2023 gruodžio 6 d. trečiadienis, 2:21
Reklama  |  facebook

Pastolių ir klojinių projektavimas: svarbus žingsnis į efektyvius darbus statybų projektuose Fotogalerija

2023-07-04 07:31
Didėjantis poreikis statybos projektus įgyvendinti optimaliai verčia galvoti, kaip pakeisti tradicinius ir dažnai neefektyvius projekto organizavimo metodus. Kuo sudėtingesnė pastato ar statinio architektūra, kuo didesni aukščiai, tuo kebliau atlikti statybos, renovacijos bei kitus darbus. Dažnu atveju vien tik išsinuomoti klojinius ir pastolius nebeužtenka, tad pastolių ir klojinių projektavimas tampa neišvengiamu statybų projektų etapu.
nuotrauka
Pastolių ir klojinių projektavimas – pirmas ir svarbus žingsnis pradedant statybos darbus, nes leidžia iš anksto aptarti ir išnagrinėti būsimus iššūkius, kurie gali kilti sudėtingomis sąlygomis. TRANSRIFUS iliustr.


Minimos įmonės
Transrifus, UAB

Pastoliai ir klojiniai yra labai svarbūs visuose statybos etapuose, todėl pirmiausia turi būti detaliai suprojektuoti. Šio proceso metu tiksliai nustatomos pastolių ar klojinių sistemos detalės. Būtent tikslumas yra esminis veiksnys užtikrinant efektyvų ir saugų darbo procesą. Tokia laikinųjų statybinių konstrukcijų sistema ne tik turi išspręsti konkrečią kliento užduotį ar problemą, bet ir privalo būti sukurta atsižvelgiant į darbuotojų saugą. Be to, visos konstrukcijos turėtų būti lengvai pastatomos, paprastai išardomos ir būtinai taupančios kliento laiką bei pinigus.

TRANSRIFUS projektuoja bei tiekia pastolius, laikinuosius stogus bei kitas laikinąsias konstrukcijas (apsaugas nuo nukritimo, tinklus-gaudykles ir t. t.), klojinius, modulines konteinerines patalpas, siūlo projektavimo paslaugą – klientams teikiant kompleksines, pridėtinę vertę kuriančias paslaugas.

Ne tik nuomoja, bet ir projektuoja

Prieš keletą metų įmonė TRANSRIFUS įsigijo kontrolinį įmonės PRORENTUS akcijų paketą ir sujungė abiejų kompanijų pajėgumus, tad dabar įmonė savo klientams gali pasiūlyti ne tik statybinės įrangos nuomą, bet ir kompleksinius sprendimus, užtikrinančius darbuotojų saugumą bei efektyvų darbo procesą.

TRANSRIFUS

Geriamojo vandens rezervuarai, Liepoja, Latvija

„Mūsų klientai stato, renovuoja, rekonstruoja, montuoja įvairaus sudėtingumo pastatus, statinius, įrenginius. Daugeliu atvejų tinkamai ir kokybiškai atlikti darbus sudėtinga, nes dirbama dideliuose aukščiuose, sunkiai prieinamose ar mažose erdvėse, kur sudėtingos architektūros formos apsunkina darbo sąlygas. Šiuo atveju didelės reikšmės turi ir pastoliai, ir klojiniai ir ypač jų projektavimas darbų pradžioje“, – akcentuoja TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas Valdas Balčiūnas.

Pastolių ir klojinių projektavimas yra pirmas ir labai svarbus žingsnis pradedant statybos darbus. Šis procesas leidžia iš anksto aptarti ir išnagrinėti būsimus iššūkius, kurie gali kilti sudėtingomis sąlygomis arba dirbant dideliuose aukščiuose. Šiame etape būtina stipri inžinerinė kompetencija ir gausi įmonės patirtis.

Konsultacijas su klientais TRANSRIFUS projektuotojai neretai pradeda ankstyvojoje stadijoje, dar iki gaunant statybą leidžiantį dokumentą (SLD). Tai rodo, kaip pastebi V.Balčiūnas, kad statybos sektorius itin gerai suvokia pastolių reikšmę: turint gerą pastolių projektą, montavimas ir demontavimas vyksta kur kas sparčiau, o tai reiškia taupomą statybos laiką (kai taupomas įrangos nuomos terminas), gerai valdomą, optimalų biudžetą (nelieka perteklinių detalių, taupoma vieta, transportavimo kaštai).

Taip pat patyrę įmonės klojinių ekspertai konsultuoja, pataria ir suprojektuoja klojinių išdėstymo schemas: nuo paprasčiausių konstrukcijų – kaip galvenos, rostverkai, balkonai – iki sudėtingų monolitinių statinių – lenktų sienų, vienpusio betonavimo, didelės apkrovos ar apdailos paviršiaus sprendinių. Klojinių išdėstymo projektavimas – dažniausiai nemokama paslauga, taupanti klientų laiką, darbo jėgą ir išlaidas statyboms. Praktiškai visi iš sandėlio išvežami klojinių komplektai turi individualias surinkimo schemas.

Patirtį konvertuoja į optimalius rezultatus klientų projektuose

Efektyviems ir sėkmingiems statybų projektų rezultatams pasiekti neužtenka vien inžinerinio išsilavinimo. Ypač svarbia atrama tampa nuolat kaupiama įmonės patirtis ir specialistų kūrybiškumas.

TRANSRIFUS

Kaunas, Piliamiesčio projektas

Ilgametė TRANSRIFUS įmonės patirtis projektuojant ir įrengiant pastolius bei klojinius yra svarbus veiksnys, padedantis užtikrinti aukštos kokybės patikimą rezultatą. Kiekvienas statybų projektas turi unikalių savybių ir iššūkių. Įmonė, įvykdžiusi daugybę sėkmingų projektų, gali pasiūlyti geriausią patirtį, sukauptą iš ankstesnių darbų, o jų būta įspūdingų.

  • Teko vykdyti pastolių projektus dideliuose aukščiuose – Vilniaus ir Kauno kogeneracinėse jėgainėse. Tuomet buvo sumontuoti didžiuliai kiekiai įrangos (iki 500 t.; apie 20 vilkikų). Statybų metu, kur buvo statomi aukšti pastatai ir montuojama sudėtinga įranga, pastolių aukštis išorėje siekė 24 m, o viduje – net 34 metrai. Tinkamai suprojektuotos ir įrengtos pastolių sistemos buvo būtinos darbų efektyvumui ir darbuotojų saugumui užtikrinti.
  • Kitas svarbus TRANSRIFUS projektas, kuriame netrūko iššūkių, buvo Vilkyškių pieninės statybos pastoliavimas. Statomos gamyklos aukštis – apie 40 metrų. Statinio sudėtingumą lėmė tai, kad reikėjo išbetonuoti perdangą, jau esant įrengimams viduje. Įvairios talpos bei statinės iki 10 m aukščio turėjo būti apeitos ir atremtos, kad netrukdytų betonavimo darbams. Tokio masto darbams buvo reikalinga tinkamai apskaičiuoti apkrovas ir suprojektuoti parėmimui būtinas pastolių sistemas. TRANSRIFUS sugebėjo įgyvendinti šį projektą, užtikrindama patikimą ir saugų pastolių sprendimą.
  • Be to, TRANSRIFUS projektuotojai dalyvavo pastolių projekte Avia Solutions Group rekonstruojant arenos stogą. Tai buvo darbas įspūdingame aukštyje (26 m) pastato viduje, todėl reikėjo specialių pastolių sistemų, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas ir efektyvus darbo procesas tiek apačioje, tiek aukštyje dirbančiam personalui. Su TRANSRIFUS sukurtomis inžinerinėmis bei organizacinėmis kompetencijomis šis iššūkis buvo įveiktas ir projektas įgyvendintas laiku.
  • Dar vienas įstabus projektas – skandinaviško stiliaus verslo centro pastato S7 statybos, kur klientui per ribotą laiką reikėjo suprojektuoti ir sumontuoti laikančiąją platformą plieniniam tiltui tarp dviejų pastatų surinkti. Konstrukcijos plotas – apie 200 kv. m, pastoliai kilo į 24 m aukštį. Šis komercinės statybos projektas – tai preciziškai suplanuoti procesai, kurie turi labai aukštus kokybės ir laiko planavimo, efektyvumo standartus. Todėl nestandartiniai inžineriniai sprendimai čia dažnai įgauna kitą prasmę ir lemia aukštą rezultatyvumą, ieškant sinergijos skirtinguose procesuose.

Kaip sako V.Balčiūnas, vienas iš TRANSRIFUS vadovų, „šie projektai yra tik keli pavyzdžiai iš daugybės TRANSRIFUS įgyvendintų sėkmingų projektų. Mūsų patirtis ir inžinerinė kompetencija skatina įmonę kurti efektyvius ir saugius pastolių bei klojinių sprendimus, prisidedant prie sėkmingų statybų projektų įgyvendinimo“.

Teikia susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos

TRANSRIFUS specialistai klientams visada rekomenduoja darbus pradėti nuo projektavimo, nes kaip tik projektiniai sprendiniai ir pasiūlymai, kaip juos įgyvendinti objekte, taupo laiką, medžiagas ir pinigus. Kitaip sakant, projektą vykdant, neužtenka turėti schemas, kur ir kaip bus išdėstyta įranga ir produkcija, čia būtina ir inžinierių kompetencija, kuri apima sudėtingus 3D projektus ir statinius skaičiavimus.

TRANSRIFUS

Kauno kogeneracinė jėgainė

„Klientas ateina pas mus su architekto brėžiniais, o kaip išramstyti pastolius, kaip sukurti darbui didesniame ar mažesniame aukštyje platformą, kaip parengti vietą darbui sudėtingomis sąlygomis, – įmonės sprendimai. Projektuotojai parenka būtinas konkrečiam darbui detales, suprojektuoja, pagal brėžinius suskaičiuojamos įrangos detalės, tikslūs jų kiekiai bei kaina. Analogiškai vyksta ir su klojiniais“, – sako įmonės TRANSRIFUS Panevėžio padalinio vadovas V.Balčiūnas, pabrėždamas projektuotojų kūrybiškumą, ieškant kokybiško ir optimalaus sprendimo.TRANSRIFUS

Įmonės stiprybė – siaura specializacija, tad ir galimybė pateikti susijusių paslaugų paketą – nuo projekto analizės iki realizacijos – yra optimali. Pastoliai, klojiniai bei jų projektai yra ir darbo kultūros dalis, kuri lemia ne tik atskirų objektų kokybę, bet ir visos šalies infrastruktūrą. „TRANSRIFUS yra patikima ir vertinga partnerė visuose rangos projektuose dėl savo inžinerinės kompetencijos, ilgametės patirties, kompleksinių paslaugų spektro ir gebėjimo pasiūlyti optimalius ir saugius sprendimus“, – tvirtina V.Balčiūnas.  

TRANSRIFUS nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas