2024 balandžio 19 d. penktadienis, 8:18
Reklama  |  facebook

Pasitelkusi 30 veiklos metų patirtį, „Naresta“ suformavo patikimą ir siekiančią naujų tikslų komandą

2023-10-11 07:45
Rugsėjį generalinės rangos įmonėje „Naresta“ įvyko svarbūs pokyčiai – nuo 1994 m. bendrovei vadovavusį Arūną Šlenį generalinio direktoriaus pareigose keičia šiemet prie vadovų komandos prisijungęs vykdomasis direktorius Tadas Grincevičius. Vienas iš įmonės akcininkų ir ilgametis įmonės vadovas Arūnas Šlenys tolimesnius darbus tęs naujai įsteigtoje „Naresta” valdyboje.
nuotrauka
„Naresta“ valdybos pirmininkas Arūnas Šlenys. „Naresta“ nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB
Turto bankas, VĮ,

Rinkos pokyčiuose įžvelgė galimybes

Per pastaruosius 5 metus „Naresta“ jau įgyvendino svarbių strateginių pokyčių, tačiau ir toliau žingsnis po žingsnio kelia sau naujus siekius. Pradėjusi nuo mažos apimties darbų privačiame sektoriuje, į kurį daugiau nei 20 metų įmonė ir koncentravosi, vėliau ėmė didinti savo apimtis – vykdė vis didesnius projektus, vieni tokių: Juozo Kazicko rezidencija, LVIVO verslo centras, daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Antakalnio terasos“ ir kt. Nuo 2018 m. „Narestos“ užsakymų krepšelį sparčiai papildė komercinės ir visuomeninės paskirties objektai, todėl dar labiau sutvirtėjo partnerystė su didžiausiomis Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystymo bendrovėmis.

„Naresta“ generalinis direktorius Tadas GRINCEVIČIUS

„Naresta“
generalinis direktorius
Tadas GRINCEVIČIUS 

„Mūsų sprendimas dėl NT rinkoje susiklosčiusios situacijos projektų krepšelyje ženkliai sumažinti gyvenamosios paskirties objektų kiekį pasirodė esantis teisingas – tai rodo stabtelėjusi šių projektų rinka. Kita vertus, mes visada esame pasirengę įgyvendinti didesnės apimties, modernius, išskirtinius gyvenamuosius objektus, vienas tokių – neseniai baigtas statyti daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas išskirtiniame Vilniaus Paupio rajone, kuris yra pirmasis lietuviškas NT projektas, patekęs tarp geriausių urbanistinių projektų pasaulyje prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose“, – sako vienas iš „Naresta“ įkūrėjų Arūnas Šlenys.

Pastarųjų metų įmonės projektų krepšelyje – administracinės, komercinės, mokslo, kultūros, sveikatos paskirčių pastatų statyba, modernizavimas, rekonstrukcija. Nemažą viešųjų projektų dalį užima Turto banko objektai. Vertindamas bendradarbiavimą su šią valstybės įmone, A.Šlenys pažymi, kad tai yra vieni geriausių viešojo sektoriaus užsakovų, kurie skiria didelį dėmesį bendradarbiavimui su rangovu ir, spręsdami problemas, ieško bendrų būdų.

Užsakovų lūkesčiai dideli, o galimybės vis dar ribotos

Kaip pastebi „Naresta“ vadovai, pokyčiai viešuosiuose pirkimuose vyksta, bet per lėtai. Statybos sektorius vis dar neišvengia mažiausios kainos kriterijaus, kuris lemia prastos kokybės projektus ir komplikuotą darbų pradžią.

NARESTA LVIVO

„Lvivo“ verslo centras Vilniuje

„Bėda ta, kad užsakovų lūkesčiai dideli, o kompetencijos ribotos. Darbuotojų, atsakingų už viešųjų pirkimų dokumentų parengimą, kompetencijos turi atitikti rangovų kompetencijas, – sako įmonės „Naresta“ generalinis direktorius Tadas Grincevičius. – Kaip įmanoma parengti kokybišką projektą, organizuoti efektyvų konkursą ir atsirinkti geriausius rangovus, jeigu vis vien siekiamas rezultatas yra ne ekonomiškai naudingiausias kriterijus, o mažiausia kaina. Taip įsisuka ydingas ratas: silpnas, su klaidomis parengtas projektas, dėl kurio statybos procese trikdomas rangovo darbas, bei kitos aplinkybės, kurios kuria įtampą tarp užsakovo ir rangovo.“

Skaitmenizacija: vėlavo startuoti, bet lygiuojasi į lyderius

Į skaitmeninių projektų rinką „Naresta“ įžengė 2018 m. su MO muziejaus statyba, vėliau sekė Turto banko projektas – Vadovybės apsaugos tarnybos biuro pastato rekonstrukcija. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu.

Skaitmenines technologijas įmonė diegia ir savo kasdienėje veikloje, laikantis principo – tik tiek, kiek būtina efektyviam darbui. Procesų skaitmenizacija paprastai leidžia su mažiau resursų padaryti daugiau, tačiau įmonės siekis – ne mažinti darbuotojų skaičių, o didinti projektų apimtį.

Per 30 metų patirtį „Naresta“ suformavo stiprią profesionalų komandą, kuri yra tvirtas vertybinis ir kultūrinis įmonės pagrindas, todėl šiandien įmonė yra drąsi ir atvira savo komandą papildyti jaunais ir ambicingais savo sričių specialistais. „Pusės žingsnio“ skaitmenizacinį atsilikimą ambicinga komanda per 1–2 metus gali paversti lyderio pozicija, nes orientuojasi į geriausius pasaulio, Europos pavyzdžius.

Raktas į sėkmę – abipusis pasitikėjimas

Vienas „Naresta“ įkūrėjų A.Šlenys įsitikinęs, kad daugelis verslo problemų kyla dėl pasitikėjimo trūkumo. „Mūsų darbo praktikoje pastebime, jog neretai daugiausia pastangų reikalaujanti projekto dalis – rangos sutarties derybos. Dažnu atveju sutartys sudaromos užsakovų naudai. Kodėl taip yra? Nes užsakovams stinga pasitikėjimo rangovais, kitos priežasties nematau“, – sako A.Šlenys.NARESTAKoliaže – „Naresta“ įgyvendinti projektai. Įmonės ir Norbert Tukaj (MO muziejus) nuotr. 

Lietuvos statybos įmonės, statybos specialistai pripažįstami užsienyje, ten vykdo projektus ir į Lietuvą parveža kitokią darbo ir sutarčių kultūrą, kuri mūsų šalyje sunkiai skinasi kelią. Lietuvos statybos įmonės savo atsparumą įrodė įveikdamos krizes, tęsdamos darbus nestabilios rinkos sąlygomis. Projektai, A.Šlenio žodžiais, sėkmingiausiai įgyvendinami tada, kai statybos proceso dalyviai vieni kitais pasitiki, kai priimami abiem pusėms vienodai naudingi sprendimai. Tačiau nereti atvejai, kai užsakovai procese dalyvauja ne tam, kad kartu ieškotų efektyviausių sprendimų, o vien tam, kad kontroliuotų rangovus.

„Naresta“ krepšelyje – išskirtiniai projektai

Norint įsitvirtinti tarp rinkos lyderių, būtina kaupti įvairiapusę patirtį. Šis požiūris lėmė, jog „Naresta“ įžengė ir į svarbios Lietuvai sporto infrastruktūros sritį – bendrovė laimėjo Nacionalinio stadiono Vilniuje generalinio rangovo statybos darbų konkursą. Patyrusių specialistų komanda dar prieš konkursą atliko papildomų sąnaudų pareikalavusius pasiruošimo projektui darbus – pasak vadovų, tokiems ypatingiems statiniams turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys.

NARESTA NACIONALINIS STADIONASBendrovė laimėjo Nacionalinio stadiono Vilniuje generalinio rangovo statybos darbų konkursą.

„Naresta“ yra viena iš pirmaujančių generalinės rangos įmonių Lietuvoje, tad esame įsitikinę, jog galime įgyvendinti tokios apimties projektus. Vienas iš mūsų sprendimų – didesnę nei 228 tūkst. kv. m ploto teritoriją užimsiančio komplekso projektą dalinti į keletą mažesnių dalių, tad būsimus statybos darbus išnagrinėjome atidžiai ir smulkiai, įvertindami galimas rizikas. Atlikę parengiamuosius darbus, supratome, kad galime drąsiai imtis Nacionalinio stadiono statybos“, – sako generalinis direktorius T.Grincevičius.

Per 30 metų įgyvendinta ne ką mažiau sudėtingų projektų. A.Šlenys ir T.Grincevičius išskiria vieno garsiausių pasaulio architektų D.Libeskindo suprojektuotą MO muziejų, buvusios šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritoriją, „Park Town“ verslo centrą. Todėl „Naresta“ į Nacionalinio stadiono parko projektą žvelgia kaip į dar vieną įdomų projektą, kurį, pasitelkusi įmonėje dirbančių specialistų kompetencijas, neabejoja, įgyvendins.NARESTA

Sukaupusi patirtį įvairios paskirties objektų statyboje, „Naresta“ kelia sau naujus siekius. Įmonės planuose – užsienio rinka. Aukšta darbų kultūra, atsakingas požiūris į darbuotojus ir statybos proceso dalyvius suformavo patikimą „Naresta“ komandą, kuri pasirengusi įgyvendinti išsikeltus tikslus.

„Naresta“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas