2023 birželio 2 d. penktadienis, 3:57
Reklama  |  facebook

Nemenčinę kamuojančioms kvapų problemoms spręsti pasitelkiami ir inovatyvūs sprendimai

2021-08-03 10:28
Nemenčinėje esančio Gaukštonių kaimo gyventojai ir toliau sulaukia dėmesio dėl čia sklindančio nemalonaus kvapo. „Vilniaus vandenims“ sutelkus visas pajėgas ir pasitelkus atitinkamų specialistų rekomendacijas, bendrovė problemai spręsti imasi ir unikalių bei inovatyvių sprendimų.
nuotrauka
„Vilniaus vandenys“ nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus vandenys, UAB
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Dar pavasarį „Vilniaus vandenims“ fiksuojant padidėjusią atitekančią taršą Nemenčinės valykloje, o Gaukštonių kaimo gyventojams pradėjus skųstis pasikartojančiais nemaloniais kvapais, „Vilniaus vandenys“, siekdami išspręsti problemą, patys ėmėsi aktyvių veiksmų, į pagalbą pasitelkė ir aplinkosaugininkus.

Sutelkus bendrovės pajėgas, kaip pranešama, išanalizuotos galimos kvapų atsiradimo priežastys, kurios gali būti susijusios su neleistina biologinės (t. y. gyvulinės kilmės) tarša.

„Vilniaus vandenų“ atstovai tai pat patikrino ir nelegalaus bei neteisėto prisijungimo į bendrovės nuotakynus ir čia išpilamų neleistinų į „Vilniaus vandenys“ eksploatuojamus nuotekų šulinius, versiją.

Nuotekų valykloje įrengta Elektroninė nosisPaprašius pagalbos aplinkosaugininkų, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuodugniai patikrino tiek į „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą atitekančias, tiek ir jau išvalytas, į gamtinę aplinką išleidžiamas nuotekas. Padidinta tarša buvo užfiksuota tik į valyklą atitekančiose klientų nuotekose, bendrovei pateiktas pastebėjimas dėl griežtesnės tiek juridinių, tiek ir fizinių klientų nuotekų kontrolės.

Nuotraukoje –
Nuotekų valykloje įrengta „Elektroninė nosis“

„Aplinkos apsaugos departamento specialistai ištyrė ir ištekančių iš valyklos išvalytų nuotekų mėginius, kad įsitikintų, jog nuotekų valykla pajėgi išvalyti atitekančius teršalus. Nukrypimų nuo leistinų ribų aplinkosaugininkai nenustatė. Nepaisant padidėjančios atitekančios taršos, mūsų valykla nuotekas išvalo ir išleidžia jas į gamtinę aplinką, neviršijant taršos normatyvų“, - cituojamas „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Ieškodama taršos šaltinio ir reaguodama į Aplinkos apsaugos departamento pastebėjimą, „Vilniaus vandenys“ sugriežtino juridinių asmenų kontrolę ir jau atliko daugiau nei 200 patikrų. Keturių juridinių asmenų nuotekose buvo užfiksuota padidinta tarša, įmonės gavo raštiškus įsipareigojimus sumažinti taršą, kartu apie tai pranešta ir Aplinkos apsaugos departamentui.

Siekiant identifikuoti galimą nelegalų prisijungimą prie bendrovės nuotekyno, pradėta vykdyti ir TV diagnostika. Šiuo metu „Vilniaus vandenys“ jau patikrino per 80 proc. linijos, tačiau nelegalių prisijungimų patikrintoje atkarpoje neužfiksavo. Nors dėl pelkėtos vietovės darbai vyksta ne taip sparčiai, kaip planuota, bendrovės atstovai šiuos darbus tikisi pabaigti dar iki rugpjūčio 15 dienos.

Įmonė, siekdama išsiaiškinti Nemenčinėje sklindančią kvapų problemą, nuo gegužės vidurio iki rudens pradžios nuotekų valykloje sustabdė ir atvežamų nuotekų priėmimą (iš vežėjų, vežančių nuotekas asenizacinėmis mašinomis) bei užaklino nenaudojamus nuotakyno vamzdžius.

„Suprantame su kokia nemalonia problema susiduria Nemenčinės gyventojai, dėl to nuoširdžiai apgailestaujame ir dedame visas pastangas, jog šią problemą pavyktų visiškai išspręsti. Ne tik konsultuojamės su įvairias aplinkosaugos specialistais, bet bandome ir papildomas, itin unikalias, modernios kvapų identifikavimo bei užkardymo nuotekų valykloje įdiegimo, priemones“, - sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius.

Nuotekų valykloje vykdomame nuotekų valymo procese „Vilniaus vandenys“ jau pradėjo naudoti austrų įmonės kurtą nanopriedo sistemą, čia taip pat uždaryta ir užsandarinta nuotekų skirstymo kamera, kvapų sklidimo prevencijai pastatyta stoginė, kuri uždengia dalį biologinio valymo, dumblo stabilizavimo, įrenginių. Šiuo metu dar viena stoginė statoma ir ant valyklos pirminio nusėsdintuvo.

Per pirmąją rugpjūčio savaitę kvapų neutralizavimui stoginėse planuojama įrengti ir papildomą įrangą – ozonatorių su sustiprinta oro filtravimo ir ventiliavimo sistema. Kaip teigia „Vilniaus vandenų“ atstovas, šis žingsnis galimybę sklisti kvapams iš nuotekų valyklos pašalins iki nulio procentų.

Taip pat kvapų fiksavimui bendrovė „Vilniaus vandenys“ įsigijo ir įrengė vadinamąją „elektroninę nosį“, kuri valykloje kvapus ne tik fiksuoja, bet renka ir detalią, menkiausių pakitimų informacija. 
Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2023-05-25 05:53
Nuo ko pradėti, norint sutvarkyti ežero pakrantę arba pašalinti švendres, dumblo sankaupas ir įsirengti poilsio vietą prie vandens? Ar galima naudotis technika, kokius prašymus ir kam reikia teikti? Aplinkos apsaugos agentūra primena, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš užsiimant šiais darbais.
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.
nuotrauka
2023-05-24 09:45
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai, gavę sostinės mero Valdo Benkunsko pareiškimą dėl Vilniaus centre nupjauto ąžuolo, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 294 str. 1 d. (Savavaldžiavimas).
nuotrauka
2023-05-23 13:22
Aplinkos ministerija siūlo priemones skatinti smulkųjį verslą, teikiantį pakartotinio daiktų naudojimo, remonto paslaugas, vykdantį tvarią, išteklius tausojančią gamybą. Taip pat edukacinėms programoms, kurios mažintų atliekų susidarymą, skatintų tausų išteklių, maisto vartojimą, kuo ilgesnį ir paka...
nuotrauka
2023-05-23 06:34
Aplinkos ministras patvirtino Viešųjų atskirųjų želdynų plotų normų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašą. Apraše atskirųjų želdynų normos papildytos bendro viešųjų atskirųjų želdynų ploto ir 300 m atstumu nuo gyvenamojo kvartalo ribos esančių atskirųjų želdynų ploto, ten...
nuotrauka
2023-05-18 06:32
Sodininkė Renata Mikailionytė sako, kad nors sodas turi padėti atskleisti žmogaus tapatybę, svarbu nepamiršti ir jame augančių augalų bei visos aplinkos, derinantis prie jos diktuojamų sąlygų. Tad sodininkystės ir apželdinimo tendencijos pamažu kinta tvarumo link, skatindamos kurti aplinkai draugišk...
nuotrauka
2023-05-10 11:07
Netoli Vilniaus esančiuose Nemenčinės miškuose, Taurijos girinkijoje, sužaliuos PAROC miškas.
nuotrauka
2023-05-05 13:35
Atšilęs pavasariškas oras kviečia kuo daugiau laiko praleisti lauke. Gyvenantiems nuosavuose namuose arba turintiems sodybą – tai kiemo, terasos įsirengimo, atnaujinimo, paruošimo vasaros sezonui metas. Tinkamai įrengta, patogi ir funkcionali terasa yra bene svarbiausias kiemo akcentas. „MOKI VEŽI“ ...
nuotrauka
2023-05-05 13:28
Sostinėje aplinką prižiūrinčios įmonės jau pradeda šienauti miesto teritorijas. Vilniaus savivaldybė pranešė, kad „įsiklausius į gyventojų nuomones, šiemet bus šienaujama visame mieste“. Parkuose, skveruose, kur vaikšto daug žmonių, ir daugiabučių kiemuose bus prižiūrima trumpa veja. Natūralios piev...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
2023-04-21 10:18
Kaip susitvarkyti sandėliuką ar garažą, kad jis būtų patogus naudoti ir funkcionalus, dalijasi „Tvarkos psichologija“ ekspertė Sigita Turskienė, o kur mesti susidariusias didelių gabaritų atliekas ir kaip patogiai jas rūšiuoti, pasakoja aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo ...
nuotrauka
2023-04-20 10:03
Vilniečius jau džiugina pirmosios pavasarinės gėlės. Krokų, narcizų, žydrių ir scylių žiedais pasidengė Neries krantinė prie Baltojo tilto, Bernardinų sodas, Trakų Vokės dvaro sodybos aplinka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigos, J. Jablonskio skveras. Įvairūs žiedai miestiečius d...
nuotrauka
2023-04-13 11:09
Mėgstate šviežias daržoves bei svajojate apie ankstyvus ridikėlius ir kvapnius pomidorus? Vis dar svarstote, ar jums tikrai reikia šiltnamio, ar pakaks lysvės? Susipažinkite su patarimais, kodėl šiltnamį verta turėti savo namų kieme.
nuotrauka
2023-04-08 08:10
Lauko sporto erdvės skirtos ne vien patobulinti fizinę būklę ir sveikatą. Čia susitinka sportuojantys, šeimos su vaikais, kaimynai, buriasi jaunimas. Viešos lauko sporto aikštelės sukuria nemokamas visapusiškos mankštos galimybes su treniruokliais gryname ore.
nuotrauka
2023-04-06 06:04
Aplinkos apsaugos agentūra šiuo metu vykdo kasmetinį Baltijos jūros krantų pokyčių monitoringą. Įvertintoje krantų atkarpoje nuo Melnragės iki Palangos pastebėta, kad palyginti su pernai Melnragės ir Girulių paplūdimiai atsistatė nežymiai.
nuotrauka
2023-03-16 09:59
Bendrovė „Ecoservice“ investavo 700 tūkst. eurų į pirmąją tokio tipo ir apimčių statybinių atliekų rūšiavimo liniją Lietuvoje. Pagal specialų užsakymą suprojektuoti ir pagaminti įrenginiai užtikrins, kad didžioji dalis statybinių ir griovimo atliekų bus naudojama pakartotinai – iki šiol antriniam pa...
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-01 10:02
NT plėtros bendrovės „Darnu Group“ įsteigtas „Darnių iniciatyvų paramos fondas“ kartu su Lietuvos hidrobiologų draugija atliks Europoje retai vykdomą kompleksinį tyrimą – įvertins per Vilniaus miestą tekančios Neries upės dalies ekologinę bei užterštumo būklę, bus numatytos upės būklės gerinimo ir n...
nuotrauka
2023-02-27 04:55
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitarė dėl veiklos plano, kaip stiprinti aplinkosauginių nusikaltimų tyrimus ir siekti, kad už tokias veikas atsirastų baudžiamumas. Taip pat artimiausiu metu planuojama surengti bendrų Aplinkos apsaugos departa...
nuotrauka
2023-01-14 07:04
Vilniuje, tarp Giedraičių ir Kintų gatvių esančioje teritorijoje, bus įrengtas skveras su pakelta terasa, kurios apačioje bus galima rengti įvairius renginius, muges, koncertus, o viršuje esančiu taku pasivaikščioti ir pasigrožėti rajonu iš viršaus.

Statybunaujienos.lt » Aplinka