2023 birželio 4 d. sekmadienis, 16:05
Reklama  |  facebook

Pradėta Gamybos inovacijų slėnio 4 mln. eur vertės pastato statyba

2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
UAB „Atamis“ vizualizac.


Minimos įmonės
Pažangios inovacijos, UAB
Arginta, UAB
Elinta, UAB
Baltled, UAB
Aedilis, UAB
Proftools, UAB
Atamis, UAB

Pildo nišą – gamybos įmonėms reikia specifinių sąlygų bei įrengimų

Bendra šio skaitmeninių inovacijų centro projekto vertė, kaip pranešama, siekia beveik 10 mln. eurų, iš kurių pastato infrastruktūros sukūrimui bus skirta apie 4 mln. eurų, gamybos įrengimams apie 3 mln. eurų. Tai bus vienintelė Baltijos šalyse tokio tipo erdvė inovatyvioms gamybos įmonėms. Pastatą planuojama atidaryti kitų metų pirmąjį pusmetį, o gamybos skaitmeninimo ir inovacijų konsultacijos jau yra teikiamos.

Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda pažymi, kad inovacijas kuriančioms gamybos įmonėms vis dar trūksta tinkamos infrastruktūros.

„Viena vertus atrodo, kad Lietuvoje jau turime pakankamai technologijoms ir inovacijoms kurti skirtų erdvių, tačiau gamybos įmonėms reikia specifinių sąlygų bei įrengimų. Tokioms įmonėms labai svarbu turėti didelę elektros galią, itin spartų internetą, aukštas lubas, patogų privažiavimą sunkiasvorei technikai, plačius bei aukštus vartus. Projektuodami Gamybos inovacijų slėnio pastatą būtent apie tai ir galvojome, nes mes žinome, ko reikia gamybai ir inovacijoms kurti“, – cituojamas G. Vilda.

Kuria skirtingų žinių ir kompetencijų tarpusavio integraciją

5000 m² pastate veiks iki 14 gamybos laboratorijų, kurios atitiks Europos Sąjungos pramonės strategijos ManuFuture 2030 kryptis. Šiuo metu jau rezervuotos laboratorijos robotikos ir automatikos, optoelektronikos, mobilumo, ateities verslo ir logistikos sričių įmonėms. Laboratorijos dydis bus nuo 216 iki 648 m², administracinių patalpų nuo 70 iki 210 m². Taip pat čia veiks Prototipavimo laboratorija su prototipų gamybai reikalinga įranga: CNC mechaninio apdirbimo, lazerinio pjovimo, liejimo staklėmis, pramoniniais robotais, automatikos bei metrologijos įranga, įskaitant rentgeno ir ultragarsinius matavimo prietaisus, bus suvirinimo įrenginiai, 3D spausdinimo įranga, įvairūs prototipų testavimo stendai, krautuvai ir kt. Pastate bus „švaraus kambario“ erdvė (ang. clean room), naudojama elektronikos ar medicinos technologijų reikmėms. Dar viena Gamybos inovacijų slėnio laboratorija veiks Kaune, projekto partnerių UAB „Elinta“ bazėje.

UAB „Pažangios inovacijos“

UAB „Atamis“ vizualizac.

„Svarbu pažymėti, kad inovacijų kūrimui neužtenka geros infrastruktūros, būtina skirtingų žinių ir kompetencijų tarpusavio integracija ir dėl to atsirandanti sinergija. Todėl kuriame Slėnį, kur išbandyti, tobulinti ir testuoti naujus sprendimus bus žymiai greičiau ne tik dėl infrastruktūros, bet ir dėl bendrai su partneriais sukauptų produktų kūrimo bei komercializavimo kompetencijų. Jau dabar įmonėms teikiame skaitmeninių inovacijų konsultacijas iš 20 įvairių Pramonė 4.0 technologinių sričių, tuo jau naudojasi pirmieji mūsų klientai“, – pasakoja G. Vilda.

Jau yra teikiamos automatizavimo, robotizavimo, vizualiojo valdymo, gamybos skaitmeninimo koncepcijų, projektavimo ir testavimo, skaitmeninimo konsultavimo ir kitos paslaugos. Greta specifinių gamybos sektoriui aktualių konsultacijų įmonės gali gauti ir verslo valdymo srities paslaugas – finansavimo pritraukimo, logistikos, rinkodaros, teisės, apskaitos ir kitas. Gamybos inovacijų slėnis vysto ryšius ir su užsienio partneriais, todėl suteikia galimybes tarptautinei Lietuvos įmonių plėtrai. Be to, nuolat vyksta gamybos įmonėms skirti įvairūs edukaciniai, informaciniai, technologiniai renginiai.

 ES paramos dalis siekia beveik 5,9 mln. eurų

Gamybos inovacijų slėnio infrastruktūra naudotis galės skirtingo dydžio Lietuvos ir užsienio valstybių įmonės bei fiziniai asmenys. Pvz., didesnės įmonės čia galės išbandyti savo naujai sukurtas technologijas ar prototipus, ką nelengva padaryti serijinę produkciją gaminančiose įmonėse, kurioms sudėtinga imtis vienetinių užsakymų.

Gamybos inovacijų slėnis įsikurs Molėtų plente greta „Arginta“ įmonių grupės, UAB „Brolis Semiconductors“ ir UAB „Armila”. Į Slėnio įrenginius ir technologinę infrastruktūrą bei inovacijų konsultacijas taip pat investuoja projekto partneriai UAB „BaltLed“, UAB „Aedilis“, UAB „Elinta“, UAB „Precizika Metrology“, UAB „Proftools“. 

Gamybos inovacijų slėnio projektą įgyvendina UAB „Pažangios inovacijos“. Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. ES paramos dalis siekia beveik 5,9 mln. eurų. 

Objekto projektuotojai – UAB „Atamis“. Už statybos valdymą atsakinga UAB „Pažangios inovacijos", kuri yra Gamybos inovacijų slėnio koordinatorius. Statybos vykdomos statybos valdymo būdu, t. y. viešojo konkurso būdu atrenkami skirtingi rangovai skirtingiems statybų darbams.

Statybunaujienos.ltAutomatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija