2024 gegužės 31 d. penktadienis, 1:02
Reklama  |  facebook

Norite išsiskirti? Susikurkite asmeninį jungiklio dekorą Fotogalerija

2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip šiais mažais akcentais pagyvinti arba sušvelninti namų ar kitos erdvės interjerą, papasakoti istorijas.
nuotrauka
Išskirtinis vaikų kambario jungiklis. JUNG archyvo nuotr


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB

JUNG Kovo pradžioje Frankfurte vykusioje „Light + Building 2024“ parodoje, kuri bene didžiausia iš pasaulyje rengiamų elektrotechnikos apšvietimo ir pastatų automatikos parodų, Vokietijos estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintoja JUNG plačiajai publikai pristatė Berlyno gatvės menu bei grafičiais paremtą jungiklių kolekciją „JUNG UNIQUE by GRAFT“.

Spalvingi miesto gyvenimo ženklai ant jungiklio

„Tai odė miesto gyvenimui, Berlynui ir individualumui. Ji skirta didmiesčio dvasią dievinantiems urbanistams, individualistams bei gatvės meno gerbėjams – tai yra visiems tiems, kuriems „normalumo“ nebeužtenka“, – tokiais žodžiais savo neįprastą jungiklių kolekcijos dizainą parodoje apibūdino pasaulyje dėl savo itin kūrybingų ir eksperimentinių architektūrinių projektų pagarsėjusios bendrovės „GRAFT“ atstovai.

JUNGJų teigimu, pastaraisiais dešimtmečiais vadinamasis miesto menas, iš pradžių suprastas kaip protesto forma, Vakarų Europoje vis labiau tampa socialiai priimtinu. Grafičiai ir kiti gatvės meno pavyzdžiai organiškai įsikomponuoja į miestų erdves, net jas papildo.

„Siūlomoje jungiklių kolekcijoje mes norėjome patyrinėti šį estetinio suvokimo dviprasmiškumą ir tai, kaip apskritai suvokiame grožį. Mus patraukė miesto kasdienybės estetika – dalykai, kuriuos galime patirti didmiestyje, bet kartu ir neįvertinti jų potencialo“, – pasakojo išskirtinį jungiklių dizainą sukūrusi „GRAFT“ komanda. 

Pasak jungiklių bei išmaniųjų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovo Raimundo Skurdenio, ši kolekcija buvo sukurta pasitelkiant prieš kelerius metus Vokietijos elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojos sukurtą „Graphic Tool“ platformą, kuri kūrybiškiems žmonėms suteikia galimybę susikurti individualizuotus elektros instaliacijos prietaisus ir naudoti juos kaip papildomą komunikacijos priemonę.

„Nors jungikliai yra gaminami Vokietijoje, tačiau pasitelkus internetu pasiekiamą dizaino įrankį iš bet kurios pasaulio vietos galima susimodeliuoti ir užsisakyti norimos išvaizdos jungiklį. JUNG leidžia improvizuoti pasirenkant spalvą ar keičiant grafinių elementų padėtį, dydį. Ant jungiklio galima užkelti nuotrauką, užrašą ar patinkantį paveikslėlį. Manau, šio proceso žavesys slypi galimybėje prie gamybos proceso prisiliesti pačiam. Tuomet ir rezultatas bei tokiu jungikliu personifikuota namų ar kokia kita erdvė teikia ypatingą pasitenkinimo jausmą“, – svarsto R.Skurdenis.

Jungikliai, skirti individualizuotai erdvei kurti

R.Skurdenio teigimu, esant klientų pageidavimui, praktiškai bet koks vaizdinys gali būti nuskenuojamas, o vėliau skaitmeniniai atvaizdai, naudojant spalvoto spausdinimo bei graviravimo lazeriu technologijas, perkeliami ant jungiklių. Specialiu grafiniu įrankiu jungiklį galima dekoruoti ir vaikišku piešiniu, ir istorine citata, nuotrauka, paveikslėliu ar kitu grafiniu elementu. 

JUNG

„Kiekvienas gali susikurti vienetinį, autorizuotą, į jokį kitą nepanašų jungiklį, kurio neįmanoma nusipirkti standartinėje parduotuvėje. Dabar žmonės stengiasi, kad namai kuo įtaigiau atspindėtų jų charakterio bei asmenybės išskirtinumą, o toks ypatingas, „nuosavas“ jungiklis – dar vienas būdas individualizuotai erdvei kurti“, – dalijasi mintimis R.Skurdenis.  

Anot elektros instaliacijos eksperto, toks miniatiūrinis meno kūrinys ant jungiklių gali ne tik džiuginti akį, bet ir turėti praktinės naudos. Pavyzdžiui, būti panaudojamas viešuosiuose pastatuose: biuruose, viešbučiuose, kur neretai tenka pamatyti didžiulį jungiklių spiečių ir kone visus juos įjungti, kol atrandamas reikiamas.

„Kad nesusipainiotume, ypač viešosiose erdvėse, kur lankosi vis kiti žmonės, ant jungiklių galima uždėti funkcijas žyminčius simbolius: šviestuvas, žaliuzės, kondicionierius. Kad nenutiktų taip, kad matai ant sienos daug jungiklių, bet neįsivaizduoji, ką jie valdo. Tuo tarpu prabangūs viešbučiai turi progą jungiklį išnaudoti ir savo įvaizdžiui formuoti: kiekvieną jų papuošti savo logotipu. Taigi, galimybių yra įvairiausių – tereikia fantazijos ir drąsos eksperimentuoti“, – tikina R.Skurdenis. 

JUNG

Jo teigimu, tokie išskirtiniai jungikliai užtikrina optimalų prietaisų integravimą į interjero dizainą, išmanesnį požiūrį į vartotojus bei subtilų žvilgsnį į individualumą. 

JUNG VILNIUS nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras