2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:00
Reklama  |  facebook

Nemokamas laimės hormonas arba lauko sporto aikštelės su treniruokliais Fotogalerija

2023-04-08 08:10
Lauko sporto erdvės skirtos ne vien patobulinti fizinę būklę ir sveikatą. Čia susitinka sportuojantys, šeimos su vaikais, kaimynai, buriasi jaunimas. Viešos lauko sporto aikštelės sukuria nemokamas visapusiškos mankštos galimybes su treniruokliais gryname ore.
nuotrauka
Lauko sporto aikštelė su treniruokliais. Fixman LT nuotr.


Minimos įmonės
Fixman LT, UAB

Kaip sako sveikos gyvensenos praktikas, vienas iš sporto bendruomenės „Už 7 marių“ įkūrėjų Alanas Dzeranovas, lauko sporto aikštelė – tai nuostabus būdas pajudėti, pabūti gamtoje, burtis bendruomenėms.

„Daug laiko praleidžiu vesdamas treniruotes lauke – ateina ir jaunimo, ir vyresnių žmonių, nes tai galimybė pasimėgauti grynu oru, smagiai pajudėti arba rimtai pasitreniruoti“, – sako A.Dzeranovas ir apgailestauja, kad nemokamų lauko sporto aikštelių su treniruokliais Lietuvoje yra per mažai, nors pajudėti tokioje aikštelėje yra naudingiau ir sveikiau, negu sportuoti, dažnai ir netaisyklingai, klube.

Alanas DzeranovasSveikos gyvensenos praktikas
Alanas Dzeranovas.
Pašnekovo nuotr. 

Taisyklingai naudojami, lauko treniruokliai stiprina ir tonizuoja raumenis, padailina kūno formas. Naudojantis jais, galima padidinti širdies ir kraujagyslių sistemų efektyvumą, pagerinti koordinaciją ir pusiausvyrą, pagaliau – mažėja stresas, gerinama bendra savijauta, užtikrinama gera nuotaika. Ir visa tai be jokių mokesčių yra laisvai prieinama kiekvienam. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į saugos taisykles ir naudoti treniruoklius teisingai. Prieš naudojant bet kokį lauko treniruoklį, svarbu suprasti, kaip jį naudoti saugiai ir tinkamai.

„Sporto įrenginiai labiau pažengusiems galėtų būti specialiose aikštelėse, kur sportuojama prižiūrint specialistams. Tačiau absoliuti dauguma lauko sporto aikštelių turėtų būti universalios, tinkančios bet kokio fizinio pasirengimo, amžiaus, gebėjimų žmonėms, kur treniruokliai būtų pritaikyti mankštai: prajudinti raumenis, sąnarius, smagiai pajudėti“, – sako A.Dzeranovas.

Kaip naudotis treniruokliais

Rinkoje yra platus lauko treniruoklių pasirinkimas: nuo sportuojantiems aktyviai, kaip, pvz., svorio kilnojimo treniruokliai, CrossFit (jėgos ir ištvermės treniruočių programa) skirti įrenginiai, iki treniruoklių vyresniems žmonėms arba jaunimo poreikius atitinkantis ekstremalus parkūras.

INFA LIUDVINAVIČIENĖ FIXMAN LT lauko treniruokliaiĮmonės Fixman LT vadovė
Inga Liudvinavičienė.
Fixman LT nuotr. 

Įvairūs „Sisu Fitness“ treniruočių su svarmenimis įrenginiai pritaikomi pagal kiekvieno poreikius ir fizines galimybes: galima nusistatyti kiekvienam patogų svorį gramų tikslumu. Šie įrenginiai ne tik atkreipia dėmesį ir yra pagaminti iš kokybiškų, patvarių medžiagų, kartu yra paprastai prižiūrimi, taip sutaupant savivaldybėms ir bendruomenėms lėšų.

„Kiekviena savivaldybė žino, kur ir kokių vyraujančių amžiaus grupių žmonių gyvena, todėl, pagal jų poreikius įrengus lauko sporto aikšteles su treniruokliais, būtų sukurta paskata judėti lauke, burtis į bendruomenes“, – įsitikinusi Inga Liudvinavičienė, įmonės Fixman LT vadovė.

Pasitaiko, kad įrenginiai nenaudojami, nes neaišku, kaip jais naudotis. Suomijos gamintojai „Lappset“, kuriems Baltijos šalyse atstovauja Fixman įmonių grupė, lauko treniruoklius žymi QR kodais, kuriuos nuskaičius, mobiliajame telefone atsidaro videosiužetai – konkrečiam treniruokliui siūlomi pratimai arba netradiciniai jo panaudojimo būdai, apjungiant kelis treniruoklius viso kūno treniruotei.

FIXMAN lauko treniruokliai

„Lappset“, kurdami treniruoklius, bendradarbiauja su įvairiais universitetais bei kolegijomis Suomijoje (pvz., Lapland University of applied science, Jyväskylä University of Sports), kompanijoje treniruoklius kuria žmonės, turintys specialų išsilavinimą, konsultuojamasi su aktyvaus sporto asociacijomis (pvz., Parkour Academy, The Finnish Street workout association) iki pradedant masinę gamybą visuomet išbandomi ir tobulinami bent keli prototipai. Tad treniruokliai atitinka ne tik privalomus saugumo standartus EN16630, bet ir paties gamintojo keliamus tvarumo, kokybės, patogaus naudojimo reikalavimus, kaip, pvz., prisitraukimams skirto treniruoklio štangos skersmuo pritaikytas patogiai delno apimčiai“, – pasakoja I.Liudvinavičienė.

Ko reikia, kad žmonės norėtų judėti

Norint pradėti sportuoti, reikia motyvacijos ir įpročio. Vaikai judėti turi būti mokomi mokykloje, trenerių įkvepiami būreliuose. Vyresni žmonės, anot A.Dzeranovo, motyvuoti save gali domėdamiesi judėjimo svarba hormoninei sistemai, sąnariams, bendrai savijautai. Jie paprastai yra patys aktyviausi lauko sporto aikštelių lankytojai. Šeimoms su vaikais tai yra galimybė praleisti laiką kartu gryname ore. Geriausias motyvas – žinoti, kodėl to norite, ir mankšta turi būti maloni, atitikti žmogaus galimybes.

fixman lauko treniruokliai

Idealu, kai vienoje, net ir nedidelėje erdvėje yra siūloma kuo įvairesnė veikla, įrengus, pvz., universalų lauko treniruoklį su daug funkcijų ir kelis specializuotus, skirtus aktyviam sportui. O bėgikams tai tampa galimybe stabtelėti pratampyti raumenis, padaryti pratimus nugarai ar kojoms.

Esant didesniam plotui, galima ir didesnė įvairovė: treniruokliai senjorams, šachmatų erdvės, vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai paaugliams – visa vienoje vietoje. Pagaliau, pataria A.Dzeranovas, į lauko aikštelę galima atsinešti savo sporto inventorių – kilimėlius, diržus, gumas ir derinti juos su lauko treniruokliais. Mankšta taps smagiu ir laisvai prieinamu užsiėmimu.

Kai lauko treniruokliai tinka visiems, sporto aikštelė visada bus reikalinga. Joje žmonės renkasi pasportuoti, pajudėti, smagiai praleisti laiką lauke, pabendrauti.

Kur įrengti lauko sporto aikštelę su treniruokliais

Savivaldybės skatina bendruomenių iniciatyvas, įveiklinant viešąsias erdves. Lauko sporto aikštelės su treniruokliais gali tapti tokiu didelės vertės projektu tiek kiekvienam vietos gyventojui, tiek savivaldybei ar seniūnijai.

fixman lauko treniruokliai parkūras„Renkant vietą sporto aikštelei su treniruokliais, pirmiausia reikia įvertinti tos vietos gyventojų poreikius ir orientuotis į juos: gal reikia daugiau treniruoklių senjorams, šeimoms su vaikais, o gal vyrauja jaunimas, – aiškina I.Liudvinavičienė. – Svarbu įtraukti ir papildomų elementų: suoliukų, šiukšliadėžių, geriamo vandens fontanėlių, apšvietimą, augalų, pagalvoti apie pavėsį. Apmaudu, kai į sporto aikštelę nėra jokio takelio, nes ilgainiui aplinka taps nepatraukli nei užeiti, nei sportuoti. Savivaldybių atstovams verta pasikonsultuoti su kraštovaizdžio specialistais. Fixman LT kraštovaizdžio architektės sukūrė per 900 įvairios apimties sporto ir vaikų aikštelių projektų, kurie yra kokybiški, estetiški, mielai lankomi.“

Treniruokliai tampa vis universalesni, tad jais gali naudotis ir negalių turintys žmonės. Ir tai yra savivaldybių atsakomybė sudaryti sąlygas sportuoti visiems gyventojams.

„Judesys gamtoje yra fantastiškas ir anatomiškai būtinas dalykas, stiprinantis kūną ir dvasią, – sako A.Dzeranovas, ištisus metus pats sportuojantis ir besigrūdinantis gamtoje. – Sportuojant lauke, mažiau juntamas nuovargis, didesnė deguonies koncentracija – ir mes tarsi užkuriame hormoninę sistemą, kuri suaktyvėja ir išskiria daug daugiau vadinamųjų laimės hormonų, kurie padeda mums jaustis žvalesniems, budresniems. Atsiranda pojūtis, tarsi energijos ne sumažėjo, o priešingai – padaugėjo. Tad mankšta lauke naudinga visam kūnui, nes suteikia džiaugsmo, pagerina savijautą ir nuotaiką.“ 

Fixman LT nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aplinka

nuotrauka
2023-09-22 12:12
Suomių bendrovė „Kiilto“ Lietuvoje pristatė „SUPER sveikų pastatų ekosistemą“ (angl. SUPER Healthy Buildings Ecosystem), vienijančią architektūrinės aplinkos inovatorius, tyrėjus, pradedančiąsias įmones, sprendimus priimančius asmenis, organizacijas ir įmones. Šis susivienijimas siekia iš pagrindų p...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-11 13:23
Rugsėjo 10 d. prasidėjusią Seimo rudens sesiją Aplinkos ministerija teiks svarstyti 7 teisės aktų ir juos lydinčiųjų įstatymų projektus. tikslas – skaidrinti ir spartinti statybos procesus mažinant administracinę naštą, stiprinti ir plėsti gamintojų ir importuotojų atsakomybę tvarkant atliekas, tobu...
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-06 12:16
Įsibėgėja Tauro kalno aplinkos tvarkymo darbai: tvarkomi želdynai, ruošiamasi medžių genėjimui. Vilniečių mėgstamas kalnas išliks žalias – bus pasodinta daugiau nei šimtas naujų medelių.
nuotrauka
2023-08-29 15:50
Besikeičiantis klimatas Lietuvoje įmones verčia ieškoti nestandartinių sprendimų, leidžiančių skaitmeniniu būdu stebėti temperatūros ar drėgmės pokyčius bei skubiai reaguoti į galimą stichijų poveikį. „Telia“ daiktų interneto sprendimai per tropinio karščio bangas šią vasarą saugojo „DPD Lietuva“ ma...
nuotrauka
2023-08-29 10:26
Tikriausiai kiekvienas esame matę produktų pakuočių, ant kurių puikuojasi specialūs ekologiškumą ir tvarumą patvirtinantys ženklai. Visgi, Europos komisija skelbia, kad net 53 proc. ant Europos sąjungos šalyse parduodamų produktų pakuočių ir jų reklamose skelbiamų ekologiškumo teiginių yra susiję su...
nuotrauka
2023-08-25 08:02
Turto banko užsakymu A. Goštauto kvartale, kuriame po konversijos įsikurs 9 ministerijos, inventorizuoti ir įvertinti medžiai bei kiti želdiniai. Iš viso teritorijoje apžiūrėti ir pažymėti 175 medžiai, beveik visi jie geros būklės ir bus išsaugoti.
nuotrauka
2023-08-17 16:52
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras nutraukė dėl savavaldžiavimo pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl š. m. gegužės 20 d. Vilniuje nukirsto Ceikinių ąžuolo. Tokį sprendimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
nuotrauka
2023-08-14 06:55
Žemės įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose žemės naudojimo santykius ir sąlygas, nustatyta žemės sklypų, besiribojančių su vandens telkiniais, savininkų (naudotojų) pareiga leisti kitiems asmenims prieiti prie vandens telkinių nustatytomis ir Nekilnojamojo turto registre įregistr...
nuotrauka
2023-08-14 06:14
Liepos mėnesį pasirašytos naujos pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutartys suteikia savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę bei infrastruktūros administravimą Vilniaus mieste. Individualių namų gyventojai, jau tu...
nuotrauka
2023-08-11 06:54
Rugpjūčio 6-7 d. audra vertė medžius beveik visoje šalyje, o ypatingai Šiaurės Lietuvoje. Skaičiuojama, jog vėjavartų ir vėjalaužų tvarkymo apimtys siekia apie 30 000 m³. Miškininkai operatyviai likviduoja didelio masto audros padarinius ir įspėja, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, kr...
nuotrauka
2023-08-07 14:49
„Ekrano“ marių užtvankos šliuzai pakeisti naujais, tad Panevėžio Ekstremalių situacijų operacijų centrui rekomendavus, ekstremali situacija mieste atšaukta. Ji buvo paskelbta dėl įvykusios konstrukcijos gedimo.
nuotrauka
2023-08-07 06:41
Turto bankas, siekdamas padidinti valstybės parduodamų objektų vertę, nuo šiol atliks medžių sklypuose vertinimus ir inventorizaciją. Taip siekiama potencialiems investuotojams atskleisti daugiau informacijos apie galimybes vystyti objektus, taip pat užtikrinti ir visuomenės interesą.
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.

Statybunaujienos.lt » Aplinka