2024 balandžio 19 d. penktadienis, 8:09
Reklama  |  facebook

Rygos oro uostas įgyvendina ambicingus plėtros projektus

2024-01-22 13:18
RIX Rygos oro uostas šiemet pradeda įgyvendinti ambicingus plėtros planus – bus pradėtas statyti naujas keleivių terminalas ir kuriamas RIX oro uosto miestas. Bendrovės vizija – tapti būsimu Šiaurės Europos kelionių centru, kuris skatins Latvijos konkurencingumą regione ir šalies ekonomikos plėtrą. Siekiant įgyvendinti strateginius planus, sukurtas modernus RIX Rygos oro uosto prekės ženklas ir vizualinis identitetas.
nuotrauka
Rygos oro uosto nuotr.


„Norime konkuruoti su Šiaurės Europos regiono oro uostais. Nauji plėtros projektai naujasis oro uosto keleivių terminalas ir oro uosto miestas, taip pat siekis tapti svarbiu regioniniu kelionių centru nulėmė būtinybę sukurti visa apimantį, konkurencingą ir modernų RIX Rygos oro uosto prekės ženklą. Tai apima mūsų vertybes, pažadą klientams ir bendradarbiavimo partneriams bei RIX kaip vieno iš geriausias jungtis turinčių verslo ir kelionių centrų regione viziją",  sako pranešime cituojama RIX Rygos oro uosto valdybos pirmininkė Laila Odiņa.

Naujas terminalas ir oro uosto miestas


Du pagrindiniai elementai, kurie formuos naują oro uosto aplinką, yra naujasis keleivių terminalas ir RIX oro uosto miestas.

Naujasis Rygos oro uosto terminalo pastatas bus tvarus, modernus ir ergonomiškas, kad keleiviams būtų patogiau keliauti. Dabartinės trumpalaikės automobilių stovėjimo aikštelės ir įvažiavimo rampos vietoje bus įrengta keleivių registracijos salė, saugumo ir pasienio kontrolės zona, parduotuvės ir kavinės, bagažo tvarkymo kompleksas, nauji privažiavimo keliai, daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė ir jungtis su „Rail Baltica" stotimi. Terminalo statybos turėtų prasidėti antrąjį šių metų pusmetį ir būti baigtos iki 2028 m. pabaigos. Bendras statybų plotas bus daugiau kaip 45 000 m2, o investicijos vertinamos 167 mln. eurų.

RIX Airport City bus naujas daugiafunkcis miestas šalia Rygos oro uosto. 24 hektarų plote planuojama pastatyti viešbučius, biurus ir prekybos vietas, taip pat sukuri įvairias paslaugas keleiviams, krovinių vežėjams ir vietos gyventojams. Tai bus naujo tipo miestas ir savarankiška kryptis, iš kurios Rygos centrą, kitus Latvijos miestus, kitų Baltijos šalių sostines ir visą pasaulį bus galima lengvai ir greitai pasiekti automobiliu, geležinkeliu ir oru.

Naujas prekės ženklas – Latvijos vizitinė kortelė

Naujasis Rygos oro uosto prekės ženklas  RIX Rygos oro uostas arba (latviškai) RIX Rīgas lidosta. Pavadinime paliktas tarptautiniu mastu pripažintas oro uosto kodas RIX, kurį pamėgo oro uosto darbuotojai ir bendradarbiavimo partneriai, o pilnas pavadinimas supaprastintas ir priartintas prie kasdienio vartojimo. Prekės ženklo strategijoje daugybė Rygos oro uosto valdomų subženklų taip pat sujungti į vieną portfelį, suteikiant jiems bendrą vizualinį identitetą ir pavadinimus. Prekės ženklo šūkis „Closer than expected" („Arčiau nei tikėtasi") įkūnija patogaus susisiekimo ir lengvo pasiekiamumo tiek oro uosto ribose, tiek pasauliniu mastu idėją.

RIXRygos oro uosto
vizualizacija

Oro uostas yra Latvijos vizitinė kortelė, jis kuria šalies įvaizdį, todėl naujojo prekės ženklo vizualinė kalba buvo kuriama galvojant apie Latvijos gamtą ir kultūrą  žalia, mėlyna ir smėlio spalvos simbolizuoja gamtą, o grafiniai elementai įkvėpti Latvijos etnografinių ženklų ir architektūros.

Naująją Rygos oro uosto prekės ženklo strategiją ir vizualinį identitetą kūrė atviro konkurso būdu atrinkta dizaino studija „Asketic", bendradarbiaudama su reklamos agentūra „WKND", į procesą įtraukdama oro uosto darbuotojus ir bendradarbiavimo partnerius.

Finansiškai naudingiausias pasiūlymas buvo atrinktas konkurse dėl prekės ženklo strategijos ir vizualinio identiteto kūrimo. Prekės ženklo strategijos parengimas kainavo 27 200 eurų, pagrindinio prekės ženklo (RIX Riga Airport) ir sub prekės ženklų (RIX Airport City, RIX Ground Handling ir RIX Academy) vizualinio identiteto pagrindinių elementų parengimas – 25 650 eurų. Prekės ženklo vizualinio identiteto kūrimas kainavo 39 757 eurus, į šią sumą įėjo grafiniai standartai, aprangos ir transporto vizualinės koncepcijos, interneto svetainės dizainas, informaciniai ženklai, vaizdo įrašai, skaitmeninės reklamos baneriai, įgyvendinimo planas, komunikacijos gairės ir kita medžiaga. Bendra prekės ženklo kūrimo sutarties suma buvo 92 607 eurai (be PVM).

Prekės ženklo diegimas pradedamas dabar ir vyks palaipsniui iki 2028 m., kad šiam tikslui skirtos lėšos būtų naudojamos racionaliai ir taupiai. Šiais metais naująjį vizualinį identitetą planuojama įdiegti daugiau nei pusėje naudojamų priemonių  skaitmeninėje aplinkoje, įrašų saugojimo medžiagoje, ant suvenyrų, iškabose, terminalo informacijoje, ant drabužių, transporto ir kitur. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas