2022 spalio 3 d. pirmadienis, 23:51
Reklama  |  facebook

Patarė, kaip kieme sukurti Kalėdų pasaką – apšvieskite balkonus, terasas, medžius

2021-12-15 10:44
Kasmet vis daugiau žmonių investuoja į kiemo, terasos, sodo puošimą kalėdinėmis lemputėmis ir dekoracijomis. Tokios puošmenos ne tik palengvina švenčių laukimą, tačiau ir šildo bei kuria kalėdinę magiją.
nuotrauka
„Kesko Senukai Lithuania“ nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Ekspertai dalijasi gudrybėmis, padėsiančiomis šventinę nuotaiką sukurti lengviau ir greičiau, bei atsako į dažniausiai kylančius klausimus.

#1. Atkreipkite dėmesį į atsparumą oro sąlygoms

Renkantis lauko apšvietimą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dekoracijų grožį, bet ir į jų naudojimo galimybes. Naudoti lauke galima tik tuos gaminius, kurie yra atsparūs drėgmei ir šalčiui. Informaciją apie tai gamintojas paprastai pateikia ant pakuotės, tačiau svarbu tai, jog lauko dekoracijas galima naudoti patalpose, tik ne atvirkščiai.

Naudingas rodiklis yra ir „IP“, nurodantis prekės atsparumą drėgmei. Tad ant pakuotės esantis užrašas „IP20“ reiškia, kad girlianda turi būti naudojama sausose patalpose, ji nėra atspari drėgmei. Indeksas „IP44“ nurodo, kad produktas tinkamas naudoti lauke, jis yra atsparus drėgmei ir oro pokyčiams, tačiau nėra skirtas panardinti į vandenį. „IP67“ rodiklis reiškia, kad dekoraciją galima naudoti lauke, ji atspari drėgmei ir vandeniui.

Nereikėtų pamiršti ir to, jog ir papildomi naudojami priedai, tokie kaip elektros ilgintuvai ar šakotuvai, taip pat turėtų būti atsparūs drėgmei ir šalčiui. Tad renkantis juos, verta taip pat ieškoti „IP“ ženklinimo. O baterijomis maitinamų lempučių girliandos dažniausiai skirtos naudoti tik patalpose.

#2. Kokias lemputes rinktis – ledines ar kaitrines, šiltos ar šaltos šviesos?

LED girliandos yra ekonomiškesnės, nors jų kaina gali būti kiek didesnė nei kitų rūšių dekoracijų. Jų didesnis efektyvumas – lyginant tą patį sunaudojamos elektros kiekį, LED lemputės skleis daugiau šviesos, jos taip pat tarnaus ilgiau – 10-30 tūkst. valandų.

Kaitrinių lempučių girliandos yra dekoratyvesnės, jų didesnis pasirinkimas. Vis tik svarbu atsižvelgti į tai, kad jos gali būti trapesnės ir mažiau atsparios įvairiems smūgiams.

„Senukų“ specialistai kalėdiniam apšvietimui rekomenduoja rinktis to paties apšvietimo spalvos toną: naudoti tik šiltus, gelsvus arba šaltesnius, melsvus atspalvius. Taip nekils iššūkių juos derinant tarpusavyje. Šilti atspalviai sukuria jaukesnę bei malonesnę nuotaiką, tad labiau tinka kalėdiniam lauko apšvietimui.

#3. Tinkamai įrenkite, patikimai pritvirtinkite

Apšvietimo sprendimų tarnavimo laikas priklauso nuo jų naudojimo ir teisingo įrengimo, ypač lauke.

Montuojant girliandas ir kitus elementus, reikia atkreipti dėmesį į įvairius galimus pavojus: aštrius kampus, kurie gali pažeisti laidus bei sukelti trumpąjį jungimą, skersvėjo vietas, kuriose papuošimai būtų blaškomi stipriau, naminius gyvūnus, galinčius pasiekti bei nutempti dekoracijas.

Taip pat svarbu tinkamai pritvirtinti lempučių girliandas. Profesionalai pataria naudoti ne lipnią juostą, smeigtukus ar klijus, o patikimesnius elementus – statybines kabes, vinukus, kabliukus, plastmasines sąvaržas, virveles.

#4. Pagalvokite, kaip sutaupyti

Nors lemputės, skirtos naudoti lauko sąlygomis, gali degti be pertraukų visą šventinį laikotarpį, vis tik norintiems taupyti sunaudojamą elektros energiją, žinovai pateikia kelis patarimus. Kieme galima įrengti daviklius kalėdinėms lemputėms, kurie sutemus įjungia šviesas, o ryto šviesoje – išjungia.

Sprendimu gali tapti ir lempučių girliandos su laikmačiu ar nuotolinio valdymo pulteliu. Tokiu būdu nereikės kaskart jų įjungti bei išjungti rankiniu būdu.

#5. Kurkite kieme kompozicijas

Pagrindinis kiemo puošybos įspūdis atsiskleidžia apšvietus akcentinius objektus gausia kalėdine šviesa, o ne įvairius šviesos elementus visur išbarsčius po truputį. Todėl planuojant kalėdinį apšvietimą, verta pasirinkti kelias pagrindines erdves bei jas apšviesti – taip kursite visumą. Tad akcentuoti galima namo kraštus, durų kontūrus, terasą, medžių kamienus, tvoras ar kiemo vartus.

Pavyzdžiui, lempučių varvekliais dailiai galima pabrėžti stogo kraštą, LED juostele papuošti terasos ar balkono kontūrus, o lengvais lempučių tinkleliais dekoruoti krūmus, medžius.

Nesijaudinkite, jei dalis kiemo taip ir liks neapšviesta – eklektika tikrai nėra kalėdinio apšvietimo tikslas.

#5. Po švenčių nebūtina nuimti

Daugeliui kyla klausimas, ar pasibaigus šventiniam laikotarpiui, kalėdines dekoracijas bei lemputes kieme reikėtų nuimti. Specialistai teigia, kad patikimai pritvirtintas, lauko sąlygomis skirtas naudoti girliandas po švenčių galima palikti – jos sėkmingai sulauks ateinančių švenčių. Neįžiebtos jos tikrai nekris į akis bei nedarkys bendro kiemo estetinio vaizdo.

O tas dekoracijas, kurios lengvai nuimamos ar buvusios sodo akcentais, pavyzdžiui šviečiančius elnius, į balkoną lipančius Kalėdų Senelius ar žibintus, galima surinkti ir padėti kitiems metams.

Ką dažniausiai renkasi pirkėjai?

Prekybininkai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo kiemo bei terasų puošybai, aktyviai renkasi tiek lempučių girliandas, tiek kitus dekoratyvinius akcentus.

„Lietuviai nori sukurti kalėdinę nuotaiką ne tik savo namuose, tačiau ir kieme, sode, terasoje. Tam jie pasitelkia įvairius kalėdinio apšvietimo elementus. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse populiariausios – įvairių ilgių elektrinės girliandos. Taip pat fiksuojame augančius LED snaigių, sujungiamų lempučių užuolaidų, 3D kalėdinių figūrėlių elnių ir besmegenių pardavimus“, – vardina Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.

Pasak jos, daug dėmesio skiriama ir langų bei durų puošybai. Tam pirkėjai renkasi įvairius kalėdinius vainikus, snaiges, žvakides, žibintus.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-10-03 09:52
Nekilnojamo turto vystytojas REWO visuomenės svarstymui pateiks atnaujintus daugiabučio Žygimantų gatvėje projektinius pasiūlymus. Šie pasiūlymai parengti atsižvelgus į Vilniaus miesto savivaldybės, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos ir architektų bendruomenės siūlymus.
nuotrauka
2022-10-03 09:33
Paaiškėjo nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Justiniškių g. 126 nugalėtojai. Įvertinusi konkursinius darbus, komisija geriausiu pripažino projektą pavadinimu „Trekšt!“, kurį naujam ekonominės klasės daugiabučių na...
nuotrauka
2022-09-30 10:44
4 mėnesius trukusį „Darnu Group“ inicijuotą „Verslo trikampio“ konversijos architektūrinį konkursą laimėjo keturios architektų komandos: „Cloud architektai“, „Aketuri Architektai“, „Archinova“ ir „Architektūros kūrybinė grupė“.
nuotrauka
2022-09-29 11:41
Atviros koncepcijos dušai sparčiai populiarėja – ir dėl svarios priežasties. Jie siūlo prieinamumą ir lankstumą kuriant interjero dizainą. Nuėmę dušo barjerus, vonios kambaryje galime sukurti vientisą išvaizdą, kad jis atrodytų ir jaustųsi didesnis.
nuotrauka
2022-09-29 11:25
Pastaraisiais metais vis labiau populiarėjančios tvarumo idėjos stipriau skinasi kelią ir nekilnojamojo turto rinkoje. Investicijos į ilgaamžes medžiagas, atsakingas požiūris į energijos taupymą, kuo mažiau greito vartojimo elementų – tai tik keletas tvaraus gyvenimo principų.
nuotrauka
2022-09-28 14:14
Turbūt nesunku įsivaizduoti, kaip šie interjerai gali atrodyti. Gyvename laiku, kuomet vienas su kitu susipynę puošia mūsų namus, sutinkame ir išėję už jų ribų. Tik kaip atpainioti, kas yra kas? Dažniau šį klausimą sau užduoda tie, kurie statosi arba remontuojasi namus. Net jei renkatės interjero di...
nuotrauka
2022-09-27 13:33
Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-17 07:32
Energinis tvarumas tampa svarbia miestų plėtros kryptimi. Ieškodami būdų, kaip optimizuoti energijos cirkuliaciją, architektai apželdina stogus. Daugėjant tokių pastatų, skaičiuojamas ne tik išaugęs ekonominis tvarumas, besiplečiantys rekreacinių erdvių plotai, bet ir besiformuojančios naujos urbani...
nuotrauka
2022-09-15 10:17
Baigėsi „Darnu Group“ inicijuotas architektūrinio konkurso pasiūlymų teikimo terminas Vilniaus verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos atnaujinimo ir konversijos darbams. Konkursui, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, labiausiai patyrusios Lietuvos architektų įmonės pateikė 9 vizija...
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-13 07:55
ŠA atelier architektai Antanas ir Gabrielė Šarkauskai Nacionalinėje dailės galerijoje įrengė instaliaciją architektūros tema „Erdviškumai“. Idėją jie įgyvendino naudodami įmonės „Betono mozaika“ trinkeles.
nuotrauka
2022-09-02 10:16
Įsivaizduokite ateitį be kelių, automobilių ir išmetamųjų dujų, kai miestuose naudojama energija pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, o gamta – ranka pasiekiama. Vertikalaus miesto Saudo Arabijoje projektas – „Neom“ – žada urbanizacijos revoliuciją, tačiau KTU Statybos ir architektūros fakulteto (...
nuotrauka
2022-08-23 05:39
Ne visada pavyksta išlaikyti teigiamą emocinę būseną. Kartais nutinka įvykių, kurie sutrikdo mūsų įprastą gyvenimo ritmą. Tokiais momentais patiriame emocinį stresą.
nuotrauka
2022-08-19 09:13
Lietuvos architektūros meno taryba, veikianti prie Kultūros ministerijos, inicijavo nuotolinę diskusiją apie architektūrinius konkursus, organizuojamus perkančiųjų organizacijų.
nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...