2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 20:24
Reklama  |  facebook

Nemenčinę kamuojančioms kvapų problemoms spręsti pasitelkiami ir inovatyvūs sprendimai

2021-08-03 10:28
Nemenčinėje esančio Gaukštonių kaimo gyventojai ir toliau sulaukia dėmesio dėl čia sklindančio nemalonaus kvapo. „Vilniaus vandenims“ sutelkus visas pajėgas ir pasitelkus atitinkamų specialistų rekomendacijas, bendrovė problemai spręsti imasi ir unikalių bei inovatyvių sprendimų.
nuotrauka
„Vilniaus vandenys“ nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus vandenys, UAB
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Dar pavasarį „Vilniaus vandenims“ fiksuojant padidėjusią atitekančią taršą Nemenčinės valykloje, o Gaukštonių kaimo gyventojams pradėjus skųstis pasikartojančiais nemaloniais kvapais, „Vilniaus vandenys“, siekdami išspręsti problemą, patys ėmėsi aktyvių veiksmų, į pagalbą pasitelkė ir aplinkosaugininkus.

Sutelkus bendrovės pajėgas, kaip pranešama, išanalizuotos galimos kvapų atsiradimo priežastys, kurios gali būti susijusios su neleistina biologinės (t. y. gyvulinės kilmės) tarša.

„Vilniaus vandenų“ atstovai tai pat patikrino ir nelegalaus bei neteisėto prisijungimo į bendrovės nuotakynus ir čia išpilamų neleistinų į „Vilniaus vandenys“ eksploatuojamus nuotekų šulinius, versiją.

Nuotekų valykloje įrengta Elektroninė nosisPaprašius pagalbos aplinkosaugininkų, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuodugniai patikrino tiek į „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą atitekančias, tiek ir jau išvalytas, į gamtinę aplinką išleidžiamas nuotekas. Padidinta tarša buvo užfiksuota tik į valyklą atitekančiose klientų nuotekose, bendrovei pateiktas pastebėjimas dėl griežtesnės tiek juridinių, tiek ir fizinių klientų nuotekų kontrolės.

Nuotraukoje –
Nuotekų valykloje įrengta „Elektroninė nosis“

„Aplinkos apsaugos departamento specialistai ištyrė ir ištekančių iš valyklos išvalytų nuotekų mėginius, kad įsitikintų, jog nuotekų valykla pajėgi išvalyti atitekančius teršalus. Nukrypimų nuo leistinų ribų aplinkosaugininkai nenustatė. Nepaisant padidėjančios atitekančios taršos, mūsų valykla nuotekas išvalo ir išleidžia jas į gamtinę aplinką, neviršijant taršos normatyvų“, - cituojamas „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Ieškodama taršos šaltinio ir reaguodama į Aplinkos apsaugos departamento pastebėjimą, „Vilniaus vandenys“ sugriežtino juridinių asmenų kontrolę ir jau atliko daugiau nei 200 patikrų. Keturių juridinių asmenų nuotekose buvo užfiksuota padidinta tarša, įmonės gavo raštiškus įsipareigojimus sumažinti taršą, kartu apie tai pranešta ir Aplinkos apsaugos departamentui.

Siekiant identifikuoti galimą nelegalų prisijungimą prie bendrovės nuotekyno, pradėta vykdyti ir TV diagnostika. Šiuo metu „Vilniaus vandenys“ jau patikrino per 80 proc. linijos, tačiau nelegalių prisijungimų patikrintoje atkarpoje neužfiksavo. Nors dėl pelkėtos vietovės darbai vyksta ne taip sparčiai, kaip planuota, bendrovės atstovai šiuos darbus tikisi pabaigti dar iki rugpjūčio 15 dienos.

Įmonė, siekdama išsiaiškinti Nemenčinėje sklindančią kvapų problemą, nuo gegužės vidurio iki rudens pradžios nuotekų valykloje sustabdė ir atvežamų nuotekų priėmimą (iš vežėjų, vežančių nuotekas asenizacinėmis mašinomis) bei užaklino nenaudojamus nuotakyno vamzdžius.

„Suprantame su kokia nemalonia problema susiduria Nemenčinės gyventojai, dėl to nuoširdžiai apgailestaujame ir dedame visas pastangas, jog šią problemą pavyktų visiškai išspręsti. Ne tik konsultuojamės su įvairias aplinkosaugos specialistais, bet bandome ir papildomas, itin unikalias, modernios kvapų identifikavimo bei užkardymo nuotekų valykloje įdiegimo, priemones“, - sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius.

Nuotekų valykloje vykdomame nuotekų valymo procese „Vilniaus vandenys“ jau pradėjo naudoti austrų įmonės kurtą nanopriedo sistemą, čia taip pat uždaryta ir užsandarinta nuotekų skirstymo kamera, kvapų sklidimo prevencijai pastatyta stoginė, kuri uždengia dalį biologinio valymo, dumblo stabilizavimo, įrenginių. Šiuo metu dar viena stoginė statoma ir ant valyklos pirminio nusėsdintuvo.

Per pirmąją rugpjūčio savaitę kvapų neutralizavimui stoginėse planuojama įrengti ir papildomą įrangą – ozonatorių su sustiprinta oro filtravimo ir ventiliavimo sistema. Kaip teigia „Vilniaus vandenų“ atstovas, šis žingsnis galimybę sklisti kvapams iš nuotekų valyklos pašalins iki nulio procentų.

Taip pat kvapų fiksavimui bendrovė „Vilniaus vandenys“ įsigijo ir įrengė vadinamąją „elektroninę nosį“, kuri valykloje kvapus ne tik fiksuoja, bet renka ir detalią, menkiausių pakitimų informacija. 
Statybunaujienos.lt
Aplinka

nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-10 09:41
Darbas iš namų naudingas planetai – tokios nuotaikos pasklido pasaulyje 2020 m., pasirodžius palydovinėms Kinijos nuotraukoms, kuriose vaizdo netemdė čia anksčiau tvyrojęs smogas.
nuotrauka
2021-09-07 09:01
Visuomenės svarstymui rugsėjo 21 d. bus pristatomas viešosios erdvės ties V. Kudirkos g. 14 ir Z. Sierakausko g. 15 Vilniuje sutvarkymo projektas. Netoli būsimos Nacionalinės koncertų salės projektuojamos teritorijos plotas – 2015 kv. m. Didžiąją dalį šios erdvės dabar užima automobilių privažiavimo...
nuotrauka
2021-09-01 11:07
Ateityje Europos Sąjunga neberems tiesioginių investicinių vandentvarkos projektų – nebent pačių vandens paslaugų įmonių jungimąsi.Apie tai pranešė aplinkos ministras Simonas Gentvilas, lankydamasis Marijampolės savivaldybės įmonėje „Sūduvos vandenys“.
nuotrauka
2021-08-30 07:57
Aplinkos ministerijos patikslinta Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarka, tikimasi, prisidės šalyje plėtojant vėjo energetiką, o vertingiausias šalies kraštovaizdžio erdves apsaugos nuo vizualinės taršos aukštais statiniais.
nuotrauka
2021-08-25 16:25
Vilniaus miesto Taryba pritarė sprendimui pirkti beveik hektaro ploto žemės sklypo dalį Perkūnkiemio kvartale, Girulių gatvėje 5. Suformavus atskirą sklypą, jis bus skirtas įrengti viešąjį želdyną.
nuotrauka
2021-08-24 14:18
Bendruomenių rūmų teritorijoje toliau vyksta atnaujinimo darbai – įgyvendinamas viešųjų erdvių sutvarkymo prie Panevėžio bendruomenių rūmų projektas.
nuotrauka
2021-08-20 09:54
Vandens gurkšnojimas daugeliui jau tapo kasdieniu įpročiu, tačiau nuostatos dėl to, koks vanduo yra saugus vartoti, skiriasi. Šeši iš dešimties (63 proc.) vilniečių saugiu gerti laiko vandenį iš čiaupo, tačiau yra nemažai manančių, kad prieš tai jį būtina išfiltruoti ar užvirinti, arba geriau geriam...
nuotrauka
2021-08-20 07:03
Vilniečiams, matyt, jau tapo įprastu reiškiniu matyti nuolat besikeičiančias, renovuojamas miesto gatves, atgimstančius rajonus. Naujos vietos greitai tampa traukos objektais, pritraukiančios tiek ir naujus gyventojus, tiek ir naujų ofisų ieškančias įmones. Viena tokių vietų – ir Manufaktūrų gatvė b...
nuotrauka
2021-08-19 07:23
Siekdama perdirbti arba atiduoti perdirbimui visas akmens vatos atliekas, izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ parengė ir pradėjo vykdyti žiedinės ekonomikos principais pagrįstą 5 veiksmų planą savo gamyklose.
nuotrauka
2021-08-18 14:29
Jau kitąmet bus sutvarkyta ilgą laiką buvusi apleista Šnipiškių dalis - šiandien prasideda teritorijos tarp Giedraičių ir Kintų gatvių tvarkymas. Čia bus įrengta aikštelė, aplink ją išsidėstys sėdimos vietos, tad atsiras puiki vieta koncertams, mugėms ir kitiems renginiams, kvartalas taps dar vienu ...
nuotrauka
2021-08-09 09:59
Iniciatyva „Mes Darom“, žinoma kaip pavasario tvarkymosi akcija, į Klaipėdą atvyksta su nauju projektu „Švarūs miestai“. Bendradarbiaudami su šveicarų startuoliu „Cortexia“ ir Klaipėdos miesto savivaldybe, organizatoriai uostamiesčiui pristatys miestų švarinimo srityje taikomas inovacijas. Dvi savai...
nuotrauka
2021-08-04 15:30
Želdynų pasigendantys sostinės Viršuliškių gyventojai greitu metu turės dar vieną sutvarkytą žalią viešąją erdvę ties J. Rutkausko g. ir Pilaitės pr. Į jos įrengimą bus įtraukti aplinkinių teritorijų vystytojai. Projektinius pasiūlymus, kurie po kelių savaičių bus pristatyti viešai, greta statomo da...
nuotrauka
2021-07-29 10:27
Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia NT plėtros bendrovės „Realco“ e...
nuotrauka
2021-07-28 09:51
23 arų ploto teritorija tarp L. Sapiegos ir Kuosų gatvių Antakalnyje gali virsti sutvarkyta viešąja erdve, jei projektui pritars ir vilniečiai, ir savivaldybė. Rugpjūčio 12 dieną bus pristatyti projektiniai pasiūlymai, kaip atnaujinti ir įveiklinti teritoriją, esančią laisvoje valstybinėje žemėje ta...
nuotrauka
2021-07-27 15:06
Aplinkos ministerija patikslino Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų aprašą ir nustatė kriterijus, kokie smulkūs, formalūs pažeidimai laikomi mažareikšmiais. Taps aišku, kas yra reikšmingi ir mažareikšmiai aplinkosaugos pažeidimai.
nuotrauka
2021-07-21 14:30
Per mėnesį trukusią akciją aplinkosaugininkai surengė 71 reidą visoje Lietuvoje ir patikrino 603 transporto priemones, 111 iš jų gabeno atliekas. Nustatyti 23 pažeidimai.
nuotrauka
2021-07-21 11:40
„IKEA Industry Lietuva“, įsikūrusi Kazlų Rūdoje, šį mėnesį baigė svarbų aplinkosauginį projektą – 70 metrų kaminą, kurio statybai buvo skirtas 1 milijonas eurų. Šis kaminas padės dar labiau sumažinti kvapų koncentraciją aplink esančiame rajone didinant sklaidą.
nuotrauka
2021-07-21 08:04
Aplinkos ministerijos siūlomos Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisos leistų mažinti aplinkos taršą ir skatintų pereiti prie žiedinės ekonomikos. Įgyvendinus numatytas priemones, šalyje nuo 2030 m. atliekos iš viso nebūtų šalinamos sąvartynuose, išskyrus tas, kurių negalima kitaip panaudoti.
nuotrauka
2021-07-21 07:46
Antradienio, liepos 20 d., rytą Kuršių mariose buvo užfiksuota ruda dėmė ir informuotas Aplinkos apsaugos departamentas (AAD). Pradėję patikrinimą inspektoriai nustatė, kad tai į lietaus išleistuvą patekusios gamybinės nuotekos, tekančios iš AB „Grigeo Klaipėda“ teritorijos.

Statybunaujienos.lt » Aplinka