2024 liepos 15 d. pirmadienis, 11:54
Reklama  |  facebook

Raseinių rajono savivaldybės korupcijos byloje – slapta daryti vaizdo ir garso įrašai

2022-01-10 08:52
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, paskutinį žodį tarė kaltinamieji. Kiek anksčiau išklausyta šioje byloje valstybinio kaltintojo baigiamoji kalba, kurioje jis teismo prašė visus kaltinamuosius pripažinti kaltais ir paskirti jiems bausmes – pinigines baudas.
nuotrauka
Raseinių r. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
Raseinių r. savivaldybė,

Teisiamųjų suole – šeši Raseinių miesto ir rajono gyventojai: du dabar jau buvę šios savivaldybės administracijos darbuotojai ir keturi privačių bendrovių vadovai. Tardami paskutinį žodį visi teisiamieji tikino esantys nekalti ir prašė būti išteisinti. 

Gi valstybinis kaltintojas teigia, kad įstatymų nustatyta tvarka byloje surinktais duomenimis yra įrodyta, kad šioje byloje visi kaltinamieji padarė jiems inkriminuojamas nusikalstamas veikasi. Jis pabrėžė, jog nurodyti kaltinamųjų veiksmai yra uždrausti įstatymo. Visų kaltinamųjų atsakomybę sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių, anot prokuroro, nenustatyta. Jis pabrėžė, kaip rašoma teismo pranešime, jog visi kaltinamieji jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas padarė pirmą kartą – būdami neteisti. 

Prokuroras pasiūlė bausmes – nuo piniginių baudų ir turto konfiskavimo  

Atsižvelgdamas į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumą, kaltinamųjų pareigų svarbą bei padarytų nusikalstamų veikų kilusių žalingų pasekmių, valstybės įstaigos reputacijos dydį, kaltės formą, motyvus ir tikslus, iniciatyvą darant nusikalstamas veikas, bendrininkavimo formą, kaltininkų asmenybes, jų turtinę padėtį ir galimybes sumokėti jiems paskirtas baudas, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, prokuroras teismo prašė: V.B. pripažinti kaltu dėl jo žinioje buvusio turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo, kyšio priėmimo iš R.V., R.Z., G.A., A.L. ir paskirti jam subendrintą galutinę bausmę – 700 MGL (35000 eurų) dydžio baudą, konfiskuoti iš nuteistojo už pasisavintas Raseinių rajono savivaldybės lėšas įgytą nešiojamąjį kompiuterį, nusikalstamu būdu įgyto turto – kyšio vertę atitinkančią pinigų sumą – 7234 eurus.

Atsižvelgiant į tai, kaip rašoma pranešime, kad V.B. nusikalstamą veiką padarė eidamas atsakingas pareigas valstybės tarnyboje, prokuroro prašymu, nuteistajam tikslinga paskirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus; už valstybės tarnautojo V.B. papirkimą prokuroras teismo prašė R.V. pripažinti kaltu ir paskirti 400 MGL (20000 eurų) dydžio baudą; kaltinamąjį R.Z. prokuroras prašė pripažinti kaltu už V.B. papirkimą ir paskirti jam 400 MGL (20000 eurų) dydžio baudą; už valstybės tarnautojo V.B. papirkimą kaltinamąjį A.L. prokuroras teismo prašė pripažinti kaltu ir paskirti 200 MGL (10000 eurų) dydžio baudą; už kyšio priėmimą iš S.B. kaltinamąjį R.R. prokuroras prašė pripažinti kaltu ir paskirti jam 450 MGL (22500 eurų) dydžio baudą, konfiskuoti iš nuteistojo nusikalstamu būdu gauto turto – kyšio vertę atitinkančią pinigų sumą – 2723 eurus, paskirti baudžiamojo poveikio taikymo priemonę – atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus; už valstybės tarnautojo R.R. papirkimą kaltinamąjį S.B. prokuroras prašė pripažinti kaltu ir paskirti jam 350 MGL (17500 eurų) dydžio baudą. Byloje kaltinamajam V.B. pareikštą Raseinių rajono savivaldybės administracijos 1056 eurų civilinį ieškinį prokuroras teismo prašė tenkinti.

Teisiamųjų suole – 2 jau buvę savivaldybės administracijos darbuotojai ir 4 privačių bendrovių vadovai

Teisiamųjų suole – šeši Raseinių miesto ir rajono gyventojai: du dabar jau buvę šios savivaldybės administracijos darbuotojai ir keturi privačių bendrovių vadovai. Visi anksčiau neteisti. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT ir apygardos prokuratūros pareigūnai.

Šioje byloje Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus buvęs vedėjas V.B. kaltinamas piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, kyšininkavimu, svetimo turto pasisavinimu, tos pačios savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus buvęs vyriausiasis specialistas R.R. – kyšininkavimu. O keturiems privačių bendrovių vadovams R.V., R.Z., A.L. ir S.B. pareikšti kaltinimai dėl buvusių minėtos savivaldybės tarnautojų V.B. ir R.R. galimo papirkimo. 

Atsilygino už išskirtines sąlygas viešuosiuose pirkimuose

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2018 metais. Kai kurioms savivaldybės organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms įmonėms buvo sudaromos išskirtinės sąlygos ir palankumas tuos pirkimus laimėti. Būdami atsakingi už įvairias savivaldybės vykdomas viešųjų pirkimų procedūras, buvę Raseinių rajono savivaldybės tarnautojai neužtikrino procedūrų skaidrumo, kad ūkio subjektai galėtų sąžiningai varžytis konkurse. Už išskirtines sąlygas įmonių atstovai savivaldybės tarnautojams atsilygino įvairiais kyšiais: vienam pateiktos kaip kyšis statybinės medžiagos daugiau kaip už 6000 eurų, kitam – privačiame sklype sumontuota tvora, kurios vertė daugiau kaip 2700 eurų, ir pan.

Teismui parodymus davė ir STT tyrėjas, kuris per ikiteisminį tyrimą apklausė tada įtariamąjį R.V. Tyrėją nustebino proceso dalyvių klausimas, ar jis per apklausas galėjęs įtariamajam daryti spaudimą. Pareigūnas teigė, kad apklausa visada vykdoma pagal nustatytas tvarką, taisykles. STT pareigūnas pabrėžė, kad įtariamasis R.V. buvo apklausiamas pagal turimus dokumentus, įrašus.  

Slapta buvo daryti garso ir vaizdo įrašai

Savo parodymus davė privačių bendrovių vadovai R.V. ir R.Z. Kaltinamasis R.V. teismą tikino, kad dėl minimų viešųjų pirkimų Raseinių rajono savivaldybėje jokių susitarimų nedaręs. Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras kaltinamajam priminė apie slapta darytus garso ir vaizdo įrašus, kuriuose R.V. užfiksuotas susitikimuose kartu su Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus dabar jau buvusiu vedėju V.B., vienos bendrovės vadovu R.Z. Kaltinamasis pokalbių turinio detalių teigė neprisimenąs, teigė, jog galėjo būti aptariami techniniai dalykai. R.V. pareiškė, jog apklausos protokolą pasirašė spaudžiamas tyrėjo, rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime.

Kaltinamasis tvirtino, jog apklausoje dalyvavusi ir advokatė, tačiau ji jam niekuo nepadėjusi. Kaltinamajam buvo priminta ir apie slapta įrašytą pokalbį, kuriame dalyvavusiems savivaldybės atstovui R.V., bendrovės vadovui R.Z. kaltinamasis R.V. primena, kad šie pasidėtų savo mobiliojo ryšio telefonus.

Sprendimą teismas numato skelbti vasario 21 dieną.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...
nuotrauka
2024-07-05 15:14
Jau keletą metų Marijampolės savivaldybėje vyksta ypač intensyvūs ugdymo įstaigų stadionų ir sporto aikštynų atnaujinimo darbai. Šią savaitę atnaujintų sporto objektų sąrašas pasipildė dar vienu – Sūduvos gimnazijos stadionu. Su rangovais susitiko bei atliktus darbus įvertino Marijampolės savivaldyb...
nuotrauka
2024-07-05 14:34
Vilniuje po rekonstrukcijos pašventintas ir lankymui atidarytas Liuteronų sodas – Vilniaus evangelikų senosios kapinės ant Tauro kalno. Sovietmečiu likvidavus kapines teritorija buvo žinoma kaip parkas šalia Vilniaus santuokų rūmų. Rekonstruotas ir dabar šios vietos istoriją ir tikrąją paskirtį su d...
nuotrauka
2024-07-05 10:52
Liepos 12 d. po 2,5 metų trukusių atnaujinimo darbų lankytojams duris atvers „baltąja gulbe“ vadinama istorinė miesto rotušė. Daugiau nei 1500 kv. m. pastatas po didžiausio remonto per pastaruosius kelis dešimtmečius pasitiks su unikalia, Kauno miestui skirta ekspozicija, parodoms ir edukacijai skir...
nuotrauka
2024-07-04 14:14
Pastačius naują mokyklą Tauralaukyje, senosios Tauralaukio progimnazijos teritorija Klaipėdos gatvėje netrukus ištuštės. Čia ruošiamasi rekonstrukcijos darbams. Jau pasirašyta rangos darbų sutartis dėl vieno iš pastatų atnaujinimo – artimiausiu metu pokyčių sulauks statinys, kuriame buvo ugdomi prad...
nuotrauka
2024-07-03 13:43
Prasideda kasmetinės meno rėmimo programos „Kuriu Vilnių" paraiškų teikimo etapas. Menininkai yra kviečiami iki rugsėjo 16 d. siūlyti kūrinių idėjas iš anksto parinktoms Vilniaus erdvėms papuošti.
nuotrauka
2024-07-02 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė pristato sostinės gynybos politikos planą, kurį sudaro dvi pagrindinės – civilinės saugos stiprinimo ir paramos gynybai – dalys. Planuojama įsigyti kontrmobilumo priemonių, įrengti treniruočių erdvę dronams, plėsti priedangų tinklą.
nuotrauka
2024-07-02 14:24
Tokios Atgimimo aikštės, kokia yra dabar, klaipėdiečiai ir miesto svečiai daugiau nebematys – teritorija jau juosiama statybinėmis tvoromis ir rengiamasi pradėti rekonstrukcijos darbus. Artimiausiu metu čia startuos detalūs archeologiniai tyrinėjimai, kartu bus įrengiama spraustasienė, pamatų poliai...
nuotrauka
2024-07-01 09:41
Abipus Nemuno krantų ryškėjant dviejų naujų tiltų vietoms, visuomenei oficialiai pristatyta ir būsima trečioji. Šįkart – per Nerį. 312 metrų ilgio dviratininkų ir pėsčiųjų tiltas taps itin svarbia jungtimi tarp Senamiesčio ir Vilijampolės. Statybas planuojama pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2024-06-28 08:38
Praėjusiais metais modernizavus net 20 sporto aikštynų prie sostinės ugdymo įstaigų, spartūs darbai tęsiami ir šiemet. Aikštynų remonto projektų įgyvendinimui 2024 m. savivaldybės biudžete skirta apie 6 mln. eurų – numatoma, kad šių lėšų pakaks beveik dviejų dešimčių aikštynų įrengimui ar atnaujinim...
nuotrauka
2024-06-28 08:21
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios įstaigos – Kultūros infrastruktūros centro. Sutartyje numatyti konkretūs abiejų pusių įsipareigojimai: Kultūros infrastruktūros centras rūpinsis projekto parengimu, pastato atnaujinimu, o savi...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.