2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 20:48
Reklama  |  facebook

Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose Fotogalerija

2023-07-04 07:31
Didėjantis poreikis statybos projektus įgyvendinti optimaliai verčia galvoti, kaip pakeisti tradicinius ir dažnai neefektyvius projekto organizavimo metodus. Kuo sudėtingesnė pastato ar statinio architektūra, kuo didesni aukščiai, tuo kebliau atlikti statybos, renovacijos bei kitus darbus. Dažnu atveju vien tik išsinuomoti klojinius ir pastolius nebeužtenka, tad pastolių ir klojinių projektavimas tampa neišvengiamu statybų projektų etapu.
nuotrauka
Pastolių ir klojinių projektavimas – pirmas ir svarbus žingsnis pradedant statybos darbus, nes leidžia iš anksto aptarti ir išnagrinėti būsimus iššūkius, kurie gali kilti sudėtingomis sąlygomis. TRANSRIFUS iliustr.


Minimos įmonės
Transrifus, UAB

Pastoliai ir klojiniai yra labai svarbūs visuose statybos etapuose, todėl pirmiausia turi būti detaliai suprojektuoti. Šio proceso metu tiksliai nustatomos pastolių ar klojinių sistemos detalės. Būtent tikslumas yra esminis veiksnys užtikrinant efektyvų ir saugų darbo procesą. Tokia laikinųjų statybinių konstrukcijų sistema ne tik turi išspręsti konkrečią kliento užduotį ar problemą, bet ir privalo būti sukurta atsižvelgiant į darbuotojų saugą. Be to, visos konstrukcijos turėtų būti lengvai pastatomos, paprastai išardomos ir būtinai taupančios kliento laiką bei pinigus.

TRANSRIFUS projektuoja bei tiekia pastolius, laikinuosius stogus bei kitas laikinąsias konstrukcijas (apsaugas nuo nukritimo, tinklus-gaudykles ir t. t.), klojinius, modulines konteinerines patalpas, siūlo projektavimo paslaugą – klientams teikiant kompleksines, pridėtinę vertę kuriančias paslaugas.

Ne tik nuomoja, bet ir projektuoja

Prieš keletą metų įmonė TRANSRIFUS įsigijo kontrolinį įmonės PRORENTUS akcijų paketą ir sujungė abiejų kompanijų pajėgumus, tad dabar įmonė savo klientams gali pasiūlyti ne tik statybinės įrangos nuomą, bet ir kompleksinius sprendimus, užtikrinančius darbuotojų saugumą bei efektyvų darbo procesą.

TRANSRIFUS

Geriamojo vandens rezervuarai, Liepoja, Latvija

„Mūsų klientai stato, renovuoja, rekonstruoja, montuoja įvairaus sudėtingumo pastatus, statinius, įrenginius. Daugeliu atvejų tinkamai ir kokybiškai atlikti darbus sudėtinga, nes dirbama dideliuose aukščiuose, sunkiai prieinamose ar mažose erdvėse, kur sudėtingos architektūros formos apsunkina darbo sąlygas. Šiuo atveju didelės reikšmės turi ir pastoliai, ir klojiniai ir ypač jų projektavimas darbų pradžioje“, – akcentuoja TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas Valdas Balčiūnas.

Pastolių ir klojinių projektavimas yra pirmas ir labai svarbus žingsnis pradedant statybos darbus. Šis procesas leidžia iš anksto aptarti ir išnagrinėti būsimus iššūkius, kurie gali kilti sudėtingomis sąlygomis arba dirbant dideliuose aukščiuose. Šiame etape būtina stipri inžinerinė kompetencija ir gausi įmonės patirtis.

Konsultacijas su klientais TRANSRIFUS projektuotojai neretai pradeda ankstyvojoje stadijoje, dar iki gaunant statybą leidžiantį dokumentą (SLD). Tai rodo, kaip pastebi V.Balčiūnas, kad statybos sektorius itin gerai suvokia pastolių reikšmę: turint gerą pastolių projektą, montavimas ir demontavimas vyksta kur kas sparčiau, o tai reiškia taupomą statybos laiką (kai taupomas įrangos nuomos terminas), gerai valdomą, optimalų biudžetą (nelieka perteklinių detalių, taupoma vieta, transportavimo kaštai).

Taip pat patyrę įmonės klojinių ekspertai konsultuoja, pataria ir suprojektuoja klojinių išdėstymo schemas: nuo paprasčiausių konstrukcijų – kaip galvenos, rostverkai, balkonai – iki sudėtingų monolitinių statinių – lenktų sienų, vienpusio betonavimo, didelės apkrovos ar apdailos paviršiaus sprendinių. Klojinių išdėstymo projektavimas – dažniausiai nemokama paslauga, taupanti klientų laiką, darbo jėgą ir išlaidas statyboms. Praktiškai visi iš sandėlio išvežami klojinių komplektai turi individualias surinkimo schemas.

Patirtį konvertuoja į optimalius rezultatus klientų projektuose

Efektyviems ir sėkmingiems statybų projektų rezultatams pasiekti neužtenka vien inžinerinio išsilavinimo. Ypač svarbia atrama tampa nuolat kaupiama įmonės patirtis ir specialistų kūrybiškumas.

TRANSRIFUS

Kaunas, Piliamiesčio projektas

Ilgametė TRANSRIFUS įmonės patirtis projektuojant ir įrengiant pastolius bei klojinius yra svarbus veiksnys, padedantis užtikrinti aukštos kokybės patikimą rezultatą. Kiekvienas statybų projektas turi unikalių savybių ir iššūkių. Įmonė, įvykdžiusi daugybę sėkmingų projektų, gali pasiūlyti geriausią patirtį, sukauptą iš ankstesnių darbų, o jų būta įspūdingų.

  • Teko vykdyti pastolių projektus dideliuose aukščiuose – Vilniaus ir Kauno kogeneracinėse jėgainėse. Tuomet buvo sumontuoti didžiuliai kiekiai įrangos (iki 500 t.; apie 20 vilkikų). Statybų metu, kur buvo statomi aukšti pastatai ir montuojama sudėtinga įranga, pastolių aukštis išorėje siekė 24 m, o viduje – net 34 metrai. Tinkamai suprojektuotos ir įrengtos pastolių sistemos buvo būtinos darbų efektyvumui ir darbuotojų saugumui užtikrinti.
  • Kitas svarbus TRANSRIFUS projektas, kuriame netrūko iššūkių, buvo Vilkyškių pieninės statybos pastoliavimas. Statomos gamyklos aukštis – apie 40 metrų. Statinio sudėtingumą lėmė tai, kad reikėjo išbetonuoti perdangą, jau esant įrengimams viduje. Įvairios talpos bei statinės iki 10 m aukščio turėjo būti apeitos ir atremtos, kad netrukdytų betonavimo darbams. Tokio masto darbams buvo reikalinga tinkamai apskaičiuoti apkrovas ir suprojektuoti parėmimui būtinas pastolių sistemas. TRANSRIFUS sugebėjo įgyvendinti šį projektą, užtikrindama patikimą ir saugų pastolių sprendimą.
  • Be to, TRANSRIFUS projektuotojai dalyvavo pastolių projekte Avia Solutions Group rekonstruojant arenos stogą. Tai buvo darbas įspūdingame aukštyje (26 m) pastato viduje, todėl reikėjo specialių pastolių sistemų, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas ir efektyvus darbo procesas tiek apačioje, tiek aukštyje dirbančiam personalui. Su TRANSRIFUS sukurtomis inžinerinėmis bei organizacinėmis kompetencijomis šis iššūkis buvo įveiktas ir projektas įgyvendintas laiku.
  • Dar vienas įstabus projektas – skandinaviško stiliaus verslo centro pastato S7 statybos, kur klientui per ribotą laiką reikėjo suprojektuoti ir sumontuoti laikančiąją platformą plieniniam tiltui tarp dviejų pastatų surinkti. Konstrukcijos plotas – apie 200 kv. m, pastoliai kilo į 24 m aukštį. Šis komercinės statybos projektas – tai preciziškai suplanuoti procesai, kurie turi labai aukštus kokybės ir laiko planavimo, efektyvumo standartus. Todėl nestandartiniai inžineriniai sprendimai čia dažnai įgauna kitą prasmę ir lemia aukštą rezultatyvumą, ieškant sinergijos skirtinguose procesuose.

Kaip sako V.Balčiūnas, vienas iš TRANSRIFUS vadovų, „šie projektai yra tik keli pavyzdžiai iš daugybės TRANSRIFUS įgyvendintų sėkmingų projektų. Mūsų patirtis ir inžinerinė kompetencija skatina įmonę kurti efektyvius ir saugius pastolių bei klojinių sprendimus, prisidedant prie sėkmingų statybų projektų įgyvendinimo“.

Teikia susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos

TRANSRIFUS specialistai klientams visada rekomenduoja darbus pradėti nuo projektavimo, nes kaip tik projektiniai sprendiniai ir pasiūlymai, kaip juos įgyvendinti objekte, taupo laiką, medžiagas ir pinigus. Kitaip sakant, projektą vykdant, neužtenka turėti schemas, kur ir kaip bus išdėstyta įranga ir produkcija, čia būtina ir inžinierių kompetencija, kuri apima sudėtingus 3D projektus ir statinius skaičiavimus.

TRANSRIFUS

Kauno kogeneracinė jėgainė

„Klientas ateina pas mus su architekto brėžiniais, o kaip išramstyti pastolius, kaip sukurti darbui didesniame ar mažesniame aukštyje platformą, kaip parengti vietą darbui sudėtingomis sąlygomis, – įmonės sprendimai. Projektuotojai parenka būtinas konkrečiam darbui detales, suprojektuoja, pagal brėžinius suskaičiuojamos įrangos detalės, tikslūs jų kiekiai bei kaina. Analogiškai vyksta ir su klojiniais“, – sako įmonės TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas V.Balčiūnas, pabrėždamas projektuotojų kūrybiškumą, ieškant kokybiško ir optimalaus sprendimo.TRANSRIFUS

Įmonės stiprybė – siaura specializacija, tad ir galimybė pateikti susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos – yra optimali. Pastoliai, klojiniai bei jų projektai yra ir darbo kultūros dalis, kuri lemia ne tik atskirų objektų kokybę, bet ir visos šalies infrastruktūrą. „TRANSRIFUS yra patikima ir vertinga partnerė visuose rangos projektuose dėl savo inžinerinės kompetencijos, ilgametės patirties, kompleksinių paslaugų spektro ir gebėjimo pasiūlyti optimalius ir saugius sprendimus“, – tvirtina V.Balčiūnas.  

TRANSRIFUS nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.
nuotrauka
2024-04-29 07:49
„Eika Asset Management" (EAM) fondas stiprina savo pozicijas Latvijos rinkoje ir imasi nestandartinių projektų. Naujausias jų – pasaulyje šiuo metu sparčiai populiarėjančių bendro gyvenimo erdvių (ang. co-living) kūrimas. Investavęs 20 mln. eurų ir įsigijęs daugiau nei 3,7 ha sklypą su pastatais, ku...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas