2022 spalio 6 d. ketvirtadienis, 23:04
Reklama  |  facebook

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje Fotogalerija

2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie aplinkos.
nuotrauka
„Brikers LT“ nuotr.


Minimos įmonės
Brikers LT, UAB
Archispektras, UAB
Kauno r. savivaldybė,
Kauno keliai, AB
Rekonstruojant Kulautuvos miestelio viešąsias erdves, Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pėstiesiems skirtos zonos buvo išklotos nestandartinės formos trinkelėmis. Specialiai šiam projektui įmonė „Brikers LT“ pagamino L ir T formos trinkeles. Kaip pastebi projekto autorius įmonės ARCHISPEKTRAS įkūrėjas architektas Aidas Kalinauskas, šios raidės yra susijusios su Lietuvos ir pačios Kulautuvos vardais.

Žalumoje skendinčiai Kulautuvai buvo parinktos tamsiai pilkos spalvos trinkelės, derinant jas prie gatvės asfalto dangos, siekiant gamtai artimos spalvinės dermės. Išskirtiniais Akacijų alėjos akcentais ateityje gali tapti skulptūros, kurias užsakovui, Kauno rajono savivaldybei, siūlo architektas, akcentuodamas savivaldybės dėmesį viešųjų erdvių estetikai.

Specialiai Kulautuvos projektui „Brikers LT“ pagamino L ir T formų trinkeles su mikronuožula – „TETRIS T“ 400 x 300 x 80 mm ir „TETRIS L“ 300 x 200 x 80 mm. „Mūsų pagamintos trinkelės turi minimalią 2 mm nuožulą, kuri leidžia pakloti grindinį, atitinkantį universalaus dizaino principus. Tokia danga judėti vienodai patogu visiems – pėstiems, važiuotiems, besiramstantiems lazda, stumiantiems vaikišką vežimėlį, važiuojantiems riedlente ar riedučiais. Tokios trinkelės sumažina ir garsą“, – pasakoja „Brikers LT“ pardavimų vadovas Audrius Brazdeikis. Įmonė taip pat gamina ir standartines trinkeles, kurios turi didesnę nei naujosios nuožulą, arba visai jos neturi – yra stačiais kampais.

„Brikers LT“ Kaip pastebi gamintojų atstovas, pastaruoju metu populiarėja didesnių išmatavimų trinkelės, kurios keičia tradicinių (100 x 200 mm) matmenų pilkąsias. Stambesnės trinkelės kuria erdvės pojūtį.

Standartinis naujos formos trinkelių storis (80 mm) yra pritaikytas komunalinės technikos apkrovoms atlaikyti. Papildomo stiprumo dangai suteikia pati daugiabriaunė trinkelių forma: kuo daugiau briaunų, tuo trinkelės stipriau tarpusavyje susikabina ir stiprina pačią dangą. Šios trinkelės tinka ne tik viešosioms erdvėms – jos gali būti plačiai naudojamos pramoniniuose projektuose, kur reikia atlaikyti dideles apkrovas, be to, jos tinka takams, daugiabučių aplinkai, privatiems kiemams, įvažiavimams, gatvėms ir pan.

Naujosios formos trinkelės klojamos įprastai, nereikalauja specialių žinių ar įrankių. Apie tai buvo galvojama ir kuriant trinkelių formas – įmonei buvo svarbu ne tik sukurti naujos formos gaminį, bet ir pagaminti tokį, kad meistrams būtų paprasta jas kloti, o darbas būtų spartus.

Kalbėdamas apie naujojo gaminio kainą, gamintojų atstovas sako, kad pavyko suderinti išskirtinį gaminio dizainą ir kainą. Klientai tikrai nepermokės.

„Mūsų gaminiai, kaip matome iš įgyvendintų projektų, neprarasdami savybių ir išvaizdos tarnauja jau 10–12 metų. Matome, kad jie gali tarnauti dar antra tiek“, – dalijasi mintimis A.Brazdeikis.

„Brikers LT“

Kaip pastebi projekto autorius architektas A.Kalinauskas, L ir T formų trinkeles Kulautuvos projekte yra kur kas geresnis sprendimas už „pilkas peles“, kaip jis vadina tradicines trinkeles. Architektas apgailestauja, kad projektuose, kur nauja reikia sujungti su senais, paprastai privačios nuosavybės objektais, kyla objektyvių priežasčių, kurios trukdo sukurti vientisą vaizdą.

„Kulautuvoje sukurtas labai neblogas bendras vaizdas“, – reziumuoja architektas, jau planuojantis naujus Akacijų alėjos akcentus. Generalinis projekto rangovas – „Kauno kelių“ įmonė. 

„Brikers LT“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Universalus dizainas

nuotrauka
2022-09-05 15:43
Vilnius ieško sprendimų, kaip į urbanizuotas teritorijas įlieti gamtos – liepą startavo bandomasis 11 viešojo transporto stotelių apželdinimo projektas.
nuotrauka
2022-05-06 10:06
Druskininkuose startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek Druskininkai yra draugiški neįgaliesiems, bei nustatyti tobulintinus kurorto aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu.
nuotrauka
2022-04-06 16:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. visos naujos įsigyjamos viešojo transporto priemonės turėtų būti pritaikytos regos, klausos, fizinę ar intelekto negalią turintiems ir kitiems žmonėms, turintiems individualių poreikių – vaikams vežimėliuose, senyvo amžiaus žmonėms, nėščiosioms ir pan. Susisiekimo minister...
nuotrauka
2022-01-27 06:40
Jau nuo vasario 1 dienos daugiau žmonių, turinčių negalią, galės būti pritaikomas būstas pagal jų individualius poreikius. Būsto pritaikymą galės organizuoti savivaldybė, pats žmogus savarankiškai arba bus skiriama būsto pritaikymo išlaidų kompensacija, jei žmogus nusipirks jo poreikius atitinkantį ...
nuotrauka
2022-01-21 07:07
Statybos pramonės grupėje UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys – plokštė autobusų stotelėms – pelnė „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį. Plokštė sudaro galimybę judėti saugiau, jaustis patogiau ne tik riboto judumo, bet ir kiekvienam žmogui.
nuotrauka
2021-11-11 11:06
Pasirūpinti, kad žmonėms su negalia būtų prieinamos reikalingos įstaigos, objektai, informacija būtų pateikta patogiai ir suprantamai, o paslaugos ir prekės pritaikytos neįgaliųjų poreikiams – tai pasiekti iki 2030 m. numatyta įgyvendinant Neįgaliesiems tinkamos aplinkos visose gyvenimo srityse plėt...
nuotrauka
2021-10-15 21:24
Universalus dizainas – tai aplinkos ir gaminių kūrimas, kuomet sudaromos vienodos galimybės tuo pačiu daiktu ar erdve naudotis kiekvienam, neišskiriant žmonių pagal jų gebėjimus ar poreikius.
nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-05-17 13:44
Vasaros pradžioje vilniečių lauks dar daugiau žaliųjų erdvių – baigiami atnaujinti parkai ir skverai taps atviri visuomenei. Birželį jau bus galima grožėtis Reformatų skvero želdynais, pasivaikščioti naujuoju Paplaujos bulvaru, laiką leisti sutvarkytoje dešinėje Neries krantinėje.
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-05-11 15:37
Žmonėms su negalia būstas galės būti pritaikytas greičiau ir kokybiškiau – tokią galimybę atvers viešųjų pirkimų pakeitimai. Neįgalieji taip pat turės galimybę pasirinkti sau tinkamiausią perkėlimo įrangą būste.
nuotrauka
2021-03-08 10:10
Lentvaryje dar šiais metais turėtų išdygti išskirtinis pastatas – Lentvario pradinės mokyklos sporto salė. Ji turės tokiems pastatams įprastai nebūdingus apvalios formos langus. Anot projekto autoriaus, sporto salėms įspūdingų architektūrinių sprendimų nepritaikysi, tačiau norėjosi, jog ji neprimint...
nuotrauka
2021-02-18 07:20
Žmogus yra vertės matas, todėl langai, durys ar slankiosios sistemos turi būti gaminami, kuriami ir išmaniai įrengiami ne pastatui, o žmogui. Kai gamintojas mąsto apie žmogų, jo gaminiai negali būti blogi. Todėl GEALAN bendrovės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, atramos taškas – gaminius...
nuotrauka
2020-11-06 11:28
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose įrengtas keltuvas neįgaliesiems. Iki šiol buvusi viena iš teisme besilankančiųjų problemų išspręsta – į teismą galės patekti visi judėjimo negalią turintys asmenys.
nuotrauka
2020-10-06 08:33
Vienose judriausių Vilniaus gatvių pradėti taikyti nauji eismo valdymo sprendimai, kad pėstieji, dviratininkai, vairuotojai ir kiti eismo dalyviai judėtų saugiau. Ateities – Visorių g. sankryžoje jau nuo pirmadienio įjungti naujai įrengti šviesoforai, o šią savaitę jie pradės veikti ir rekonstruojam...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-05-29 09:15
Rekordiškai gerus finansinius rezultatus pernai pasiekusi Vilniaus „Grinda“ dalį uždirbto pelno skyrė Žirmūnų paplūdimio infrastruktūrai atnaujinti ir pritaikyti judumo negalią turintiems žmonėms.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.

Statybunaujienos.lt » Universalus dizainas

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...