2025 m. balandžio 28 d. pirmadienis, 8:37:37
Reklama  |  facebook

„Science Park Towers“ Švedijoje – geriausias lietuvių BIM projektas užsienyje

2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
„Science Park Towers“ Švedijoje. © Yellon


Minimos įmonės
Staticus, UAB
Peikko Lietuva, UAB
INHUS Engineering, UAB
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ surengtame konkurse „Lietuvos BIM projektai“ pristatomi geriausi Lietuvos įmonių praktikos pavyzdžiai, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Už darbus mokslo parko bokštuose Jonšiopinge, Švedijoje įvertintos 3 Lietuvos bendrovės. Komandą bendram projektui subūrė kompanija „INHUS Engineering“, kuri buvo atsakinga už pastato konstrukcijas.

Geriausias Lietuvos BIM projektas užsienyje įvertintas už pasirinktą tvarios statybos ideologiją, efektyvų gamybos valdymą, patogų informacijos perdavimą ir 3D projektavimo darbus. Biurų pastato fasado plotas – 7 809 kv. m. Apie 5500 kv. m elementinio fasado ir apie 2200 kv. m surenkamo fasado projektavo UAB „Staticus“, kuri yra viena didžiausių Šiaurės Europoje fasadų projektavimo, gamybos ir montavimo įmonių, turinti virš 600 darbuotojų biuruose, kurie išsidėstę 6 šalyse, o rinkos, kuriose vysto projektus, apima dar didesnį Europos plotą. Projektui vadovavo Karolis Radkevičius ir Vidmantas Gramauskas.

STATICUS

Elementinio fasado dalių
skirtingo statuso atvaizdavimas
skirtingomis spalvomis,
taip vertinant ir galimybes
valdyti statybos aikštelę.
„Staticus“ iliustr.

STATICUS

 

 

Konkursui būtent šis projektas pasirinktas todėl, kad jame vykę procesai yra artimiausi kompanijos ateities darbų vizijai. Visa fasado geometrija buvo modeliuojama 3D erdvėje. Tai padėjo suvaldyti sudėtingas architektūrines formas, paruošti visą informaciją gamybai.

Pirminė geometrija buvo modeliuojama „Revit“ platformoje, perduodama į „SolidWorks“ programinę įrangą, ten papildyta.

Derinimas vyko 3D modeliais, išeitiniai duomenys buvo pilnai modeliuojami, informacija pasiekiama greitai, paprastai ir aiškiai.

BIM technologijos ne tik pagreitina darbus, bet ir padeda optimaliai planuoti žaliavas

BIM modelis buvo naudojamas pastato elementų sudalinimui, matmenų pririšimui prie pastato ašių ir bendrai patikrai, įgyvendinant architektų viziją. BIM technologijos padėjo priimti teisingus ir efektyvius projektavimo, montavimo ir gamybos sprendimus tose pastato vietose, kur 2D detalėmis tą padaryti sudėtinga. Taip pat BIM pagalba parengta gamybinė informacija, padedanti sumažinti žaliavų kiekį.

STATICUS

Kad būtų užtikrintas fasado sandarumas ir nepralaidumas vandeniui, orui, šilumai bei garsui, o pastatas būtų tvarus bei energiškai efektyvus, ypatingas dėmesys skirtas kiekvienos detalės projektavimui, išlaikant griežtas tolerancijas. Modelyje suprojektuotų gaminių išranka buvo naudojama optimalaus gaminių transportavimo iš Lietuvos į Švediją planavimui. Taip pat modelis bus naudojamas CO2 pėdsako skaičiavimams, naudojant programinę įrangą „OneClick“.

Nuo pat projekto pradžios naudojamas „Revit“ modelis. Modeliavimo metu gauti maksimalūs komponentų gabaritai padeda tiksliau identifikuoti rizikingiausias vietas ir užtikrinti efektyvų medžiagų parinkimą. Praktiškai visi fasado komponentai buvo detalizuojami iki pat gamybinės informacijos paruošimo 3D erdvėje.

Informacija prieinama visiems projekto dalyviams nuo projektuotojų iki montuotojų

BIM modelis užtikrino sklandų ir operatyvų informacijos pateikimą bei valdymą projekto komandai. Modelyje buvo įvesta laiko dimensija, kuri padėjo stebėti statusą visiems pasiekiamoje platformoje. Pagal 4D modelį klientui kiekvieną savaitę buvo teikiamos ataskaitos apie statusą.

Turimas BIM modelis padeda lengviau perduoti informaciją montavimo komandai, tuo pačiu palengvina informacijos perdavimą ir garantiniam skyriui. Gamybinių brėžinių leidimas yra susietas su 3D modeliu ir vidine įmonės ERP duomenų baze. Toliau dirbama ties procesų skaitmenizavimu ir vis didesniu sistemų integralumo sprendimu. Gamybos darbas pagal brėžinius taip pat perkeltas į skaitymą iš planšetės. Tai taip pat padeda ir komunikacijai tarp skyrių – galima virtualiai pamatyti ir perduoti kilusius iššūkius „MS Teams“ pagalba.

Kompozitines kolonas, sijas ir plienines konstrukcijas projektavo „PEIKKO Lietuva“

Įmonė „PEIKKO Lietuva“, kurios specializacija – įvairių jungčių gelžbetoniui sprendimai ir kompozitinių statybinių konstrukcijų gamyba, projekte „Science Park Towers“ Švedijoje buvo atsakinga už kompozitinių kolonų, kompozitinių DELTABEAM® sijų, bei kitų plieninių konstrukcijų projektavimą ir gamybą. Norint sumažinti elementų skaičių ir paspartinti sijų bei perdangos plokščių montavimą, kompozitinės kolonos buvo projektuojamos kaip dviaukštės. Projektui vadovavo „Peikko Lietuva“ konstrukcijų projektavimo grupės vadovas Tadas Mockaitis.

PEIKKO Konstrukciniai gelžbetonio sprendimai
bei tarpusavio mazgai derinami
modelyje tiesiogiai, realiu laiku. 
„Peikko Lietuva“ iliustr.   
peikko lietuva

 

 

Buvo atliktas pirminis plieninių konstrukcijų projektavimas. Mazgai buvo projektuojami atsižvelgiant į gamybos kainą bei mazgų patogumą montavimui. DELTABEAM® sijos buvo modeliuojamos nurodant profilio pradžios ir pabaigos taškus, pagal kuriuos montavimo plane žymima gaminio pozicija ir orientavimo kryptis.

Sumodeliavus pirminę elementų geometriją ji iš „Tekla“ modelio perkeliama į „Scia engineer“ programą. Galutiniai profiliai su mazgo geometrija eksportuojami į „IDEA statica“ programą tik jau perskaičiavus ir patikrinus geometriją pagal apkrovas. Konstrukciniai gelžbetonio sprendimai bei tarpusavio mazgai derinami modelyje tiesiogiai, realiu laiku.

Gamyba, savo ruožtu, planuota pagal montavimo eiliškumą. Kad į statybvietę keliautų pilnai išbaigtas variantas, buvo dirbama netgi tuose pačiuose brėžiniuose.

Patogiai dalintis informacija tarp visų projekto dalyvių padėjo nuolatinis IFC failų naudojimas projektuojant skerspjūvius ir konstruojant mazgus, derinant konstrukcijų skerspjūvių dydžius, susikirtimus su komunikacijomis, papildomas kiaurymes inžineriniams sprendimams, tikrinant fasadų detalių suderinamumą su „Peikko“ konstrukcijomis, kompozitinėmis kolonomis ir sijomis.

Kuria naują skaitmeninį įrankį skirtingų konstrukcijų elementams atpažinti

Kad ateityje dirbti tiesiogiai modelyje būtų dar patogiau ir efektyviau dalis „Peikko“ programuotojų komandos tobulina modeliavimo sistemą. Įmonė dažnai prisijungia prie modelio kaip subrangovinė įmonė, tad jame esanti informacija neatitinka „Peikko“ elementų klasifikavimo sistemos. Todėl kompanija kuria įrankį, kuris geba atpažinti konstrukcijų elementų geometriją ir kitas ypatybes tiesiai iš modelio ir sugeneruoti informaciją „Excel“ šablone. Jame gamybos planuotojai apskaičiuoja preliminarų gamybos laiką ir tuomet informacija eksportuojama į EPR sistemą.

Daugiausia dėmesio skiriama modelio įrankių automatizavimui. Kuriami reikiamos geometrijos, visus reikalingus duomenis savyje talpinantys elementai gamybai. Taip pat įrankis geba atskirti standartinį sujungimą nuo specialiojo. Kitas modeliavimo automatizavimo žingsnis – Peikko Designer® ir „Tekla Structures“ integracija.

„PEIKKO Lietuva“ tikslas – naudojant pažangius sprendimus padėti statybų kompanijoms siekti kokybės, saugos ir inovatyvumo. Kompanija orientuojasi į nuolatinį naujų, pažangių, tvarių bei patikrintų gaminių ir sprendimų kūrimą, todėl nuolat investuoja į Mokslinius Tyrimus ir Eksperimentinę Plėtrą (MTEP). Šios „Peikko“ investicijos yra vienos didžiausių šiame verslo segmente.
Statybunaujienos.lt



Metų nominacijos

nuotrauka
2025-04-11 05:48
Baigėsi Aplinkos ministerijos ir Kultūros ministerijos organizuojamų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) paraiškų rinkimo etapas, konkursui šiemet pateikti 125 darbai.
nuotrauka
2025-04-10 11:28,      papildyta 2025-04-14 14:00, Pratęstas terminas
Puiki žinia visiems besiruošiantiems dalyvauti konkurse „Lietuvos BIM projektai 2025”: paraiškų teikimo terminas pratęsiamas iki balandžio 18 d. Kviečiame nepraleisti progos ir pasinaudoti papildomu laiku bei pristatyti savo inovatyvius BIM projektus ir įsitvirtinti tarp skaitmeninės statybos lyderi...
nuotrauka
2025-03-24 09:46
Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) paraiškų teikimo terminas pratęstas iki balandžio 4 d. Taip suteikta daugiau laiko tiems, kurie dar nespėjo pateikti savo darbų ir pretenduoti į aukščiausią valstybinį architektūros įvertinimą Lietuvoje.
nuotrauka
2025-03-14 10:03
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas 2025 m. UNESCO ir Graikijos Melinos Mercouri tarptautiniam apdovanojimui už kultūrinių kraštovaizdžių išsaugojimą ir tvarkymą. Šis apdovanojimas, įsteigtas 1995 m., skatina išskirtinius veiksmus, kuriais siekiama apsaugoti ir puoselėti pasaulio kultūrinius krašt...
nuotrauka
2025-02-20 15:28
Vienas svarbiausių ir prestižiškiausių architektūros renginių Lietuvoje – Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – vėl suburs talentingiausius šalies architektus, urbanistus ir kraštovaizdžio kūrėjus. Paraiškų teikimas 2025 m. apdovanojimams jau vyksta, o pateiktų darbų objektyvumą ir kokyb...
nuotrauka
2025-02-19 08:29
Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) 2024 metais buvo pastebėtas ir įvertintas reikšmingais apdovanojimais. Sūduvos pramonės ir verslo asociacija centrui įteikė padėką „Už partnerystę ir pasiekimus Sūduvoje ir Lietuvoje“, o centro direktorius Gražvydas Juodišius pelnė Kauno prekybos, pramo...
nuotrauka
2025-02-17 09:33
Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.
nuotrauka
2025-02-03 10:44
„Auksinė paletė“ – interjero dizainerių „Oskaras", suburiantis talentingiausius Lietuvos architektus ir dizainerius. Per 20 metų konkursas tapo kokybės ir profesionalumo simboliu: jame dalyvavo per tūkstantį kūrėjų, pateikta daugiau nei 2 tūkst. darbų. Jubiliejinė sukaktis – tai proga apžvelgti inte...
nuotrauka
2025-01-31 11:10
Vilniuje, ant Tauro kalno kylanti Nacionalinė koncertų salė – ambicingas projektas, duris atversiantis 2028 metais, tačiau jį jau spėjo įvertinti tarptautinė bendruomenė. Prestižiniuose nekilnojamojo turto rinkos apdovanojimuose (orig. Marché International des Professionnels de l'Immobilier (MIPIM))...
nuotrauka
2025-01-29 06:45
Įmonė „VA STATYBA“, veikianti jau daugiau nei 17 metų, dar kartą įrodė savo lyderystę statybos rinkoje. Kaune jos, kaip generalinio rangovo, pastatytas branduolinės medicinos tyrimų centras pelnė prestižinį „Lietuvos metų gaminio 2024“ aukso medalį. „Šis projektas – tai įrodymas, kad bendrovės speci...
nuotrauka
2025-01-24 09:18
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes dalyvauti Europos Komisijos paskelbtos iniciatyvos – Naujojo europinio bauhauzo (NEB) – premijoms laimėti.
nuotrauka
2025-01-16 08:09
Konkursas „Lietuvos metų gaminys 2024“ Mašinų ir prietaisų pramonės grupėje tapo reikšmingas įmonės „Kalvis“ istorijai. Auksu įvertintas naujasis įmonės gaminys – 500 kW galios granulėmis kūrenamas katilas K500MG – pelnytai tapo dėmesio centru. Apdovanojimas įvertina ne tik įmonės techninę kompetenc...
nuotrauka
2025-01-15 16:48
Prasideda paraiškų teikimas vienam svarbiausių ir prestižiškiausių architektūros įvertinimų Lietuvoje – Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA). Šie apdovanojimai, organizuojami Aplinkos ir Kultūros ministerijų, vyks birželio 30-ąją, Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2025-01-14 08:25
2024-ieji buvo ypatingi metai YIT LIETUVA veiklos istorijoje. Net keturi įmonės įgyvendinti projektai sulaukė aukščiausio įvertinimo ir pelnė reikšmingus apdovanojimus. Šie pasiekimai ne tik liudija įmonės kompetenciją tvarumo, technologinių sprendimų ir architektūros srityse, bet ir patvirtina jos ...
nuotrauka
2024-12-17 08:00
Lietuvoje pirmasis visiškai automatizuotas sandėliavimo sistemų statinys, Pabradėje pastatytas įmonės „Raseinių statyba“, ne tik pelnė „Lietuvos metų gaminio“ aukso medalį, bet ir įrodė šalies statybos sektoriaus potencialą žengti koja kojon su pažangiausiomis pasaulio technologijomis. Šio unikalaus...
nuotrauka
2024-12-12 10:09
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje Vilniaus rotušėje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2024 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 17 met...
nuotrauka
2024-12-11 13:58
Šiandien, gruodžio 11 d., Vilniuje 28-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Konkursui šiemet buvo pateikta arti šimto paraiškų.
nuotrauka
2024-12-02 17:24
Pirmadienį, gruodžio 2 d., Aplinkos ministerijoje įvyko Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimų renginys. Jau trečius metus organizuojamo renginio metu buvo pagerbti didžiausi žaliųjų pirkimų paslaugų tiekėjai ir aktyviausios tokiuose pirkimuose dalyvaujančios įstaigos. Taip pat vyko diskusija apie žal...
nuotrauka
2024-11-28 15:44
Siekdama įvertinti efektyviausiai vykdytus viešuosius pirkimus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė 12 organizacijų ir įmonių, kurios tai atliko geriausiai.
nuotrauka
2024-11-25 09:24
„Energy cells" energijos kaupimo sistemos projektas pelnė pripažinimą ketvirtadienį Londone vykusiuose prestižiniuose Europos ir Jungtinės Karalystės „Energy Storage Awards" apdovanojimuose, laimėdamas vienoje svarbiausių – geriausio didesnio nei 100 MW galios Europos projekto kategorijoje. Taip pat...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos