2022 spalio 1 d. šeštadienis, 11:34
Reklama  |  facebook

Šiaulių PRC: į darbo rinką – su paklausia profesija

2018-08-23 09:19
Šiaulių profesinio rengimo centras (Šiaulių PRC) – viena iš didžiausių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų, siūlanti daugiau nei 40 specialybių mokymo programas.
nuotrauka
Šiaulių profesinio rengimo centras (Šiaulių PRC) – viena iš didžiausių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Šiaulių PRC nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių profesinio rengimo centras,
Mūro darbai – taip pat perspektyvu

„Šiemet daug dėmesio sulaukė apdailininko, suvirintojo specialybės. Stojančiuosius pradėjo dominti santechniko darbas“, – apie pasirinkusius statybų sektorių jaunuolius kalbėjo centro direktorius Saulius Dargužas. Anot jo, populiarėja ir apdailininko specialybė – šiemet ją pasirinko daug daugiau stojančiųjų nei ankstesniais metais.

Centro vadovas nuogąstavo, kad dalis jaunų žmonių savo ateitį sieja su užsienio šalimis, kad darbo paieškos svetur jau tapo savotiška jaunimo norma.

Šiaulių PRC nuotr.

„Kalbamės su savo mokiniais, žinome, kad nemažai yra tokių, kurių artimieji ar šeimos nariai uždarbiauja užsienyje, tad nestebina ir tai, kad dalis baigusių profesines studijas išvyksta. Būtina pabrėžti, kad galimybės sėkmingai įsidarbinti Lietuvoje taip pat didėja. Stebime darbo rinką ir matome, kad darbo jėgos labai trūksta, – kalbėjo jis, sakydamas, kad darbdaviai šiuo metu itin aktyviai ieško stalių, suvirintojų, apdailininkų. – Šiek tiek apmaudu, kad su mūro darbais susijusios studijos kol kas ne itin domina jaunus žmones. Mūro darbų specialistai šiandien gali tikėtis tikrai solidžių atlyginimų. Pačiam neseniai teko įsitikinti, kad plytos ar blokelio padėjimas jau kainuoja daugiau nei pati plyta ar blokelis.“ 

S. Dargužas pabrėžia, kad mūro darbus išmanančių darbuotojų paklausa šiuo metu yra itin didelė, nes tiek valstybinis, tiek privatus sektorius yra aktyvus – vyksta intensyvios statybos.

Bendradarbiavimas su įmonėmis

Centro vadovo teigimu, Šiaulių PRC aktyviai bendradarbiauja su verslo įmonėmis. „Mūsų centre nė viena profesinio rengimo programa nėra patvirtinama be socialinių partnerių pritarimo. Bendradarbiaujame su Lietuvos statybininkų asociacija, itin daug pagalbos sulaukiame iš Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų. Jie ne tik bendradarbiauja rengiant įvairius standartus, ieškant ekspertų, bet ir konsultuoja keičiant mokymo programas ar rengiant modulines programas“, – sakė jis.

S. Dargužas pasakojo, kad Šiaulių profesinio rengimo centre esama ne vienos sėkmės istorijos, kuomet centro ir verslo įmonių bendradarbiavimas tapo puikiu karjeros startu profesinio mokymo programas baigusiems darbuotojams.

„Bendradarbiaujame su Šiaulių „Kalviu“. Ten praktiką atlieka mūsų suvirintojo specialybės mokiniai, o profesionalai labai rūpestingai stebi jų parengimą. Šiaulių „Kalvis“ aktyviai įsitraukia į suvirintojų mokymo procesą, dalyvauja tikrinant kompetencijas, organizuoja įvairius profesinės meistrystės konkursus. Akmenėje įsikūrusi įmonė „Eternit Baltic“ organizuoja seminarus mūsų mokiniams, suteikia galimybę apsilankyti įmonės mokymo centruose, susipažinti su įvairių naujų medžiagų panaudojimo technologijomis, tvirtinimo elementais“, – kalbėjo pašnekovas ir pasidžiaugė, kad centras sulaukia pagalbos ir iš kitų regiono įmonių.

Mokosi ir jau turintys diplomus

Šiaulių PRC siūlomos specialybės pagal pirminio profesinio mokymo programas, mokiniams teikiamas pagrindinis ir vidurinis išsilavinimas. Centro vadovas patikino, kad mokytis naujos specialybės ar pagerinti turėtas žinias ryžtasi ir jau turintieji aukštojo mokslo diplomą.

„Kadangi valstybė finansuoja tik pirmą kartą įgyjamą profesiją, tai šiemet šiems žmonėms apribota galimybė mokytis nemokamai, bet praėjusių metų patirtis rodo, kad ši paslauga reikalinga – pernai apie šimtas žmonių įstojo mokytis profesijos jau turėdami aukštojo mokslo diplomą“, – kalbėjo S. Dragužas.

Pašnekovas džiaugėsi, kad nemažai baigusiųjų profesinio mokymo programas vėliau sėkmingai užsiima individualia veikla ar įkuria savo įmones.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...