Sėkmingo bendruomeniško būsto Viršuliškėse vystytojai svarsto naują „co-living“ projektą
Rekonstravo administracinį pastatą
31-ių iki rakto įrengtų ir nuomai siūlomų loftų-studijų kompleksą „WeLoft“ bendrovė pernai atidarė 2021 m. rekonstruoto administracinio pastato Viršuliškių g. 32 antrame aukšte. Objekte įmonė nuomininkams siūlo 16-36 kv. m ploto loftus ilgalaikei ir trumpalaikei nuomai. Projekto gyventojai gali naudotis bendra sporto sale, mini kino teatru, poilsio erdve, darbo ir virtuvės zona.
Bendrovės „Business Plius“ nuotr.Pasak „WeLoft“ administracijos vadovės Agnės Černiavskajos, įmonių grupės įsigytas buvęs telekomunikacijų pastatas turėjo dar prieš du dešimtmečius patvirtiną statybos leidimą viešbučiui, todėl prieš keletą metų Vilniuje pradėjus ryškėti „co-living“ koncepcijos poreikiui, bendrovė ryžosi išbandyti būstų nuomos verslą.
„Bendro gyvenimo būsto principas buvo naujovė tiek mums, tiek visam Vilniui, tačiau matome, kad jis pasiteisina. Pirmieji „WeLoft“ veiklos metai parodė, kad „co-living“ koncepcija lygiomis dalimis naudojasi ir lietuviai, ir užsieniečiai. Tarp nuomininkų ryškesnės studentų, taip pat 30-45 m. dirbančių asmenų grupės, tačiau turime ir dar vyresnių gyventojų, vertinančių tokios nuomos lankstumą, paprastumą bei papildomas paslaugas“, – sako pranešime cituojama Agnė Černiavskaja.
Investicija pasiteisino
Jos teigimu, verslo požiūriu investicija į „co-living“ generuoja nuolatines pajamas ir padeda sumažinti viešbučiams būdingą sezoniškumą. Bendrovė loftus nuomoja mažiausiai trims paroms, tačiau dauguma gyventojų renkasi mėnesines sutartis.
Bendrovės „Business Plius“ nuotr. „Šiuo metu „WeLoft“ užpildymas siekia 90-100% ir manome, kad šis žingsnis pasiteisino. NT vystymo rinka šiuo metu yra sudėtinga, ją vėsina nestabili geopolitinė situacija ir aukštos palūkanos, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje „co-living“ segmente matome tikrai pelningą verslą. Vilnius išlieka vienintele augančia Baltijos sostine, bendrabučių pasiūla nepatenkina paklausos tarp studentų, o užsienio darbuotojus ne visada tenkina viešbučių ar privačių asmenų sąlygos. Visa tai įvertinus, šiuo metu Vilniuje svarstome dar vieną naują „co-living“ objektą“, – tvirtina A. Černiavskaja.Analizės fazėje esanti bendrovė šiuo metu nėra apsisprendusi dėl antrojo savo „co-living“ projekto lokacijos – svarstoma tiek nauja statyba turimuose nuosavuose sklypuose, tiek esamų pastatų įsigijimas ir konversija. Pasak A. Černiavskajos, taip pat laukiama mažesnių bazinių palūkanų, tačiau bendrovė yra pasirengusi įžengti į aktyvią vystymo fazę vos susiklosčius palankesnėms aplinkybėms, o naują „co-living“ projektą tuomet išplėtotų per 2-3 metus. Dar vieną bendro gyvenimo būsto objektą įmonė planuoja ir Varšuvoje, kur šiuo metu laukia statybas leidžiančių dokumentų.