2024 gegužės 26 d. sekmadienis, 22:26
Reklama  |  facebook

RASEINIŲ STATYBA už sėkmingą augimą dėkinga kūrybiškiems ir lojaliems darbuotojams

2023-10-18 07:42
UAB „Raseinių statyba“ šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį, bet statybų įmonės, iš kurios išaugo, ištakos siekia 1965-uosius. Bėgant metams, augo ne tik komanda ir darbuotojų kompetencijos, bet plėtėsi ir darbų geografija. Regiono įmonei patikimi vis sudėtingesni objektai visoje Lietuvoje. Per pastarąjį dešimtmetį bendrovė pastatė keliolika įspūdingų statinių – nuo apžvalgos bokštų ir baseino iki popieriaus fabriko bei medicinos prietaisų gamyklos.
nuotrauka
„Raseinių statybos“ nuotr.


Minimos įmonės
Raseinių statyba, UAB
Intersurgical, UAB
Baltic digital building developer, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
LSIS (Lietuvos statybos inžinierių sąjunga),

SAULIUS BEKAMPIS, RASEINIŲ STATYBA vadovas

Įmonės
„Raseinių statyba“
vadovas
Saulius Bekampis

Įmonės direktorius Saulius Bekampis jau sunkiai suskaičiuoja, kiek projektų įmonė įgyvendino per 58 veiklos metus.

Užsakymų nestigo net pandemijos laikotarpiu. Tuo metu įmonė įgyvendino vieną sudėtingiausių projektų – 2021 m. baigė statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamyklą. Sudėtingos technologijos gamyklos statyba „Raseinių statybai“ patikėta dėl ilgametės patirties, patikimumo ir ankstesnio darbo su šiuo užsakovu: įmonė anksčiau statė modernų automatizuotą sandėlį ir gamyklą Pabradėje, tad buvo puikiai susipažinusi su specifiniais reikalavimais.

Sudėtingos technologijos gamyklą pastatė greičiau nei sutarta

Pandemijos metu ne vienas projektas buvo pristabdytas, o medicinos prietaisų gaminių poreikis išaugo kartais, tad gamyklą reikėjo baigti kuo greičiau. 16628 kv. m A+ energinio naudingumo gamykla Visagino pramonės parke buvo pastatyta per 12 mėn., t. y. 3 mėn. greičiau, negu buvo numatyta pagal sutartį. Generaliniam rangovui teko spartinti procesus, atlikti projekto, kurio paruošiamieji darbai vyko kone metus, korekcijas. Papildomų priemonių bei lėšų pareikalavo ir pandemijos valdymas, tapęs sudėtine statybos proceso dalimi. UAB „Raseinių statyba“ vadovas Saulius Bekampis pabrėžia, kad sėkmingai įveikti iššūkius padėjo tas faktas, jog visas gamyklos statybos procesas – nuo projektavimo iki eksploatavimo pradžios – vyko BIM aplinkoje. „Intersurgical“ pramonės paskirties pastato Visagine projektavimo ir statybos darbai „Raseinių statybai“ kartu su projekte dalyvavusia „Baltic Digital Building Developer“ 2021 m. pelnė Geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.

RASEINIŲ STATYBA

Įmonės įgyvendintas vienas iš sudėtingiausių projektų – 2021 m. baigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla.

Didelę patirtį sukaupusi ir generalinės rangos paslaugas teikianti įmonė objekto imasi nuo projektavimo, statybos leidimo gavimo iki visiško statinio baigimo ir atidavimo vertinti valstybinei komisijai. Siekiama užsakovui sukurti maksimalią pridėtinę vertę, pateikiant geriausius architektūrinius, konstrukcinius ir technologinius sprendinius.

Didžiausias įmonės turtas – kūrybingi, profesionalūs ir sąžiningi darbuotojai

Ilgametė patirtis leidžia sklandžiai, be didesnių iššūkių įgyvendinti daugumą projektų. Pvz., statant Radviliškyje baseiną, daugiausia pastangų prireikė betonuojant 2 m gylio monolitinio gelžbetonio baseino vonią, užtikrinant maksimalų sandarumą. Visi betonavimo darbai atlikti preciziškai, garantuojant baseino vonios stiprumą ir ilgaamžiškumą. Nors Radviliškio baseino pastatas palyginti nedidelis, jis įdomus tuo, kad buvo suprojektuotos ir panaudotos praktiškai visos rinkoje egzistuojančios konstrukcijų sistemos: monolitinis ir surenkamasis gelžbetonis, gelžbetonio trisluoksniai sieniniai elementai, klijuotosios medienos sijynas, plieninės konstrukcijos ir mūras. Subrangovus įmonė pasitelkė tik inžinerinėms sistemoms, baseino technologijoms sumontuoti.

RASEINIŲ STATYBAStatant Radviliškio baseino pastatą, buvo suprojektuotos ir panaudotos praktiškai visos rinkoje egzistuojančios konstrukcijų sistemos.

Regione įsikūrusios, bet visoje šalyje veikiančios įmonės vadovas atkreipia dėmesį, kad ieškant efektyvių sprendimų ar taisant nekokybiškų projektų klaidas – kūrybingi, profesionalūs ir sąžiningi žmonės yra didelis įmonės turtas. Gavę net prastai parengtus projektus su nelogiškais sprendimais, įmonės specialistai geba rasti racionalų, lėšas taupantį sprendimą, pritaiko naujoves. Ieškant optimalių sprendimų, dalyvauja ir brigadininkai: jų patirtis, kūrybiškumas, atsakingas požiūris į darbą, sąžiningumas yra tos vertybės, kurios generuoja sprendimus dirbti greičiau ir mažesnėmis sąnaudomis.

„Raseinių statyba“ yra Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) narė, o didžioji įmonės inžinierių dalis priklauso Lietuvos statybos inžinierių sąjungai (LSIS). Pasak S.Bekampio, narystė LSA statybų rinkos dalyviams padeda ne tik konkuruoti, bet ir bendradarbiauti.

Įvertinant darbuotojų indėlį, jų lojalumą, profesinės šventės proga ne vienas įmonės darbuotojas pelnė padėkas, kurios buvo įteiktos LSA kasmet organizuojamoje Statybininkų dienos šventėje.

Kūrybingai siekti rezultatų ir atrakinti darbuotojų potencialą – vadovavimo menas

Brandūs ir kvalifikuoti darbuotojai yra ta varomoji jėga, kuri įmonei leidžia imtis sudėtingų projektų. Bendrovei vadovaujantis S.Bekampis įsitikinęs, kad jo pareiga yra pamatyti kūrybišką žmogų ir jį tinkamai nukreipti, paskatinti tobulėti, ugdyti reikiamas kompetencijas. Darydami tai, ką geriausiai supranta ir geba, specialistai yra labiau motyvuoti dirbti, jaučia aukštesnį pasitenkinimą darbu ir gali realizuoti save. Tokiu būdu įmonė iš darbininkų užsiaugino brigadininkų, meistrų.

RASEINIŲ STATYBA

Tarp įspūdingų pastarojo dešimtemčio statinių – apžvalgos bokštai

Įmonės vadovas vadovaujantį darbą dirba jau daugiau nei 25 metus ir itin vertina kūrybinę laisvę, siekiant jam iškeltų užduočių. „Taigi man svarbus rezultatas. Kaip aš jo siekiu – jau mano menas“, – teigia „Raseinių statybos“ vadovas.

Statybos inžinerijos išsilavinimą turintis S.Bekampis pastebi, kad neretai jis atsiduria situacijoje, kai suvokia, jog kaip vadovas neturėtų dirbti inžinieriaus darbo, tenka save stabdyti, kad neužsisuktų smulkiose detalėse ar darbuose, kurie ir be jo įsikišimo gali būti padaryti.

Pašnekovas mėgina rasti pusiausvyrą tarp norų ir galimybių. Technologijos keičiasi, o IT pokyčiai dar spartesni. Statybose, nors kartais ir norisi, skubėti tiesiog netinka. „Kartais reikia sustoti, pamąstyti ir suprasti, kad aš esu statybos, o ne IT įmonės vadovas. Statybose juk projekto įgyvendinimas neretai užtrunka metus, dvejus. Iš pradžių reikia projektuoti, atlikti ekspertizes, gauti leidimus ir tik tada gali pradėti statyti“, – statybų sektoriaus inertiškumą apibūdina S.Bekampis.

Statyti vienodus pastatus būtų nuobodu – tobulėjimui būtini iššūkiai

Artėjanti prie 60 veiklos metų įmonė buvo įkurta Raseinių poreikiams, o šiandien kaip generalinis rangovas stato visoje Lietuvoje ir renkasi projektus, kurie jai įdomūs, kurie leidžia tobulėti. S.Bekampis neslepia, kad į priekį stumia konkurencinė kova ir noras siekti daugiau, daryti geriau, nuolatinis noras tobulėti ir įveikti vis naujus iššūkius. Įmonės tikslas yra sukurti didžiausią pridėtinę vertę užsakovui, mokėti didžiausius atlyginimus savo darbuotojams, o akcininkams – suteikti didžiausios naudos.RASEINIŲ STATYBA

Įmonės „Raseinių statyba“ vadovas S.Bekampis tikisi, kad iki įmonės 60-ojo veiklos jubiliejaus kompanija bus geriausiųjų statybos kompanijų dešimtuke, o iki šimtmečio – gal ir penketuke. Įmonė siūlo savo patirtį, kūrybiškus sprendimus, rizikų eliminavimą ir individualų darbą su užsakovais, žengia koja kojon su modernios rinkos poreikiais ir siekia išlikti visuotinai pripažinta, socialiai atsakinga, aplinkai ir žmogui draugiška statybos bendrove. 

„Raseinių statybos“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas