Prasideda balsavimas: vilniečiai nuspręs, kurios idėjoms paskirstyti 1 mln. eurų
„Miestai yra apie žmones. Kiekvienas iš mūsų turi savo viziją – kaip turėtų atrodyti idealus miestas. Kol vieni svajoja apie dar daugiau parkavimosi vietų, kitiems norisi hamako knygos paskaitymui prie kieme esančio medžio, poilsio gultų šalia ežeriuko ar rajonui ryškumo suteikiančių piešinių ant tilto atramų. Džiugu, Vilnius turi priemonę patiems gyventojams prisidėti prie sostinės pažangos, kai patys vilniečiai sprendžia dėl reikalingų laisvalaikio, poilsio ir sporto erdvių", – balsuoti ir nuspręsti, ko reikia kokybiškesniam gyvenimui, kviečia pranešime cituojama Vilniaus miesto savivaldybės organizacijos vystymo grupės vadovė Lina Koriznienė.
Miestiečiai pateikė beveik 600 idėjų
Per daugiau nei du mėnesius projektui „Dalyvauk! Vilnius" vilniečiai pateikė 594 idėjas. Balsavimui perduodamos 196 idėjos: 73 didelės apimties kategorijos, mažos – 123 idėjos. Atkrito tos idėjos, kurių siūloma įgyvendinimo vieta buvo ne savivaldybės viešoje erdvėje, kurios buvo komercinės paskirties, prieštaravo galiojantiems teritorijų ir kitiems planavimo dokumentams, idėjos siūlomoje vietoje yra planuojamų kitų objektų, projektų ir pan.Šiemet idėjos, pasak savivaldybės atstovų, pasižymi originalumu, konceptualumu ir išskirtinumu.
Idėjų pristatymas. Vilniaus m. savivaldybės nuotr.
Pavyzdžiui, Ribiškių kalvų takuose užsiprašyta poilsio stotelės žygeiviams. Ribiškių kalvynai nepatyrusiems žygeiviams gali tapti tikru iššūkiu, o atsiveriantys vaizdai, kartais „užima kvapą". Patogiai poilsio pertraukėlei – pasigrožėjimui puikia Ribiškių gamta pasiūlyta įrengti kelis medinius gultus, panašius kaip Saulėlydžio stebėjimo vietelėje.
Kitas dėmesio sulaukęs pasiūlymas – moduliniai žalieji suolai Naujojoje Vilnioje ir Pavilnyje. Gyventojai dalinosi sukūrę 7 modulius, iš kurių formuojamos įvairios poilsio suolų kompozicijos, skirtos skirtingoms Naujosios Vilnios ir Pavilnio viešosioms erdvėms. Moduliai pagaminti iš natūralios medienos ir gali būti derinami su įvairiais poilsio sprendimais: suolais su atlošais, paprastais suolais ir gultais. Kai kurie moduliai turi integruotus augalų vazonus, pridedančius žalumos ir estetinį patrauklumą.
Populiarumo nusipelnė ir lauko sporto klubo Pilaitėje idėja – pasak gyventojų, Pilaitėje yra daug pavienių treniruoklių, tačiau dauguma jų mažai naudojami, nes nėra ergonomiški, negalima pasirinkti apkrovos (svorių). Be to, treniruokliai esą išmėtyti po visą rajoną. „Tarkime, nori treniruoti kojas, eini į vieną gatvę, nori treniruoti rankas – eini dar į kitą gatvę“, – rašė vilniečiai. Esą tokiu atveju naudingiau eiti į sporto klubą, kur visi treniruokliai vienoje vietoje.
Karoliniškių gyventojai užsiprašė saulės vonių visiems puikiai pažįstamame rajono obelų sode. Pasak jų, pasivaikščioti aplink sodą, pasimėgauti subtiliu prinokusių obuoliukų ir laukinių kriaušių kvapu ateina kaimynai iš visų rajono. „Pievelė šalia obelų jau seniai tapo tinkamiausia vieta atsipalaiduoti mieste, tarp daugiabučių, tačiau tuo pačiu po kvapnia obelimi – pailsėti bei pasideginti. Todėl gimė idėja šalia obelų įrengti modernius, medinius gultus ant besisukančio pagrindo. Manau, šie gultai tikrai patiktų tiek jaunimui, norinčiam pasideginti, tiek mūsų nuostabiems senjorams, kurie, pasukę gultą į priešingą nuo saulės pusę galėtų ant gultų pailsėti / paskaityti mėgiamą knygą arba taip pat pasimėgauti saulės spinduliais“, – rašoma pasiūlyme.
Vilniaus m. savivaldybės nuotr.
Sprendimas – vilniečių rankoseKurios idėjos vertos virsti realybe, gyventojai galės nuspręsti balsuodami platformoje „Dalyvauk! Vilnius". Susipažinę su balsavimui atrinktomis idėjomis ne jaunesni nei 18 metų vilniečiai galės balsuoti už labiausiai patikusį vieną mažos apimties (priklausomai nuo seniūnijos, kurioje gyvena) ir vieną didelės apimties projektą.
Apsisprendus dėl labiausiai patinkančių idėjų, jas reikės pažymėti, balsavimo lange įrašyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, telefono numerį ir spaudžia mygtuką „Balsuoti". Į nurodytą telefono numerį gyventojas gaus trumpąją SMS žinutę su 5 skaitmenų kodu, kurį įrašius atsidariusiame interneto svetainės langelyje, bus patvirtintas balsas.
Susumavus gyventojų balsus, lapkričio 6 d. paaiškės idėjos-laimėtojos. Atsižvelgiant į jų apimtį bus įgyvendintos per 1-2 metus. Mažos apimties kategorijos idėjos bus įgyvendinamos per 12 mėnesių, didelės apimties kategorijos – per 24 mėnesius.