2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 9:35
Reklama  |  facebook

Prasidėjo paroda „Resta 2023": svarbiausi jos akcentai ir didžiausi statybų verslo lūkesčiai

2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstatymui. Kaip ir praėjusiais metais, kartu su „Resta" vyksta ir kita paroda – „Baldai ir dizaino sprendimai 2023".
nuotrauka
LITEXPO nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Parodos atidaryme – pagyros Lietuvos statybos sektoriui

Parodos atidaryme kalbėjęs LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas sakė, kad jau 28-ąjį kartą vykstančią parodą būtinai turėtų aplankyti kas dvyliktas šalies dirbantysis. Būtent tiek žmonių, apie 120 tūkst., Lietuvoje triūsia statybų sektoriuje.

LR aplinkos ministras
Simonas Gentvilas

Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuvos statybų sektorius per pastaruosius metus parodė didelį atsparumą, kuris itin džiugina. „Nepaisant pandeminių negandų, sankcijų, taikomų kai kuriems statybų produktams iš Rytų, infliacijos, kuri buvo rekordinė, ir sudėtingų ekonominių sąlygų, mes čia susirinkome puikios nuotaikos. Ji gera, nes dirbame skaidriau, efektyviau, daugiau eksportavome, daugiau investavome į tvarumą ir turime suplanavę rekordinį kiekį investicijų iš europinių pinigų", – akcentavo aplinkos ministras S. Gentvilas.

Savo ruožtu LR ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, kreipdamasi į parodos dalyvius, sakė, kad jai itin malonu pasveikinti žmones, kurie tiesiogine ta žodžio prasme stato Lietuvą.

„Pastarieji keleri metai mums visiems pažėrė neeilinių iššūkių, taip pat palietusių ir statybų sektorių, kuris yra tarsi šalies ekonomikos skydas, pirmasis, susiduriantis su ekonominiais iššūkiais ir pajuntantis pasaulinės ekonomikos svyravimus. Nepaisant visko, jis išliko atsparus. Ypač džiugu, kad praėjusiais metais šalies statybų sektoriuje atliktų darbų vertė buvo net 4,7 mlrd. eurų didesnė nei 2021 metais, o užsienyje Lietuvos statybų įmonės darbų apimtis padidino beveik 11 procentų", – nurodė ekonomikos ir inovacijų viceministrė I. Valeškaitė.

Anot jos, toks statybų sektoriaus atsparumas, tikimasi, išliks ir šiemet, o svarbia jo kryptimi netrukus gali tapti Ukraina, kurioje, planuojama, mūsų valstybė reikšmingai prisidės atstatant karo nusiaubtą šalį.

LSA prezidentas
Dalius Gedvilas

Pagrindinės parodos „Resta 2023" partnerės Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo sveikinimo kalboje taip pat skambėjo pagyros statybų sektoriaus dalyviams.

„Gyvename nuolatinių permainų laikotarpiu ir tie, kas sugebėjo išgyventi, kas turi viziją, kaip vystyti savo verslą, verti pagarbos ir sėkmės", – tvirtino D. Gedvilas.

Parodos atidarymo ceremonijoje kalbėjusios LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovės Jolantos Beniulienės teigimu, svarbu pabrėžti, kad antrus metus iš eilės „Resta" vyksta kartu su kita paroda – „Baldai ir dizaino sprendimai".

„Prieš metus, atidarydami šias dvi parodas, jautėmės savotiškame rizikos lauke, nes buvo sutrikusios visos tiekimo grandinės, prasidėjęs karas Ukrainoje ir mes visiškai nežinojome, kaip seksis statybų sektoriui po metų. Šiandien visgi galima pasidžiaugti, kad viskas labai gerai", – sakė J. Beniulienė.

Tai, anot jos, rodo ir skaičiai. Parodoje „Resta 2023", vykstančioje kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai", iš viso dalyvauja daugiau nei 300 įmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Turkijos, Rumunijos, Čekijos, Ukrainos, Danijos, Egipto bei kitų užsienio šalių. Prognozuojama, kad jų stendus šiemet aplankys dešimtys tūkstančių žmonių.

Svarbiausi parodos „Resta" akcentai

Pasiteiravus LSA prezidento D. Gedvilo, kas yra svarbiausia šių metų „Resta" parodoje, jis teigė, kad tai – gera emocija.

„Resta" yra būsimų statybos verslo rodiklių indikatorius einamiesiems metams. Gausus dalyvių ir lankytojų skaičius liudija, kad statybos paslaugų poreikis yra didelis. Esant mažam dalyvių skaičiui parodoje, būtų didelė tikimybė, kad į statybų rinką ateina recesija ir nuosmukis. Todėl ypač malonu matyti didelį parodos dalyvių skaičių ir daug smalsių lankytojų. Tai mūsų asociacijos bendruomenę nuteikia optimistiškai", – tvirtino LSA vadovas.

Vardydamas pagrindines temas, kurios sudaro šių metų parodos „Resta" ašį, D. Gedvilas išskyrė į statybų sektorių ateinančias „žaliąsias" technologijas, dėl kurių itin svarbios tampa statybose naudojamos medžiagos ir gaminiai, atitinkantys šios vertybinės pakraipos reikalavimus.

Be to, LSA prezidentas akcentavo „žaliųjų" viešųjų pirkimų, energinio statinių tvarumo, saugaus darbo temas. Jos, pašnekovo manymu, taip pat bus parodos lankytojų dėmesio centre.

Šių metų parodų „Resta" ir „Baldai ir dizaino sprendimai" vidaus ekspozicijos iš viso užima net 5 LITEXPO sales. Be to, „Resta" dalyviai savo prekes ir paslaugas taip pat pristato ir lauko ekspozicijose, išsidėsčiusiose penkiose aikštelėse.

Vidaus ekspozicijose parodos „Resta" lankytojai gali susipažinti su statybų ir renovacijos naujienomis, komunikacijų sprendimais, tokiais kaip vandentiekis, šildymas ir vėdinimas, aplankyti skaitmeninių statybų salę, kurioje pristatoma naujausia programinė įranga, skirta specialistams, išmaniųjų namų sistemos, atsinaujinantys energijos šaltiniai ir daugelis kitų sprendimų.

Lauko ekspozicijoje lankytojams pristatoma gausybė specializuotos technikos, statybų ir apdailos medžiagų, mažosios architektūros sprendimų, moduliniai ir vadinamieji off-grid namai. Be to, lankytojai supažindinami su pažangiausia nuotekų ir vandentiekio technologija, apželdinimo sprendimais, stogo dangomis ir daugeliu kitų statantiems, renovuojantiems ar planuojantiems tai daryti aktualių paslaugų bei produktų.

Centriniuose LITEXPO parodų rūmuose įsikūrusiose parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" ekspozicijose lankytojams pristatomi įvairių stilių šiuolaikiniai baldai, modernios interjero detalės ir kiti stilingų namų įrengimui skirti produktai.

Vienu metu vykstančiose dviejose parodose yra ne tik gausybė stendų ir lauko ekspozicijų. Jų metu numatyta ir aibė renginių: konkursai, seminarai, konferencijos ir diskusijos.

Štai LSA kartu su LITEXPO organizuoja konkursą „Lietuvos gaminys Ukrainos atstatymui", kuriame, dalyvaujant Ukrainos ekspertams, bus atrinktos medžiagos ir technologijos, geriausiai tinkančios Ukrainai šiuo sudėtingu laikotarpiu. Konkurso nugalėtojai paaiškės jau šį šeštadienį, 12 val. 30 min.

Parodos metu taip pat vyks didžiausia šalyje statybų skaitmenizacijai skirta konferencija „Skaitmeninė statyba 2023". Jau dvyliktus metus vyksiančios konferencijos pagrindinė tema – skaitmeninė infrastruktūra bei GIS ir BIM technologijų sinergija.

Be to, vyks atvira darnių miestų vystymo diskusija, kurioje savo įžvalgomis dalysis ir bendrų sprendimų ieškos Lietuvos Respublikos aplinkos ministras S. Gentvilas, Tauragės miesto meras Dovydas Kaminskas, Anykščių rajono vyr. architektė Daiva Gasiūnienė, PUPA urbanistikos studijos partnerė, urbanistė Justina Muliuolytė, MB „Bauland" steigėjas, partneris, architektas ir urbanistas Donatas Baltrušaitis, nekilnojamojo turto vystytojų „YIT Lietuva" verslo direktorius Gytis Jakučionis bei statybų sektoriaus ekspertai – bendrovės FOGO direktorius Martynas Matulevičius ir „GROHE AG" pardavimo atstovė Lietuvoje Aistė Stankevičienė.

Parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" metu vyks tvarumo dirbtuvės, diskusija apie namų interjerą, skaitomi pranešimai apie apšvietimo sprendimus, inovacijas ir skaitmenines technologijas, skirtas baldų ir statybinių medžiagų gamybos mašinų našumui didinti ir dalijami patarimai naujakuriams ir įsirenginėjantiems namus.

Ko tikisi statybų sektorius šiemet?

Paklaustas apie iššūkius, su kuriais susiduria statybų sektorius pastaruoju metu, LSA prezidentas D. Gedvilas sakė, kad 2023-ieji išsiskiria tuo, jog sumažėjo smulkių nekilnojamojo turto (NT) projektų ir padaugėjo didelės apimties infrastruktūros projektų. Todėl tikėtina, kad šie metai bus palankūs dideliems rangovams. Tačiau net ir jie neišvengs tam tikrų sunkumų.

„Ir dideli, ir maži rangovai turi tą patį iššūkį – privalo konkuruoti dėl gerų specialistų. Statybose trūksta darbuotojų. Tai atsispindi ir augančių darbo užmokesčių dinamikoje", – paaiškino LSA vadovas.

Jis taip pat akcentavo, kad nuo šių metų Lietuvoje įsigalioja nauji teisės aktai, reguliuojantys statybas ūkio būdu, BIM metodologijos taikymą, būstų apdailos baigtumą ir kitus statybų aspektus. Visa tai, tikimasi, įneš nemažai sveikų permainų statybų sektoriuje.

Paprašytas pateikti statybų verslo prognozes ateičiai, D. Gedvilas pabrėžė, kad žiūrint į ateitį daryti prognozių neįmanoma be geopolitinių įvykių vertinimo.

„Labai daug priklauso nuo karo Ukrainoje rezultatų. Bet kokios optimistinės naujienos iš Ukrainos veikia visą pramonę, ne tik statybų sektorių. Negalime prognozuoti toli į ateitį, bet, nepaisant visko, džiaugiamės, kad Lietuvos ekonomika nesirita į recesiją, pramonė nori plėsti pajėgumus, užimtumo rodikliai neblogėja, o Lietuvos piliečiai turi rekordiškai daug santaupų, kurias mielai investuoja į nekilnojamojo turto projektus", – džiaugėsi LSA vadovas D. Gedvilas. 

LITEXPO nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  RestaRESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...

Statybunaujienos.lt » RESTA