2023 rugsėjo 22 d. penktadienis, 7:33
Reklama  |  facebook

Sąmatos. Kad įvyktų perversmas, reikia didelių darbo ir laiko sąnaudų

2017-04-29 08:00
„Šių metų parodoje mes pristatome sąmatų skaičiavimui skirtus produktus: programas, normatyvus, kainynus, tai yra visa, kas skirta ekonominiam skaičiavimui, sąmatų sudarymui, kainos apskaičiavimui, investicijų planavimui“, – sako Albinas Vaitkevičius, bendrovės „Sistela“ generalinis direktorius.
nuotrauka
Albinas Vaitkevičius, bendrovės „Sistela“ generalinis direktorius, sako, kad BIM skaičiavimas yra perspektyva, progresas, kurių išvengti neįmanoma. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Sistela, UAB

Sistelos“ naujiena, su kuria RESTOJE supažindinami bendrovės klientai – tai modernios kompiuterinės programos, skirtos sąmatų sudarymui. Technologija palaiko programinį ryšį su projektavimo sistemomis. To reikia įmonėms, kurios ėmėsi dirbti BIM aplinkoje.

„Naudojant modernias kompiuterines programas, iš karto galime gauti kiekius ir juos panaudoti sąmatų skaičiavimuose, – sako A. Vaitkevičius. – Tai leidžia sumažinti darbo apimtis sąmatininkui, nebereikia skaičiuoti analizuojant brėžinius. Dabar jis gauna informaciją tiesiogiai ir dalį sąmatos gali susiskaičiuoti automatizuotu būdu, papildyti reikiama savo informacija.“

Tai yra naujoviško sąmatų sudarymo pradžia, jas perkeliant į skaitmeninę erdvę. Ateityje, pasak „Sistelos“ generalinio direktoriaus A. Vaitkevičiaus, vis daugiau informacijos, būtinos skaičiuoti sąmatoms, bus gaunama elektroninėje erdvėje, naudojant debesų technologijų pagrindu parinktų bazių ir informacijos apsikeitimo principus.

„Truputį skaitmenizuotos informacijos šiemet, truputį – kitais metais, taip ateis laikas, kai sąmatininkai visiškai pereis prie naujo kainų skaičiavimo metodo. BIM metodologijos taikymas ne tik statybininkams, projektuotojams palengvina darbą, bet ir sąmatų skaičiuotojams – skaičiavimo būdai tampa paprastesniais“, – sako A. Vaitkevičius.

Kad perversmas įvyktų kuo greičiau, pastebi „Sistela“ vadovas, pirmiausia reikia supratimo, kad skaitmenizavimas ir BIM panaudojimas, kurie veikia apsikeičiant informacija visiems proceso dalyviams, yra neišvengiamybė, perspektyva, progresas. A. Vaitkevičiaus nuomone, šiems procesams reikės ilgesnio laiko, nei dveji ar treji metai, nes tai reikalauja kruopštaus techninio darbo. Ir sunkiausia yra pradžia.

Dažniausias klausimas, kurio parodoje sulaukia „Sistelos“ darbuotojai, yra apie kainas. Žmonėms, kurie ruošiasi statyti, kurie ruošiasi renovuoti, maga iš sąmatininkų išgirsti patarimą – statyti jau dabar ar laukti geresnių kainų.

Rangovams svarbūs technologiniai sprendimai, projektų valdymo klausimai, integracija su projektavimu, koks jau pasiektas lygis apsikeičiant informacija su kitais proceso dalyviais.

„Stebuklas įvyks tuomet, kai mes visi turėsime technologinius, programinius sprendinius, – sako A. Vaitkevičius. – Tačiau svarbus ir žmogiškasis faktorius, nes informaciją surinkti, pateikti ir pateikti taip, kad ją suprastų programos, reikia žmogaus. Tik tinkamai atliktas darbas leis įgyti išmanų įrankį. Kaip tik ši dalis ir yra imliausia darbo, tačiau šį darbą padaryti būtina – tai mes ir darome.“  
Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA