Sėkmingai dirbančios įmonės varomoji jėga – alkis veikti ir įveikti, alkis ieškoti ir surasti
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
Vienas iš „HSC Baltic“ projektų – Mykolo Romerio universiteto tarptautinio studijų, mokslo ir akademinio mobilumo centro statyba. Bendrovės nuotr.
UAB „HSC Baltic“ yra atestuota ypatingų statinių statybos darbams įvairios paskirties pastatuose ir statiniuose, komunikacijose. Įmonė vykdo generalinio rangovo funkcijas, subrangovus pasitelkdama specialiosios paskirties darbams, atskirais atvejais – konstrukcijoms įrengti. Kaip sako „HSC Baltic“ direktorius Rimvydas Beržonskis, generalinio rangovo funkcijų jie ėmėsi dėl tiesioginės atsakomybės.
„Kai pats gali valdyti projektus, kai tavo rankose yra visa informacija, gali priimti svarbiausius sprendimus, kurie lemia tiek efektyvumą, tiek ir pelningumą“, – sako direktorius.
Planuoja darbų šuolį
LPK nuotraukoje – „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą atsiima „HSC Baltic“ direktorius Rimvydas Beržonskis
Jauna įmonė siekia ambicingų tikslų. Pradėjusi nuo mažų projektų, nuo darbo su didesniais partneriais, „HSC Baltic“ kaupia patirtį ir augina įmonę. Jeigu pernai darbų apyvarta siekė apie 7 mln. eurų, tai šiemet „HSC Baltic“ planuoja dvigubą augimą. Nors, kaip pastebi įmonės vadovas, ne apyvartos yra svarbiausia. Jo žodžiais, galima vykdyti dešimčių milijonų vertės projektą, bet uždirbti menką pelną. Svarbiausia – projekto grąža, todėl įmonė atidžiai atsirenka, kokių darbų imtis.
„HSC Baltic“ augimas planuojamas ant tvirtų pamatų: tai modernios technologijos, efektyvus gamybos valdymas, profesionalūs santykiai su partneriais ir klientais, imli komanda.
Įmonėje dirba 34 darbuotojai, kurių amžiaus vidurkis – kiek per 30. R. Beržonskio žodžiais, jeigu komanda ir augs, tai nežymiai.
„Mes turime jauną komandą, patys auginame specialistus, – sako įmonės vadovas. – Specialistų branduolys įmonėje dirba 5–10 metų. Tai yra perspektyvus inžinerinis branduolys, kurio žmonės yra išalkę naujovių, iššūkių ir siekiantys veikti, nesikratantys atsakomybės, nesibaiminantys suklysti – kartais sau leidžiame didesnę riziką. Dirbdamas ieškai ir randi – taip auga įmonė.“
Kalbėdamas apie augančios įmonės iššūkius, R. Beržonskis sako, kad tenka plėsti ir partnerių ratą. Jeigu daug metų dirbdavo su tais pačiais subrangovais, nes jie yra patikimi, atsakingi, tai augant darbų apimtims, tenka ieškoti ir naujų partnerių.
Nuotraukoje kairėje – „HSC Baltic“ ką tik baigė darbus Italijoje, kur atnaujino LR ambasadą, įsikūrusią kultūros paveldo pastate Romoje
Sėkmingai veikia nišinėse srityse
„HSC Baltic“ vykdo darbus įvairios paskirties objektuose. Tačiau ieško savo nišos. Tai ne vien naujų pastatų statyba ar rekonstrukcija, bet ir kultūros paveldo objektai bei viešoji infrastruktūra, kaip miesto aikštės, kitos viešosios vietos.
Šiemet įmonė pradeda dirbti ir su privačiu sektoriumi – pradėjo statyti 6 mln. eurų vertės ŽŪB „Delikatesas“ skerdyklą.
Apie 10 proc. paslaugų įmonė eksportuoja. Eksporto ir darbų vidaus rinkoje santykį, kaip tvirtina R. Beržonskis, lems situacija.
„Nors esame maža įmonė, turime nedidelę komandą, tačiau padarome daug“, – sako R. Beržonskis.
„HSC Baltic“ per pastaruosius penkerius metus įvykdė per 70 projektų, tarp kurių – „Lietuvos metų gaminys 2016“, „HSC Baltic“ pripažinta viena sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių – pelnyta „Gazelė 2016“, „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimas.
Tarp įdomiausių projektų – kultūros paveldo objektai
„HSC Baltic“ ką tik baigė darbus Italijoje, kur atnaujino LR ambasadą, įsikūrusią kultūros paveldo pastate (architektūrinis paminklas) Romoje. Atliekant darbus buvo išsaugoti ir restauruoti paveldo objektai: tapybos elementai, židinys, keletas durų ir lipdinių, keraminės grindys, langai su langinėmis, mediniai lodžijos elementai ir kt. Buvo įrengtos erdvios ir modernios patalpos, išsaugant vertingus kultūros paveldo objektus.
2018 m. įmonė restauravo Jašiūnų dvaro sodybos rūmus
Nuotraukoje kairėje – suremontuotas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono administracinis pastatas
„Iššūkiu mūsų įmonės specialistams buvo ir nežinoma rinka, ir darbas su užsienio partneriu, ir didelės atnaujinamos erdvės“, – pasakojo įmonės direktorius R. Beržonskis.
Lietuvoje pernai bendrovė restauravo Šalčininkų rajono kultūros paveldo objektą – Jašiūnų dvaro sodybos rūmus (III etapas). Restauravimo darbai buvo vykdomi laikantis autentiškos atlikimo technologijos ir naudojant su istorinėmis suderintas medžiagas. Tai buvo dar vienas iššūkis, kurį įmonė įveikė sėkmingai.
2018 m. taip pat suremontuotas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono administracinis pastatas, baigti Pyplių piliakalnio su gyvenviete tvarkomųjų paveldosaugos ir pritaikymo visuomenės pažinimui bei susiję darbai.
Įmonė taip pat yra įgyvendinusi tokius projektus kaip Mykolo Romerio universiteto tarptautinio studijų, mokslo ir akademinio mobilumo centras, Mokslinių laboratorijų pastatas Klaipėdoje, Radviliškio lokomotyvų depo traukos riedmenų ir keleivinių savaeigių sąstatų plovykla, atlikta VRM administracinio pastato rekonstrukcija, Lietuvos banko fasado rekonstrukcija, įgyvendinti kiti projektai.
Jauna, iššūkių alkana „HSC Baltic“ komanda kaupia patirtį ir kompetencijas, ieško nišų ir veikia. Tai yra sudėtinės dalys, lemiančios įmonės veiklos sėkmę.
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...