2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 14:29
Reklama  |  facebook

Naujieji „Cat“ mini ekskavatoriai: iki 5 proc. mažesnės sąnaudos ir iki 10 proc. didesnis našumas

2021-08-30 07:30
Naujieji „Cat“ mini ekskavatorių modeliai 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR – tai išties unikalios 2,7–3,5 t klasės kasimo mašinos, žymiai našesnės už ankstesnės kartos modelius. Minėti modeliai kuria papildomą pridėtinę vertę verslui – tiesioginę ir netiesioginę.
nuotrauka
„Avesco Lithuania“ nuotr.


Minimos įmonės
Avesco Lithuania (buvusi „Witraktor“), UAB

„Naujiesiems „Cat“ mini ekskavatorių modeliams 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR būdingas išskirtinis eksploatacijos efektyvumas, priežiūros paprastumas ir operatoriaus darbo patogumas“, – naujuosius „Cat“ technikos šeimos narius pristato Mindaugas Lapienis, UAB „Avesco Lithuania“ mažosios technikos pardavimo vadovas Baltijos šalyse.

Išskirtinumo suteikia hidrauliniai darbo įrankiai ir suasmenintas valdymas

Standartinė mašinų komplektacija apima vairasvirtes, pastovaus greičio palaikymo sistemą, operatoriaus reguliuojamus valdymo nustatymus, pakeliamą kabiną bei kitas komfortą ir saugumą lemiančias savybes. Išskirtinumo ir papildomos vertės naujos kartos modeliams suteikia hidrauliniai darbo įrankiai.

CAT statybinė technika

„Hidraulinės sistemos patobulinimai pagerina kėlimo našumą ir ciklų trukmę. Išskleidžiamos 302.7 CR modelio važiuoklės variantas leidžia operatoriui hidrauliniu būdu sumažinti vikšrų plotį iki 1 355 mm, kad ekskavatorius tilptų uždarose erdvėse, o tada išplėsti plotį iki 1 780 mm, kad būtų užtikrintas geriausias kasimo ir strėlės kėlimo stabilumas“, – vardina M.Lapienis, akcentuodamas, kad efektyvi, prie apkrovos prisitaikanti hidraulinė sistema su reguliuojamo našumo siurbliu leidžia alyvos srautui pasiekti 100 l/min. ir taip taupyti kurą. Jis akcentuoja, jog svarbu ir tai, kad aukštas apsauginio vožtuvo slėgis kartu su srauto greičiu sukuria hidraulinį pajėgumą didelėms kasimo ir kėlimo jėgoms bei leidžia efektyviau naudoti įvairius priedus.

Hidraulinė sistema turi 3 greičius: kai reikia tikslumo, hidraulika veikia lėčiau ir švelniau; darbą atlikti greičiau leidžia greitesnė hidraulika. Kaip pastebi M.Lapienis, kiekvienas operatorius turi įpročius, susiformavusius dirbant su įvairiais modeliais. Hidraulinė sistema, kurią įdiegė šios technikos gamintojas „Caterpillar“, leidžia rinktis ne tik jos jautrumą, bet ir tai, kokia mašinos sistema ar funkcija kaip reaguos – kokiu režimu veiks. Tai reiškia, kad didesnę patirtį turintis operatorius gali mašiną susireguliuoti pagal savo įgūdžius.

Kabinai pakelti užtenka kelių minučių

Naujuosiuose mini ekskavatoriuose yra naudojamos unifikuotos atsarginės detalės. Toks sprendimas taupo investicijas į atsargines detales. O įvertinant itin tvirtą korpuso konstrukciją, tai reiškia ir mažesnes remonto sąnaudas. Kaip dažnai reikės remonto, pastebi M.Lapienis, lemia ir kasdienė mašinų priežiūra, kuri neatsiejama nuo patogaus priėjimo prie aptarnaujamų komponentų. Naujos kartos „Cat“ mini ekskavatorių modeliuose patikros greitai atliekamos žemės lygyje pro šonines duris, o pakeliama kabina suteikia itin paprastą prieigą. „Cat“ technikos atstovai šią funkciją išbandė ir patys: kabiną dviese pakėlė per 2 minutes.

„Tai rodo didžiulius laiko sutaupymus. Kol kita technika važiuoja į dirbtuves, kur atjunginėjamos sistemos, atsukinėjami varžtai, kranu nukeliama kabina, atliekamas remontas, „Cat“ dirba“, – vardija naujosios kartos „Cat“ technikos privalumus M.Lapienis.

Visos kartu šios savybės, palyginti su ankstesniais modeliais, sumažina bendras eksploatavimo išlaidas iki 5 %.

Darbo našumas didėja 10 proc.

Šie naujos kartos mažieji ekskavatoriai pasižymi kompaktišku apsisukimo spinduliu, kuris sumažina iškišą dirbant į šoną ir leidžia optimizuoti mašinų darbą uždarose vietose. Fiksuotos važiuoklės plotis 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR modeliuose atitinkamai yra 1 500, 1 550 ir 1 780 mm, tai užtikrina tinkamą darbo vietos prieinamumą ir stabilumą.

cat statybinė technika

Keičiami atsvarų komplektai leidžia klientams pritaikyti mašinos svorį pagal darbo reikalavimus, užtikrina pusiausvyrą tarp mažo slėgio žemės paviršiui ir kėlimo našumo. Lengvesnis atsvaro variantas (Light) prie mašinos svorio prideda 100 kg, o didesnis (Extra) – 250 kg.

Standartinis kasimo gylis – 2 450–2 810 mm. Standartinis buldozerio peilis dar labiau padidina mašinos lankstumą atliekant užpildymo ir išlyginimo užduotis. Technika pasižymi daugybe važiavimo pozicijų aukščiau bei žemiau žemės lygio ir turi standartinę plūduriavimo funkciją, pritaikytą lengvam valymui. 303.5 CR modelio kampinio peilio variantas suteikia daugiau lankstumo, vykdant užpildymo darbus, jo didesnis našumas.

„Su naujosios kartos mažaisiais ekskavatoriais galima pasiekti iki 10 proc. didesnį našumą, jei palygintume su senos kartos mašina: pavyzdžiui, jei įmonė naudojo 2,5 t mažąjį ekskavatorių ir jai reikia tokio pat darbo našumo, gali pirkti naują viena kategorija mažesnę 2 tonų klasės mašiną, nes ji padarys tą pati darbą, o našumas bus didesnis“, – skaičiuoja M.Lapienis.

Patogus darbas kiekvieną dieną

Naujieji 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR modeliai siūlo patobulintas mašinos apsaugos priemones su slaptažodžiu ir „Bluetooth“ raktu. Didelis naujosios kartos jutiklinis skystųjų kristalų ekranas leidžia intuityviai valdyti mašinos funkcijas ir lengvai stebėti svarbiausius darbo parametrus: degalų lygį, aušinimo skysčio temperatūrą ar priežiūros įrašus.

CAT statybinė technika

Išskirtinė „Cat Stick Steer“ sistema palengvina mašinos valdymą, o vienu mygtuko paspaudimu operatorius gali pereiti nuo įprasto valdymo svirtimis prie mažai pastangų reikalaujančio valdymo vairalazde. Tai unikali pasaulyje valdymo sistema, primenanti kompiuterinius žaidimus ir leidžianti viena ranka valdyti pačią mašiną, o kita – darbines funkcijas.

Du važiavimo režimai, kurių greitis siekia 4,5 km/val., palengvina judėjimą darbo vietoje, o pastovaus greičio palaikymo valdymas operatoriui leidžia koncentruotis į darbą ir sumažina apkrovą važiavimo metu, ypač ilgesniais atstumais tarp darbo vietų.

Šie naujosios kartos mažieji ekskavatoriai, unikalūs savo klasėje, siūlo galimybę pasirinkti uždarą arba atvirą kabiną. Sandari ir hermetiška kabina suteikia operatoriui švarią ir ramią darbo aplinką. Visišką matomumą užtikrina priekinis langas, kurį galima nustumti į viršų ir užfiksuoti pozicijoje virš galvos, ir didelės kabinos stiklinės zonos bei liukas.

Be to, siekiant maksimaliai užtikrinti operatoriaus patogumą, net ir pačiuose mažiausiuose (1,5 t) ekskavatoriuose, gali būti įrengtas kondicionierius – ši įranga galės būti užsakoma jau nuo kitų metų.

Patenkintas operatorius – didesnis našumas – didesnė nauda verslui

„Cat“ mašinoje operatorius jaučiasi patogiai, todėl išlieka darbingas visą dieną. O kadangi gali techniką susireguliuoti pagal savo įpročius, pagal darbo pobūdį, tai užduotį atliks greičiau, tiksliau, sunaudos mažiau medžiagų ir kuro. Tokiu būdu mašina dėvėsis kur kas mažiau – ji ne tik ilgiau ir našiau tarnaus įmonei, bet ir likutinė naudotos mašinos kaina, ją parduodant, bus kur kas didesnė negu įprasta rinkoje“, – skaičiuoja naudas M.Lapienis.

CAT
 
Ką verta žinoti apie naujuosius
„Cat“ mini ekskavatorių modelius:

Aukštesnis patogumo lygis: nuo valdymo iki pritaikymo pagal individualius operatoriaus ir funkcijų poreikius.
Išlaikymo sąnaudos. Kai patogu, tai darbas atliekamas greičiau, su mažesnėmis lėšomis kurui, aptarnavimui ir remontui. Daugiau bendrų detalių.
Didesnis bendras našumas. Padaro iki 10 proc. daugiau negu senesnis modelis.

„Cat“ techniką nuomojanti įmonė vietoj sugedusios 2,7 t mašinos klientui laikinai pasiūlė naujo modelio mašiną – 1,8 t. Klientas nenoriai priėmė pasiūlymą. Bet kai po kelių dienų atsirado galimybė išnuomoti klientui įprastą didesnę techniką, jis atsisakė, argumentuodamas, kad su mažesne technika padaro daugiau arba tiek pat“, – linksmai tikrą istoriją, atspindinčią mažųjų „Cat“ ekskavatorių vertes, papasakojo M.Lapienis. Tačiau, kaip pastebi „Avesco Lithuania“ mažosios technikos pardavimo vadovas Baltijos šalyse, mažieji ekskavatoriai, turint omeny kasimo gylius bei siekius, didžiųjų mašinų visiškai pakeisti negali.

Sužinokite daugiau apie tai, kaip tinkamai išsirinkti mažąjį ekskavatorių savo verslui:

 Šaltinis – „Avesco Lithuania

Statybunaujienos.lt
Statybinė ir kelių technika

nuotrauka
2021-09-22 06:25
Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-05-04 07:05
Kad statybinė technika atlieptų konkurencinės rinkos iššūkius, ji turi būti ne tik efektyvi, bet taip pat ir patraukli ja dirbantiems žmonėms, nes visuotinai žinomos problemos dėl darbuotojų trūkumo. Todėl 125 metų patirtis, kurią sukaupė „Doosan Infracore Europe“ – Pietų Korėjos konglomeratui „Doos...
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-11 09:28
Esant stipriam snygiui, vis dažniau visuomenėje pasigirsta, kad keliai valomi prastai, labai retai. Tačiau ar žinojote, kad sniego valymo, barstymo eiga ir sparta priklauso nuo kelio ar gatvės reikšmės? Kuo kelias aukštesnės kategorijos, tuo priežiūros darbai vykdomi greičiau, reikalavimai atliekami...
nuotrauka
2020-10-01 08:00
Ekskavatorinis krautuvas – bene populiariausia mašina, atliekant įvairius žemės kasimo, krovimo, pervežimo ir kitus darbus. Ši technika sėkmingai dirba statybose – pirmoji atvyksta, paskutinė išvyksta.
nuotrauka
2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2019-08-26 09:38
Nauji „Cat“ mini ekskavatoriai nuo didžiųjų ekskavatorių skiriasi dydžiu ir svoriu, tačiau išmanumu mažai kuo nusileidžia didžiosioms kasimo mašinoms. Tai universali ir nepamainoma smulkioji statybinė technika, kuri dabar dar efektyvesnė, taupesnė ir patogesnė nei bet kada.
nuotrauka
2019-08-14 14:36
Palangos paplūdimiuose triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione.
nuotrauka
2019-08-09 11:08
Atliekų tvarkymo įmonė „Ekonovus“ pirmoji šalyje pradeda dirbti su dujinėmis šiukšliavežėmis, kurios ne tik mažiau terš orą, bet ir veiks kur kas tyliau nei dyzelinės jų „kolegės“.
nuotrauka
2019-07-10 14:00,      papildyta 2019-07-10 14:57, papildyta nuotraukomis ir video
Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės ženklo mašinos. Renginio organizatorius – UAB „Avesco Lithuania“, oficialus „Cat“ technikos atstovas Lietuvoj...
nuotrauka
2019-04-18 10:00
Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudaro galimybę įgyvendinti visus šiuos vartotojo poreikius ir lūkesčius. Daugiau kaip 90 metų rinkoje veikianti „C...
nuotrauka
2019-02-18 10:09
Per didelė drėgmė patalpose – kur kas rimtesnė problema nei daugelis galvoja. Būtina ją naikinti tiek jau gyvenant naujai įrengtose patalpose, tiek ruošiant jas rekonstrukcijai, kadangi nepanaikinus drėgmės pertekliaus rizikuojama ne tik nemaloniais pojūčiais, tačiau ir greičiau susigadinamu interje...
nuotrauka
2019-02-05 13:33
Eismo sąlygos, sauga ir transporto priemonės per keletą metų labai pasikeitė ir dėl technologijų plėtros toliau sparčiai kinta. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) viešėjęs Švedijos transporto administracijos vyresnysis patarėjas Larsas Ekmanas pastebėjo, kad ne visada plėtra vyksta toki...
nuotrauka
2018-09-24 15:13,      papildyta 2018-09-25 08:30, Papildyta nuotraukomis
45, 25 ir 15 proc. Tai yra trys skaitmenys, kuriems neliko abejingi Žemaitijos verslininkai, dalyvavę naujos kartos „Caterpillar“ mašinų – 20 tonų klasės ekskavatorių „Cat“ 320 GC, 320 ir 323 – pristatyme Palangoje.
nuotrauka
2018-03-28 07:29
Darbo efektyvumą, kalbant apie sunkiąją techniką, lemia ir techninės charakteristikos, ir ja dirbantis specialistas. Kompanija „Hyundai“, išleisdama į rinką naujus modelius, juos tobulina abiem šiomis kryptimis. Technikos teikiamą naudą, kaip pastebi įmonės HML direktorius Martynas Slovikas, nemaža ...
nuotrauka
2017-11-03 14:20
Seimo narys Algirdas Butkevičius kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį dėl jo vadovaujamos vyriausybės ketinimų naikinti viešąją įstaigą Technikos priežiūros tarnyba.
nuotrauka
2017-09-28 08:00
Frazė „verslas yra priverstas konkuruoti su valstybine įmone“ laisvos rinkos sąlygomis skamba labai nepalankiai tokiai valstybinei VšĮ, kokia yra Technikos priežiūros tarnyba. Tačiau tarnybos direktorius Algirdas Mizaras sako, kad atskaitos tašku reikėtų laikyti valstybės siekį užtikrinti potenciali...

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika