2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 9:06
Reklama  |  facebook

PANORAMOS architektūrinio projekto konkursą laimėjo projektai iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos

2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti du pasiūlyti projektai.
nuotrauka
PANORAMOS vizualizac.


Minimos įmonės
Panorama LT, UAB
StudioN Create (Nottingham) Ltd (D.Britanija),
Fragment architektai, MB
„Panoramos“ vadovė Birutė Kalanovaitė pasakoja, kad už išskirtinę teritorijos priešais prekybos centrą ir dviejų pastatų palei T. Narbuto gatvę pasiūlytą estetiką pasirinktas architektų komandos „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd. (Didžioji Britanija) projektas „N4T8D2WB“, o už novatorišką Stumbrų ir Pieninės gatvių sankirtoje būsiančio pastato sprendimą laimėtoju išrinktas MB „Fragment architektai“ (Lietuva) projektas „ALĖJA“. Tikimasi, kad statybų darbai teritorijoje galės prasidėti maždaug po poros metų.

Paskelbti du konkurso nugalėtojai


Šių metų pradžioje prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ paskelbtam teritorijos plėtros kviestiniam architektūrinio projekto konkursui projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių. Konkurse dalyvavo MB „Fragment architektai“ (Lietuva), UAB „Senojo miesto architektai“ (Lietuva), UAB „Vilniaus architektūros studija“ (Lietuva), „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd. (Didžioji Britanija) ir „Chapman Taylor“ S.R.O. (Čekija).
PANORAMAAtsižvelgdama į projekto sudėtingumą, nes reikėjo suprojektuoti tris pastatus ir atnaujinti teritoriją priešais prekybos ir laisvalaikio centrą, konkurso vertinimo komisija nusprendė paskelbti du laimėtojus – „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd. projektą „N4T8D2WB“ bei MB „Fragment architektai“ projektą „ALĖJA“. Architektų komandai iš Didžiosios Britanijos bus patikėtas teritorijos priešais prekybos centrą ir dviejų pastatų šalia T. Narbuto gatvės projektų įgyvendinimas, o lietuvių biurui – pastato, atsirasiančio Stumbrų ir Pieninės gatvių sankirtoje, projektavimas.

Anot „Panoramos“ vadovės Birutės Kalanovaitės, konkurse dalyvavo patyrusios ir ilgametę patirtį turinčios architektų komandos, tad išrinkti geriausius darbus nebuvo lengva užduotis.

„Turėjome tikslą, kad siūlomi projektai veiksmingai suderintų tiek šiuolaikinio prekybos centro, tiek greta įsikūrusių bendruomenių funkcinius bei estetinius poreikius. Projektai išties įdomūs, unikalūs ir kokybiški – nugalėję darbai labiausiai atitiko prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ integracijos į bendrą kvartalo visumą bei į Vilniaus miesto kokybinę kaitą viziją, kas ateityje funkcionuos kaip papildoma vertė ne tik esamai infrastruktūrai, bet ir šalia gyvenantiems bei visiems atvykstantiems į „Panoramą“ vilniečiams ir miesto svečiams“, – pasakoja B. Kalanovaitė.

Ekspertų ir bendruomenės įsitraukimas

Konkursui pateiktų projektų vertinimo komisiją sudarė architektai, bendruomenės atstovai, atspindintys platų turimų patirčių spektrą. Prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė pirmininkavo tarptautinei vertinimo komisijai, kurios sudėtyje buvo Vilniaus miesto Vyriausioji architektė Laura Kairienė, architektas Lukas Rekevičius (UAB „Aketuri Architektai“ vadovas), architektas John R Johanson (Rstudio for architecture AB), architektas Antanas Dagelis (UAB „Cloud architektai“ vadovas), AS Kapitel Vystymo direktorius Martin Rebane bei UAB „Panorama LT“ valdybos narė Marie Vaino.

PANORAMA

Į konkurso nugalėtojų rinkimus taip pat buvo įtraukti „Panoramos“ lankytojai, aplinkui įsikūrę gyventojai ir jų bendruomenės – už labiausiai patikusius architektūrinius projektus buvo galima balsuoti su jais susipažinus „Panoramos“ interneto svetainės skaitmeninėje galerijoje ir prekybos centre surengtoje fizinėje architektūrinių projektų ekspozicijoje.

„Stengiantis įtraukti visuomenę, projektai buvo pristatyti Žvėryno bendruomenės „Facebook“ grupės paskyroje, kurioje gyventojai galėjo balsuoti už savo favoritus. Taip pat projektai savaitę buvo eksponuojami prekybos centre surengtoje fizinėje architektūrinių projektų ekspozicijoje, kviečiant centro lankytojus balsuoti už labiausiai patikusį projektą. Mums, kaip teritorijos vystytojams, yra svarbu suprasti kuo alsuoja ir gyvena bendruomenės pačiose pradinėse stadijose, ko joms trūksta, kokie jų lūkesčiai ir tai darome kuo anksčiau – todėl asmeniškai pristačiau „Panoramos“ vystymo viziją Šiaurinio Žvėryno bendruomenės pirmininkei, kalbėjausi su gyventojais. Nors diskusijų buvo, smagu, kad mūsų nuomonės bei požiūriai iš esmės sutapo“, – pažymi „Panoramos“ vadovė.

Vizija ir būsimi žingsniai

Birutė Kalanovaitė teigia, jog vystant projektus vadovaujamasi pagrindine vizija – paversti prekybos ir laisvalaikio centrą „Panorama“ ir naujai kuriamą teritoriją gyvybinga, įtraukiančia vieta, kuri tarnautų ne tik vietos bendruomenėms, bet ir trauktų lankytojus iš viso Vilniaus ir kitų miestų.

„Žvelgiant į ateitį, derybos su konkursą laimėjusiomis įmonėmis bus pradėtos liepos mėnesį, o projektavimo ir būsimų investicijų apskaičiavimo etapai turėtų užtrukti mažiausiai metus. Pagrindinė atsinaujinimo vizija matyti išrinktuose laimėtojų darbuose. Vis dėlto, dar laukia daug analizavimo, skaičiavimų, tyrimų ir sprendimų procesų, kol pamatysime galutinį rezultatą, kuris neabejotinai keisis nuo dabartinių projektų vizualizacijų, tačiau įsipareigojimas sukurti įtraukią lankytiną vietą išlieka tvirtas. Naujais projektais siekiame kokybiškai pakeisti Vilnių, gerinti miesto infrastruktūrą ir sukurti atnaujintą, dinamišką aplinką gyventojams ir miesto svečiams. Tikimės, kad ilgainiui pavyks įgyvendinti šiuos tikslus ir tapti nauju traukos objektu, kur įsikurs modernūs biurai, mažmeninė prekyba, paslaugos, smulkusis verslas“, – projekto planais dalinasi „Panoramos“ vadovė.

Tikimasi, kad statybų darbai teritorijoje galės prasidėti maždaug po poros metų. 

PANORAMOS vizualizac,

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-07-24 09:47
Daiktų perteklius namuose neišvengiamai kuria netvarką, kuri blaško tiek vaikų, tiek tėvų dėmesį. Todėl psichologai su interjero dizaineriais siūlo skirtingų, tačiau to paties tikslo siekiančių būdų tvarkai ir gerai nuotaikai palaikyti.
nuotrauka
2024-07-23 15:54
LR Vyriausybės kanceliarija ir Latvijos investicijų ir plėtros agentūra paskelbė 3 geriausius Baltijos paviljono tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“ dizaino idėjos projektus. Pirmoji vieta skirta interaktyviai instaliacijai „Mes esame viena“ (We are One), akcentuojančiai gamtos, žmonių ir tech...
nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 07:23
Tvarumo tema šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnę reikšmę. Pastebima, kad dėmesys aplinkosaugai vis dažniau skiriamas įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško interjero sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų ir pe...
nuotrauka
2024-07-15 09:41
Pastatai bei juos supanti aplinka turi didelę įtaką žmogaus veiksmams. Tyrimai rodo, kad prie estetiškai patrauklių pastatų esame labiau linkę padėti vieni kitiems, o pro nuobodžius pastatus net nenorime eiti – trečdalis „Darnu Group“ inicijuotame tyrime apklaustų Lietuvos didmiesčių gyventojų teigi...
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-03 13:29
Lietuvoje vystomi verslo centrų projektai vis dažniau pritraukia ne tik vietinius, bet ir žymius užsienio architektus. Vieni naujausių pavyzdžių – Vilniaus veidą gerokai pakeitęs Danielio Libeskindo suprojektuotas verslo centras „Artery“ ir šalia jo Konstitucijos pr. 14A kylantis investicijų valdymo...
nuotrauka
2024-07-02 07:56
Terminas „tvarumas“, ekologų imtas naudoti praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje, anglų kalboje reiškia maždaug „gebėjimą palaikyti, paremti, patvirtinti“ arba „pastatyta, kad išliktų“. Terminas išpopuliarėjo, imtas plačiai naudotis įvairiausiose gyvenimo srityse – nuo gyvenimo būdo, politik...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-27 10:18
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-25 12:02
Niujorke atidengtas 10 Europos šalių ir JAV menininkų viešojo meno kūrinys – freska „Kolektyvinės ateities sodas“. Tarp freską kūrusių menininkų – ir Niujorke gyvenantis lietuvių tapytojas Julius Ludavičius. Ši 25 metrų ilgio freska nutapyta ant viešbučio „The Standard“ sodo išorinės sienos Manhatan...
nuotrauka
2024-06-24 08:44
Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei fu...
nuotrauka
2024-06-20 15:17
Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriaus...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras