2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 22:29
Reklama  |  facebook

Patarė, kaip kieme sukurti Kalėdų pasaką – apšvieskite balkonus, terasas, medžius

2021-12-15 10:44
Kasmet vis daugiau žmonių investuoja į kiemo, terasos, sodo puošimą kalėdinėmis lemputėmis ir dekoracijomis. Tokios puošmenos ne tik palengvina švenčių laukimą, tačiau ir šildo bei kuria kalėdinę magiją.
nuotrauka
„Kesko Senukai Lithuania“ nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Ekspertai dalijasi gudrybėmis, padėsiančiomis šventinę nuotaiką sukurti lengviau ir greičiau, bei atsako į dažniausiai kylančius klausimus.

#1. Atkreipkite dėmesį į atsparumą oro sąlygoms

Renkantis lauko apšvietimą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dekoracijų grožį, bet ir į jų naudojimo galimybes. Naudoti lauke galima tik tuos gaminius, kurie yra atsparūs drėgmei ir šalčiui. Informaciją apie tai gamintojas paprastai pateikia ant pakuotės, tačiau svarbu tai, jog lauko dekoracijas galima naudoti patalpose, tik ne atvirkščiai.

Naudingas rodiklis yra ir „IP“, nurodantis prekės atsparumą drėgmei. Tad ant pakuotės esantis užrašas „IP20“ reiškia, kad girlianda turi būti naudojama sausose patalpose, ji nėra atspari drėgmei. Indeksas „IP44“ nurodo, kad produktas tinkamas naudoti lauke, jis yra atsparus drėgmei ir oro pokyčiams, tačiau nėra skirtas panardinti į vandenį. „IP67“ rodiklis reiškia, kad dekoraciją galima naudoti lauke, ji atspari drėgmei ir vandeniui.

Nereikėtų pamiršti ir to, jog ir papildomi naudojami priedai, tokie kaip elektros ilgintuvai ar šakotuvai, taip pat turėtų būti atsparūs drėgmei ir šalčiui. Tad renkantis juos, verta taip pat ieškoti „IP“ ženklinimo. O baterijomis maitinamų lempučių girliandos dažniausiai skirtos naudoti tik patalpose.

#2. Kokias lemputes rinktis – ledines ar kaitrines, šiltos ar šaltos šviesos?

LED girliandos yra ekonomiškesnės, nors jų kaina gali būti kiek didesnė nei kitų rūšių dekoracijų. Jų didesnis efektyvumas – lyginant tą patį sunaudojamos elektros kiekį, LED lemputės skleis daugiau šviesos, jos taip pat tarnaus ilgiau – 10-30 tūkst. valandų.

Kaitrinių lempučių girliandos yra dekoratyvesnės, jų didesnis pasirinkimas. Vis tik svarbu atsižvelgti į tai, kad jos gali būti trapesnės ir mažiau atsparios įvairiems smūgiams.

„Senukų“ specialistai kalėdiniam apšvietimui rekomenduoja rinktis to paties apšvietimo spalvos toną: naudoti tik šiltus, gelsvus arba šaltesnius, melsvus atspalvius. Taip nekils iššūkių juos derinant tarpusavyje. Šilti atspalviai sukuria jaukesnę bei malonesnę nuotaiką, tad labiau tinka kalėdiniam lauko apšvietimui.

#3. Tinkamai įrenkite, patikimai pritvirtinkite

Apšvietimo sprendimų tarnavimo laikas priklauso nuo jų naudojimo ir teisingo įrengimo, ypač lauke.

Montuojant girliandas ir kitus elementus, reikia atkreipti dėmesį į įvairius galimus pavojus: aštrius kampus, kurie gali pažeisti laidus bei sukelti trumpąjį jungimą, skersvėjo vietas, kuriose papuošimai būtų blaškomi stipriau, naminius gyvūnus, galinčius pasiekti bei nutempti dekoracijas.

Taip pat svarbu tinkamai pritvirtinti lempučių girliandas. Profesionalai pataria naudoti ne lipnią juostą, smeigtukus ar klijus, o patikimesnius elementus – statybines kabes, vinukus, kabliukus, plastmasines sąvaržas, virveles.

#4. Pagalvokite, kaip sutaupyti

Nors lemputės, skirtos naudoti lauko sąlygomis, gali degti be pertraukų visą šventinį laikotarpį, vis tik norintiems taupyti sunaudojamą elektros energiją, žinovai pateikia kelis patarimus. Kieme galima įrengti daviklius kalėdinėms lemputėms, kurie sutemus įjungia šviesas, o ryto šviesoje – išjungia.

Sprendimu gali tapti ir lempučių girliandos su laikmačiu ar nuotolinio valdymo pulteliu. Tokiu būdu nereikės kaskart jų įjungti bei išjungti rankiniu būdu.

#5. Kurkite kieme kompozicijas

Pagrindinis kiemo puošybos įspūdis atsiskleidžia apšvietus akcentinius objektus gausia kalėdine šviesa, o ne įvairius šviesos elementus visur išbarsčius po truputį. Todėl planuojant kalėdinį apšvietimą, verta pasirinkti kelias pagrindines erdves bei jas apšviesti – taip kursite visumą. Tad akcentuoti galima namo kraštus, durų kontūrus, terasą, medžių kamienus, tvoras ar kiemo vartus.

Pavyzdžiui, lempučių varvekliais dailiai galima pabrėžti stogo kraštą, LED juostele papuošti terasos ar balkono kontūrus, o lengvais lempučių tinkleliais dekoruoti krūmus, medžius.

Nesijaudinkite, jei dalis kiemo taip ir liks neapšviesta – eklektika tikrai nėra kalėdinio apšvietimo tikslas.

#5. Po švenčių nebūtina nuimti

Daugeliui kyla klausimas, ar pasibaigus šventiniam laikotarpiui, kalėdines dekoracijas bei lemputes kieme reikėtų nuimti. Specialistai teigia, kad patikimai pritvirtintas, lauko sąlygomis skirtas naudoti girliandas po švenčių galima palikti – jos sėkmingai sulauks ateinančių švenčių. Neįžiebtos jos tikrai nekris į akis bei nedarkys bendro kiemo estetinio vaizdo.

O tas dekoracijas, kurios lengvai nuimamos ar buvusios sodo akcentais, pavyzdžiui šviečiančius elnius, į balkoną lipančius Kalėdų Senelius ar žibintus, galima surinkti ir padėti kitiems metams.

Ką dažniausiai renkasi pirkėjai?

Prekybininkai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo kiemo bei terasų puošybai, aktyviai renkasi tiek lempučių girliandas, tiek kitus dekoratyvinius akcentus.

„Lietuviai nori sukurti kalėdinę nuotaiką ne tik savo namuose, tačiau ir kieme, sode, terasoje. Tam jie pasitelkia įvairius kalėdinio apšvietimo elementus. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse populiariausios – įvairių ilgių elektrinės girliandos. Taip pat fiksuojame augančius LED snaigių, sujungiamų lempučių užuolaidų, 3D kalėdinių figūrėlių elnių ir besmegenių pardavimus“, – vardina Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.

Pasak jos, daug dėmesio skiriama ir langų bei durų puošybai. Tam pirkėjai renkasi įvairius kalėdinius vainikus, snaiges, žvakides, žibintus.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.
nuotrauka
2022-05-03 10:08
Pavasarį norisi atsinaujinti namus – įnešti pokyčių į būsto interjerą. Tam neprireiks daugybės laiko, žinių ir pastangų, jei žinosite esminius patarimus.
nuotrauka
2022-04-28 16:09
Ar architektūra yra menas? Kaip keitėsi architekto galia daryti įtaką visuomenei skirtingose santvarkose? Kodėl mūsų aplinką kuriantys menininkai retai kada yra plačiai žinomi visuomenėje ir netampa žvaigždėmis?
nuotrauka
2022-04-22 10:40
„SPA Vilnius Anykščiai“ paskelbtame viešbučio ir SPA centro plėtros architektūriniame konkurse nugalėtoju išrinktas darbas, kurį kūrė architektų kolektyvas – Povilas Čepaitis, Mindaugas Šutėnas ir Berta Meironaitė. Konkursui iš viso buvo pateiktos trys architektūrinės idėjos, kurias vertino kompeten...
nuotrauka
2022-04-21 09:42
Vonios kambario zona sulaukia vis daugiau dėmesio tiek iš santechnikos gamintojų, tiek iš interjero dizainerių. Pasak specialistų, pasiekti balansą tarp estetikos ir komforto nėra sudėtinga, mat rinka jau gali pasiūlyti modernius, visiškai integruotus ir kompleksinius sprendimus visam vonios kambari...
nuotrauka
2022-04-21 09:01
Sostinės naujojo verslo rajono širdyje, Konstitucijos prospekte, esantis šešiolikos aukštų daugiabutis - dar vienu žingsniu arčiau modernizacijos. Antradienį savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą“ gyventojams pristatė daugiabučio namo atnaujinimo techninį darbo projektą.
nuotrauka
2022-04-15 16:00
Sostinės Vokiečių gatvės atnaujinimo projekto kūrėjai „IMM architektai" kviečia vilniečius į kūrybines dirbtuves – drauge tobulinti projektinius pasiūlymus. Užsiregistravusieji į dirbtuves balandžio 26 d. Vilniaus muziejuje kartu su projekto autoriais ieškos geriausių sprendinių Vokiečių gatvei.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-11 12:51
Psichologės psichoterapeutės Irmos Skruibienės teigimu, vaikams naudinga nuo pat mažens namuose turėti savo erdvę, kuri padėtų ieškoti individualių išraiškos būdų, o taip pat mokytis atskirti bei gerbti savo ir kitų asmenines ribas.
nuotrauka
2022-04-07 11:28
Projektuotojai pateikė pasiūlymus, kaip galėtų atrodyti nauji darželiai Perkūnkiemyje ir Pašilaičiuose bei mokykla Bajoruose.
nuotrauka
2022-04-06 16:12
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pradėjo svarstyti idėją sostinėje vystyti ekstremaliojo sporto centrą, pasitelkus privačius investuotojus ir koncesijos būdą. Jei Taryba tam pritars, koncesininkas bus išrinktas paskelbus atvirą konkursą.
nuotrauka
2022-04-04 15:39
Nacionalinio stadiono Vilniuje koncesininkai bendrovė „BaltCap" ir partneriai „Cloud architektai" atnaujino daugiafunkcės sporto bei kultūros erdvės ant Šeškinės kalvos projekto vizualizacijas. Netrukus vilniečiai bus pakviesti į projekto aptarimą bei galės teikti savo pasiūlymus, kaip jį tobulinti....
nuotrauka
2022-04-01 11:32
Tvarumui vis labiau skverbiantis į visas gyvenimo sritis, jo nederėtų pamiršti ir įsirenginėjant namus ar kuriant viešąsias erdves. Deja, daugelis vis dar galvoja, jog tvarūs pasirinkimai apsunkins kasdienę buitį ar sumažins komfortą, ypač – jeigu teks taupyti vandenį.
nuotrauka
2022-04-01 10:48,      papildyta 2022-04-04 06:39, Papildyta interjero nuotraukomis
Lietuvoje populiarėjant mažesniems būstams, daugeliui tenka gerai pasukti galvą, kaip patogiai įsirengti namus, neapkraunant erdvės. Nors svarbiausia taisyklė, kuri išspręstų šį rebusą, labai paprasta – mažiau yra daugiau – interjero specialistai pastebi, jog lietuviai vis dar mėgsta kaupti daiktus.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...