Naujas pasiūlymas R.Šimašiui – modernus ir inovatyvus kompleksas Vilniuje
„Kurdami tarptautinius sporto ir laisvalaikio poreikius atitinkantį kompleksą bendradarbiaujame su pasaulyje pripažintu pirmuoju daugiafunkciniu stadionu Europoje – Amsterdam Arena. Jie turi patirties organizuojant tokius sporto ir kultūros renginius, kaip UEFA Čempionų lygos finalas, UEFA Europos lygos finalas, ten vyks ir 2020 m. UEFA Europos futbolo čempionato varžybos, arenos atstovai aktyviai konsultuoja 2022 m. Katare vykstančio pasaulio futbolo čempionato organizatorius. Arena taip pat yra organizavusi Michael Jackson, Celine Dion ir kitų tarptautinių atlikėjų koncertus,“, – pasakoja R. Načajus.
Tarp subtiekėjų – Turkijos „KAYI Insaat“
Pranešama, kad tarp bendrovės subrangovų yra daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusi „KAYI Insaat“ grupė. Turkų valdoma grupė yra pastačiusi Vilniaus prekybos centrą „Ozas“, didžiausią pietryčių Europoje Gaziantepo integruotą sveikatingumo centrą, „Renault“ ir „Volkswagen“ automobilių gamyklas Rusijoje ir kt. Kitas subrangovas – „Budimex“ – yra viena iš didžiausių statybų bendrovių Lenkijoje.
Pateiktame pasiūlyme numatyti stadiono fasadai iš „kvėpuojančios“ membranos, aliuminio stiklo vitrinos, natūralaus apšvietimo klausimas išspręstas vidinį denginio paviršių padengus pusiau skaidria membrana, praleidžiančia dienos šviesą, bet išsklaidančia saulės spindulius.
„Modernumas, inovatyvumas ir patogumas – tokiais principais vadovavomės kurdami tiek stadiono, tiek kitų funkcinių erdvių projektą. Remdamiesi kolegų patirtimi „įdarbinome“ išmaniųjų pastatų sprendimus, šiuolaikinį dizainą ir naujausias technologijas“, – teigia „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vadovas.
Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai bus skiriama 1 900 kv.m, komercinei daliai – 2 400 kv.m, nacionaliniam sporto muziejui – 1 900 kv.metrų.
Dabar styrantys nebaigto statyti stadiono strypai, planuojama, bus panaudoti naujam projektui: „Didžiąją dalį „griaučių“ panaudosime statant mūsų pasiūlytą kompleksą, o likusi dalis – bus perdirbta į suvenyrus“, – teigia R. Načajus.
Urbanistikos sprendimai šiuolaikiniam miestiečiui
„Planuodami daugiafunkcinio komplekso urbanistiką, galvojame apie šiuolaikišką žmogų, kuriam aktualūs ne tik sporto ir kultūros renginiai, bet ir įvairios aktyvios laisvalaikio veiklos. Todėl stadiono teritorija pritaikyta kasdieniam viešųjų erdvių naudojimui – prioritetą teikėme pėstiesiems ir dviratininkams, didžioji dalis automobilių aikštelės yra suplanuota po kompleksu. Teritorija bus lengvai prieinama tiek iš centrinės miesto dalies, tiek iš rajonų“, – pasakoja R. Načajus.
Stadiono teritorijoje įsikurs sporto aikštynai, 60,6 tūkst. kv.m ploto ir 19,4 mln. eurų vertės neformaliojo ugdymo veiklai skirtas sporto kompleksas, 2,2 tūkst. kv. m ploto ir 2,9 mln. eurų vertės kultūros ir ugdymo centras, biblioteka, 7,9 tūkst. kv.m ploto ir 3,7 mln. eurų vertės vaikų darželis, renginių aikštė, bėgimo takai, riedlenčių parkas, lauko treniruokliai, ramaus poilsio ir kitos viešam naudojimui skirtos erdvės.
Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ nuotr.