2024 kovo 1 d. penktadienis, 5:54
Reklama  |  facebook

Patarė, kaip kieme sukurti Kalėdų pasaką – apšvieskite balkonus, terasas, medžius

2021-12-15 10:44
Kasmet vis daugiau žmonių investuoja į kiemo, terasos, sodo puošimą kalėdinėmis lemputėmis ir dekoracijomis. Tokios puošmenos ne tik palengvina švenčių laukimą, tačiau ir šildo bei kuria kalėdinę magiją.
nuotrauka
„Kesko Senukai Lithuania“ nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Ekspertai dalijasi gudrybėmis, padėsiančiomis šventinę nuotaiką sukurti lengviau ir greičiau, bei atsako į dažniausiai kylančius klausimus.

#1. Atkreipkite dėmesį į atsparumą oro sąlygoms

Renkantis lauko apšvietimą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dekoracijų grožį, bet ir į jų naudojimo galimybes. Naudoti lauke galima tik tuos gaminius, kurie yra atsparūs drėgmei ir šalčiui. Informaciją apie tai gamintojas paprastai pateikia ant pakuotės, tačiau svarbu tai, jog lauko dekoracijas galima naudoti patalpose, tik ne atvirkščiai.

Naudingas rodiklis yra ir „IP“, nurodantis prekės atsparumą drėgmei. Tad ant pakuotės esantis užrašas „IP20“ reiškia, kad girlianda turi būti naudojama sausose patalpose, ji nėra atspari drėgmei. Indeksas „IP44“ nurodo, kad produktas tinkamas naudoti lauke, jis yra atsparus drėgmei ir oro pokyčiams, tačiau nėra skirtas panardinti į vandenį. „IP67“ rodiklis reiškia, kad dekoraciją galima naudoti lauke, ji atspari drėgmei ir vandeniui.

Nereikėtų pamiršti ir to, jog ir papildomi naudojami priedai, tokie kaip elektros ilgintuvai ar šakotuvai, taip pat turėtų būti atsparūs drėgmei ir šalčiui. Tad renkantis juos, verta taip pat ieškoti „IP“ ženklinimo. O baterijomis maitinamų lempučių girliandos dažniausiai skirtos naudoti tik patalpose.

#2. Kokias lemputes rinktis – ledines ar kaitrines, šiltos ar šaltos šviesos?

LED girliandos yra ekonomiškesnės, nors jų kaina gali būti kiek didesnė nei kitų rūšių dekoracijų. Jų didesnis efektyvumas – lyginant tą patį sunaudojamos elektros kiekį, LED lemputės skleis daugiau šviesos, jos taip pat tarnaus ilgiau – 10-30 tūkst. valandų.

Kaitrinių lempučių girliandos yra dekoratyvesnės, jų didesnis pasirinkimas. Vis tik svarbu atsižvelgti į tai, kad jos gali būti trapesnės ir mažiau atsparios įvairiems smūgiams.

„Senukų“ specialistai kalėdiniam apšvietimui rekomenduoja rinktis to paties apšvietimo spalvos toną: naudoti tik šiltus, gelsvus arba šaltesnius, melsvus atspalvius. Taip nekils iššūkių juos derinant tarpusavyje. Šilti atspalviai sukuria jaukesnę bei malonesnę nuotaiką, tad labiau tinka kalėdiniam lauko apšvietimui.

#3. Tinkamai įrenkite, patikimai pritvirtinkite

Apšvietimo sprendimų tarnavimo laikas priklauso nuo jų naudojimo ir teisingo įrengimo, ypač lauke.

Montuojant girliandas ir kitus elementus, reikia atkreipti dėmesį į įvairius galimus pavojus: aštrius kampus, kurie gali pažeisti laidus bei sukelti trumpąjį jungimą, skersvėjo vietas, kuriose papuošimai būtų blaškomi stipriau, naminius gyvūnus, galinčius pasiekti bei nutempti dekoracijas.

Taip pat svarbu tinkamai pritvirtinti lempučių girliandas. Profesionalai pataria naudoti ne lipnią juostą, smeigtukus ar klijus, o patikimesnius elementus – statybines kabes, vinukus, kabliukus, plastmasines sąvaržas, virveles.

#4. Pagalvokite, kaip sutaupyti

Nors lemputės, skirtos naudoti lauko sąlygomis, gali degti be pertraukų visą šventinį laikotarpį, vis tik norintiems taupyti sunaudojamą elektros energiją, žinovai pateikia kelis patarimus. Kieme galima įrengti daviklius kalėdinėms lemputėms, kurie sutemus įjungia šviesas, o ryto šviesoje – išjungia.

Sprendimu gali tapti ir lempučių girliandos su laikmačiu ar nuotolinio valdymo pulteliu. Tokiu būdu nereikės kaskart jų įjungti bei išjungti rankiniu būdu.

#5. Kurkite kieme kompozicijas

Pagrindinis kiemo puošybos įspūdis atsiskleidžia apšvietus akcentinius objektus gausia kalėdine šviesa, o ne įvairius šviesos elementus visur išbarsčius po truputį. Todėl planuojant kalėdinį apšvietimą, verta pasirinkti kelias pagrindines erdves bei jas apšviesti – taip kursite visumą. Tad akcentuoti galima namo kraštus, durų kontūrus, terasą, medžių kamienus, tvoras ar kiemo vartus.

Pavyzdžiui, lempučių varvekliais dailiai galima pabrėžti stogo kraštą, LED juostele papuošti terasos ar balkono kontūrus, o lengvais lempučių tinkleliais dekoruoti krūmus, medžius.

Nesijaudinkite, jei dalis kiemo taip ir liks neapšviesta – eklektika tikrai nėra kalėdinio apšvietimo tikslas.

#5. Po švenčių nebūtina nuimti

Daugeliui kyla klausimas, ar pasibaigus šventiniam laikotarpiui, kalėdines dekoracijas bei lemputes kieme reikėtų nuimti. Specialistai teigia, kad patikimai pritvirtintas, lauko sąlygomis skirtas naudoti girliandas po švenčių galima palikti – jos sėkmingai sulauks ateinančių švenčių. Neįžiebtos jos tikrai nekris į akis bei nedarkys bendro kiemo estetinio vaizdo.

O tas dekoracijas, kurios lengvai nuimamos ar buvusios sodo akcentais, pavyzdžiui šviečiančius elnius, į balkoną lipančius Kalėdų Senelius ar žibintus, galima surinkti ir padėti kitiems metams.

Ką dažniausiai renkasi pirkėjai?

Prekybininkai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo kiemo bei terasų puošybai, aktyviai renkasi tiek lempučių girliandas, tiek kitus dekoratyvinius akcentus.

„Lietuviai nori sukurti kalėdinę nuotaiką ne tik savo namuose, tačiau ir kieme, sode, terasoje. Tam jie pasitelkia įvairius kalėdinio apšvietimo elementus. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse populiariausios – įvairių ilgių elektrinės girliandos. Taip pat fiksuojame augančius LED snaigių, sujungiamų lempučių užuolaidų, 3D kalėdinių figūrėlių elnių ir besmegenių pardavimus“, – vardina Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.

Pasak jos, daug dėmesio skiriama ir langų bei durų puošybai. Tam pirkėjai renkasi įvairius kalėdinius vainikus, snaiges, žvakides, žibintus.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras