2023 birželio 2 d. penktadienis, 15:54
Reklama  |  facebook

Raudonės pilis laukia investuotojų

2018-08-01 09:27
Raudonės rezidencinės pilies kompleksas (pilis, parkas) yra nacionalinės reikšmės kultūros objektas, turintis paminklo statusą. Raudonės parkas įtrauktas į vertingiausių parkų dešimtuką, užima apie 25,5 ha plotą ir yra vienas seniausių Lietuvoje. Ieškomi investuotojai pilį paversti patraukliu turizmo objektu.
nuotrauka
Raudonės pilis laukia investuotojų. Jurbarko raj. sav. nuotr.


Jurbarko rajono savivaldybė praneša, kad įvyko susitikimas-diskusija dėl Raudonės pilies  ir šalia esančio parko pritaikymo turizmo poreikiams, kad jis taptų patraukliu turizmui objektu ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu. Pasidalinti savo įžvalgomis ir galimais pasiūlymais buvo pakviesti VšĮ „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ekspertai, kurių nemokamas konsultacijas Jurbarko rajono savivaldybė laimėjo pristačiusi turizmo paslaugų vystymą, kaip savo prioritetinę kryptį 2018 m. kovo 15 – 16 dienomis Palangoje vykusiame Regioninės politikos pavasario forume.

Diskusijos dėl tolimesnio Raudonės pilies likimo ir ateities vyksta ne vienerius metus. 2016 m. buvo  patvirtinta Jurbarko rajono turizmo rinkodaros strategija, kurios pagrindinis tikslas – gerokai padidinti atvykstančių turistų, kuriems būtinos nakvynės, maitinimo ir pramogų paslaugos skaičių, o tai skatintų ir naujų darbo vietų atsiradimą smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse.

Jurbarko rajono savivaldybės taryba nusprendė  iki mokslo metų pradžios iškelti pilyje įsikūrusią Raudonės pagrindinę mokyklą. Tad būtina kuo  greičiau apsispręsti dėl tolimesnio Raudonės pilies ir šalia esančio beveik 25 ha ploto parko komplekso tinkamo panaudojimo ne tik vietos bendruomenės poreikiams bei galimų investicijų pritraukimo, kad būtų garantuota aukšta teikiamų paslaugų kokybė, tenkinanti turistų iš šalies ir  užsienio poreikius.  Rajono savivaldybė suinteresuota potencialių investuotojų pasiūlymais dėl galimybių pilį ir šalia jos esantį parką panaudoti turistų ir lankytojų poreikių tenkinimui ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu, – rašoma Jurbarko rajono savivaldybės pranešime.

Diskusijos dalyviai.Jurbarko raj.sav. nuotr.

Raudonės pilyje vykusiame susitikime Jurbarko rajono savivaldybės ekonominę situaciją apžvelgė VšĮ „Versli Lietuva“  darbuotojai. Su viešosios ir privačios partnerystės projektais supažindino VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai. Savivaldybės ketinimui bent dalį Raudonės pilies pritaikyti apgyvendinimui pritarė ir Valstybinio turizmo departamento specialistai, siūlantys pilyje įrengti ekonominės klasės viešbutį.

Renginyje dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, Tarybos ir mero sekretoriato, Infrastruktūros ir turto skyriaus darbuotojai, Jurbarko rajono savivaldybės verslo tarybos nariai, Regioninės plėtros departamento Tauragės apskrities skyriaus, Pagėgių, Šilalės rajono savivaldybių, Raudonės bendruomenės centro, žiniasklaidos atstovai, kiti suinteresuotieji asmenys.

Plataus atgarsio žiniasklaidoje sulaukusi Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo organizacijos „Global Shapers“ narių Aurimo Vižinto ir Mato Mačiulaičio iniciatyva lėšų pritraukimui Raudonės piliai pasitelkti minios finansavimo blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją, paskatino ypatingą susidomėjimą šiuo objektu.

„Tačiau ši technologija realiai galėtų būti pritaikoma tik tada, kai apsispręsime, kokių investicijų pageidausime, ir bus aiškiau, kas garantuos sėkmingos ekonominės veiklos rezultatus, kas generuos pajamas šalia esantiems ar būsimiems įvairių paslaugų teikėjams“, – teigė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas neformalių diskusijų metu ir patikino, kad bet kuriuo atveju savivaldybė sieks išlaikyti įtaką šiam unikaliam pilies ir parko kompleksui per atitinkamus saugiklius ilgalaikės nuomos sutartyje arba per svarstytiną galimybę dalyvauti dalininko teisėmis bendroje įmonėje, jei tam pritars Jurbarko rajono savivaldybės taryba.

„Jurbarko rajono savivaldybės administracija artimiausiu metu spręs klausimą, kam bus pavesta perimti priežiūrai ir eksploatavimui pilį ir šalia jos esantį parką iš Raudonės pagrindinės mokyklos, nustojus jai funkcionuoti, kol bus ieškomas investuotojas optimaliai tenkinsiantis ne tik bendruomenės, ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos lūkesčius. Sudėlioję ekspertų išsakytas mintis, parengsime galimų investicinių galimybių paketą, kurį siūlysime potencialiems investuotojams pritraukti. Be abejo, čia bus svarbi ir bendruomenės nuomonė“, – akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas