2021 gegužės 13 d. ketvirtadienis, 12:01
Reklama  |  facebook

Naujosios Akmenės aikštės rekonstrukcija. Netinkamas darbas rangovams kainuos 270 tūkst. eurų

2021-04-09 07:40
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo. Ieškinys patenkintas iš dalies.
nuotrauka
Naujoji Akmenė. Sigito Kazlausko nuotr.


Minimos įmonės
Akmenės r. savivaldybė,
Šiaulių plentas, UAB
Statybų inžinerinės paslaugos, UAB
Darbasta, UAB,
Kaip pranešė Šiaulių apygardos teismas, praėjusiųjų metų gegužės 8 d. ieškovė Akmenės rajono savivaldybės administracija teismui pateikė patikslintą ieškinį, kuriuo prašė priteisti solidariai iš atsakovų restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės (RUAB) „Šiaulių plentas“, architektų A. D., S. S., UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“ (toliau–statybos techninis prižiūrėtojas) ir UAB „Darbasta“ (toliau - statinio projekto ekspertizės rangovas) 295 435,49 eurų rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), 18 990,00 eurų ekspertizės išlaidų atlyginimo.

Naujosios Akmenės miesto centrinės aikštės rekonstrukcijos darbai buvo užbaigti 2015 metų liepą, kai užsakovas ir rangovai pasirašė statybos užbaigimo aktą. Aikštės rekonstrukcijos projektas buvo įgyvendintas pagal architektų A. D ir S. S. parengtą projektą, kurie buvo laimėję užsakovo paskelbtą konkursą. Tačiau per darbų garantinį terminą paaiškėjo, kad dalis tų darbų atlikta su trūkumais: aikštės danga nelygi, grindinio trinkelės išsikraipė, tapo nesaugios, o bendras rekonstruotos aikštės estetinis vaizdas netapo tokiu, kokio tikėjosi miesto bendruomenė. Taikiai išspręsti ginčo šalims nepavyko, ieškovo civilinis ieškinys buvo pateiktas Šiaulių apygardos teismui.

Dalį trūkumų „Šiaulių plentas“ pašalino, tačiau, kaip praneša teismas, kitų ieškovo nurodytų trūkumų taisyti nesutiko ir kaltę suvertė projektuotojams.

Teismas, išnagrinėjęs šalių pateiktus procesinius dokumentus ir jų priedus, įvertinęs šalių paaiškinimus, liudytojų parodymus teismo posėdžio metu, ekspertų išvadas, konstatavo, kad nagrinėjamu atveju kiekvieno iš statybos proceso dalyvių (projektuotojų, rangovo, statybos techninio prižiūrėtojo) veiksmai yra individualūs, jie nulemti sudarytų sutarčių sąlygų, ne visi statybos proceso dalyviai vienodai prisidėjo prie garantinio termino metu atsiradusių Naujosios Akmenės centrinės miesto aikštės trinkelių dangos defektų.

Teismas sprendė, kad rangovas „Šiaulių plentas“ ir statybos techninis prižiūrėtojas „Statybos inžinerinės paslaugos“ nesilaikė statybos projektavimo ir statybos procesą reglamentuojančių teisės aktų, iš esmės pažeidė su ieškove sudarytas statybos darbų rangos ir statybos darbų techninės priežiūros sutarčių nuostatas, o įrodymų, patvirtinančių, kad miesto aikštės trinkelių dangos defektai atsirado dėl netinkamos eksploatacijos, nėra, todėl ieškinį tenkino iš dalies.

Teismas Akmenės rajono savivaldybės administracijai iš atsakovės RUAB „Šiaulių plentas“ priteisė 251 120 eurų defektų šalinimo darbams apmokėti ir 18 990 eurų žalai, kuri buvo patirta nustatant aikštės defektus.

Šis teismo sprendimas yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-05-12 15:41
Kauno parkų renesansas tęsiasi – šį kartą tvarkybos darbai startuoja Neries krantinės parke. Čia numatyta rekonstruoti esamas ir sukurti naujas rekreacines erdves, bus atnaujinta mažoji architektūra, gerinamas takų tinklas.
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...
nuotrauka
2021-05-10 18:42
Alytaus rajono Butrimonių miestelyje esantis fontanas išsiskiria savo forma, yra vienintelis toks šalyje.
nuotrauka
2021-05-07 14:36
Virsmas iš buvusios karinės teritorijos į pramonės inovacijų zoną – tokia parko vizija gvildenama Aleksoto inovacijų pramonės parko (AIPP) urbanistinėje galimybių studijoje. Aleksoto rajono širdyje siekiama sukurti kompaktišką, žalią ir bendravimą skatinantį inovacijų slėnį, kuris atitiktų šiuolaiki...
nuotrauka
2021-05-07 11:03
Grandiozinė Liepkalnio g. – Žirnių g. – Minsko pl. sankryžos rekonstrukcija pasiekė finišo tiesiąją. Jau savaitgalį, nuo gegužės 8-9 d. (priklauso nuo oro sąlygų) darbų vietoje bus pakeistas eismo organizavimas, po kurio eismas iš dalies bus leidžiamas naujuoju tuneliu ir viaduku.
nuotrauka
2021-05-05 16:06
Visuomenė kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus parengtiems Via Baltica ruožo nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstravimo projektams. Gyventojai bus supažindinami ir galės teikti siūlymus dėl kiekvieno iš keturių ruožų rekonstravimo projekto atskirai.
nuotrauka
2021-05-03 16:47
Sostinės savivaldybė suderino naujojo Bendrojo plano sprendinius su 38 institucijomis. Ilgą biurokratinį procesą įveikusį Bendrąjį planą miesto taryba turėtų tvirtinti liepos pradžioje.
nuotrauka
2021-04-29 17:03
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pris...
nuotrauka
2021-04-28 12:49
Siekdama, kad savivaldybių infrastruktūros plėtra būtų kuo aiškiau sureguliuota, Aplinkos ministerija siūlo patikslinti Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir parengtą jo pataisų projektą trečiadienį, balandžio 28 d., pateikė Vyriausybei svarstyti.
nuotrauka
2021-04-26 16:18
Apleistas buvusios aviacijos gamyklos angaras, esantis Kaune, tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento, pasikeis neatpažįstamai. Čia iškils pirmasis statinys naujai kuriamame inovacijų parke, kuris bus pritaikytas šiuolaikinio verslo ir mokslo poreikiams.
nuotrauka
2021-04-26 12:03
Vilniaus miesto savivaldybė užbaigė remonto darbus keturių ugdymo įstaigų stadionuose. Levo Karsavino mokykloje, Sausio 13-osios progimnazijoje, Baltupių progimnazijoje ir Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje baigtas atnaujintų aikštynų dangų paruošimas, sužymėtos ir logotipais išpieštos aikšte...
nuotrauka
2021-04-26 09:35
Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Kėdainių ir Jonavos rajonų savivaldybės bei verslo bendruomenė diskutavo apie europinio standarto geležinkelio linijos tiesimo planus nuo Kauno iki Lietuvos ir Latvijos sienos, taip pat apie „Rail Balticos“ įtaką regiono plėtrai ir investicijoms. Šie infrastrukt...
nuotrauka
2021-04-21 15:47
Vilniaus miesto taryba po svarstymo komitetuose pritarė siūlymui papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus. Taip įtvirtinta sostinės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus nuostata, kad konkursas yra patikimiausias kelias r...
nuotrauka
2021-04-21 08:55
Kauno mieste beveik 5 proc. atpigo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina. Tokiam Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos siūlymui šio antradienio posėdyje pritarė Kauno miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2021-04-21 08:49
Praėjusiais metais Neringos savivaldybės taryba pritarė efektyvaus atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektų įgyvendinimui pagal Klimato kaitos programą. Numatoma, kad Neringos savivaldybės administracijoje, Neringos muziejuose, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Neringos pirminiame sveikat...
nuotrauka
2021-04-20 10:02
Gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis projektas vietoj užmiesčio tipo prekybos centro – 1,14 ha teritorijos tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvės plėtros planai vis tikslesni ir vis artimesni tam, ko vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis linkėtų centrinei miesto daliai. T...
nuotrauka
2021-04-20 08:50
Kauno kogeneracinės jėgainės (KKJ) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programa, kurioje siūloma didinti pajėgumus nuo 200 tūkst. tonų iki 255 tonų atliekų per metus, nesulaukė Kauno rajono savivaldybės palaikymo.
nuotrauka
2021-04-15 13:40
Nekasti greta tranšėjų, nenaudoti mechanizuotos technikos, nestatyti sunkios įrangos, nepakeisti natūralaus grunto lygio, – tikslius atstumus, darbo priemones ir kitus medžius apsaugančius sprendimus įvardijantys Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimai kartais pritrūksta rangovų dėmesio.
nuotrauka
2021-04-14 11:38
Sostinės 9 ha teritorija, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos ko...
nuotrauka
2021-04-14 10:46
Kilus diskusijų dėl kelio Balsiuose ir Ožkiniuose bei tilto per Nerį statybų, sostinės savivaldybė sako, kad informacija buvo paskelbta „savivaldybės nė nepasiteiravus apie miesto planus“.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse