.

„Visuomet siūlau, kad interjere dominuotų viena arba dvi labai originalios detalės. Tai gali būti jūsų šeimos nuotrauka ant drobės, įdomesnis toršeras, baldas, kilimai, vazos ar netradiciniai augalai. Jaukumo namų erdvei visada suteikia dekoratyvinės pagalvėlės ir užuolaidos“, – dalijasi patarimais dizainerė.

Tai, kad įsibėgėjus rudeniui lietuviai daug dėmesio skiria namų atnaujinimui bei ieško jaukių interjero detalių, pastebi ir „Senukų“ atstovai. Vienas iš dažniausiai jų lankomų skyrių – tekstilės. Šilti merino vilnos pledai, švelnaus audinio chalatai ar pastelinių spalvų lovos užtiesalai bei dekoratyvinės pagalvėlės – tokių naujų akcentų pirkėjai namams suteikia rudenį. Vis tik atnaujindami namus, žmonės linkę atsižvelgti į kainas – jie dažnai renkasi „žaliomis kainų“ etiketėmis pažymėtas prekes.

Atnaujinkite baldus

Pasak dizainerės, vintažiniai baldai namams taip pat suteikia savotiško žavesio. Netgi naujausiame ir moderniausiame interjere įkomponuoti seni stalai, krėslai, etažerės ar skrynios atrodys iš tiesų išskirtinai.

„Neskubėkite išmesti senų baldų. Jie gali turėti unikalių dizaino ar rankų darbo elementų, įdomių detalių, kurias nudažius bus it nauji. Jei baldai spėjo pabosti, galite pasitelkti kūrybiškumą ir prikelti juos antram gyvenimui. Restauruokite juos, pakeiskite užvalkalus, nudažykite kita spalva ar atnaujinkite dekupažo technika“, – dalijasi patarimais A. Degėsytė. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.
nuotrauka
2024-01-03 13:59
Valgomo baldai ir jų akcentas – valgomojo stalas – itin svarbūs kiekvienuose namuose. Pastarieji suburia šeimą, artimuosius ir draugus kartu minėti gražiausias metų šventes, sukaktis ar tiesiog kartu pavakarieniauti. Interjero dizainerė pastebi, renkantis naują valgomojo stalą, o kartu su juo – ir k...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras