2022 rugpjūčio 11 d. ketvirtadienis, 16:48
Reklama  |  facebook

Per penkerius metus „ARCHSPRENDIMAI“ parengė 92 renovacijos projektus

2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
„ARCHSPRENDIMAI“ direktorius architektas Andrius Ganusauskas su apdovanojimu. LSA / Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
ARCHSPRENDIMAI, MB
PPA (Polistireninio putplasčio asociacija),
Tokiais skaičiais dalijasi Polistireninio putplasčio asociacija, Statybininkų dienos šventėje išdalinusi „Statinių šiltinimo lyderis 2021“ apdovanojimus.

Nugalėtojai paskelbti trijose kategorijose: „Statinių šiltinimo lyderis“ projektavimo įmonių kategorijoje; „Statinių šiltinimo lyderis“ rangovų kategorijoje ir „Statinių šiltinimo lyderis“ modernizavimo organizatorių kategorijoje.

„ARCHSPRENDIMAI“ projektuose – per 250 tūkst. kv. m apšiltinto fasado

Mažoji bendrija iš Jurbarko „ARCHSPRENDIMAI“ buvo pripažinta geriausia projektavimo įmonių kategorijoje. Vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos statybininkų asociacijos, Būsto rūmų ir Polistireninio putplasčio asociacijos atstovai, įmonę „ARCHSPRENDIMAI“ išskyrė už ilgametę didelio masto veiklą modernizuojant pastatus ir kuriant vertingus architektūrinius sprendimus.

ARCHSPRENDIMAI

Nuotraukoje – 
broliai architektai
Andrius ir Martynas Ganusauskai

Savo veiklą mažoji bendrija „ARCHSPRENDIMAI“ pradėjo 2013 metais kaip šeimos verslo įmonė, kurios branduolį sudaro broliai architektai Andrius ir Martynas Ganusauskai. Daugiabučių modernizavimo projektus įmonė pradėjo rengti nuo 2016 metų. Per tą laiką parengti 92 projektai įvairiausiems Lietuvos miestams ir miesteliams, o juose bendras apšiltinto fasado plotas viršijo 250 tūkst. kvadratinių metrų.

„Kuo greičiau renovuosime visus daugiabučius, tuo mažiau teršime aplinką, – sako įmonės „ARCHSPRENDIMAI“ direktorius architektas Andrius Ganusauskas. – Būtina laikytis nuostatos, kad Žemę mes ne paveldime iš savo tėvų, o pasiskoliname iš savo vaikų.“

Pasak įmonės vadovo, siekiant užtikrinti mažesnį pastatų energijos suvartojimą bei siekiant atnaujinti pastatus estetiškai, įrengiant naujus fasadus, polistireninis putplastis EPS yra nepakeičiama medžiaga. Tinkamai apšiltinus pastatą šia medžiaga, galima užtikrinti jo sandarumą, ženkliai sumažinti šilumos nuostolius per atitvaras. Kuo mažesni pastato šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama pastato šildymui, tuo mažesnė CO2 emisija į aplinką.

Andrius Ganusauskas taip pat pastebi, kad polistireninis putplastis atveria dideles galimybes architektams, kuriantiems naują pastato fasadą. Įrengus tinkuojamą fasadą, galima išgauti praktiškai bet kokią spalvą ar raštą – architektams telieka pasitelkti fantaziją.

Steigiamas pastatų renovacijos kompetencijų centras

Aplinkos viceministro Dariaus Kvedaravičiaus teigimu, Lietuva Europoje vertinama kaip modernizavimo lyderė, „bet patys sau keliame kur kas aukštesnius tikslus“. Lietuva imasi iniciatyvos renovacijos procesą padaryti kuo sklandesnį ir paprastesnį.

Vyriausybė patvirtino planą Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų – VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) – pertvarkai. Jau lapkritį bus likviduota VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“, o jos funkcijos perduotos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).

Naujasis APVA padalinys – vadinamasis pastatų renovacijos kompetencijų centras – „vieno langelio“ principu administruos renovacijos priemones, koordinuos jų planavimą ir įgyvendinimą, analizuos jų poveikį tiek atitinkamai sričiai, tiek šalies ekonomikai, atliks patikimą, faktiniais duomenimis pagrįstą stebėseną, teiks metodinę ir konsultacinę pagalbą. Tikimasi, kad pertvarka sudarys sąlygas optimizuoti ir efektyviau panaudoti pastatų renovacijai skiriamus viešuosius finansus, didins skaidrumą, padės siekti tikslo, kad 2050 m. šalyje pastatai energiją vartotų ypač taupiai ir būtų nepriklausomi nuo iškastinio kuro.

ARCHSPRENDIMAI“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-02-22 12:06
Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar past...
nuotrauka
2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais į...
nuotrauka
2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksport...
nuotrauka
2022-02-08 07:16
UAB „Gilesta“ pastatytas Kauno klinikų Ambulatorinis diagnostikos centras konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertintas aukso medaliu. Pandemijos metu išaugus medicininių paslaugų poreikiui, šis pastatas tapo reikšmingas ne tik užsakovui ir generaliniam rangovui, bet ir visai Lietuvai.
nuotrauka
2022-02-07 07:10
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos