2021 gegužės 13 d. ketvirtadienis, 5:42
Reklama  |  facebook

Sąmatos. Kad įvyktų perversmas, reikia didelių darbo ir laiko sąnaudų

2017-04-29 08:00
„Šių metų parodoje mes pristatome sąmatų skaičiavimui skirtus produktus: programas, normatyvus, kainynus, tai yra visa, kas skirta ekonominiam skaičiavimui, sąmatų sudarymui, kainos apskaičiavimui, investicijų planavimui“, – sako Albinas Vaitkevičius, bendrovės „Sistela“ generalinis direktorius.
nuotrauka
Albinas Vaitkevičius, bendrovės „Sistela“ generalinis direktorius, sako, kad BIM skaičiavimas yra perspektyva, progresas, kurių išvengti neįmanoma. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Sistela, UAB

Sistelos“ naujiena, su kuria RESTOJE supažindinami bendrovės klientai – tai modernios kompiuterinės programos, skirtos sąmatų sudarymui. Technologija palaiko programinį ryšį su projektavimo sistemomis. To reikia įmonėms, kurios ėmėsi dirbti BIM aplinkoje.

„Naudojant modernias kompiuterines programas, iš karto galime gauti kiekius ir juos panaudoti sąmatų skaičiavimuose, – sako A. Vaitkevičius. – Tai leidžia sumažinti darbo apimtis sąmatininkui, nebereikia skaičiuoti analizuojant brėžinius. Dabar jis gauna informaciją tiesiogiai ir dalį sąmatos gali susiskaičiuoti automatizuotu būdu, papildyti reikiama savo informacija.“

Tai yra naujoviško sąmatų sudarymo pradžia, jas perkeliant į skaitmeninę erdvę. Ateityje, pasak „Sistelos“ generalinio direktoriaus A. Vaitkevičiaus, vis daugiau informacijos, būtinos skaičiuoti sąmatoms, bus gaunama elektroninėje erdvėje, naudojant debesų technologijų pagrindu parinktų bazių ir informacijos apsikeitimo principus.

„Truputį skaitmenizuotos informacijos šiemet, truputį – kitais metais, taip ateis laikas, kai sąmatininkai visiškai pereis prie naujo kainų skaičiavimo metodo. BIM metodologijos taikymas ne tik statybininkams, projektuotojams palengvina darbą, bet ir sąmatų skaičiuotojams – skaičiavimo būdai tampa paprastesniais“, – sako A. Vaitkevičius.

Kad perversmas įvyktų kuo greičiau, pastebi „Sistela“ vadovas, pirmiausia reikia supratimo, kad skaitmenizavimas ir BIM panaudojimas, kurie veikia apsikeičiant informacija visiems proceso dalyviams, yra neišvengiamybė, perspektyva, progresas. A. Vaitkevičiaus nuomone, šiems procesams reikės ilgesnio laiko, nei dveji ar treji metai, nes tai reikalauja kruopštaus techninio darbo. Ir sunkiausia yra pradžia.

Dažniausias klausimas, kurio parodoje sulaukia „Sistelos“ darbuotojai, yra apie kainas. Žmonėms, kurie ruošiasi statyti, kurie ruošiasi renovuoti, maga iš sąmatininkų išgirsti patarimą – statyti jau dabar ar laukti geresnių kainų.

Rangovams svarbūs technologiniai sprendimai, projektų valdymo klausimai, integracija su projektavimu, koks jau pasiektas lygis apsikeičiant informacija su kitais proceso dalyviais.

„Stebuklas įvyks tuomet, kai mes visi turėsime technologinius, programinius sprendinius, – sako A. Vaitkevičius. – Tačiau svarbus ir žmogiškasis faktorius, nes informaciją surinkti, pateikti ir pateikti taip, kad ją suprastų programos, reikia žmogaus. Tik tinkamai atliktas darbas leis įgyti išmanų įrankį. Kaip tik ši dalis ir yra imliausia darbo, tačiau šį darbą padaryti būtina – tai mes ir darome.“  
Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA