2023 gruodžio 8 d. penktadienis, 23:47
Reklama  |  facebook

Nemenčinę kamuojančioms kvapų problemoms spręsti pasitelkiami ir inovatyvūs sprendimai

2021-08-03 10:28
Nemenčinėje esančio Gaukštonių kaimo gyventojai ir toliau sulaukia dėmesio dėl čia sklindančio nemalonaus kvapo. „Vilniaus vandenims“ sutelkus visas pajėgas ir pasitelkus atitinkamų specialistų rekomendacijas, bendrovė problemai spręsti imasi ir unikalių bei inovatyvių sprendimų.
nuotrauka
„Vilniaus vandenys“ nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus vandenys, UAB
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Dar pavasarį „Vilniaus vandenims“ fiksuojant padidėjusią atitekančią taršą Nemenčinės valykloje, o Gaukštonių kaimo gyventojams pradėjus skųstis pasikartojančiais nemaloniais kvapais, „Vilniaus vandenys“, siekdami išspręsti problemą, patys ėmėsi aktyvių veiksmų, į pagalbą pasitelkė ir aplinkosaugininkus.

Sutelkus bendrovės pajėgas, kaip pranešama, išanalizuotos galimos kvapų atsiradimo priežastys, kurios gali būti susijusios su neleistina biologinės (t. y. gyvulinės kilmės) tarša.

„Vilniaus vandenų“ atstovai tai pat patikrino ir nelegalaus bei neteisėto prisijungimo į bendrovės nuotakynus ir čia išpilamų neleistinų į „Vilniaus vandenys“ eksploatuojamus nuotekų šulinius, versiją.

Nuotekų valykloje įrengta Elektroninė nosisPaprašius pagalbos aplinkosaugininkų, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuodugniai patikrino tiek į „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą atitekančias, tiek ir jau išvalytas, į gamtinę aplinką išleidžiamas nuotekas. Padidinta tarša buvo užfiksuota tik į valyklą atitekančiose klientų nuotekose, bendrovei pateiktas pastebėjimas dėl griežtesnės tiek juridinių, tiek ir fizinių klientų nuotekų kontrolės.

Nuotraukoje –
Nuotekų valykloje įrengta „Elektroninė nosis“

„Aplinkos apsaugos departamento specialistai ištyrė ir ištekančių iš valyklos išvalytų nuotekų mėginius, kad įsitikintų, jog nuotekų valykla pajėgi išvalyti atitekančius teršalus. Nukrypimų nuo leistinų ribų aplinkosaugininkai nenustatė. Nepaisant padidėjančios atitekančios taršos, mūsų valykla nuotekas išvalo ir išleidžia jas į gamtinę aplinką, neviršijant taršos normatyvų“, - cituojamas „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Ieškodama taršos šaltinio ir reaguodama į Aplinkos apsaugos departamento pastebėjimą, „Vilniaus vandenys“ sugriežtino juridinių asmenų kontrolę ir jau atliko daugiau nei 200 patikrų. Keturių juridinių asmenų nuotekose buvo užfiksuota padidinta tarša, įmonės gavo raštiškus įsipareigojimus sumažinti taršą, kartu apie tai pranešta ir Aplinkos apsaugos departamentui.

Siekiant identifikuoti galimą nelegalų prisijungimą prie bendrovės nuotekyno, pradėta vykdyti ir TV diagnostika. Šiuo metu „Vilniaus vandenys“ jau patikrino per 80 proc. linijos, tačiau nelegalių prisijungimų patikrintoje atkarpoje neužfiksavo. Nors dėl pelkėtos vietovės darbai vyksta ne taip sparčiai, kaip planuota, bendrovės atstovai šiuos darbus tikisi pabaigti dar iki rugpjūčio 15 dienos.

Įmonė, siekdama išsiaiškinti Nemenčinėje sklindančią kvapų problemą, nuo gegužės vidurio iki rudens pradžios nuotekų valykloje sustabdė ir atvežamų nuotekų priėmimą (iš vežėjų, vežančių nuotekas asenizacinėmis mašinomis) bei užaklino nenaudojamus nuotakyno vamzdžius.

„Suprantame su kokia nemalonia problema susiduria Nemenčinės gyventojai, dėl to nuoširdžiai apgailestaujame ir dedame visas pastangas, jog šią problemą pavyktų visiškai išspręsti. Ne tik konsultuojamės su įvairias aplinkosaugos specialistais, bet bandome ir papildomas, itin unikalias, modernios kvapų identifikavimo bei užkardymo nuotekų valykloje įdiegimo, priemones“, - sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius.

Nuotekų valykloje vykdomame nuotekų valymo procese „Vilniaus vandenys“ jau pradėjo naudoti austrų įmonės kurtą nanopriedo sistemą, čia taip pat uždaryta ir užsandarinta nuotekų skirstymo kamera, kvapų sklidimo prevencijai pastatyta stoginė, kuri uždengia dalį biologinio valymo, dumblo stabilizavimo, įrenginių. Šiuo metu dar viena stoginė statoma ir ant valyklos pirminio nusėsdintuvo.

Per pirmąją rugpjūčio savaitę kvapų neutralizavimui stoginėse planuojama įrengti ir papildomą įrangą – ozonatorių su sustiprinta oro filtravimo ir ventiliavimo sistema. Kaip teigia „Vilniaus vandenų“ atstovas, šis žingsnis galimybę sklisti kvapams iš nuotekų valyklos pašalins iki nulio procentų.

Taip pat kvapų fiksavimui bendrovė „Vilniaus vandenys“ įsigijo ir įrengė vadinamąją „elektroninę nosį“, kuri valykloje kvapus ne tik fiksuoja, bet renka ir detalią, menkiausių pakitimų informacija. 
Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2023-12-05 13:11
Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika" šių metų lapkričio 3-23 d. atliko planinius deginimo jėgainės remonto darbus. Po paskutiniojo jėgainės planinio stabdymo profilaktiniams remonto darbams 2022 metais, jėgainė be sustojimo sklandžiai veikė rekordiškai ilgiausią laikotarpį – net 392 dienas.
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-12-04 10:08
Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, kad savivaldybės ir gyventojai nepakankamai pasirengę dėl klimato kaitos v...
nuotrauka
2023-12-01 14:19
Aplinkos ministerija primena, kad asmenys savo namuose įsirengę biologinio valymo ir septiko tipų individualius nuotekų tvarkymo įrenginius ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus turės atlikti į aplinką išleidžiamų nuotekų tyrimą laboratorijose. Toks reikalavimas įsigalioja nuo Naujųjų m...
nuotrauka
2023-12-01 09:32
Būsto pirkėjai Lietuvoje vis didesnį dėmesį skiria tvarumo aspektams. Beveik dviem trečdaliams (63 proc.) šalies didmiesčių gyventojų yra svarbu, kad namai būtų statomi kuo mažiau kenkiant aplinkai. Tą atskleidė tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva" iniciatyva KOG rinkoda...
nuotrauka
2023-11-28 12:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos ir finansinių nusikalstamų schemų Vilniaus regiono atliekų tvarkymo srityje, susijusių su stambaus masto kyšininkavimu, papirkimu, prekyba poveikiu, piktnaudžia...
nuotrauka
2023-11-24 12:16
Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva, gavus Aplinkos ministerijos paramą, griaunama nuo 1975 m. nebeeksploatuojama Kruosto hidroelektrinės (HE) užtvanka. Tai pirmas užtvankos šalinimo projektas Nevėžyje, 209 km ilgio upėje, kurioje oficialiai iš viso yra 5 užtvankos.
nuotrauka
2023-11-24 10:18
Ką svarbu žinoti dėl sodo namo statybos mėgėjų sodo žemės sklype, jei yra nustatyta paviršinių vandens telkinių apsaugos zona? Kaip vyksta pagalbinių pastatų statyba sodų bendrijose? Atsako Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija).
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-20 10:23
Šią savaitę pradedami prevenciniai Gedimino kalno pietinio šlaito stabilizavimo darbai. Juos UAB „Rekreacinė statyba“ vykdys už Gedimino kalno priežiūrą atsakingo Lietuvos nacionalinio muziejaus užsakymu. Darbai organizuojami nuolatinės šlaitų stebėsenos metu užfiksavus nedidelį grunto įtrūkimą, kur...
nuotrauka
2023-11-17 09:51
Vyriausybė patvirtino 2022-2025 m. Klimato kaitos programos investicijų plano pakeitimus, kuriais naujoms finansavimo kryptims paskirstoma 111,7 mln. eurų. Šios lėšos bus naudojamos Nacionaliniame energetikos ir klimato srities veiksmų plane 2021-2030 m. (NEKSVP) numatytoms šiltnamio efektą sukelian...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-13 12:32
Turto bankas pradeda iniciatyvą, kuria siekiama išsaugoti kuo daugiau „ne vietoje“ išaugusių medžių. Šie medžiai, augantys prie valstybės viešųjų pastatų bei parduodamų objektų bus užfiksuoti, o atėjus laikui – persodinti į naujas tinkamesnes vietas.
nuotrauka
2023-11-13 12:25
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), patikrinusi vienbučio gyvenamojo namo statybos darbų teisėtumą, konstatavo, kad rekonstrukcijos darbai buvo vykdomi savavališkai. Namo žemės sklypas Zakeliškių kaime, Kelmės rajone, patenka į kom...
nuotrauka
2023-11-09 13:03
Aplinkiniuose rajonuose problemų pridaręs potvynis atsirito ir į Klaipėdą. Danės upėje ties Klaipėda taip pat pasiektas stichinis vandens lygis – šiandienos 11:30 valandos duomenimis, vandens lygis siekė 289 cm (riba – 280 cm).
nuotrauka
2023-11-09 09:53
Įvertinę viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl sostinės Verkių regioniniame parke, Verkių miške, vykdomo medžių kirtimo, Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-11-09 09:49
Dėl potvynio Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija. Buvo priimtas sprendimas iš „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos Kretingoje išleisti dalį su lietaus vandeniu susimaišiusių nevalytų nuotekų į Tenžės upelį.

Statybunaujienos.lt » Aplinka