2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 8:43
Reklama  |  facebook

Nemokamas laimės hormonas arba lauko sporto aikštelės su treniruokliais Fotogalerija

2023-04-08 08:10
Lauko sporto erdvės skirtos ne vien patobulinti fizinę būklę ir sveikatą. Čia susitinka sportuojantys, šeimos su vaikais, kaimynai, buriasi jaunimas. Viešos lauko sporto aikštelės sukuria nemokamas visapusiškos mankštos galimybes su treniruokliais gryname ore.
nuotrauka
Lauko sporto aikštelė su treniruokliais. Fixman LT nuotr.


Minimos įmonės
Fixman LT, UAB

Kaip sako sveikos gyvensenos praktikas, vienas iš sporto bendruomenės „Už 7 marių“ įkūrėjų Alanas Dzeranovas, lauko sporto aikštelė – tai nuostabus būdas pajudėti, pabūti gamtoje, burtis bendruomenėms.

„Daug laiko praleidžiu vesdamas treniruotes lauke – ateina ir jaunimo, ir vyresnių žmonių, nes tai galimybė pasimėgauti grynu oru, smagiai pajudėti arba rimtai pasitreniruoti“, – sako A.Dzeranovas ir apgailestauja, kad nemokamų lauko sporto aikštelių su treniruokliais Lietuvoje yra per mažai, nors pajudėti tokioje aikštelėje yra naudingiau ir sveikiau, negu sportuoti, dažnai ir netaisyklingai, klube.

Alanas DzeranovasSveikos gyvensenos praktikas
Alanas Dzeranovas.
Pašnekovo nuotr. 

Taisyklingai naudojami, lauko treniruokliai stiprina ir tonizuoja raumenis, padailina kūno formas. Naudojantis jais, galima padidinti širdies ir kraujagyslių sistemų efektyvumą, pagerinti koordinaciją ir pusiausvyrą, pagaliau – mažėja stresas, gerinama bendra savijauta, užtikrinama gera nuotaika. Ir visa tai be jokių mokesčių yra laisvai prieinama kiekvienam. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į saugos taisykles ir naudoti treniruoklius teisingai. Prieš naudojant bet kokį lauko treniruoklį, svarbu suprasti, kaip jį naudoti saugiai ir tinkamai.

„Sporto įrenginiai labiau pažengusiems galėtų būti specialiose aikštelėse, kur sportuojama prižiūrint specialistams. Tačiau absoliuti dauguma lauko sporto aikštelių turėtų būti universalios, tinkančios bet kokio fizinio pasirengimo, amžiaus, gebėjimų žmonėms, kur treniruokliai būtų pritaikyti mankštai: prajudinti raumenis, sąnarius, smagiai pajudėti“, – sako A.Dzeranovas.

Kaip naudotis treniruokliais

Rinkoje yra platus lauko treniruoklių pasirinkimas: nuo sportuojantiems aktyviai, kaip, pvz., svorio kilnojimo treniruokliai, CrossFit (jėgos ir ištvermės treniruočių programa) skirti įrenginiai, iki treniruoklių vyresniems žmonėms arba jaunimo poreikius atitinkantis ekstremalus parkūras.

INFA LIUDVINAVIČIENĖ FIXMAN LT lauko treniruokliaiĮmonės Fixman LT vadovė
Inga Liudvinavičienė.
Fixman LT nuotr. 

Įvairūs „Sisu Fitness“ treniruočių su svarmenimis įrenginiai pritaikomi pagal kiekvieno poreikius ir fizines galimybes: galima nusistatyti kiekvienam patogų svorį gramų tikslumu. Šie įrenginiai ne tik atkreipia dėmesį ir yra pagaminti iš kokybiškų, patvarių medžiagų, kartu yra paprastai prižiūrimi, taip sutaupant savivaldybėms ir bendruomenėms lėšų.

„Kiekviena savivaldybė žino, kur ir kokių vyraujančių amžiaus grupių žmonių gyvena, todėl, pagal jų poreikius įrengus lauko sporto aikšteles su treniruokliais, būtų sukurta paskata judėti lauke, burtis į bendruomenes“, – įsitikinusi Inga Liudvinavičienė, įmonės Fixman LT vadovė.

Pasitaiko, kad įrenginiai nenaudojami, nes neaišku, kaip jais naudotis. Suomijos gamintojai „Lappset“, kuriems Baltijos šalyse atstovauja Fixman įmonių grupė, lauko treniruoklius žymi QR kodais, kuriuos nuskaičius, mobiliajame telefone atsidaro videosiužetai – konkrečiam treniruokliui siūlomi pratimai arba netradiciniai jo panaudojimo būdai, apjungiant kelis treniruoklius viso kūno treniruotei.

FIXMAN lauko treniruokliai

„Lappset“, kurdami treniruoklius, bendradarbiauja su įvairiais universitetais bei kolegijomis Suomijoje (pvz., Lapland University of applied science, Jyväskylä University of Sports), kompanijoje treniruoklius kuria žmonės, turintys specialų išsilavinimą, konsultuojamasi su aktyvaus sporto asociacijomis (pvz., Parkour Academy, The Finnish Street workout association) iki pradedant masinę gamybą visuomet išbandomi ir tobulinami bent keli prototipai. Tad treniruokliai atitinka ne tik privalomus saugumo standartus EN16630, bet ir paties gamintojo keliamus tvarumo, kokybės, patogaus naudojimo reikalavimus, kaip, pvz., prisitraukimams skirto treniruoklio štangos skersmuo pritaikytas patogiai delno apimčiai“, – pasakoja I.Liudvinavičienė.

Ko reikia, kad žmonės norėtų judėti

Norint pradėti sportuoti, reikia motyvacijos ir įpročio. Vaikai judėti turi būti mokomi mokykloje, trenerių įkvepiami būreliuose. Vyresni žmonės, anot A.Dzeranovo, motyvuoti save gali domėdamiesi judėjimo svarba hormoninei sistemai, sąnariams, bendrai savijautai. Jie paprastai yra patys aktyviausi lauko sporto aikštelių lankytojai. Šeimoms su vaikais tai yra galimybė praleisti laiką kartu gryname ore. Geriausias motyvas – žinoti, kodėl to norite, ir mankšta turi būti maloni, atitikti žmogaus galimybes.

fixman lauko treniruokliai

Idealu, kai vienoje, net ir nedidelėje erdvėje yra siūloma kuo įvairesnė veikla, įrengus, pvz., universalų lauko treniruoklį su daug funkcijų ir kelis specializuotus, skirtus aktyviam sportui. O bėgikams tai tampa galimybe stabtelėti pratampyti raumenis, padaryti pratimus nugarai ar kojoms.

Esant didesniam plotui, galima ir didesnė įvairovė: treniruokliai senjorams, šachmatų erdvės, vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai paaugliams – visa vienoje vietoje. Pagaliau, pataria A.Dzeranovas, į lauko aikštelę galima atsinešti savo sporto inventorių – kilimėlius, diržus, gumas ir derinti juos su lauko treniruokliais. Mankšta taps smagiu ir laisvai prieinamu užsiėmimu.

Kai lauko treniruokliai tinka visiems, sporto aikštelė visada bus reikalinga. Joje žmonės renkasi pasportuoti, pajudėti, smagiai praleisti laiką lauke, pabendrauti.

Kur įrengti lauko sporto aikštelę su treniruokliais

Savivaldybės skatina bendruomenių iniciatyvas, įveiklinant viešąsias erdves. Lauko sporto aikštelės su treniruokliais gali tapti tokiu didelės vertės projektu tiek kiekvienam vietos gyventojui, tiek savivaldybei ar seniūnijai.

fixman lauko treniruokliai parkūras„Renkant vietą sporto aikštelei su treniruokliais, pirmiausia reikia įvertinti tos vietos gyventojų poreikius ir orientuotis į juos: gal reikia daugiau treniruoklių senjorams, šeimoms su vaikais, o gal vyrauja jaunimas, – aiškina I.Liudvinavičienė. – Svarbu įtraukti ir papildomų elementų: suoliukų, šiukšliadėžių, geriamo vandens fontanėlių, apšvietimą, augalų, pagalvoti apie pavėsį. Apmaudu, kai į sporto aikštelę nėra jokio takelio, nes ilgainiui aplinka taps nepatraukli nei užeiti, nei sportuoti. Savivaldybių atstovams verta pasikonsultuoti su kraštovaizdžio specialistais. Fixman LT kraštovaizdžio architektės sukūrė per 900 įvairios apimties sporto ir vaikų aikštelių projektų, kurie yra kokybiški, estetiški, mielai lankomi.“

Treniruokliai tampa vis universalesni, tad jais gali naudotis ir negalių turintys žmonės. Ir tai yra savivaldybių atsakomybė sudaryti sąlygas sportuoti visiems gyventojams.

„Judesys gamtoje yra fantastiškas ir anatomiškai būtinas dalykas, stiprinantis kūną ir dvasią, – sako A.Dzeranovas, ištisus metus pats sportuojantis ir besigrūdinantis gamtoje. – Sportuojant lauke, mažiau juntamas nuovargis, didesnė deguonies koncentracija – ir mes tarsi užkuriame hormoninę sistemą, kuri suaktyvėja ir išskiria daug daugiau vadinamųjų laimės hormonų, kurie padeda mums jaustis žvalesniems, budresniems. Atsiranda pojūtis, tarsi energijos ne sumažėjo, o priešingai – padaugėjo. Tad mankšta lauke naudinga visam kūnui, nes suteikia džiaugsmo, pagerina savijautą ir nuotaiką.“ 

Fixman LT nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aplinka

nuotrauka
2024-04-23 08:21
Vilniuje prie pat Vakarinio aplinkkelio, Girulių g. 23 sutvarkyta nauja viešoji erdvė. Joje įrengtas apšviestas pasivaikščiojimo takas su galimybe prisėsti ir pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais, obelų sodas, sporto aikštelė.
nuotrauka
2024-04-23 08:03
Minint tarptautinę Motinos Žemės dieną, Turto bankas pristatė kasmetinę tvarumo ataskaitą. Kompleksiškai taikytos priemonės 2023 metais Turto bankui leido sumažinti suvartojamos energijos kiekį net 13 proc., o valdomo nekilnojamojo turto portfeliui CO2 emisiją – 12 proc. (t. y. 7,5 kg CO2 / m2), ly...
nuotrauka
2024-04-22 08:04
INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsakovo GRINDOS duomenimis, viršnorminę lietaus nuotekų taršą, lyginant su 2021-aisiais, sumažino net 60 proc. ir ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-15 15:30
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.
nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 13:21
Sakoma, kad svarbiausias kriterijus renkantis būstą yra vieta. Tačiau šiemet Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kone pusė (48 proc.) šalies gyventojų kaip prioritetą nurodo būsto energinį efektyvumą. Tiesa, trečdalis apklaustųjų pripažino, kad nėra svarstę apie investicijas, kurios padėtų pag...
nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...
nuotrauka
2024-04-10 14:51
Augant statybų apimtims, auga ir atliekų kalnai – statybų aikštelėse, kaip pastebi atliekų tvarkytojai, ypač daugėja plastiko pakuočių. Nors daliai statytojų atliekų rūšiavimas vis dar – papildomas rūpestis, iš tiesų tai – ne tik tvarus, bet ir ekonomiškai naudingas sprendimas. Tiesa, planuojantys s...
nuotrauka
2024-04-09 10:43
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Seimo Aplinkos apsaugos komiteto prašymu, atliko Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimo ir Aplinkos oro apsaugos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektų antikorupcinį vertinimą. STT dėl šių projektų Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pateikė 7 antikorupcines ...
nuotrauka
2024-04-08 10:22
Generalinės prokuratūros prokuroras, siekdamas apginti viešąjį interesą, kreipėsi į Regionų administracinį teismą su prašymu septynių asmenų naudai solidariai iš Lietuvos valstybės ir Neringos savivaldybės priteisti beveik 1 mln. Eur (923 030, 43 Eur).
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-04 17:36
Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Suvalkų miesto savivaldybė kartu įgyvendins Žaliosios infrastruktūros gerinimo pasienio regiono miestų teritorijose projektą „The Gardens“, iš dalies finansuojamą Europos Sąjungos.
nuotrauka
2024-04-04 11:09
Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarkos aprašą ir peržiūrėti, kiek tikslingos jame numatytos finansuoti priemonės.
nuotrauka
2024-04-03 15:05
Balandžio 2d. baigėsi kvietimas norintiems atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą ir padidinti energinio naudingumo klasę. Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – gauta arti 2 000 paraiškų už daugiau nei 16 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis do...
nuotrauka
2024-03-29 13:40
Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms, daugelis ieško originalių būdų papuošti namus ir šventinį stalą. Aplinkos ministerija siūlo savo erdvių puošybai pasirinkti natūralias, tvarias dekoracijas. O ypač gerą darbą gamtai galima padaryti tam panaudojant invazinius augalus, pavyzdžiui,...
nuotrauka
2024-03-28 11:33
Po daugiau nei 3 metus trukusios rekonstrukcijos atidaryta Švenčionių nuotekų valykla. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) administravo daugiau nei 3 mln. eurų vertės projektą, modernizuojant Švenčionių miesto nuotekų valymo įrenginius ir užtikrinant nepertraukiamas, patikimas ir kokybiškas pa...

Statybunaujienos.lt » Aplinka

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...