2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 23:26
Reklama  |  facebook

Nemenčinę kamuojančioms kvapų problemoms spręsti pasitelkiami ir inovatyvūs sprendimai

2021-08-03 10:28
Nemenčinėje esančio Gaukštonių kaimo gyventojai ir toliau sulaukia dėmesio dėl čia sklindančio nemalonaus kvapo. „Vilniaus vandenims“ sutelkus visas pajėgas ir pasitelkus atitinkamų specialistų rekomendacijas, bendrovė problemai spręsti imasi ir unikalių bei inovatyvių sprendimų.
nuotrauka
„Vilniaus vandenys“ nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus vandenys, UAB
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Dar pavasarį „Vilniaus vandenims“ fiksuojant padidėjusią atitekančią taršą Nemenčinės valykloje, o Gaukštonių kaimo gyventojams pradėjus skųstis pasikartojančiais nemaloniais kvapais, „Vilniaus vandenys“, siekdami išspręsti problemą, patys ėmėsi aktyvių veiksmų, į pagalbą pasitelkė ir aplinkosaugininkus.

Sutelkus bendrovės pajėgas, kaip pranešama, išanalizuotos galimos kvapų atsiradimo priežastys, kurios gali būti susijusios su neleistina biologinės (t. y. gyvulinės kilmės) tarša.

„Vilniaus vandenų“ atstovai tai pat patikrino ir nelegalaus bei neteisėto prisijungimo į bendrovės nuotakynus ir čia išpilamų neleistinų į „Vilniaus vandenys“ eksploatuojamus nuotekų šulinius, versiją.

Nuotekų valykloje įrengta Elektroninė nosisPaprašius pagalbos aplinkosaugininkų, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuodugniai patikrino tiek į „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą atitekančias, tiek ir jau išvalytas, į gamtinę aplinką išleidžiamas nuotekas. Padidinta tarša buvo užfiksuota tik į valyklą atitekančiose klientų nuotekose, bendrovei pateiktas pastebėjimas dėl griežtesnės tiek juridinių, tiek ir fizinių klientų nuotekų kontrolės.

Nuotraukoje –
Nuotekų valykloje įrengta „Elektroninė nosis“

„Aplinkos apsaugos departamento specialistai ištyrė ir ištekančių iš valyklos išvalytų nuotekų mėginius, kad įsitikintų, jog nuotekų valykla pajėgi išvalyti atitekančius teršalus. Nukrypimų nuo leistinų ribų aplinkosaugininkai nenustatė. Nepaisant padidėjančios atitekančios taršos, mūsų valykla nuotekas išvalo ir išleidžia jas į gamtinę aplinką, neviršijant taršos normatyvų“, - cituojamas „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Ieškodama taršos šaltinio ir reaguodama į Aplinkos apsaugos departamento pastebėjimą, „Vilniaus vandenys“ sugriežtino juridinių asmenų kontrolę ir jau atliko daugiau nei 200 patikrų. Keturių juridinių asmenų nuotekose buvo užfiksuota padidinta tarša, įmonės gavo raštiškus įsipareigojimus sumažinti taršą, kartu apie tai pranešta ir Aplinkos apsaugos departamentui.

Siekiant identifikuoti galimą nelegalų prisijungimą prie bendrovės nuotekyno, pradėta vykdyti ir TV diagnostika. Šiuo metu „Vilniaus vandenys“ jau patikrino per 80 proc. linijos, tačiau nelegalių prisijungimų patikrintoje atkarpoje neužfiksavo. Nors dėl pelkėtos vietovės darbai vyksta ne taip sparčiai, kaip planuota, bendrovės atstovai šiuos darbus tikisi pabaigti dar iki rugpjūčio 15 dienos.

Įmonė, siekdama išsiaiškinti Nemenčinėje sklindančią kvapų problemą, nuo gegužės vidurio iki rudens pradžios nuotekų valykloje sustabdė ir atvežamų nuotekų priėmimą (iš vežėjų, vežančių nuotekas asenizacinėmis mašinomis) bei užaklino nenaudojamus nuotakyno vamzdžius.

„Suprantame su kokia nemalonia problema susiduria Nemenčinės gyventojai, dėl to nuoširdžiai apgailestaujame ir dedame visas pastangas, jog šią problemą pavyktų visiškai išspręsti. Ne tik konsultuojamės su įvairias aplinkosaugos specialistais, bet bandome ir papildomas, itin unikalias, modernios kvapų identifikavimo bei užkardymo nuotekų valykloje įdiegimo, priemones“, - sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius.

Nuotekų valykloje vykdomame nuotekų valymo procese „Vilniaus vandenys“ jau pradėjo naudoti austrų įmonės kurtą nanopriedo sistemą, čia taip pat uždaryta ir užsandarinta nuotekų skirstymo kamera, kvapų sklidimo prevencijai pastatyta stoginė, kuri uždengia dalį biologinio valymo, dumblo stabilizavimo, įrenginių. Šiuo metu dar viena stoginė statoma ir ant valyklos pirminio nusėsdintuvo.

Per pirmąją rugpjūčio savaitę kvapų neutralizavimui stoginėse planuojama įrengti ir papildomą įrangą – ozonatorių su sustiprinta oro filtravimo ir ventiliavimo sistema. Kaip teigia „Vilniaus vandenų“ atstovas, šis žingsnis galimybę sklisti kvapams iš nuotekų valyklos pašalins iki nulio procentų.

Taip pat kvapų fiksavimui bendrovė „Vilniaus vandenys“ įsigijo ir įrengė vadinamąją „elektroninę nosį“, kuri valykloje kvapus ne tik fiksuoja, bet renka ir detalią, menkiausių pakitimų informacija. 
Statybunaujienos.lt
Aplinka

nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-04 11:16
Vasara – ne tik atostogų, bet ir remonto, savo aplinkos puoselėjimo ir tvarkymo metas. Aplinkos apsaugos institutas dalijasi patarimais, kaip efektyviai susitvarkyti sandėliukus, garažus, rūsius ir ką daryti su po remonto likusiais nebereikalingais daiktais.
nuotrauka
2022-08-04 09:32
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos katedros profesorius dr. Petras Punys atkreipia dėmesį, kad, kaip ir visus statinius, užtvankas būtina prižiūrėti, nes gali nutikti ir blogiau nei Panevėžio „Ekrano“ marių šliuzo gedimas. Mokslini...
nuotrauka
2022-07-27 13:31
Nemaža dalis sodų bendrijų naudojasi neįteisintais gręžiniais. Juos įteisinti būtina ir tuo turi pasirūpinti sodų bendrijų pirmininkai. Registruoti reikia ir negilius, naudojamus sezoniškai ar tik daržų laistymui gręžinius.
nuotrauka
2022-07-27 08:29
Aplinkos ministerija dažnai sulaukia gyventojų klausimų, ar savo sklype jie gali pjauti medžius ir kokiais atvejais tam reikalingas leidimas. Primename, ką reikia žinoti privačioje žemėje kertant, intensyviai genint medžius ar krūmus ir kokia atsakomybė gresia tai darant savavališkai, nesilaikant įs...
nuotrauka
2022-07-26 11:04
Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos užsakymu buvo atliktas planinis patikrinimas bendrovės „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo jėgainėje. Vakarų Lietuvos aplinkos tyrimų skyriaus ekspertai 2022 birželio 22 d. pavojingų atliekų deginimo jėgainėje vykdė išmetamų teršalų matavimus.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-22 13:30
Uosto direkcijoje kartu su uoste veikiančiomis įmonėmis aptartos diegiamos ir planuojamos aplinkosaugos priemonės, būtinos technologijos, kad uoste vykdoma veikla darytų kuo mažesnę poveikį aplinkai.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...
nuotrauka
2022-07-19 09:47
Paviršinio vandens telkiniai yra vienas svarbiausių Lietuvos gamtos išteklių – mūsų šalis gali džiaugtis gana tankiu upių ir upelių tinklu bei ežerų gausa. Įstojus į Europos sąjungą, Lietuva priėmė svarbiausią paviršinio ir gruntinio vandens kokybės valdymo dokumentą – ES Vandens Direktyvą (2000/60/...
nuotrauka
2022-07-14 15:34
Aplinkos apsaugos agentūroje įsteigtas naujas Aplinkos būklės analitikos centras – nepriklausomas Lietuvos aplinkos analitikos padalinys, kuris vertins šalyje taikomų ir planuojamų politikos priemonių poveikį aplinkai pagal išmetamus šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD), oro ir vandens teršalų k...
nuotrauka
2022-07-13 13:57
Vilniuje darbus vykdančios statybos įmonės nuo šiol turės skirti gerokai didesnį dėmesį brandiems medžiams – sostinės savivaldybė patvirtino brandžių ir senų medžių tvarkymo rekomendacijas.
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-06 11:53
Betono gaminių paviršiuje susidarantis kalcio karbonatas retai kurį klientą pradžiugina, nors ir yra visiškai natūralus gaminių procesas. Kaip, kodėl susidaro kalkių dėmės, ar įmanoma to išvengti, kalbamės su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kompozitinių medžiagų laboratorijos vyresniąja mok...
nuotrauka
2022-05-27 10:41
Gegužės 1 d. įsigaliojo Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas, kuris numato 3 metų laikotarpį, per kurį bus galima įteisinti Žemės gelmių registre neregistruotus arba registruotus, tik neturinčius aktualių duomenų apie savininką, gręžinius.
nuotrauka
2022-05-12 13:39
Ketvirtadienį, gegužės 12 d., Seimas priėmė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad atliekų tvarkymo objektai nebebus pripažįstami kaip valstybinės reikšmės. Pakeitimai priimti atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2020 m. vasario 18 d. nutarimą.
nuotrauka
2022-05-12 13:29
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau.
nuotrauka
2022-05-11 14:40
Gyventojai, kurie naudojasi gręžiniais, neįregistruotais Žemės gelmių registre ar šiame registre nėra atnaujinę duomenų apie gręžinio savininką, jau gali pradėti jų įteisinimo procedūras.

Statybunaujienos.lt » Aplinka