2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 16:01
Reklama  |  facebook

Raudonės pilis laukia investuotojų

2018-08-01 09:27
Raudonės rezidencinės pilies kompleksas (pilis, parkas) yra nacionalinės reikšmės kultūros objektas, turintis paminklo statusą. Raudonės parkas įtrauktas į vertingiausių parkų dešimtuką, užima apie 25,5 ha plotą ir yra vienas seniausių Lietuvoje. Ieškomi investuotojai pilį paversti patraukliu turizmo objektu.
nuotrauka
Raudonės pilis laukia investuotojų. Jurbarko raj. sav. nuotr.


Jurbarko rajono savivaldybė praneša, kad įvyko susitikimas-diskusija dėl Raudonės pilies  ir šalia esančio parko pritaikymo turizmo poreikiams, kad jis taptų patraukliu turizmui objektu ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu. Pasidalinti savo įžvalgomis ir galimais pasiūlymais buvo pakviesti VšĮ „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ekspertai, kurių nemokamas konsultacijas Jurbarko rajono savivaldybė laimėjo pristačiusi turizmo paslaugų vystymą, kaip savo prioritetinę kryptį 2018 m. kovo 15 – 16 dienomis Palangoje vykusiame Regioninės politikos pavasario forume.

Diskusijos dėl tolimesnio Raudonės pilies likimo ir ateities vyksta ne vienerius metus. 2016 m. buvo  patvirtinta Jurbarko rajono turizmo rinkodaros strategija, kurios pagrindinis tikslas – gerokai padidinti atvykstančių turistų, kuriems būtinos nakvynės, maitinimo ir pramogų paslaugos skaičių, o tai skatintų ir naujų darbo vietų atsiradimą smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse.

Jurbarko rajono savivaldybės taryba nusprendė  iki mokslo metų pradžios iškelti pilyje įsikūrusią Raudonės pagrindinę mokyklą. Tad būtina kuo  greičiau apsispręsti dėl tolimesnio Raudonės pilies ir šalia esančio beveik 25 ha ploto parko komplekso tinkamo panaudojimo ne tik vietos bendruomenės poreikiams bei galimų investicijų pritraukimo, kad būtų garantuota aukšta teikiamų paslaugų kokybė, tenkinanti turistų iš šalies ir  užsienio poreikius.  Rajono savivaldybė suinteresuota potencialių investuotojų pasiūlymais dėl galimybių pilį ir šalia jos esantį parką panaudoti turistų ir lankytojų poreikių tenkinimui ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu, – rašoma Jurbarko rajono savivaldybės pranešime.

Diskusijos dalyviai.Jurbarko raj.sav. nuotr.

Raudonės pilyje vykusiame susitikime Jurbarko rajono savivaldybės ekonominę situaciją apžvelgė VšĮ „Versli Lietuva“  darbuotojai. Su viešosios ir privačios partnerystės projektais supažindino VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai. Savivaldybės ketinimui bent dalį Raudonės pilies pritaikyti apgyvendinimui pritarė ir Valstybinio turizmo departamento specialistai, siūlantys pilyje įrengti ekonominės klasės viešbutį.

Renginyje dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, Tarybos ir mero sekretoriato, Infrastruktūros ir turto skyriaus darbuotojai, Jurbarko rajono savivaldybės verslo tarybos nariai, Regioninės plėtros departamento Tauragės apskrities skyriaus, Pagėgių, Šilalės rajono savivaldybių, Raudonės bendruomenės centro, žiniasklaidos atstovai, kiti suinteresuotieji asmenys.

Plataus atgarsio žiniasklaidoje sulaukusi Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo organizacijos „Global Shapers“ narių Aurimo Vižinto ir Mato Mačiulaičio iniciatyva lėšų pritraukimui Raudonės piliai pasitelkti minios finansavimo blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją, paskatino ypatingą susidomėjimą šiuo objektu.

„Tačiau ši technologija realiai galėtų būti pritaikoma tik tada, kai apsispręsime, kokių investicijų pageidausime, ir bus aiškiau, kas garantuos sėkmingos ekonominės veiklos rezultatus, kas generuos pajamas šalia esantiems ar būsimiems įvairių paslaugų teikėjams“, – teigė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas neformalių diskusijų metu ir patikino, kad bet kuriuo atveju savivaldybė sieks išlaikyti įtaką šiam unikaliam pilies ir parko kompleksui per atitinkamus saugiklius ilgalaikės nuomos sutartyje arba per svarstytiną galimybę dalyvauti dalininko teisėmis bendroje įmonėje, jei tam pritars Jurbarko rajono savivaldybės taryba.

„Jurbarko rajono savivaldybės administracija artimiausiu metu spręs klausimą, kam bus pavesta perimti priežiūrai ir eksploatavimui pilį ir šalia jos esantį parką iš Raudonės pagrindinės mokyklos, nustojus jai funkcionuoti, kol bus ieškomas investuotojas optimaliai tenkinsiantis ne tik bendruomenės, ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos lūkesčius. Sudėlioję ekspertų išsakytas mintis, parengsime galimų investicinių galimybių paketą, kurį siūlysime potencialiems investuotojams pritraukti. Be abejo, čia bus svarbi ir bendruomenės nuomonė“, – akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos