2021 birželio 25 d. penktadienis, 9:50
Reklama  |  facebook

Prokuratūra kreipėsi į teismą dėl įtartinų aikštelės Raseiniuose pardavimo aplinkybių

2021-02-19 15:47
Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Lina Matutienė, gindama viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo pripažinti negaliojančia vienos Raseinių mieste esančios aikštelės pirkimo – pardavimo sutartį ir tuo pačiu taikyti restituciją. Sutartis buvo pasirašyta praėjusių metų rugsėjį tarp uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Raseinių autobusų parkas“ ir privataus asmens.
nuotrauka
Raseinių r. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
Raseinių r. savivaldybė,
Raseinių autobusų parkas, UAB
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
Praėjusių metų lapkritį Šiaulių apygardos prokuratūroje, kaip rašoma pranešime, buvo gautas Raseinių rajono tarybos narių, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir privataus asmens pareiškimas dėl viešojo intereso gynimo Raseinių mieste. Pareiškime teigiama, kad Raseinių rajono savivaldybės taryba nusprendė pirkti UAB „Raseinių autobusų parkas“ priklausančią 2012 kv. m. aikštelę, kuri reikalinga įgyvendinant savivaldybės projektą dėl miesto centrinės dalies patrauklumo didinimo ir viešųjų erdvių mieste sutvarkymo. Pasak pareiškėjų, šis miesto tarybos sprendimas liko neįgyvendintas, o minėtą aikštelę, galimai pažeisdama teisės aktų reikalavimus, UAB „Raseinių autobusų parkas“ pardavė privačiam asmeniui.

Prokuratūroje per beveik 3 mėnesius buvo atliktas prokuroro tyrimas, kurio metu nustatyta, kad praėjusių metų vasarą UAB „Raseinių autobusų parkas“ savaitraštyje „Alio, Raseiniai“ paviešino skelbimą apie nereikalingo materialiojo turto viešąjį aukcioną, kuriame parduodama 0,2545 ha ploto aikštelė. Tačiau skelbime, kaip rašoma prokuratūros pranešime, buvo nurodyti visai kito objekto identifikaciniai duomenys.

Tyrimo metu surinktais duomenimis, paraišką dalyvauti viešame aukcione pateikė vienas privatus asmuo, kuriam aikštelė ir buvo parduota už 35 200 eurų.

Prokuroro tyrime nustatyta, kad aikštelė buvo parduota pažeidžiant viešąjį interesą ir prieštaraujant imperatyviosioms Civilinio kodekso įstatymo nuostatoms. Aikštelės pardavimo skelbimas ir aukciono sąlygos buvo paviešintos pažeidžiant Nekilnojamojo turto pardavimo viešuose prekių aukcionuose tvarkos aprašo reikalavimus. Skelbimas nebuvo įdėtas į internetinę svetainę, nebuvo spausdintas rajoniniame dienraštyje (leidžiamame kiekvieną darbo dieną), nesilaikyta aukciono viešinimo bei vykdymo terminų.

Ieškinyje pažymima, kad UAB „Raseinių autobusų parkas“ vykdė ne inžinerinio statinio aikštelės aukcioną, o tuo pačiu adresu esančio valstybei priklausančio ir Nacionalinės žemės tarnybos patikėjimo teise valdomo žemės sklypo, kuriame yra aikštelė, aukcioną. Šis žemės sklypas buvo išnuomotas bendrovei, tačiau ji nuosavybės teise žemės sklypo niekada nevaldė ir neturėjo teisės parduoti. Nepaisant to, kad buvo vykdomas žemės sklypo pardavimo aukcionas, praneša prokuratūra, aukcione buvo parduotas inžinerinis statinys – aikštelė, kurios aukcionas realiai nevyko.

Prokurorė, gindama viešąjį interesą, ieškiniu prašo Šiaulių apygardos teismo taikyti laikinąją apsaugos priemonę – draudimą perleisti aikštelę kitam asmeniui bei panaikinti UAB „Raseinių autobusų parkas“ praėjusių metų vasarą paskelbto viešojo aukciono rezultatus. Restitucija siekiama išreikalauti iš aikštelės pirkėjo grąžinti ją UAB „Raseinių autobusų parkas“, o bendrovės – grąžinti pirkėjui 35 200 eurų. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-06-25 06:46
Panevėžio miesto savivaldybė pranešė, kad mieste bus demontuojami riboženkliai, žymintys įvažiavimus į miestą.
nuotrauka
2021-06-25 06:40
Vilniaus miesto Taryba pritarė siūlymui nuo mokesčių atleisti dalį žemės ir pastatų savininkų – tuos, kurie prisideda prie miesto apželdinimo, atveria žaliąsias teritorijas gyventojams, pasiūlo savo patalpas švietimo veiklai.
nuotrauka
2021-06-23 14:09
Tūkstančiui jaunųjų Pilaitės gyventojų ypač svarbus projektas – Tolminkiemio gimnazijos pastatas – pagaliau matomas ne tik brėžiniuose. Šiandien statybos vietoje Tolminkiemio g. 2D įkasus simbolinę kapsulę pradeda kilti sienos – iki 2022 m. rugsėjo 1-osios, naujos Vilniaus mokyklos atidarymo, liko v...
nuotrauka
2021-06-21 15:47
Gegužės mėnesio pradžioje iš dalies pradėjus leisti eismą Liepkalnio–Žirnių g.–Minsko pl. sankryža ir naujuoju viaduku, vairuotojams buvo kilę sunkumų dėl tebevykstančių darbų eismo juostose ir jų pakraščiuose. Jau nuo šiandien, birželio 21 d., situacija sankryžoje pagerės, nes atidaroma nuovaža į d...
nuotrauka
2021-06-18 08:42
Nauji medžių sodinukai alėjose palei gatves, tūkstančiai krūmų pakeitusių metalinius atitvarus, į miestą sugrįžtantys vijokliai ir gyventojų rankomis bei verslo kuriami žalieji projektai - pirmas 2021 m. pusmetis Vilniuje buvo intensyviai „žalias".
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-10 16:14
Rangos sutartis dėl Vingio mikrorajono aikštės tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto darbų tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir supaprastinto atviro konkurso laimėtojo UAB „Stamela“ pasirašyta pernai, lapkričio pabaigoje. Sutarties kaina – 1,1 mln. Eur.
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-04 18:05
Šilumos perdavimo tinklų Plungės mieste statybos ir rekonstravimo projektą įgyvendins konkursą laimėjusi „Požeminių darbų“ įmonė.
nuotrauka
2021-06-02 16:22
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji erdvė – gyventojams jau atverta rekonstruota Ferdinando aikštė.
nuotrauka
2021-06-02 15:26
Siekdama sustiprinti teisinį pamatą savivaldybių infrastruktūrai plėtoti, Aplinkos ministerija siūlo patikslinti sausio 1 d. įsigaliojusį Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir užtikrinti, kad ši plėtra vyktų kuo sklandžiau. Vyriausybė pritarė ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms.
nuotrauka
2021-06-02 15:12
Praėjus penkiems mėnesiams nuo Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo įsigaliojimo, Vilniaus miesto tarybai, svarstymui komitetuose, šiandien perduoti 2020 m. gruodį priimtų sprendimų pakeitimai. Tarybai pritarus, bus pakoreguoti infrastruktūros plėtros įmokos tarifai ir įmokos mokėjimo krite...
nuotrauka
2021-06-02 14:13
Apsilankęs Tauragės nuotekų valymo ir medienos apdirbimo, vėjo energijos komponentų ir pieno produktų gamybos įmonėse aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakvietė Tauragės merą Dovydą Kaminską paversti pirmuoju klimatui neutraliu ir beatliekiu miestu Lietuvoje.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse