2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 13:43
Reklama  |  facebook

Prasideda Vilniaus gatvės Kaune kapitalinis remontas

2021-07-09 16:05
Liepos 12 dieną startuoja Vilniaus gatvės kapitalinis remontas. Šie darbai vienoje lankomiausių miesto erdvių pareikalaus maksimalios čia dirbančių verslininkų ir kitų kauniečių kantrybės.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Kauno vandenys, UAB
Kauno energija, AB
ESO (Energijos skirstymo operatorius), AB
Kauno gatvių apšvietimas, UAB

Gausios rangovų pajėgos ir kasamos gilios tranšėjos privertė miesto tvarkdarius priimti nepopuliarius, bet būtinus sprendimus: darbų metu praėjimas šia susisiekimo arterija bus visiškai uždarytas bent iki Kalėdų. Atsinaujinusi viena seniausių mieste pėsčiųjų gatvė taps lygesnė ir patogesnė tėveliams su vežimėliais bei judėjimo negalios paliestiems žmonėms.

„Vilniaus gatvės atnaujinimas – ilgai lauktas ir neišvengiamas darbas, kurį privalome atlikti kaip įmanoma greičiau. Tai miesto garbės reikalas – turėti tvarkingą ir jaukią pagrindinę senamiesčio erdvę. Žinau, kiek darbų šiuo metu vyksta Kaune ir kaip erzina vis nesibaigiančios statybos – tokia yra keletą dešimtmečių netvarkyto miesto kaina. Turime padaryti tai čia ir dabar, kad po to ilgai nebereikėtų prie šių darbų sugrįžti. Prašau visų dar kantrybės – jau kitąmet galėsime mėgautis dar labiau atsinaujinusiu, gražesniu miestu“, – cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Laukia laikini nepatogumai

Požeminių komunikacijų darbus planuojama baigti iki Kalėdų, o visą projektą įgyvendinti – mažiau nei per metus. Kol statybvietėje nebus galimybių užtikrinti saugius pėsčiųjų praėjimus, miestiečiai raginami rinktis alternatyvius maršrutus. Tarp Rotušės aikštės ir Birštono gatvės siūloma keliauti Muitinės ir Kurpių gatvėmis.

Vilniaus gatvės kapitalinis remontas, kaip pranešė savivaldybė, buvo planuotas seniai, tačiau kelerius metus užtruko rangovo paieška. 

„Tikime, kad atnaujinta Vilniaus gatvė taps dar patrauklesne vieta tiek kauniečiams, tiek miesto svečiams ir tai bus pagrindas greitam verslo atsigavimui“, – cituojamas Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Drauge su gatvės dangų ir mažosios architektūros atnaujinimu bus įgyvendintas atskiras „Kauno vandenų“ požeminių komunikacijų rekonstravimo ir statybos projektas: perklojami vandentiekio, statomi nauji buitinių nuotekų ir rekonstruojami lietaus nuotekų tinklai. Lygiagrečiai komunikacijas tvarkys ir statybvietėje darbuosis bendrovės „Kauno energija“, ESO bei „Kauno gatvių apšvietimas“.

Liepos 12 d. pradedama tvarkyti Vilniaus gatvės atkarpa nuo Kauno rotušės iki pat požeminės perėjos. Rugpjūčio 2 d. darbai prasidės ir likusioje jos dalyje anapus Birštono gatvės – nuo požeminės perėjos iki Laisvės alėjos. Žemės judinimo ir komunikacijų darbus stebės archeologai.

Alternatyvus maršrutas pėstiesiems


Kol jungtinės rangovų pajėgos dirbs Vilniaus gatvėje, pėstiesiems siūloma rinktis alternatyvų maršrutą – nuo Birštono gatvės požeminės perėjos iki Rotušės aikštės eiti Kurpių ir Muitinės gatvėmis.

Vos tik atsiradus galimybei, tam tikrose vietose išimtinai vietos gyventojai galės kirsti ir Vilniaus gatvę. Apie tai kauniečiai bus reguliariai informuojami.

„Naujus kelionių maršrutus turės planuotis ir automobilių vairuotojai. Važiuoti dviračiais ar elektriniais paspirtukais bus patogiausia Karaliaus Mindaugo prospektu. Paleisti tranzitinį pėsčiųjų eismą Vilniaus gatve planuojama iki Kalėdų, vos tik finišuos požeminių komunikacijų darbai. Suprantame vietos verslininkus ir jų norą turėti praėjimą, tačiau gatvė nėra tokia plati kaip Laisvės alėja, o per požeminius darbus tranšėjų gylis čia sieks iki 4 metrų gylio“, – aiškino Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pasak A. Pakalniškio, siekiama, kad Vilniaus gatvės uždarymas truktų kuo trumpiau. Laikantis numatyto plano, kapitalinį remontą numatyta užbaigti iki kitų metų vasaros. Jei būtų paliktas bent minimalus pėsčiųjų praėjimas, darbai išsitęstų mažiausiai dukart, o tai reikštų papildomai paaukotą ir kitų metų vasaros sezoną, todėl tokio varianto iškart atsisakyta.

Jeigu darbai vyktų atskirais etapais, dalijasi savivaldybė, rangovai užtruktų kur kas ilgiau ir dėl to nepatogumų būtų dar daugiau. 

Patogesnis judėjimas kiekvienam

830 metrų ilgio Vilniaus gatvė bus sutvarkyta iš pagrindų, kad ateityje ilgus dešimtmečius čia nebereikėtų atlikti jokių kasinėjimo darbų. Įrengus bei atnaujinus visas reikiamas komunikacijas po žeme, į savo vietas bus grąžinti nulyginti esami grindinio akmenys. Šalia kelio pakloti tamsaus akmens šaligatviai praeivių patogumui pakils vos per keletą centimetrų.

„Gatvė yra išties prastos būklės ir reikalaujanti didelio dėmesio. Po kapitalinio remonto šia susisiekimo arterija bus patogu naudotis turintiems judėjimo ir regos negalią bei mamoms su vežimėliais. Tokia vieta turi būti patogi ir prieinama kiekvienam kauniečiui ar miesto svečiui“, – užtikrino A. Pakalniškis.

Pokyčių sulaukusią Vilniaus gatvę papuoš atnaujinti šviestuvai, suoliukai ir kiti mažosios architektūros elementai.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-28 06:30
Dalyvaujamojo biudžeto projektų, už kuriuos konkurse „Gyventojų iniciatyvos“ balsavo rajono gyventojai, įgyvendinimas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse