2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 8:20
Reklama  |  facebook

Patarė, kaip kieme sukurti Kalėdų pasaką – apšvieskite balkonus, terasas, medžius

2021-12-15 10:44
Kasmet vis daugiau žmonių investuoja į kiemo, terasos, sodo puošimą kalėdinėmis lemputėmis ir dekoracijomis. Tokios puošmenos ne tik palengvina švenčių laukimą, tačiau ir šildo bei kuria kalėdinę magiją.
nuotrauka
„Kesko Senukai Lithuania“ nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Ekspertai dalijasi gudrybėmis, padėsiančiomis šventinę nuotaiką sukurti lengviau ir greičiau, bei atsako į dažniausiai kylančius klausimus.

#1. Atkreipkite dėmesį į atsparumą oro sąlygoms

Renkantis lauko apšvietimą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dekoracijų grožį, bet ir į jų naudojimo galimybes. Naudoti lauke galima tik tuos gaminius, kurie yra atsparūs drėgmei ir šalčiui. Informaciją apie tai gamintojas paprastai pateikia ant pakuotės, tačiau svarbu tai, jog lauko dekoracijas galima naudoti patalpose, tik ne atvirkščiai.

Naudingas rodiklis yra ir „IP“, nurodantis prekės atsparumą drėgmei. Tad ant pakuotės esantis užrašas „IP20“ reiškia, kad girlianda turi būti naudojama sausose patalpose, ji nėra atspari drėgmei. Indeksas „IP44“ nurodo, kad produktas tinkamas naudoti lauke, jis yra atsparus drėgmei ir oro pokyčiams, tačiau nėra skirtas panardinti į vandenį. „IP67“ rodiklis reiškia, kad dekoraciją galima naudoti lauke, ji atspari drėgmei ir vandeniui.

Nereikėtų pamiršti ir to, jog ir papildomi naudojami priedai, tokie kaip elektros ilgintuvai ar šakotuvai, taip pat turėtų būti atsparūs drėgmei ir šalčiui. Tad renkantis juos, verta taip pat ieškoti „IP“ ženklinimo. O baterijomis maitinamų lempučių girliandos dažniausiai skirtos naudoti tik patalpose.

#2. Kokias lemputes rinktis – ledines ar kaitrines, šiltos ar šaltos šviesos?

LED girliandos yra ekonomiškesnės, nors jų kaina gali būti kiek didesnė nei kitų rūšių dekoracijų. Jų didesnis efektyvumas – lyginant tą patį sunaudojamos elektros kiekį, LED lemputės skleis daugiau šviesos, jos taip pat tarnaus ilgiau – 10-30 tūkst. valandų.

Kaitrinių lempučių girliandos yra dekoratyvesnės, jų didesnis pasirinkimas. Vis tik svarbu atsižvelgti į tai, kad jos gali būti trapesnės ir mažiau atsparios įvairiems smūgiams.

„Senukų“ specialistai kalėdiniam apšvietimui rekomenduoja rinktis to paties apšvietimo spalvos toną: naudoti tik šiltus, gelsvus arba šaltesnius, melsvus atspalvius. Taip nekils iššūkių juos derinant tarpusavyje. Šilti atspalviai sukuria jaukesnę bei malonesnę nuotaiką, tad labiau tinka kalėdiniam lauko apšvietimui.

#3. Tinkamai įrenkite, patikimai pritvirtinkite

Apšvietimo sprendimų tarnavimo laikas priklauso nuo jų naudojimo ir teisingo įrengimo, ypač lauke.

Montuojant girliandas ir kitus elementus, reikia atkreipti dėmesį į įvairius galimus pavojus: aštrius kampus, kurie gali pažeisti laidus bei sukelti trumpąjį jungimą, skersvėjo vietas, kuriose papuošimai būtų blaškomi stipriau, naminius gyvūnus, galinčius pasiekti bei nutempti dekoracijas.

Taip pat svarbu tinkamai pritvirtinti lempučių girliandas. Profesionalai pataria naudoti ne lipnią juostą, smeigtukus ar klijus, o patikimesnius elementus – statybines kabes, vinukus, kabliukus, plastmasines sąvaržas, virveles.

#4. Pagalvokite, kaip sutaupyti

Nors lemputės, skirtos naudoti lauko sąlygomis, gali degti be pertraukų visą šventinį laikotarpį, vis tik norintiems taupyti sunaudojamą elektros energiją, žinovai pateikia kelis patarimus. Kieme galima įrengti daviklius kalėdinėms lemputėms, kurie sutemus įjungia šviesas, o ryto šviesoje – išjungia.

Sprendimu gali tapti ir lempučių girliandos su laikmačiu ar nuotolinio valdymo pulteliu. Tokiu būdu nereikės kaskart jų įjungti bei išjungti rankiniu būdu.

#5. Kurkite kieme kompozicijas

Pagrindinis kiemo puošybos įspūdis atsiskleidžia apšvietus akcentinius objektus gausia kalėdine šviesa, o ne įvairius šviesos elementus visur išbarsčius po truputį. Todėl planuojant kalėdinį apšvietimą, verta pasirinkti kelias pagrindines erdves bei jas apšviesti – taip kursite visumą. Tad akcentuoti galima namo kraštus, durų kontūrus, terasą, medžių kamienus, tvoras ar kiemo vartus.

Pavyzdžiui, lempučių varvekliais dailiai galima pabrėžti stogo kraštą, LED juostele papuošti terasos ar balkono kontūrus, o lengvais lempučių tinkleliais dekoruoti krūmus, medžius.

Nesijaudinkite, jei dalis kiemo taip ir liks neapšviesta – eklektika tikrai nėra kalėdinio apšvietimo tikslas.

#5. Po švenčių nebūtina nuimti

Daugeliui kyla klausimas, ar pasibaigus šventiniam laikotarpiui, kalėdines dekoracijas bei lemputes kieme reikėtų nuimti. Specialistai teigia, kad patikimai pritvirtintas, lauko sąlygomis skirtas naudoti girliandas po švenčių galima palikti – jos sėkmingai sulauks ateinančių švenčių. Neįžiebtos jos tikrai nekris į akis bei nedarkys bendro kiemo estetinio vaizdo.

O tas dekoracijas, kurios lengvai nuimamos ar buvusios sodo akcentais, pavyzdžiui šviečiančius elnius, į balkoną lipančius Kalėdų Senelius ar žibintus, galima surinkti ir padėti kitiems metams.

Ką dažniausiai renkasi pirkėjai?

Prekybininkai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo kiemo bei terasų puošybai, aktyviai renkasi tiek lempučių girliandas, tiek kitus dekoratyvinius akcentus.

„Lietuviai nori sukurti kalėdinę nuotaiką ne tik savo namuose, tačiau ir kieme, sode, terasoje. Tam jie pasitelkia įvairius kalėdinio apšvietimo elementus. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse populiariausios – įvairių ilgių elektrinės girliandos. Taip pat fiksuojame augančius LED snaigių, sujungiamų lempučių užuolaidų, 3D kalėdinių figūrėlių elnių ir besmegenių pardavimus“, – vardina Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.

Pasak jos, daug dėmesio skiriama ir langų bei durų puošybai. Tam pirkėjai renkasi įvairius kalėdinius vainikus, snaiges, žvakides, žibintus.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras